Şimdi Ara

Watson Üniversal Kumanda (11 YTL) İzlenimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
14.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün pekte aklımda yokken, fiyatının çok cazip gelmesi nedeniyle Başlıkta belirttiğim Üniversal kumandayı aldım. Henüz tam bir inceleme yapma imkanım olmamasına rağmen, ön izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

İlk olarak fiyatına değineyim. 11 ytl. Sanırım oyuncak olsa bu parayı ederdi.

Kısa sürede Sony lcd tv, yamaha AVR ve Crea uydu alıcıyı bu uzaktan kumandaya tanıtmayı başardım. Bu tanıtım işini ister manuel, isterseniz otomatik olarak yapabiliyorsunuz. Aletin kullanma kılavuzunda geniş bir cihaz sinyal listesi var. Fakat vaktim yetersiz olduğundan direk otomatik ayarları tercih ettim ben. Ve yaklaşık 10 dakikalık bir uğraştan sonra 3 cihazımıda tanıtmayı başardım.

Cihazla birlikte garanti belgesi, ufak ama yeterli bir kullanım kılavuzu da çıkmakta. Fakat piller kutudan çıkmadı. Fiyatının makuliyeti yanında ihmal edilebilir bir durum bu.

Kumandanın şekli ve tasarımı oldukça güzel. Fakat tuşlarının yumuşak plastikten yapılması, biraz sıkıca bastırmayı gerektirebiliyor. Üzerindeki lcd ekranı ışıklı. Yaydığı mavi ışık oldukça hoş.

Kısaca aklıma gelenler bunlar. Keşfettiğim yeni özellikler veya olumlu-olumsuz görüşlerim oluşursa sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• izlenimler icin tesekkürler nerden aldın bu arada?
  • Paylaşım için teşekkürler. Nereden aldınız?
    quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bugün pekte aklımda yokken, fiyatının çok cazip gelmesi nedeniyle Başlıkta belirttiğim Üniversal kumandayı aldım. Henüz tam bir inceleme yapma imkanım olmamasına rağmen, ön izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

İlk olarak fiyatına değineyim. 11 ytl. Sanırım oyuncak olsa bu parayı ederdi.

Kısa sürede Sony lcd tv, yamaha AVR ve Crea uydu alıcıyı bu uzaktan kumandaya tanıtmayı başardım. Bu tanıtım işini ister manuel, isterseniz otomatik olarak yapabiliyorsunuz. Aletin kullanma kılavuzunda geniş bir cihaz sinyal listesi var. Fakat vaktim yetersiz olduğundan direk otomatik ayarları tercih ettim ben. Ve yaklaşık 10 dakikalık bir uğraştan sonra 3 cihazımıda tanıtmayı başardım.

Cihazla birlikte garanti belgesi, ufak ama yeterli bir kullanım kılavuzu da çıkmakta. Fakat piller kutudan çıkmadı. Fiyatının makuliyeti yanında ihmal edilebilir bir durum bu.

Kumandanın şekli ve tasarımı oldukça güzel. Fakat tuşlarının yumuşak plastikten yapılması, biraz sıkıca bastırmayı gerektirebiliyor. Üzerindeki lcd ekranı ışıklı. Yaydığı mavi ışık oldukça hoş.

Kısaca aklıma gelenler bunlar. Keşfettiğim yeni özellikler veya olumlu-olumsuz görüşlerim oluşursa sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

• Metro market-Güneşli'den aldım. Yüzlercesini bi reyona doldurmuşlardı. Fiyatınıda 13 ytl'den 11'e indirmişler. Alayım bir tane dedim.
  • çok iyi fiyat
  • bu hafata gazıemir -izmir metroya gideyım
  • Elimde kumadası olmayan Samsung model bir tv var. Bu kumandayı kullanma şansım var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZarakiKenpachi

Elimde kumadası olmayan Samsung model bir tv var. Bu kumandayı kullanma şansım var mı ?

Kesin diyemem ama ihtimal dahilinde. Auto modunda kumandayı tv veya kumanda etmek istediğin herhangi bir cihaza doğru tutuyorsun. Sonra kumanda 1 değerinden başlayarak (bu değer neyi ifade eder bilmiyorum) aramaya başlıyor. Aygıtın frekansı ile aynı değere ulaştığında yani eşleşme olduğunda karşı taraftaki cihaz kapanıyor veya benzer bir tepki veriyor. İşte o an aramayı durduruyorsun. Cihazı hafızaya alıyorsun. Bu kadar.

Bendeki 3 tane birbirinden farklı marka ve farklı cihazı tanımada zorluk yaşamayınca, senin için de ümitli konuşabiliyorum. Ama yinede denemeden bilemezsin...
  • Cevabın için teşekkürler dostum,kısa zamanda bende bir tane alırım o zaman. İyi akşamlar.
  • gerçekten ucuzmuş metroya gitmek lazım.
  • Paylaşım için teşekkürler. Ben de universal kumanda bakınırken konu ilaç gibi geldi. Ben Toshiba lcd , Goldmaster D smart receiver ve Philips Home Cinema systemi kumanda etmeyi amaçlıyorum.

Özellikle d smart receiverda kullanan varsa yorumunu bekliyorum.
    Ayrıca bu universal kumandalar klimaları da kumanda edebiliyor mu ?

Saygılarımla.
  • geçen hafta kozyatağı metrodaydım ama yoktu böyle bişey

bedava valla
  • Diğer pahalı ürünlerde nasıldır bilmiyorum ama bunda her istediğinizide yapamıyoruz sanırım. Yani örneğin: Uydu recevier'ı tanıttım ama sadece ses açma-kısma ve kanal geçişlerini yapabiliyorum. Öyle uydunun menülerine gireyim vs. onlar çalışmıyor. Veya tv'nin kumandası ile yapabildiğiniz herşeyi yapamıyor. Ama en çok kullanılan kaynak seçimi, kanal değişimi açma-kapatma vs. yapılabiliyor.

Gerçi makro atama tuşu var. Onunla spesifik ihtiyaçlarımız için ayar yapabilir miyiz? bilmiyorum.
  • Bilgiler için teşekkürler dostum. Sıcak fırsatlar bölümüne yazdım ki diğer arkadaşlarda faydalansın diye.
  • Arkadaşlar ,

Dün bende izmirden aldım , 14.99 ytl , samsung lcd tv yi ve Phillips dvd yi kontrol etti, vestel uyduyu ve toshiba hd-dvd yi kontrol ettiremedim , bunların nasıl kontrol edilebileceğini bilen varsa anlatsın lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kartal2126

Arkadaşlar ,

Dün bende izmirden aldım , 14.99 ytl , samsung lcd tv yi ve Phillips dvd yi kontrol etti, vestel uyduyu ve toshiba hd-dvd yi kontrol ettiremedim , bunların nasıl kontrol edilebileceğini bilen varsa anlatsın lütfen.

Auto ayarını denedin mi? Bazen çok beklemek gerekebiliyor. Benim uydu alıcısını 257 gibi bir değerde bulmuştu. 1 den başlayarak yavaş bir tarama yaptığını düşünürsek sabırla beklemek gerekebilir.
  • Merhabalar,
    Ben de Güneşli Metro'dan aldım bu ürünü 4 mayısda.
    Yeni yeni uğraşmaya başladım. Bende Beko televizyon, Seoul GT5000 Receiver, Philips Dvd Player ve Piranha Dvd Player var. Şu anda sadece Philips Dvd Player'ı tanıdı. Philips'in kodunu kullanım kılavuzundan buldum. Gayet iyi kontrol ediyor. Fakat Beko'nun yazan kodları uymadı. Auto modda Beko tv ve Seoul Receiver için bekledim fakat hiç bir sonuç alamadım. Güzel bir kumanda fakat özellikle Beko Tv'yi hiçbir şekilde kontrol edememesi üzdü beni. Beko ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımlarını beklerim.

• evet biraz değil bayağı bir sabır gerek.
    bende aldım bu kumandadan.

vestel 87 100hz tv . lg dvd yönetiyo.
    tabii tam anlamıyla değil......
    next uydu alıcısını tanıtamadım.
  • @HiGHWAYMOUSE

Öğrenme fonksiyonu yok galiba değil mi?

Yani mevcut bir kumandayı karşılıklı getirip tuşa basıp kaydetme.

Sadece hafızasındaki modelleri kumanda ediyor.
  • Sanırım yok dostum... Kullanım kılavuzunda görmedim öyle birşey. Ama yukarıda bahsettiğim gibi kumandaya değil ama alıcı cihaza doğru tutarak tarama yaptırıp, alıcının kumandaya cevap vermesini bekliyorsun.
    quote:

Orjinalden alıntı: mastor1

@HiGHWAYMOUSE

Öğrenme fonksiyonu yok galiba değil mi?

Yani mevcut bir kumandayı karşılıklı getirip tuşa basıp kaydetme.

Sadece hafızasındaki modelleri kumanda ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 13 Mayıs 2008; 10:32:45 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.