Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43784379438043814382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

fiziki altın mı banka altını mı veya eurobond mu
    fiziki altın risktir gerek yok bence
  • Altın alınırmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

fiziki altın risktir gerek yok bence

Alıntıları Göster
    İnternetten almak güvenli mihttps://www.epttavm.com/item/63080574_10-gr-kulce-altin--24-ayar?gclid=Cj0KCQiA5dPuBRCrARIsAJL7oeg7BQEx9NtoR5yvIHOU_YReg9gwh5pqOapdIEQlBSTJvx17yKM-zogaAi5hEALw_wcB

• ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    Altın uzun vade yatırım için her zaman alınabilir. Ama al sat yapacaksan almanı tavsiye etmem.

• Merhaba,

Euro ile altin alinir mi? Kayip mi kar mi getirir?
    (Yatirim amacli)

• quote:

Orijinalden alıntı: cosef

1-2 sene için giriş yapılması tabiki doğru mantık olur

Altının TL bazında düştüğü pek görülmemiştir. ( kusa vade düşmeler hariç)

elimde nakit TL olsa USD veya altın alır atarım bir kenara şu anda.

Alıntıları Göster
    Tekrardan merhabalar

Altın için yatırım yaparken bazıları 22 ayar bileziğin daha iyi olduğunu söylüyor öyle midir acaba..? 

Bide mesela baktım da şu an altının gramı 270'se onun ki daha düşüktü..

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Yatırım amaçlı alacaksan. Has altın alacaksın. Bilezik alırsan üstünde işçilik olur pahalı olur. Fiyatının düşük olması 22 ayar olması ile alakalı. Has altın 24 ayar gibidir.

• yüzleriniz gülüyormu bu aralar?))
  • calimenjero yaşıyor mu
  • Sanırım şimdi altın almak akıl işi olmasa gerek..

Ne dersiniz..?

• daniali D kullanıcısına yanıt
    evet mantıklı yazıyordu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

En son altın düşücek pul gibi olacak elinizdeki altınları satın sonra çok aglarsınız diyip millete altınlarını sattırdı milletin çok ahını aldı
  • daniali D kullanıcısına yanıt
    Tüm dünyada merkez bankaları altın alırken düşmesi zordu birde hiçbir mecrada birilerinin yönlendirmeleriyle asla işlem yapmayın en doğru karar kendi verdiğiniz karardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

en son altın düşecek dediğim zamanlarda ons fiyatı 1375$ - 1150$ arasında inip çıkıyordu devamlı ondan bahsediyor eleman sanırım.
    uzun zamandır burada yazmıyorum. borsa forumundayım 2018 yılında ons tekrar 1375$'dan 1160$'a kadar düştüğünde zaten yazdım orada tekrar 1375$ üstüne çıkacağız diye.
    1195$ ortalama ile arbitraj yapıp geçen yıl fiyat 1460$'a geldiğinde boşalttım hepsini.bunun yanında 14.20$'den gümüş alıp altınla beraber 18.50$'a geldiğinde satış verdim.
    Altın ABD-İran gerilimi sebebiyle 1600$ üstüne kadar yükseldi ha bu kadarını beklememiştim bak. Ortam sakinleşti ons şu anda düşüşte, tekrar bir durum olur ve ons geri 1600$ üstüne çıkar çıkmaz onu bilemem , bildiğim birşey var oda altın fiyatlarının önümüzdeki dönemde tekrar 1000-1100$ gibi yerleri göreceği.o zaman alım için harekete geçerim geri. ABD 10 Yıllık hazine tahvil faizleri %3.00 üstüne yükselecektir tekrar. Şu anda %1.85-%1.90 aralığında beklemede %2.00 barajı geçildiği anda kayış kopar zaten.İzleyin altın'a ne oluyor ondan sonra.

Ben uzun zamandır borsa'dayım . 2018 ve 2019'daki düşüşlerde 84.000-88.000'den yüklü mal alımı yaptım bekliyorum.2020 başındaki durum : 2018 Ağustos'tan bu yana dolar bazında~%130 kar. ABD-İran gerilimi sebebiyle bir düşüş oldu ama hala bekletiyorum hisseleri.
    Yani 2018-2019'daki diplerde 10.000USD satıp borsaya girseydiniz , 2020 başında o kağıtlarınızı satınca elinizde 23.000USD olurdu.Ne altın ne dolar ne başka bir enstrüman bu kadar kısa sürede bu kadar kar sağlayamaz.Altın'dan yaptığım kar devedede kulak kaldı bir bakıma.
    Zamanı gelince hisseleri satıp dolar'a dönerim bir süreliğine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 9 Ocak 2020; 9:42:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: daniali

En son altın düşücek pul gibi olacak elinizdeki altınları satın sonra çok aglarsınız diyip millete altınlarını sattırdı milletin çok ahını aldı

Alıntıları Göster
    ha bu arada bu forumda yazmıyorum diye başka yerde altınla ilgili yorum yapmıyor değilim.
    senin gibi boş boğazlarla uğraşmaktan sıkıldım burada ondan girmiyorum.

Al 2018 yılında başka forumda yaptığım altın yorumu sana ;
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134378851

Al buda Altın ONS grafiği , o mesajı yazdığım tarihteki yeride grafik üzerinde işaretledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 9 Ocak 2020; 23:1:7 >

• Birde "Milletin Ahını Aldı" yazmış ya.
    görende benim lafıma bakıp ona göre alım yapıp para kazanan adam bana komisyon ödüyor sanacak .
  • Oooo ortamlarda kral öldü diyorlardı etrafa haber salın kral konuya geri döndü Yalnız ustat dolar hedefin sanki tutmadı gibi geliyor bana,o konuda biraz yanıldın sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Oooo ortamlarda kral öldü diyorlardı etrafa haber salın kral konuya geri döndü Yalnız ustat dolar hedefin sanki tutmadı gibi geliyor bana,o konuda biraz yanıldın sanki
    Dolar hedefim tutmadı dediğiniz gibi.
    Ama 2018 Ağustosta verdiğim Altın ve Borsa hedeflere ulaşıyorum yavaş yavaş.

2018 Krizinde dolar 6-7 lira olduğu dönemde benim tavsiyemi dinleyip 10.000USD parasını yönlendirdiğim şekilde değerlendiren bugün parasını ~24.000USD yaptı.P.M ile bana ulaşan arkadaşlar oldu onlara yardımcı oldum bu konuda

Yani özetle ; bugün ki borsa'nın yükselişinide hesaba katarsam DOLAR BAZINDA ~%140 kar ettim 1.5 yılda.
    Aynı sürede dolar'da kalanlar babayı aldı. Hatta zarardalar şu anda bile.
    Yine kazanan ben oldum üzgünüm

• Merhaba üstad sizi uzun süredir takip ediyorum sizce şuan için neye yatırım yapılmalı borsayı kaçırdık altın yüksek gibi dolar sizce alınırmı?

• climanjero C kullanıcısına yanıt
    Naaıl oldu 10000 den 24

• 
Sayfa: önceki 43784379438043814382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.