Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42284229423042314232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Msavaşusa

Hocam bence senin 130tl tezin çürüdü gibime geliyo

bu kanıya nerden ve nasıl vardın şimdi?climanjero'nun altın 130'lira'ya iner tahmini aslında, dolar 2.80'lere geri döner tahmini ile bağlantılı.dolar 3.50 seviyelerinde gezdiği müddetçe altının 130 seviyelerine gelmesi için ciddi satış yemesi lazım,diyelim bu satışı yedi, peki bu sefer bu para nereye gidecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

quote:

Orijinalden alıntı: asda360

23 Haziranda gümüş mü sterlin mi diye ikilemdeyken gittim 1.89'dan gümüşe girdim. Bugün gümüş aynı yerinde, sterlin 4.45'den 4.56'yı gördü. ellerim kırılsaydı da alım emrini vermeseydim... Anlık geçiş yapsam sterline diyorum yarın May konuşma yapacak ama makastan eriyorum bu seferde. 5 günde kardan 5.000 tl zarardayım. Tam kasa girmesem yine iyiydi, son dönemde çok kötüyüm.

@climanjero hocam döviz ve emtia için kısa vade öngörünüz mevcut mu? paylaşabilir misiniz?

1.89 iyi bir ortalama gümüş için , bende de yüklü gümüş var ortalamam ve zararım sizden çok daha yüksek ama sıkıntı yapacak birşey yok bence , altın 151tl geçince gümüş gram fiyatı 2.10 üzerine çıkacaktır. beklerseniz sonunda çok iyi bir kar yaparak çıkacaksınız
    dolar/tl için artış bekliyorum 3.53 üzeri test edildi , şu anda 3.51 üzerinde gidip geliyor yine ama az kaldı diye düşünüyorum ralli başlamak üzere. borsalar sallanıyor zaten , temmuz ile beraber endeksler kırmızı alarm vermeye başlayacak gibi , küresel piyasada madenlerde genel bir artış ve iç piyasada dövizlerin tamamında yükselme göreceğimizi düşünüyorum.

Üstat altının 160+ olduğu durum için gümüş hedefin nedir? Hedeflerin gercekleşmesi yaz sonunu bulur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vırvır

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asda360

23 Haziranda gümüş mü sterlin mi diye ikilemdeyken gittim 1.89'dan gümüşe girdim. Bugün gümüş aynı yerinde, sterlin 4.45'den 4.56'yı gördü. ellerim kırılsaydı da alım emrini vermeseydim... Anlık geçiş yapsam sterline diyorum yarın May konuşma yapacak ama makastan eriyorum bu seferde. 5 günde kardan 5.000 tl zarardayım. Tam kasa girmesem yine iyiydi, son dönemde çok kötüyüm.

@climanjero hocam döviz ve emtia için kısa vade öngörünüz mevcut mu? paylaşabilir misiniz?

1.89 iyi bir ortalama gümüş için , bende de yüklü gümüş var ortalamam ve zararım sizden çok daha yüksek ama sıkıntı yapacak birşey yok bence , altın 151tl geçince gümüş gram fiyatı 2.10 üzerine çıkacaktır. beklerseniz sonunda çok iyi bir kar yaparak çıkacaksınız
    dolar/tl için artış bekliyorum 3.53 üzeri test edildi , şu anda 3.51 üzerinde gidip geliyor yine ama az kaldı diye düşünüyorum ralli başlamak üzere. borsalar sallanıyor zaten , temmuz ile beraber endeksler kırmızı alarm vermeye başlayacak gibi , küresel piyasada madenlerde genel bir artış ve iç piyasada dövizlerin tamamında yükselme göreceğimizi düşünüyorum.

Üstat altının 160+ olduğu durum için gümüş hedefin nedir? Hedeflerin gercekleşmesi yaz sonunu bulur mu?

temmuz ve ağustos aylarında yükseliş şeklinde devam edilir herhalde artık. eğer altın 160tl+ yükselebilirse gümüş en kötü ihtimalle 2.20+ yapar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 30 Haziran 2017; 19:7:13 >

• wtwt24 W kullanıcısına yanıt
    Hepsiyle birlikte bunlar bu sene bu fiyatlara gelebilir diye tahmin etmişti ama altın bariz uzun zamandır bi yükseliş göstermedi bende bu yüzden dedim ki bu tezin çürümüş oluyo herhalde? Dedim şimdi anladın mı arkadaşım nasıl vardım bu kanıya nerden vardım.

• quote:

Hepsiyle birlikte bunlar bu sene bu fiyatlara gelebilir diye tahmin etmişti ama altın bariz uzun zamandır bi yükseliş göstermedi bende bu yüzden dedim ki bu tezin çürümüş oluyo herhalde? Dedim şimdi anladın mı arkadaşım nasıl vardım bu kanıya nerden vardım.

130tl bu sene görebilir yine , ama öncelikli hedefimiz 151tl+
    tez çürümedi ama zamanlaması saptı bayağı.
    bundan sonra beklentimizin üzerinde hareketlerin olma olasılığınıda düşünmek lazım bence. yani altın fiyatının oynaklığı ve hareket bandı iyice genişleyebilir dolaysı ile 151tl hedefin çok daha üzerinde yeni bir rekor zirve ve bunu takiben 130tl'nin çok daha altında tekrar bir dip fiyatlama gelebilir.bekleyip göreceğiz artık
    ama emin olduğum birşey var mevcut fiyatlar normali kesinlikle yansıtmıyor şu anda.

• quote:

quote:

130tl bu sene görebilir yine , ama öncelikli hedefimiz 151tl+
    tez çürümedi ama zamanlaması saptı bayağı.
    bundan sonra beklentimizin üzerinde hareketlerin olma olasılığınıda düşünmek lazım bence. yani altın fiyatının oynaklığı ve hareket bandı iyice genişleyebilir dolaysı ile 151tl hedefin çok daha üzerinde yeni bir rekor zirve ve bunu takiben 130tl'nin çok daha altında tekrar bir dip fiyatlama gelebilir.bekleyip göreceğiz artık
    ama emin olduğum birşey var mevcut fiyatlar normali kesinlikle yansıtmıyor şu anda.

140 altin 3.50. $ girmedim bekliyorum hala

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağustos ortasına kadar artmazsa ben bozmak zoru da kalacağım ): zararınada olsa ): bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak göreceğiz ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birkac ay önce aldigim altin ve dovizde su an maliyetim 140 tl dolarda 3.50 bekliyoruz umutla. Daha yüksek maliyeti olanlara allah sabir versin.

• 3.67 den dolardayım bu meretin çıkacağı yok fon paralarıyla istedikleri aralıkta tutuyorlar gibi görünüyor dolar ı.
    Zararına bozup altına mı geçsem diye düşünüyorum..
  • v1gor kullanıcısına yanıt
    Hocam ons düşüşe geçti. 1230'a kadar yolu olabilir, tabi burda gram/tl bazında da düşüş yaşanır diyemiyorum. Doların hareketi sebep verecek yani. Akabinde euro son dönemde iyi fiyatlandı ve doyuma ulaştı. Euro'nun yavaş olsada aşağı yönlü hareketini izleyebiliriz. Buna paralel dolar değerlenir diye düşünüyorum ki, ben gümüşteyim dolara geçesim var. Bir ihtimal parite yapabilirsiniz, yen fırsat verecektir.
  • Benimde tahminim ons son düşüşünü yapıp yukarı doğru çıkacak inşallah beklediğimize değecek sanırım...

• v1gor kullanıcısına yanıt
    mantık olarak bakarsak dolar'dan altına geçeceksen,doları kaç tl'den aldığının bir önemi yok.son 1 yıla bakarsak dolar'dan altına geçmenin en uygun zamanı 2016 aralık ayı imiş.şuan ons sallantıda 1200 altıda görebilir,yada yakın seviyelerden gene çıkış yapabilir.yani diyelim 100.000 doların var bunu 1 yıl vadelide tutup %3 kazanç sağlarsın ama altın alıp 1 yıl içinde en az %10 kazanç sağlayabilirsin.ama şuda var bu kazanç dolar bazında olur,yani şuan, 100.000 dolar 353 bin lira belki seneye 110.000 dolarda o seviyelerde olacak.o zaman tl'de kalıp 1 yıl sonra 120.000 dolar yapmakda var
  • wtwt24 W kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi güzel de bu denklemde cok fazla bilinmeyen var. Mesela seneye dolarin simdikinden daha asagida olacağını yazmışsınız. Neye göre bunu iddia ediyorsunuz? Doların 3.70 lerden dusme sebebi yurtdışı gelismelerdi ve ulkemize giren katar dövizi idi. Turizm pek ic açıcı degil, katarin durumu da riskli üstelik abd verileri iyi gelmeye basladi hal boyleyken dolari frenleyecek çapa nedir sizin görüşünüze göre?

• Batağa sürükleniyor ons ):

• 1230$/oz.
    Emin olarak söyleyebileceğim tek şey bunun yeniden toplama amaçlı yapılan bir satış olduğu.Yolunda gitmeyen birşeyler var sanki....Altın'ın bir noktada yön çevirip aniden fırlayabileceğini düşünüyorum artık , daha önce üzerine değinmiştim tekrar yazayım piyasalar kendisini siyasi , jeopolitik veya ekonomik bir olayada hazırlıyor olabilir...
    Altın bu şekilde gerilemeye devam ederse parçalı şekilde dolar'dan da altın'a geçiş yapacağım.Hatta elde fazladan ne varsada satıp donuma kadar altın'a gömerim
    1230$ önemli bir destek , bu fiyat üzerinde tutunamazsa sonraki durak 1218$-1221$.
    Daha sıkı takibe devam

• climanjero C kullanıcısına yanıt
    Benim içimden bir his Katar ile ilgili durum olduğunu söylüyor.

Bunun dolaylı yoldan Türkiye'ye yansıma ihtimali de var. Çok sıkı ve çok yönlü olarak takip etmek gerekecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasa eğer daha fazla bulanmayacaksa 1220$ desteği üzerinden yükselişe geçer bu sarıkız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 3 Temmuz 2017; 18:5:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Benim içimden bir his Katar ile ilgili durum olduğunu söylüyor.

Bunun dolaylı yoldan Türkiye'ye yansıma ihtimali de var. Çok sıkı ve çok yönlü olarak takip etmek gerekecek.

Katarda bir savaş/karışıklık ihtimalini bende düşünüyorum bu aralar , piyasa bunu fiyatlıyor olabilir şu anda.Diğer bir ihtimal küresel ekonomik/borç krizi çıkması ama oda şu anda olacak durumda değil bence.Siyasi ayaktada düşünecek birşey yok zaten direk Trump...
  • Bu arada kısa vadeli tahmin yapmayı bırakıyorum artık.Yani bundan sonraki yorumlarım yalnızca orta(3-12 ay) ve uzun (1-3 yıl) vadeli şekilde olacak.
    Kısa vadede piyasalar beklenmedik şekilde hareket edebiliyorlar böyle ...bu yüzden yatırımları ve fırsatları artık orta ve uzun vade şeklinde ele alalım.
    Dolaysı ile benim tavsiyem yatırım yapacaksanız eğer en azından 1 yıl kullanmayacağınız / ihtiyaç duymayacağınız bir paranız olsun elinizin altında. Yatırımlarınızı bu sermaye ile gerçekleştirin.
  • 
Sayfa: önceki 42284229423042314232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.