Şimdi Ara

DIGITURK + PLUS | Genel Konu (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.818
Cevap
22
Favori
459.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: b1rbaglamroka

quote:

Orijinalden alıntı: Ëmir

Dostlar acil cevap verirseniz sevinirim. Ben ilk başta Plus özellikli kutu sahibiydim. O zamanlar fazla kullanmadığım ve kutu ses yaptığı için HD özellikli kutuya geçmiştim.

İzlediğim maçları kayıt etmeye tekrar başlamak istiyorum. Bu yüzden Digitürk Plus başvurusu yaptım. Ancak forumda HD kutuya PVR özelliği geldiği söyleniyor. En az 16 Gb lık bellek ile kayıt yapılabildiği söyleniyor. Eğer böyle bir durum varsa Plus başvurusunu iptal edeceğim. Yardımcı olur musunuz?

Yaklaşık 1 ay kadar önce Vestel DT 9102 model cihaza Firmware 7.0 yazılımı yüklendi.Ama takip ettiğim kadarıyla bazı cihazlara bu versiyondan sonraki 7.2 sürümü yüklenmesine rağmen bazı cihazlara 7.0 bile yüklenmemiş. 7.0 yazılımıyla birlikte benimde cihazıma kayıt özelliği eklenmiş. Ben TOSHIBA marka 16 GB flash diskimle denedim HD kanallarda kayıt yaparken 1. dakikadan sonra kayıt duruyor ve "Diskinizin hızı bu kaydın devam etmesi için yeterli değil.Başlatmış olduğunuz kayıt durdurulacak.Lütfen daha hızlı bir disk ile yeniden deneyin." uyarısını alıyorum. SD kanallarda kayıt ederken sorun olmuyor.1TB Harici hardiskim şu an dolu olduğu için henüz deneyemedim ama 1TB hardisk ile kayıt yapabilenlerin olduğunu okudum. Harddiskimi yedekleyebilirsem onunla deneyeceğim.Son durumu paylaşırım.Bu arada cihaza diski taktığınız zaman biçimlendirmek isteyecektir.Biçimlendirmeniz şart bu yüzden yedekleme yapmalısınız. Kolay gelsin :)

Evyallah dostum. Çok saolasın. Çok yardımcı oldun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaseyit

quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Digiturk Plus kutularında aynı anda 2 ayrı kanalı kaydederken bir üçüncü kanalı izleyebilir miyiz?

izlenmiyor.

izleniyor yanlış bilgilendirme olmuş.bende altech cihaz var ve 2 kanalı aynı anda kaydederken başka bir kanalda seyrediliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxdopaminxx

quote:

Orijinalden alıntı: kocaseyit

quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Digiturk Plus kutularında aynı anda 2 ayrı kanalı kaydederken bir üçüncü kanalı izleyebilir miyiz?

izlenmiyor.

izleniyor yanlış bilgilendirme olmuş.bende altech cihaz var ve 2 kanalı aynı anda kaydederken başka bir kanalda seyrediliyor..

pace marka cihazlarda izlenmiyor.
  • Arkadaşlar bizim kutuda sorunmu var yoksa genel bir seymi. HD kanallar orneğin Lig TV HD 377 olcagına sade 77 de var 377 de ve 877 numaralı kanal var. Tüm HD kanallar SD yayınla değişmiş SD yayınlar 800 lere gitmiş :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuzi_35

Arkadaşlar bizim kutuda sorunmu var yoksa genel bir seymi. HD kanallar orneğin Lig TV HD 377 olcagına sade 77 de var 377 de ve 877 numaralı kanal var. Tüm HD kanallar SD yayınla değişmiş SD yayınlar 800 lere gitmiş :(

05 Mart 2012 tarihinden itibaren digitürk kolay ulaşılması için HD ve Digi Plus kutularında Hem SD hem HD yayını olan kanalları artık HD olarak yayınlamaya başladı. Daha önce SD yayınlanan kanallarda HD yayında varsa artık aynı kanal numarası ile 300 den başlayan kanallar ile birlikte HD olarak izleyebilirsiniz. HD yayınları izlemek için Zaping yapmaktan bıkanlar için iyi bir uygulama oldu. Kanalların güncellenmesi için ayarlar-kurulum-Kolay kurulum yapmanız gerekmektedir.
  • Gayet güzel bir uygulama oldu bence....Teşekkürler DT....
  • NBA TV HD, Star HD, Kanal D HD ne zaman gelir Digiye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beavis®

NBA TV HD, Star HD, Kanal D HD ne zaman gelir Digiye?

Bu bahsettiğin kanallar ne zaman 7/24 HD yayına geçerse o zaman DT'ede gelecek sanırım.Ama bri an öncede gelse fena olmaz.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beavis®

NBA TV HD, Star HD, Kanal D HD ne zaman gelir Digiye?

NBA tv'nin yayınlama hakları d-smart'ta, kanal D kolay kolay gelmez D-Smart'ın elinde fazla koz kalmaz.
  • bu digiturk plustaki kayıtları bilgisayara aktarabiliyor muyuz? cihazın arkasında usb var ama hdd korumalıdır herhalde. bir yolu filan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

bu digiturk plustaki kayıtları bilgisayara aktarabiliyor muyuz? cihazın arkasında usb var ama hdd korumalıdır herhalde. bir yolu filan var mı?

Maalesef çok değişik bri teknikle şifrelemişler kesinlikle aktarsan bile izleyemiyorsun.Ama LINUX tabanlı pclerde halen çalışanlar varmış.Kırarlar elbet şifresini birileri...
  • arkadaşlar bende clarke tech ET9000 hd uydu alıcısı var cam modul ile dsmart izliyorum fenalar ötesi hd yayın alıyorum..
    Şimdi hanım içinde digitürk alıcam ama benim makinanın digital kart girişine takarsam digitürk kartı çalışırmı yani sadece kart satımı varmı?
    Bileniniz vamrı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecubamojito

Tüm kanalların açık olduğu( erotik kanallar hariç) pakete sahibim, daha önce dividigi'yi kullanırken hemen izle seçeneği vardı, artık hepsinde kirala izle yazıyor, kardeşimde artık ücretli oldu demek ki diyor, bilgisi olan var mı? top gear ve bir kadın bir erkek için kullanıyordum dividigi ama ücretliyse kullanmam, zaten yeterince para bayılıyorum.
    quote:

Tüm kanalların açık olduğu( erotik kanallar hariç) pakete sahibim, daha önce dividigi'yi kullanırken hemen izle seçeneği vardı, artık hepsinde kirala izle yazıyor, kardeşimde artık ücretli oldu demek ki diyor, bilgisi olan var mı? top gear ve bir kadın bir erkek için kullanıyordum dividigi ama ücretliyse kullanmam, zaten yeterince para bayılıyorum.

Dün itibariyle izledim. Bu bilginin yanlış olduğunu açık yüreklilikle söylebilirim. Her hafta maçların golleri açık kanallardaki dizilerin tekrarları 3d görüntüler ve 21 gibi programlar düzenli olarak yükleniyor. Bende sinema paketi olmadığı için filmleri izleyemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pr1aPoS -- 8 Mart 2012; 13:23:25 >

• bu sürümden bahsettiğiniz yazılım sürümü mü iGuide sürümü mü yoksa diğerlerinden biri mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asvel21

arkadaşlar bende clarke tech ET9000 hd uydu alıcısı var cam modul ile dsmart izliyorum fenalar ötesi hd yayın alıyorum..
    Şimdi hanım içinde digitürk alıcam ama benim makinanın digital kart girişine takarsam digitürk kartı çalışırmı yani sadece kart satımı varmı?
    Bileniniz vamrı acaba?

herkes çok yardımcı olmuş sağolsunlar..
  • quote:

quote:

arkadaşlar bende clarke tech ET9000 hd uydu alıcısı var cam modul ile dsmart izliyorum fenalar ötesi hd yayın alıyorum..
    Bileniniz vamrı acaba?

herkes çok yardımcı olmuş sağolsunlar..

Digiturk kartı kendi cihazı dışında çalışmaz, digiturkun vermiş olduğu cihazı kullanmak zorundasınız.
  • Bu konuyu yeni gördüm madem millet hep buradaymış, açtığım konuyu bir de buraya aktarayım istedim... Aynen kopyalıyorum;

Kayıt özelliği hakkında

Arkadaşlar böyle bi özellik varmış yeni farketttim ve hemen zıpladım üstüne...

Öncelikle 2GB flash belleği taktım digitürk kutusuna kayıt yapmayı denedim... 5GB ve üzeri boş yer olması gerekli dedi...

Ardından, 1TB harici harddiski taktım... (harddiskin içinde 600GB kadar çıtır bir film ve oyun arşivim var)

Bu sefer de digitürk benden bu harici belleği biçimlendirmemi istedi kabul etmedim haliyle...

O kadar filmi ve oyunu kaybetmeyi istemem elbette... Fakat digitürkte de madem böyle bi özellik var sevdiğim programları kaydetmek istiyorum...

Ama sorun şu ki en azından şimdilik yeni bir harddisk almak istemiyorum... Harddiskteki boş olan yaklaşık 400GB lık alanı sadece digitürkün kullanımına nasıl ayırabilirim? böyle bir şey mümkün müdür?

İkinci sorum ise; Örneğin yaptığımız bir saatlik programın kaydı, harddiskte yaklaşık olarak ne kadar alan kaplar? Kayıt yapan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim... Ya da şöyle sorayım 8 gb lık bir flash alsam yaklaşık olarak ne kadar süre kayıt yapabilirim, planım şu: flasha kaydettiğim görüntüleri harddiske kopyalamak... Hayda bir soru daha doğdu şimdi bak; Kaydedip harddiske kopyaladığım görüntüleri digitürk olmadan (bilgisayarda vs) izleyebilir miyim? hangi formatta kaydediyor acaba?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KötüKediŞero -- 20 Mart 2012; 14:48:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KötüKediŞero

Bu konuyu yeni gördüm madem millet hep buradaymış, açtığım konuyu bir de buraya aktarayım istedim... Aynen kopyalıyorum;

Kayıt özelliği hakkında

Öncelikle 2GB flash belleği taktım digitürk kutusuna kayıt yapmayı denedim... 5GB ve üzeri boş yer olması gerekli dedi...

Ardından, 1TB harici harddiski taktım... (harddiskin içinde 600GB kadar çıtır bir film ve oyun arşivim var)

Bu sefer de digitürk benden bu harici belleği biçimlendirmemi istedi kabul etmedim haliyle...

O kadar filmi ve oyunu kaybetmeyi istemem elbette... Fakat digitürkte de madem böyle bi özellik var sevdiğim programları kaydetmek istiyorum...

Ama sorun şu ki en azından şimdilik yeni bir harddisk almak istemiyorum... Harddiskteki boş olan yaklaşık 400GB lık alanı sadece digitürkün kullanımına nasıl ayırabilirim? böyle bir şey mümkün müdür?

İkinci sorum ise; Örneğin yaptığımız bir saatlik programın kaydı, harddiskte yaklaşık olarak ne kadar alan kaplar? Kayıt yapan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim... Ya da şöyle sorayım 8 gb lık bir flash alsam yaklaşık olarak ne kadar süre kayıt yapabilirim, planım şu: flasha kaydettiğim görüntüleri harddiske kopyalamak... Hayda bir soru daha doğdu şimdi bak; Kaydedip harddiske kopyaladığım görüntüleri digitürk olmadan (bilgisayarda vs) izleyebilir miyim? hangi formatta kaydediyor acaba?

Şimdiden teşekkürler...

Harici diskin bir kısmını digiye ayırmak mümkün değil.Ben plus kutu kullanıyorum onun içindede toshiba 320 GB harddisk var.Bize ayrılan kısım 120 gb.Bu 120 gb lık kısım ise yaklaşık 100 saatlik yayın kaydediyor.500gb lık boş bir harici harddisk bağladığında yaklaşık olarak 350 saat civarı bir yayın oluyor.Buda harika bir rakam bence.Yanlız bilinmesi gereken en önemli şey ise harddiske kaydedilen yayını başka hiç bir yerde izlememiz mümkün değil.Yani pc'ye bağladığnda açmanın imkanı yok.Çok değişik bir şifreleme tekniği kullanılıyor.

• quote:

Bileniniz vamrı acaba?

Maalesef digi nin böyle bir satışı yok.Kutu ve kart eşleştirmesi yapıyorlar.Alıcın evde yedek kalsın bence.Diginin kutularıda güzel fena değil yanii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKKO60

quote:

Orijinalden alıntı: KötüKediŞero

Bu konuyu yeni gördüm madem millet hep buradaymış, açtığım konuyu bir de buraya aktarayım istedim... Aynen kopyalıyorum;

Kayıt özelliği hakkında

Şimdiden teşekkürler...

Harici diskin bir kısmını digiye ayırmak mümkün değil.Ben plus kutu kullanıyorum onun içindede toshiba 320 GB harddisk var.Bize ayrılan kısım 120 gb.Bu 120 gb lık kısım ise yaklaşık 100 saatlik yayın kaydediyor.500gb lık boş bir harici harddisk bağladığında yaklaşık olarak 350 saat civarı bir yayın oluyor.Buda harika bir rakam bence.Yanlız bilinmesi gereken en önemli şey ise harddiske kaydedilen yayını başka hiç bir yerde izlememiz mümkün değil.Yani pc'ye bağladığnda açmanın imkanı yok.Çok değişik bir şifreleme tekniği kullanılıyor.

Hocam sağol cevabın için...

Harddiskteki görüntüyü başka yerde izleyemiyorsak pek anlamı kalmadı benim için...

Ben evde yokken ya da uyurken yayınlanan sevdiğim belgeselleri kaydedip daha sonra ise ev halkı dizileri, acunun yapımlarını vs abuk-subuk şeyleri izlerken, bilgisayara geçip kaydettiğim belgeselleri izlemeyi ve arşivlemeyi hayal etmiştim ama hüsran oldum şu anda...

Ama yine de kayıt özelliğini kullanmak istiyorum elimdeki 1TB lık harddiski yazılımla ikiye bölüp denemeyi düşünüyorum acaba digitürk bunu yer mi bilmiyorum? harddiskin tamamını formatlamamı istemesin benden yarısını verebilirim ancak alsın istediği gibi formatlasın

Şimdi bu harici harddiski bölme işlemini araştırıyorum teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.