Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43664367436843694370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baymirza

Graltından 18 bin tl zarardayım. maliyet 255 tl idi gram şan 208'e kadar inmiş durumda. bir daha o seviyeleri ne zaman görür bilinmez. Bir arkadaşımdan teklif geldi. Zararımı kabullenmemi ve ticaret yoluyla zararımı 1 senede çıkartacağımı ve kara geçeceğimi söylüyor. Teklif şu şekilde : 100 bin tlye bir arsa alıp onu hemen 125 bin tlye nakiti olmayan ama ayda 10 bin tl taksitlerle ödeyebilecek bir alıcıya satıyoruz. alıcı hazır ve güven sorunu yok. 4. taksitte elime geçicek 40 bin tl ile de daha küçük çaplı bir ticaret yapacağız. Benim cevabımı bekliyor. Bense biraz kararsızım. Ocaktan sonra ülkede neler olacak? Ya altın ocak şubat gibi yükselşrse? Siz benim durumumda olsaydınız ne yapardınız? Ciddi yorumlar bekliyorum lütfen. Bekara karı boşamak nevinden cevaplar olmasın.
    edit: arsa değil pazar yeri olacak.
    bu mesajı yeni gördüm
    ben olsam böyle bir ticarete girmem. Riskli bir iş

• Son girdiğimden bu yana 5 yıl geçmiş. Bu sayfada hala haram tartışması yapılıyor. :)

Bir ülke neden yerinde sayarın en basit örneği...
  • benim pazar yeri alıp satmam kesinlikle ticarettir ki ben buraya helal mi haram mı diye sormaya gelmedim ki o konuda içimde zerre kadar şüphe yok. bir kişi nasıl ki kar etme amacıyla ev arsa alıp satabiliyorsa pazar yeri alıp satmasında hiç bir mahsur yoktur. Vay efendim sen bu evi oturmak için almadın çakalsın demek gibi bir saçmalık olabilir mi? O işe girilip girilmeyeceği konusundaki yorumlara teşekkür ederim. Fetva veren arkadaşlar illa fetva verecekseniz kendi düşüncelerinizi, yorumlarınızı fetva diye zorlamayın komik oluyor. Hele hele verdiğiniz hülle örneğini benim ticaretimle kıyas etmeniz başlı başlına fecaat ve aynı zamanda büyük haksızlık. haramı helalle kıyas ederek helali haramlaştırma çabası. Katılım bankacılığındaki ev alma satma işini de belirttim banka üzerine alıp sonra satıyorsa bunda hiç bir sıkıntı yoktur ama bu konuda katılım bankaları çakallık yapıyorlar üzerine almadan satıyorlar o zaman iş değişiyor, ilk zamanlar bu böyle değildi. daha da uzatmayın konuyu bak beş yıl olmuş hala helal haram konuşuluyormuş o yüzden geri de kalmışız, yoksa uzaya çıkacakmışız. sanki elini kolunu bağlayan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymirza -- 1 Aralık 2018; 14:24:59 >

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    merak etme Müslüman olup da faizli bankalarla çalışan çok hatta onlar buraya gelip katılım payı ile faizin aynı şey olduğunu anlatmaya çalışıyorlar.
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun hocam.
  • cosef kullanıcısına yanıt
    236'dan tersteyim.
  • düşüş trendi bitene kadar nacizane tavsiyem bulaşmayın dövize altına.
  • arkadaşlar biri allah aşkına cevap verebilir mi ? altungold dan fiziki çeyrek altın alabiliyor muyuz, her türlü kredi kartı banka kartı ile. ve güvenilir mi ?
  • Son girdiğimden bu yana 5 yıl geçmiş. Bu sayfada hala haram tartışması yapılıyor. :)

Bir ülke neden yerinde sayarın en basit örneği... DEMEM ÜZERİNE

bak beş yıl olmuş hala helal haram konuşuluyormuş o yüzden geri de kalmışız, yoksa uzaya çıkacakmışız. sanki elini kolunu bağlayan var... DENMESİ

Buna ne denir ki?

Gereksiz alınganlık..
    Sözümün belgeli kanıtı falan filan
  • yaw he he...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle4545

Son girdiğimden bu yana 5 yıl geçmiş. Bu sayfada hala haram tartışması yapılıyor. :)

Bir ülke neden yerinde sayarın en basit örneği... DEMEM ÜZERİNE

bak beş yıl olmuş hala helal haram konuşuluyormuş o yüzden geri de kalmışız, yoksa uzaya çıkacakmışız. sanki elini kolunu bağlayan var... DENMESİ

Buna ne denir ki?

Gereksiz alınganlık..
    Sözümün belgeli kanıtı falan filan
    Haklısın.

Misal her ramazan tvye çeşitli Proflar çıkar. Yok sakız çiğnemek orucu bozar mı,
    yok iğne yaptırmak bozarmı falan filan böyle saçma sorular gelir.

Guslün farzını bilmeyen gençlerimiz var. Bu eğitim sisteminin dandikliğinden kaynaklı. Bizde o kadar çok konu ve ders içeriği var ki öğrenciler hangileri gerçekten işe yarar onları bile bilmiyor.

Altın alsat vb gibi konularda uzlaşı olmaması gayet normal. İslamı o kadar çok bölmüşler ki itikatta birlik maalesef yok
    Hanefilk, Alevilik, vb... her kafadan bir ses çıkıyor.

• yalnız biz altınla işlem yapıp yükselmesini bekliyorken
    bitcoincilerin halini de merak etmiyor değilim )
  • daha cuma günü altın 203 tl idi şimdi 210 tl oldu
    USd kuru değişmediğine göre ONS artmış demekki
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, ben sıkıntı yaşamadım
  • Burakbay7 B kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam başka yerden aldık. Bir gün burdan da alırız belki, forumda yetkilisi var ama tınlamadı bizi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

yalnız biz altınla işlem yapıp yükselmesini bekliyorken
    bitcoincilerin halini de merak etmiyor değilim )

3harfliler cok fena tokatliyor. Usd sagdan btc soldan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söyleyecek sözü olmayanın ergen jargonuna başvurması.

he he canım. kalırsın öyle...
  • söyleyecek söz çok adam olana...
  • Konu sessiz... Yeni yıl hangi enstrüman ın yılı olacak sizce? Dovizden beklentiler nedir? İnsaat sektoru epey sekteye uğramış gözüküyor. Buyuk firmalardan bir haftada 2 3 sms yolluyor. Senetli 1 sene sonra odemeye baslayali deniz manzarali gokdelen dairesi satıyorlar. Ama kime???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altın yükselinde aradaki makası 1.2 tl'den 2,73 TL'ye çıkaran kuveytturk
    Seni de unutmadık yazdık bir kenara.

• 
Sayfa: önceki 43664367436843694370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.