Şimdi Ara

Digitürk DCR-OPT Kumanda TV kodları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
4
Favori
117.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony lcdim artık tek kumanda oldu.teşekkürler arkadaşlar.
  • selam,
    SONY RMT-D246P kodlu dvd kumandamın PREMİER TV ile uyumu için kod arıyorum.
    yukarda yazanlar kısmi olarak uyuyor.
    mesala kanal değişiyor,ses açıp kapıyor ama AV değişmiyor!
    benim için de bu çok önemli.
    Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar bu işlem,Vestel Mini DCR DT 9001 in kumandasında nasıl yapılıyor. bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
  • Çok teşekkürler faydalı başlık için.... Bu gün bu konu için digiturkü aradım kutudan bir liste çıkmıştı, oradam bana philps in kodunu verebilirmisiniz diye.... Bana televizyonunuzun servisini arayın falan dedi. Ben de bu sizin kumandanızın bir listesi sizde bu liste olsaydı sadece oradan okuyarak bana yardımcı olabilirdiniz dedim. Arkadaş da bu aklımıza gelmedi ben not alıp ileteyim dedi :) Tabii çözüm şimlik yok. Ben de internetten arayım dedim bu başlık çıktı karşıma ve ilaç gibi geldi.... Tekrar teşekkürler.
  • Hakikaten faydalı bir başlık olmuş.paylaşım için teşekkürler..
  • Selamlar,

Teşekkürler kodlar için. Samsung LE-40S81B için 0648 kodu uygun.

Ancak tv'de sesi değiştirmek için TV tuşuna basıp tv moduna geçmek, sonra digiturkten kanal değiştirmek için sat moduna geçip kanal değiştirmek gerekiyor. Benim istediğim sat modundayken de samsung tv'nin sesini değiştirebilmek! çok şey mi istiyorum :)

Daha öğlen logitech universal kumanda alma gazım vardı. benim asıl derdim kanal için bir kumanda ses için ayrı bir kumanda kullanmak!
    her daim çift tabanca oturmak kötü!
  • Bu konu çok iyi olmuş. Konuyu açan arkadaşıma teşekkür ederim. Evlerdeki elektronik cihazlar ve markaları giderek çoğalmakta ve bizlerde kumandaların arasında kaybolmaya başladık desem yeridir. Ben de bir univeral kumanda arayışında idim. Uygun fiyat performansa sahip ürünü ararken aşağıdaki linki gördüm. Benim gibi universal kumada arayanlara fikir versin istiyorsanız tıklayın.

http://forum.donanimhaber.com/m_23061816/tm.htm

Saygılarımla
  • Arkadaşım çok teşekkürler sayende gıcık kumandamı kullanmadan digitürkümü kullanabilicem
  • quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

ya ne zamandır bunları arıyordum , burnumun dibindeymiş meğer.. Eve gidince deneyecem hemen. çok sağol.
    işin ilginç olanı digitürk bayisi bu kodlardan habersiz. tmm eski kutulardan çıkmıyor olabilir ama bir kağıda bastırır 15-20 tane isteyene verir.. çok zor olmasa gerek. Tekrardan teşekkürler.

benim kumanda da bu
     Digitürk DCR-OPT Kumanda TV kodları

phılıps kumanda nasıl programlanıyor yıne tv tusuna basılımı tutuyoruz?

• peki digiturk opt'nin kendi kodu nedir acaba?
  • Güzel soru...

Nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: moontaxi

peki digiturk opt'nin kendi kodu nedir acaba?
  • bakarmısınız arkadaşklar benim de digitürk bugün kuruldu kumanda ses tuşuna basıyorum kanal değişiyo bazende TV yi kapatıyor.
    birde bi sorun çıktı digitürk açılıyo ama kanallar seyredilmiyor 22.30 a kadar izledim bir sorun çıktı kapandı ne yapmalıyım lütfen bilgilendirin beni
  • kullanma klavuzundan orijinal bilgi yardımcı olur belki.

Kumandanın TV setinize göre ayarlanması
    1. TV setinize uygun kodu TV Kod* listesinden seçiniz.
    2. Kumanda üzerindeki TV tuşunu 3sn süre ile basılı tutunuz. Kumanda üzerindeki led iki kez yanıp sönecektir.
    3. Seçtiğiniz 4 haneli TV kodunu giriniz. Doğru kod girildiği taktirde led iki kez yanıp sönecektir.
    4. Yanlış kod girilirse led 2 sn süre ile yanacaktır. Bu durumda TV kod listesinde sıradaki kodu seçiniz.
    5. Kumandanızın “TV” tuşuna bastıktan sonra TV setinizi kontrol edebilirsiniz.

*Her marka için belirlenmiş TV kodları ekteki listede bulunmaktadır. Bazı markalar için birden fazla TV kodu bulunmaktadır, uygun kodu bulmak için sırası ile bu kodları deneyiniz.

Örnek:
    TV setiniz Sony marka ise, aşağıdaki adımları takip ediniz.

1. TV kod listesinden SonyTV için kod seçiniz (1535)
    2. TV tuşuna 3sn sure ile basınız, ledin iki kez yanıp sönmesini bekleyiniz
    3. “1535” tuşlayınız
    4. TV tuşuna basınız ve televizyonunuzu kontrol ediniz.
    5. Kumanda TV setinizi kontrol etmiyor ise TV kod listesinde SonyTV için bulunan diğer kodları sırası ile deneyiniz

@karlyzm
    tvnize uygun kodu kumandaya girerek sorunu belkiçözebilirsiniz.

• arkadaşlar her nasılsa, kumanda 1 ay boyunca pil takılı olmadan yattı (tatildeydik) eve geldiğimde kumandanın resetlendiğini farkettim. ne tv ne de digiturk dcr-opt çalışmaz olmuştu.

Yukarıdaki kodları kullanarak televizyonu tekrar kumanda etmeyi başardıysamda dcr-optv 3900'ü hala üzerinden değiştiriyoruz.

(üstte de sorulduğu üzere) Digiturk receiver'ının (dcr-optv3900) kodunu bilenler varsa lütfen yazabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ref -- 10 Ağustos 2008; 9:21:17 >
  • ya digiturk kumandadaki tv tuşuna basıyorum 3sn.ancak hiç bir kod ekranı açılmıyor,tv samsung nasıl olacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ksiyasal

Güzel soru...

Nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: moontaxi

peki digiturk opt'nin kendi kodu nedir acaba?

Digiturk DCR-OPT3800 marka digital alıcının uzaktan kumanda kodu 1461 imiş.
    test ettim ve çalıştı.

Ayarlamak isteyenlere anlatayım tekrar, çünkü digitürk servisi yanlış bilgi veriyor:

Kumandanın SAT butonuna basılı tutun ve parmağınızı kumanda ışığı 2 kere üst üste yanıp sönünce parmağınızı çekin ve 1461 rakamlarını peş peşe girin, ışık tekrar yanacak ve peşi sıra hemen test edin kumanda tekrar digitürk aletini kontrol etmeye başlayacak.

• Arkadaslar bende kampanya dahılınde gelen vestelın dcr 9002 cıhazı var.Bunun kumandasını tv ıle entegre edebılırımıyım?her defasında tv acmak ıcın acma tusuna bas sonrasında av moduna gel fılan zahmetlı oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: R`meRt

Arkadaslar bende kampanya dahılınde gelen vestelın dcr 9002 cıhazı var.Bunun kumandasını tv ıle entegre edebılırımıyım?her defasında tv acmak ıcın acma tusuna bas sonrasında av moduna gel fılan zahmetlı oluyor

bende bende
  • Arkadaşlar aldığınız cihazın yanında verilen owner manuel (Kullanıcı Kılavuzu) en arka sayfasında tüm markalara ait kodlar mevcuttur. Arkadaşa teşekkür ederiz. Kaybetmiştim ben o kitapcığı :) sayesinde gerek kalmadı.
  • arkadaslar benim abd`den aldigim sony rm-v310 kumanda maalesef 3 haneli koda izin veriyor gibi aciklamis kilavuzunda. verdigi kodlarin hepsi de 3 haneli. bu 4 haneli kodlarin girilemeecegi anlamina mi geliyor? denedigim 4 haneli kodlarin hicbiri isime yaramadi. bu arada nette ararken ekteki listeyi buldum. burada yuzlerce aletin kodu var. benim isime yaramadi ama belki siz faydalanirsiniz.

http://www.bayland.net/user_documents/ADB%20Remote.pdf

bu konuda yonlendirme yapacak arkadaslar varsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.