Şimdi Ara

DH Tren Rehberi (Ss'li) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
104
Favori
37.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
223 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

Bu trenler hızlanmamalı hatta daha yavaş gitmeli kendine ait yataklı dolaplı prizli bir odadasın kocaman bir camın var sürekli dışarıyı görüyorsun ve dışarıda gördüğün manzara her dakika değişiyor mükemmel bir şey sadece git gel yapmak bile insana tatil gibi gelir.

Kesinlikle ve kesinlikle öyle ama maalesef devlet hızlı tren koyduğu yerden bu güzellikleri kaldırıyor, en sinir olduğum nokta bu... Bir zamanların buharlı trenleri gibi olmadan sonuna kadar bu keyfi yaşamalı, ölümsüzleştirmeliyiz güzel anlarımızı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vioman

teşekkür ederim hocam konu için... çok yararli bir rehber olmuş

Rica ederim, uygulamanız ve zevkinizi yaşamanız dileği ile :)

• An itibariyle van gölü ekspresindeyim ve şu an sivasta tren. Belirtmem gereken şey ise yemek vagonunun çok pahalı olması, 1 bardak çay 2 tl, bir adet ülker çikolatalı gofret yine 2tl

Yanımda çuval vardı, çuvalı bindiğin yere koyacaksın dediler yük vagonu yokmuş

Bu yolculuğumda öğrendiğim şey ise pulmandaki koltukların ters dönebilmesi, istediğiniz kişiyle karşı karşıya oturuyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AFK_is_now_AFK -- 23 Ocak 2018; 21:46:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşşekür ederim hocam konu için şimdi antalyadan trene binicem inşallah.
  • Çok güzel hazırlanmış konu ve gündemde kalmaya devam ettiği sürece demiryolu ağımızın uzunluğu da ister istemez artacak. Birçok ülkede olduğu gibi ne yerşekilleri ne de maliyet bunun için engel değil bu bilinci insanlarımıza aşılamak ötesinde talep etmelerini sağlamak asıl odaklanmamız gereken olmalı. Talep olduğunda en engebeli en yüksek illerimize bile tren seferleri başlayacaktır bundan kuşkum yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yine theo yine faydalı bir konu

eklemeden edemeyeceğim, forumda son zamanda türeyen saçma otobüs konularına laf etmeyenler gelmiş burada senin konularına laf ediyor. takma, devam!
  • Gereksiz polemiklerle dolu konularından sonra ilk defa güzel bir konu açmışsın. Emek de vermişsin. Gerçekten faydalı bir konu.

• Hocam adana ankara treninin son akıbeti nedir bilginiz var mı? Çukurova ekspresi diye geçiyordu galiba

• Benim en çok seyahat ettiğim yerler . Ankara 'dan İstanbul , Tokat , Antalya .Ve diğer gittiğim yerler içinde tren kullanmak hiç cazip gelmedi.
  • Hocam şu trenleride ekler misiniz;

Alaşehir(Manisa) -> İzmir Basmane : 05:15 -> 08:52
    İzmir Basmane -> Uşak : 07:30 -> 13:42
    Uşak -> İzmir Basmane : 06:15 -> : 12:18
    İzmir Basmane -> Alaşehir(Manisa) : 10:55 -> 14:28
    Alaşehir(Manisa) -> Manisa(Gar) : 15:29 -> 17:32
    İzmir Basmane -> Uşak : 15:10 -> 21:18
    Manisa -> Alaşehir(Manisa) : 18:20 -> 20:22
    Uşak -> İzmir Basmane : 16:15 -> 22:16

Bölgesel ekspres bunlar İzmir üzerinden manisaya oradan turgutlu salihli alaşehir uşak şeklinde ilerliyor fiyatlarıda çok uygun otobüsle 10₺ olan yerler 4.5₺ falan
  • Güzel konu

• Rüya mı görüyorum yoksa Theologist mantıklı faydalı bir konu mu açmış? Hem de kimseyi tahrik etmeden??

• Kardeşim kullanalım kullanalım da TCDD işletemiyor devlet de adam gibi ilgilenmiyor. 2014'te Haydarpaşa'ya girmesi gereken tren Pendik'e ancak geliyor. Daha 1-2 sene de gelmez. Ada expressi ray olan istasyon olan Adapazarı'na girmiyor. Belediye başkanı bir haltlar karıştırıyor diye duyum aldım. Saat akşam yedi sekizden sonra tren yok. Sen hızlı tren getirdin eyvallah da eskisi gibi ekspress trenleri koy yine ben bineyim Sakarya'dan Eskişehir'e gideyim varsın 1-2 saat geç olsun ama hem ucuza hem de gece dinlene dinlene gideyim. Sadece bu da değil günde 8-10 sefer var yok. Dahası Alifuatpaşa civarından sonra konveksiyonel hatta bir giriyor 40 km yle git Allah git bitmiyor. Hele bi t-26 açılsın Doğançay ripajı hallolsun gece sefeleri olsun bunun yanında ekspress seferlerde olsun o zaman eyvallah ama böyle.

• 4. Büyük şehir Bursa ama tren yok. Komşusu Kutahya'da var, Eskişehir'de var, Balıkesir'de var ama Bursa'da yok.

• Ben doğu ekspresi için yataklı vagonda 1 ay sonrasına bile bilet bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

vay be. çözüm sürecini destekleyen adama bak.

Çözüm sürecini değil şehit gelmiyor oluşunu destekliyordum! Çünkü öz kardeşim Jandarma Özel Harekat, Eniştem Polis Özel Harekat, Amca oğullarım biri Polis İstihbarat diğeri düz Polis dahası dahası...

Ve biz hepimiz Diyarbakırlıyız!

Sen çok yanlış gelmişsin...

Öz ve öz Diyarbakırlı olup vatanı için canını veren akrabalarım da var, şehit olan Dağlıca'da!

Kendine gel...

kardeş,sen çözüm süreci'nde pkk'nın güçleneceğini akıl edemedin mi? hani çok çalışkansın ya,çok akıllısın ya. türk gençliğine tembel diyorsun. çalışkan olan biri bunu düşünemez mi?

Yok ben Pkk'nın güçleneceğini bilemezdim, devlet bile bilemedi bunu ben mi bileceğim? Sen FETÖ'nün darbe yapacağını biliyor muydun?

• quote:

Orijinalden alıntı: QaraxanUluturk

Ben doğu ekspresi için yataklı vagonda 1 ay sonrasına bile bilet bulamıyorum.

Doğu Ekspresinin reklamı çokça yapıldığından insanlar çok talep ediyor.

Aynı şey Tatvan veya Kurtalan Ekspresi için henüz geçerli değil, değerlendirebilirsiniz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: UmudunuKaybetme

4. Büyük şehir Bursa ama tren yok. Komşusu Kutahya'da var, Eskişehir'de var, Balıkesir'de var ama Bursa'da yok.

Bursa'da hızlı tren seferleri bu yıl başlanacakmış.

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/04/19/bursada-yht-seferleri-2018de-baslayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

Rüya mı görüyorum yoksa Theologist mantıklı faydalı bir konu mu açmış? Hem de kimseyi tahrik etmeden??

Daha önce de ifade etmiştim, tahrik etmeden çok fazla insana ulaşmadığı için tahrik ediyorum bazen.

Yoksa kim doğru düzgün laf edilemeyecek bir konuya neden mesaj atsın ki?

Bu konunun tahrik edici versiyonuna bir de bu konuya bak... Önce algı sonra yönlendirme gerek, yoksa tepki ve etki dengesizliği olur diye düşündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neil Patrick Harris

Hocam adana ankara treninin son akıbeti nedir bilginiz var mı? Çukurova ekspresi diye geçiyordu galiba

BAŞKENTRAY çalışmaları nedeniyle 23.07.2016 tarihinden itibaren seferden kaldırılmıştır. Aynı tarihinden itibaren Kayseri-Adana-Kayseri arasında Erciyes Ekspresi sefere konulmuştur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.