Şimdi Ara

Diamond Electric Klima'lar hakkinda bilgisi olan ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
29.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla haklısın arkadaşım, işyerinden arkadaşım denki'yi ove ove bitiremiyor bana, adam once 1 tane 21 binlik almış bakmış alet perfomanslı, diger yatak odasina ve cocugun odasina da 2 adet 18 bini denki takmış. Zaten teknosa oldugu icin arkasinda servis problemi de yok. gidip bir deki patlatayım. hatta bakın sozlukte ne yazmışlar

"türkiye'ye teknosa tarafından getirilen bir klima markası. eşit konumda bulunan bir bosch klima ile aynı işi yapabilmekte, bosch'dan daha sorunsuz çalışmakta* ve üstelik diğerinin üçte bir fiyatına mal olmaktadır. tavsiye edilir..."

quote:

Orjinalden alıntı: hilmi-c

sevgili unpop diğer arkadaşlarda katılırmı bilmem ama 18- 21 btu klimaya 1380 1690 dan başlıyo ben şahsen diamonda o parayı vermem sonuçta segmenti belli klima ha rubenis almışsınız ha denki bunu şuna dayanarak söylüyorum yanlışsa arkadaşlar düzeltsin ihlis holding in getirdiği bi klima var aura galiba diamond a yaptırıyor 24 binlik bizim 30 m2 berberde var ısıtmıyo ve adam ufo taktı uç örnek olabilir belki ama düşünün sunny de aynı klima şimdi hatta yanılıyorsam düzeltsin arkadaşlar unnion aire vs de bu klimanın mısırda üretilen lerinden mesela diamond un orange serisi 600-650 ytl 12 taksitle alınabilir denki 18000 700 ytl 24000 899 ytl karfurda rubeniside siz araştırın bence aynılar ve o kadar farka gerek yok şayet 1690 gibi düşünüyosanız bu parayı veren adam 2500 de verir ve gider 18000 daikin mitsubishi electric alır paşa paşa kullanır ve kalite olduğundan belki 24000 binide aratmaz ama 18000 den aşağı düşme bende 26,5 m2 m. electric 12000 var inanın 0 altına düşmedikçe gayet iyi ama hakkı enaz 18 tabi kendi düşüncem sonuçta haier electra bence diamonddan iyidir ama onlardaki fiyatlarda uçuk

quote:

Orjinalden alıntı: unpop

Evet diamond klimalari sordum az once telefonla. Valla açıkcası fiyatlar bekledigimden fazla geldi., yazayim da benim gibi merak edip bulamayanlar fikir sahibi olsun.

9 btu -740 ytl
    12 btu - 890 ytl
    18 btu - 1380 ytl
    24 btu - 1690 ytl

• denki,samu,midea,siemens aynı klimalardır,ama iklimsanın kendi servisleri yoktur onla bunla saçma bir servis agıyla çalışmaktalardır,bir servislerini görseniz orada kedi encigini kaybetse bulamaz,en azından bu izmirde böyle,

sadece ben servis olarak türkiyede arçeligi begenirim ama mallarını begenmem
  • katılıyorum peki şu olmazmı sonuçta sizinde beğendiğiniz simenslerin mideası burada not (eski electra bosch-siemenslerda fikriniz nedir onlarda tercih edilebilirmi çok çalmışlarmıdır) siemenslerin mideasını beğeniyorsunuz ozaman denkide midea olduğuna göre yanlızca satın alınsa adam gibi bir servisle işi götüremezmi vatandaş yoksa ille ayrımıdır parçaları ve içi montaj stili çünkü fiyat çok uygun ve denkiyi okudum 10 yıl parça garantisi var yazıyor kitapçığında son olarakta rubenis ferroli diamond burada diamod un hakkını teslim ediyorumda mesela high life de sonuçta diamond ama burada sormak istediğim union air grubu north aire lere ne kadar güvenilebilir ferroli rubenise nekadar gerçi rubenisede idare sınıfında diyorsunuz birde not alaska markası d. döküme veya vestele bağlı onlarda union air haliyle vatandaş kesesine göre davranıcak bu saydığım markalar kötünün iyisi olabilrimi size göre fazla sordum selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: mamoogul

denki,samu,midea,siemens aynı klimalardır,ama iklimsanın kendi servisleri yoktur onla bunla saçma bir servis agıyla çalışmaktalardır,bir servislerini görseniz orada kedi encigini kaybetse bulamaz,en azından bu izmirde böyle,

sadece ben servis olarak türkiyede arçeligi begenirim ama mallarını begenmem

• evet siz sordunuzmu baya fazla soruyorsunuz

eski siemenslerde electra idi ve iyi idi bazı modelleri ama çünkü elcktra bütün ürünlerini bire bir siemense vermemişti yada siemens almamıştı,

midea istege ve paraya göre üretim yapan bir firma siz 2000 ytl diyin sizede ona göre klima yapsin,ben siemens ve samuinin aynı kalitede olacagına inanmıyorum,siz 10 yıl yedek parça garantisine bakmayın bu kandirmaca ,kanun böyle oldugu için bunu yazıyorlar siz gidin arçeligi 5 yıl önceki çamaşır makinenizin orjinal parçasını bulamazsınız,

rubeniste kendi katagorisinde iyidir,burada ne kadar para o kadar köfte olayı para olsada herkes daıkın alsa sorunsuz yıllarca kullansa,(arada tek çıkanları saymazsakki,ısısan bu konuda iyi çalışıyor),

alaska eskiden vestele yaptırılıyordu şimdi ise demirdöküm tarafından getirilen klimalara alaska yazılıyor aynı ürünler ve çok soguk olmayan yerlerde kulanılabilir ürünler,ama ben derimki üzerine az daha koyun iyi birşey alın izmirde bile görüyorumki bu demirdöküm envayi çeşitleri hergün bir sorun çıkarıyorlar,bazen ben gidip bakıyorum bu klimalar çok kötüler 2 sene sonra iyi bakılmazlarsa düökülmeye başlıyorlar

• Teşekkürler esk, bosch-semensleriin hangileri electra oalbilir bikaç model belirleyip bi ara sorarım size belkide gerek kalmaz bir yerde eski bi alacağım çıkarsa veya kafayı yine bozarsam mitsubishi veya daikin vea 3. 4. kalite markayı aniden alabilirim 1. sinde sorduğum gibi herkeze hayırlısı olsun selamlar herkese iyi akşamlar
    quote:

Orjinalden alıntı: mamoogul

evet siz sordunuzmu baya fazla soruyorsunuz

eski siemenslerde electra idi ve iyi idi bazı modelleri ama çünkü elcktra bütün ürünlerini bire bir siemense vermemişti yada siemens almamıştı,

midea istege ve paraya göre üretim yapan bir firma siz 2000 ytl diyin sizede ona göre klima yapsin,ben siemens ve samuinin aynı kalitede olacagına inanmıyorum,siz 10 yıl yedek parça garantisine bakmayın bu kandirmaca ,kanun böyle oldugu için bunu yazıyorlar siz gidin arçeligi 5 yıl önceki çamaşır makinenizin orjinal parçasını bulamazsınız,

rubeniste kendi katagorisinde iyidir,burada ne kadar para o kadar köfte olayı para olsada herkes daıkın alsa sorunsuz yıllarca kullansa,(arada tek çıkanları saymazsakki,ısısan bu konuda iyi çalışıyor),

alaska eskiden vestele yaptırılıyordu şimdi ise demirdöküm tarafından getirilen klimalara alaska yazılıyor aynı ürünler ve çok soguk olmayan yerlerde kulanılabilir ürünler,ama ben derimki üzerine az daha koyun iyi birşey alın izmirde bile görüyorumki bu demirdöküm envayi çeşitleri hergün bir sorun çıkarıyorlar,bazen ben gidip bakıyorum bu klimalar çok kötüler 2 sene sonra iyi bakılmazlarsa düökülmeye başlıyorlar

• Az once aşağıdaki modeli sordum, vadeli 1.450 peşine 1.250, bu mısırdan gelen ürün mü çinden gelen mi ? nasıl anlaşılır, fiyat uygunmudur ?

DSH 22 QV / DUH 22 QV

QV Serisi
    Model iç Ünite Kodu DSH 22 QV
    :Dış Ünite Kodu DUH 22 QV
    Soğutucu R22
    Fonksiyon
    Soğutma / Isıtma
    Kapasite
    Soğutma / Isıtma
    BTU 22000/24000
    Nem Alma (L/h) 2.60
    Hava Debisi (m3/h)
    750
    Ses Seviyesi İç/Dış dB (A) 46/56
    Güç (V/Hz)
    Enerji tüketimi (KW) 2.37/3.27
    EER 2.53
    COP 2.78
    Net Ağırlık İç/Dış (Kg) 14/53
    Ambalajlı Ağırlık İç / Dış 17/58
    Ölçüler İç Ünite
    Ölçüler Dış Ünite
    (WxHxD) 1015x320x190
    850*605*290
    Ambalajlı Ölçü İç Ünite
    Ambalajlı Ölçü Dış Ünite (WxHxD) 1050x370x295
    1010*695*425

Uygulanabilir Alan (m2) 26-41
    Yükleme Kapasitesi (40'SQ) 148

• quote:

Az once aşağıdaki modeli sordum, vadeli 1.450 peşine 1.250, bu mısırdan gelen ürün mü çinden gelen mi ? nasıl anlaşılır, fiyat uygunmudur ?

DSH 22 QV / DUH 22 QV

QV Serisi
    Model iç Ünite Kodu DSH 22 QV
    :Dış Ünite Kodu DUH 22 QV
    Soğutucu R22
    Fonksiyon
    Soğutma / Isıtma
    Kapasite
    Soğutma / Isıtma
    BTU 22000/24000
    Nem Alma (L/h) 2.60
    Hava Debisi (m3/h)
    750
    Ses Seviyesi İç/Dış dB (A) 46/56
    Güç (V/Hz)
    Enerji tüketimi (KW) 2.37/3.27
    EER 2.53
    COP 2.78
    Net Ağırlık İç/Dış (Kg) 14/53
    Ambalajlı Ağırlık İç / Dış 17/58
    Ölçüler İç Ünite
    Ölçüler Dış Ünite
    (WxHxD) 1015x320x190
    850*605*290
    Ambalajlı Ölçü İç Ünite
    Ambalajlı Ölçü Dış Ünite (WxHxD) 1050x370x295
    1010*695*425

Uygulanabilir Alan (m2) 26-41
    Yükleme Kapasitesi (40'SQ) 148

bu soruları direk mbirol beye sorun o bu işin uzmanı yılladır dıamond klima sattı ve satıyor.

• o zaman mbirol beyi topiğe davet ediyoruz
  • quote:

o zaman mbirol beyi topiğe davet ediyoruz

bekle gelir
  • Bu paraya bu klima iyi para,kaçırmayın gerisi yok.
  • Yazma marka ama.
  • quote:

Yazma marka ama.

Sen Vestel al orjinal nede olsa
  • unpop sen liste yapmaya devam:)))) yakında klima bi klima kitabı yayınlarsın ''Klima nasıl alınmaz'' gibi mesela ......
  • Walla 5 senedir Diamond Electric'in 9.000 BTU modelini kullanıyorum. Soğutma ve ısıtmada aynı şartlar altında LG-Beko ve haliyle Arçeliklerden çok daha iyi. Sessizlik konusunda gerçekten harika. Hele LG-Beko ve Arçeliklerden gelen takırtı tukurtuları duyduktan sonra koşa koşa bi tane daha alırım :)
    Şuana kadar bariz bir problemini görmedik. Birkez kumanda algılayıcısı bozuldu. 20 YTL gibi bir rakama yenilendi o kadar. Isıtma ve soğutmayı tamamen klima ile sağlıyoruz. Oda 16 m2 civarında. Antalya'da oturuyoruz ama bu kış kar bile yağdı buralara cihaz çalışmayacağım yada ısıtmayacağım demedi :)
    Buranın sıcağı belli. Soğutmada da bir sıkıntı yok. Ha şimdi modelleri yenilemişler. Şu ortasında yuvarlak göstergeli olanlardan 22 BTU luk ablamlar kullanıyor. Açıkçası begenmedim. Çok gürültülü çalışıyor gibi geldi bana. Açıkçası AS klima getiriyor bunları ve AS klima merkezi Antalya olan bir firma. Bu nedenle Antalya da oldukça yer edinmiş bir marka.
    Bir kere voltaj düşmesi sonucu iç ünite anakartı yanıp değiştirilenini duymuştum tanıdıklardan. 85 YTL tutmuştu servis dahil. Burada okudugum diger markaların rakamlarına kıyasla cok düsük geldi bu rakam. Acaba servis yalanmı söylemiş :P
    Neyse genel olarak Vestel, Arçelik, Beko, Cartel, Rubenis vs markalarla asla bir tutmayın. Performansta kat be kat daha iyi benim şahsi kanaatım. Ama aklımda hep Vaillant die bir marka var o vardır :) Burada bayisi falan yok. Yatırımcılara da duyrulur :) Antalya ya Bi bayii açında alalım bi tane Vaillant deil mi?

• Hocam ortasında yuvarlak gostergeli olan dediğin sanırım aşağıdaki model, duydugum kadarıyla bu seri orange serisi olup diğer diamond klimalara nazaran daha ucuzdur ama Mısır'da üretilmiştir bu yuzden klasik QV serisine nazaran daha kalitesizdir.

Orange serisi
     Diamond Electric Klima'lar hakkinda bilgisi olan ?

Klasik qv serisi

• quote:

Hocam ortasında yuvarlak gostergeli olan dediğin sanırım aşağıdaki model, duydugum kadarıyla bu seri orange serisi olup diğer diamond klimalara nazaran daha ucuzdur ama Mısır'da üretilmiştir bu yuzden klasik QV serisine nazaran daha kalitesizdir.

Orange serisi

Klasik qv serisi

alttakinden şirkette 2 tane var süperler,geçen kış tık demediler,bir tanede salonda var tavan tipi süper ötesi,siz dahalen,rubenis,pasific,kıl tüy diyin

• Unpop aynen öyle görünüyor. Görüntü war sadece onlarda :)
    LCD Gösterge kısmı bu kadar renkli degil ablamların klimasında o yüzden tam olarak orange serisi olmayabilir diye düşünmüştüm.
    Bu arada bizim evdekinin altında made in China yazıyo :) bir ara bakayım ablamlardakinde ne yazıyo diye :) Söyledigin gibiyse onda da Mısır yazmalı. Tabi tam olarak nasıl yazılıyor Mısır bilmiyorum. (Egypt mi acaba)
    Sonuç olarak Diamond Electric iyidir ;) ama Made in China ise :)
  • Evet Egypt yazıyor olsa gerek. Sanırım Diamond bu orange serisni Mısır'da daha ucuza mal ederek, market klimalarına rakip olması açısından getirdi ama bu sefer de isme leke düşüyor. Kimse bilmez ki orange düşük kalite, öbürü yüksek kalite. Adam aldı mı diamond electrik diye alıyor, araştırmasa nerden bilecek.
  • Diamond orta segmentte iyi ürünleri olan bir Antalya markasıdır. Mısırdan gelen modelleri hariç üzmez sizi.Şimdi de yeni modelleri gelecekti. Bu aralar piyasaya çıkmış olabilir.
  • Dıamond markası hakkında size gerçek bilgiyi mbirol verir ona güvenin
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.