Şimdi Ara

Digitürk Eutelsat’tan Türksat’a taşınıyor.! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
14
Favori
152.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sizin cihazın modeli nedir. Benim 4K plus turksat çalışmaz kutu değişir deniyor. 4K plus kutular kendinden wifi li ve 4 yayını aynı anda kaydederken diğer kanallar gezilebiliyor.

• Daha once burda turksat icin 4K kutularin degismesi gerekmedigi sadece lnb 1/2 le izlenebilecegi soylenmisti. bu belki plus kutular icin gecerli olabilir ancak benim gibi sagemcom 4k DT61440UHD kutu sahipleri icin bu durum olamaz.

bizim kutular sadece MDU 5 ve eutelsatta calisiyor. hatta kurulumda gelismis kurulum secenegi bile yok

Digitürk Eutelsat’tan Türksat’a taşınıyor.!

yani bu durumda bizim kutu degisimi yapmamiz sart malesef.

• Aynı kutudan bende kullanıyordum Dün Digiturk ekibi gelip Türksat Dönüşüm sağlandı Humax 9506 verdiler Bu kutuda Bein Connect açılmıyor şu günlerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi arkadaş gitti aynı şekilde plus kutu diye işlem yapmadı sagemcom ama tam modeli bilmiyorum. sinyalı kescem kutu değişişimi isteyin dedi tam ne alaka bilemedim yanında kutu yoktu zaten.

@kartalkolik hocam aynı menü gelişmiş kurulumda turksat olması lazım iş çıkışı bakacağım merak ettim.

Edit : turksat yokmuş değişmiyor harbiden uyduları karıştırdım muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jagatai -- 29 Temmuz 2022; 18:40:1 >
  • servisten ne isteyelim. bununla ilgili onerisi olan varmi. hangi kutu turksatta sorunsuz calisir? 9506mi yoksa yinede plus kutumu isteyelim? 4k destegi var sanirim onlarda 9506 hd den farkli olarak. turksatta 4k destegi olmasi bi anlam ifade edecekmi onu bile bilmiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalkolik -- 30 Temmuz 2022; 18:28:3 >
  • Arkadaşlar 4k kutuları değiştirmeyin sakın bu ay yazılım çıkıcak

• quote:

Orijinalden alıntı: guneycom

Türksat uydusuna geçiş için mesaj gönderen Digiturk’u aradım 4K olan kutuların Türksat’ta kullanılmadığını ve Türksat’a uyumlu hale getirilmek için geri alınacağını ve yerine HD kutu verileceğini söylediler. Çok enterasan dün yaptığım bu görüşmeden sonra TV kanal sayısı 143 dü bugün 77. ve 400.4K kanal dahil birçok kanal uçtu ve kanal sayısı 85 e düştü. Müşteri hizmetlerini aradım hava muhalefeti veya kablo sorunu olabilir dediler ve servis yönlendireceklerini söylediler. Bir tesadüf müdür yoksa başka birşey mi? Merkezi sistemden yayı alıyorum.
    Maalesef 4K kutuyu alıp yerine HM9506 HD kutu kurdular yine bazı kanallar eksik. Merkezi sistem olduğu için Lnb değişimi gerekiyormuş.
    Görüntü kalitesi 4K keskinliği yok biraz pastel boya gibi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Geçen servis geldi sizin kutu turksat uyumlu değil dedi çanağı döndürmeden gitti sinyal kesilince digiturk arayın gelsinler kutuyu değiştirsinler dedi bugün sinyal gitti bazı kanallarda e18-4 hatası verdi aradım kutunuz uyumlu değişime gerek yok dedi bir sinyal yolladı hata alan kanallar düzeldi ben eutelsatta kaldım sanırım işin kötü tarafı kesin yarın birgün uydu yönü muhabbetine benden servis ücreti ister bunlar o zaman napcam bilmiyorum :|

• fbbr10 F kullanıcısına yanıt

yukardada belirirtigim gibi bizim kutular turksata uyumlu degil. turksat secimi bile yok gelismis kurulum olmadigindan. yazilim buna ne gibi bi etki edecek?

• kartalkolik K kullanıcısına yanıt

Yazılımla çözülmeyecek iş yoktur.

• Benim kutu 7 yıllık kutu DT9103 modeli. Türksata geçtikten sonra daha çok olmaya başladı. Kanal değişmiyo ses açma kapama olmuyo. Takılıyo tepki vermiyo. Adamları arıyoruz 120 lira servis parası istiyo. Saçma değilmi bu durum. Kutu bozuk ama değişmek için para istiyolar. İşleyiş bu şekilmi hep bilen varmı

• kutunun servis ayarlarına girebilirsen oradan sıfırladığında bir süre daha gidiyor ortalama 2-3 yılda bir yaşıyorum benzer durumu bir kere servisteki çocuk bilerek yapıyorlar kutular değişsin diye demişti. Son kitlendiğinde servis menüsünü açıp sıfırladım ilk günkü gibi oldu :)

Yazılımla gelişmiş kurulum aktif olacak

• Digiturk MH ile görüşmem sonucu geçen hafta 4k kutumu alıp 20 Haziran 2022 çıkışlı HM 9506 kurunun altındaki etikette yazıyor sıfır Cihaz ve WiFi aparatı ile Türksat geçişim oldu 2022 sonu gibi Eutelaat yayınlar kapanacak 4k kutular yeni yazılım atıp talep eden üyelere verilecek .Şu an Yeni kutudan memnunum.

hocam türksata geçişiniz tamamlandı diye sms aldım ama ne uydu yönü değiştirildi ne kutu acaba eutelsat durmaya devam mı edecek? kanallar gitmişti şimdi geldi yada kutuya yazılım mı gelecek acaba garip.

• jagatai J kullanıcısına yanıt
    Kapanır bence turksata cevırmek gerekli uyduyu

• SxDark kullanıcısına yanıt

Eleman iyilik mi yaptı kötülük mü aralıkta anlıcam muhtemelen anten için servis kitlenecek bana.

• jagatai J kullanıcısına yanıt

Eyv hocam bi deneyelim bakalım inş işe yarar :)

• Zaten 4 k dıye birşey yoktu, hayal ürünü ıyı oldu en azından 25 TL bedavaya vermeyiz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 4K kanalın da aktif olmasıyla geçiş neredeyse tamamlandı.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.