Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (1923. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19211922192319241925
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dangerousman

Altın ile alakası yok ancak bir sorum olacak.

http://forum.donanimhaber.com/m_56051451/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56053567

Linteki konuyu gördümde aklıma takıldı. Vadeli mevduat ürünleri ile şimdiye kadar hiç ilgilenmemiştim. Sormak istediğim şu;
    Örneğin, 1000tl ye 50 günde %12,75 faiz veriyorsa 50 gün sonra 1127,5 tl paramız mı oluyor ? yoksa 1012,7 tl mi ?
    127 tl faiz gelmiyor sanırım yoksa kimse burada altın ile uğraşmazdı

%10 seviyelerinde enflasyon oranı olan ülkemizin parasına 50 günde %12.75 faiz verecek bir banka olsa sahip olduğum tüm varlıkları satıp TL'ye çevirir o bankaya yatırırdım.

Faiz oranı yıllık; yani 365'i 50'ye bölerseniz 50 günde %1,8 gibi bir rakama denk gelmektedir. 1.000 liranız 50 gün sonra 1.018 lira olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 28 Aralık 2011; 23:19:50 >

• 66 bin liraya %8,5 faiz verdi ziraat bankası. 12,5 faiz nerede acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şekerbank internet şubesine 92 gun için 10,75 veriyor zaten. bankaya gittiğinizde 11,50 ve üzeri rahat alırsınız. yılsonu mevduat kapma yarışı var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

şekerbank internet şubesine 92 gun için 10,75 veriyor zaten. bankaya gittiğinizde 11,50 ve üzeri rahat alırsınız. yılsonu mevduat kapma yarışı var...

internet şubesi 11,25 veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

66 bin liraya %8,5 faiz verdi ziraat bankası. 12,5 faiz nerede acaba ?

Bugün ingbank'a faiz oranı 10.50'den 93.000tl'yi günlük net 23tl alacak şekilde yatirdim.ING'yi tercih etmemin nedeni ise paranın günlük olarak islemesi.Sekerbank mesela aylık 11'den fazla veriyor.Keza vakıfbank'ta okuduğum kadarıyla bu civarlarda.Ayrıca finansbank şubede size özel 12'nin de üzerinde teklifler verebiliyor.
    Forumda bunun için açılmış bir konu mevcut suan mobilden girdiğim için link veremiyorum, sıcak fırsatlar bolumunden konuya ulaşabilirsiniz...

• herkese selam. 2012 en karlı yatırım aracı olarak neyi düşünüyorsunuz. 2012 altın trendi için nasıl bir yıl olur.
  • Dolara bak arkadaş ya,Allah cezanı verecekyuh
  • Arkadaşlar altın hesabını hangi bankadan açmamı tavsiye edersiniz?Şeker bank çok kullanılıyor snıarım ama nette okuduğum kadarıyla makas farkı 70 kuruşa çıkmış.Ve altının çıktığı saatlerde site kitleniyormuş böylelikle satmamız engelleniyormuş.İş bankasının altın hesabı nasıl sizce veya tavsiye edebileceğiniz başka bir banka var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Arkadaşlar altın hesabını hangi bankadan açmamı tavsiye edersiniz?Şeker bank çok kullanılıyor snıarım ama nette okuduğum kadarıyla makas farkı 70 kuruşa çıkmış.Ve altının çıktığı saatlerde site kitleniyormuş böylelikle satmamız engelleniyormuş.İş bankasının altın hesabı nasıl sizce veya tavsiye edebileceğiniz başka bir banka var mı?

Ben iş bankasındaydım,şekeregeçtim bu sebeplerdende tekrar iş bankasına döndüm:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Arkadaşlar altın hesabını hangi bankadan açmamı tavsiye edersiniz?Şeker bank çok kullanılıyor snıarım ama nette okuduğum kadarıyla makas farkı 70 kuruşa çıkmış.Ve altının çıktığı saatlerde site kitleniyormuş böylelikle satmamız engelleniyormuş.İş bankasının altın hesabı nasıl sizce veya tavsiye edebileceğiniz başka bir banka var mı?

Ben iş bankasındaydım,şekeregeçtim bu sebeplerdende tekrar iş bankasına döndüm:-)

Hocam iş bankasınha hesap işletim ücreti alınıyor mu benim bir tane öğrneci hesabım var da ondan ücret kesilmiyor acaba yanına bu hesabı açarsam kesilir mi?

• @...Reasonable..sanıyorum 6ayda bir defa dolar olarak alıyorlar ama çok degil sanırım 15$ gibi bişey! bunu kendi sitesinde yazıyordur ve elinizi çabuk tutun altın treni kaçmadan bir banka bulunuz derim!Ama bu kesintiden tam emin değilim ne kadar?

• Altın 1550 ye düştü, Allah benim gibi %100 altında olanlara sabır versin, hele bir de dolar düşerse tam battık:((
  • öğrenci hesaplarında hiçbir ücret kesilmiyor

ons 1595 ken girmiştim bi kaç hafta oldu şimdi daha da düştü ons ama internet şubesinden bakayım alış fiyatına dedim benim aldığım fiyattan daha fazla bi fiyat gram altım int şubesinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyman_b -- 29 Aralık 2011; 0:43:16 >
  • quote:

@...Reasonable..sanıyorum 6ayda bir defa dolar olarak alıyorlar ama çok degil sanırım 15$ gibi bişey! bunu kendi sitesinde yazıyordur ve elinizi çabuk tutun altın treni kaçmadan bir banka bulunuz derim!Ama bu kesintiden tam emin değilim ne kadar?

Teşekkürler dostum cevabın için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geniusatplay

Altın 1550 ye düştü, Allah benim gibi %100 altında olanlara sabır versin, hele bir de dolar düşerse tam battık:((

Dolarda düşecek.Ama sonra onsun 1.900 2.000'e doğru yolculuğu başlayacak:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: By_XenoN

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

66 bin liraya %8,5 faiz verdi ziraat bankası. 12,5 faiz nerede acaba ?

Bugün ingbank'a faiz oranı 10.50'den 93.000tl'yi günlük net 23tl alacak şekilde yatirdim.ING'yi tercih etmemin nedeni ise paranın günlük olarak islemesi.Sekerbank mesela aylık 11'den fazla veriyor.Keza vakıfbank'ta okuduğum kadarıyla bu civarlarda.Ayrıca finansbank şubede size özel 12'nin de üzerinde teklifler verebiliyor.
    Forumda bunun için açılmış bir konu mevcut suan mobilden girdiğim için link veremiyorum, sıcak fırsatlar bolumunden konuya ulaşabilirsiniz...

Ziraat bankasında deymez diyorsunuz değil mi ? Daha önce para ING Banktaydı ama 2008 gibi falan Amerikada bankalar batmaya başlayınca ziraate yatırmıştık parayı. Yeniden düşüneyim ben bi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geniusatplay

Altın 1550 ye düştü, Allah benim gibi %100 altında olanlara sabır versin, hele bir de dolar düşerse tam battık:((

Dolarda düşecek.Ama sonra onsun 1.900 2.000'e doğru yolculuğu başlayacak:-)

Onemli olan yolculugun ayni anda baslayip baslamayacagi. İkisinin en dusuk anini yakalama sansimiz olacak mi bakalim.
  • @...thefarseer... olacak hocam güzel alım fırsatı olacak altın için:-)

• quote:

@...thefarseer... olacak hocam güzel alım fırsatı olacak altın için:-)

Hocam seni yakalamisken gumusu sormak istiyorum. Min. Kac bekliyorsun gumuste. Daha potansiyelli diyorlar altindan.

• quote:

Orijinalden alıntı: thefarseer

quote:

@...thefarseer... olacak hocam güzel alım fırsatı olacak altın için:-)

Hocam seni yakalamisken gumusu sormak istiyorum. Min. Kac bekliyorsun gumuste. Daha potansiyelli diyorlar altindan.

Gümüş fiyatı, 2010 yılında 30.90dolar/ons seviyelerinden kapandı! 2011 yılında da hareketli bir seyir izledi, Bu yıl en düşük seviye 26.36 dolar/ons hatırlıyorum ve bu hareketlilikten dolayı gümüş piyasalardaki hareketiyle de ilgili olarak 37.87 dolar/ons’a ulaştı ve son 31 yılın rekorunu kardı.

Şuan durum nedir 27 Ons/dolar seviyesinde yani 2010 kapanışa şuan 2011 kapanıştayız değil mi?Gümüş 2010' kapanışa göre zarar ettirmiş durumda...:-)
    Yalnız şöyle bişey var Gümüş 2010 yılında gösterdiği performansla yıllık yüzde 80′i aşan bir artış göstererek 30.90 a geldi...ha Gümüş nereden alınır derseniz bana göre alım yeri 20-22 Ons/dolar Düşer mi 25 altını görür diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 29 Aralık 2011; 2:12:21 >

• 
Sayfa: önceki 19211922192319241925
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.