Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (715. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün düşündüm de sx4 umu hic ozlememisim..
  • Kafkaskartali571 kullanıcısına yanıt
    Valla bende scross allgrip var. Akşamdan sabaha özlüyorum. Hele karın yağmasını hasretle bekliyorum. Kar lastiklerini de sıfır çektim ki.
  • yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    sx4 u satip dizel bravo aldim. yol tutuş süspansiyon vs c sinifi araba zaten o anlamda cok iyi. ama yazin piknige kmpa daga bayira gidince sx4 u arayacak gözlerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhoja

quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Orijinalden alıntı: razr58

quote:

quote:

Degerli buyuklerim, 2012 suzuki sx4 aracim yaklasik olarak 1-2 aydir boyle u donusu yada park cikislarinda direksiyon tam donderdigim zaman acayip sekilde direksiyondan ses geliyor. Gacurtu gucurtu seklinde. Ayrica havalar sogudu maglum 1 haftadir boyle cukur engebe gecerken on amortiserlerde ses geliyor gibi. İki konu baglantilirmidir sizce

sağa çevirince bende de gacur gucur değil ama lak lak diye sanki bi yere gelince bi boşluk varmış gibi bi ses geliyor,Baya bi öndüzen hakkında internette araştırma yaptım,Büyük ihtimal rotiller den kaynaklanıyor.5 6 aydır var bende de bi fırsat bulup gidip göstermedim.Geçen ay öndüzene soktum öndüzenci bişey yok abi herşey iyi dedi pek önemsemedim açıkçasıı ama gelen ses huzursuz ediyo beni,Müsait bi zamanda götürüp gösterecem servise.
    Not: amotisörlerden olacağını sanmıyorum,Rot başlarından,rotillerden,yada rotil milinden olabilir.Bir ihtimal daha direksiyon kutusundan da olabilir ama işallah direksiyon kutusundan değildir.Malum pahalı bi parça direksiyon kutusu.

Abi direksiyonu sadece tam kirdigim zaman oluyor normalde ses yok. Ama bir anda yapinca insanin canini sıkıyor. Kislik lastik taktiracagim zaman bir baktirim diyorum.

geçengün fırsat bulup servisin yolunu tuttum bi test sürüşü yapıp aracı life kaldırdılar,kontroller yapıldı,ben rotillerden şüpeleniyodum ama sorun direksiyon kutusundan çıktı,Biirgün aracı bırakmam lazım,Direksiyon kutusu sökülecek.500 600 masraf çıkar dedi servis.Hafta içi birgün götürecem bakalım.

Gecmis olsun benimde başima gelmisti her tumsek ve cukurda çat çat diye metallin metals vurma sesi geiyordu ustama goturdum bu araclarda direksiyona dikkat etcen baska sikinti cikarmaz demisti kendisi soktu direksiyoncuya gotrdu rektefe tamir vs 400- 450 arasi tutmustu sizde birkaac direksiyoncu dan fiyat alin bence hatta ben foruma atmis olabilirim resimlerini pilastik bi disli var koskkoca direksiyonda garip.. ins sizinki cok masrafli cikmaz

Bende öyle ses yokta direksiyonu sağa tam çevirirken bi yerde lırk ediyo,En azından teşhis kondu direksyon kutusu oldugunu biliyom.Yaptırmicam gitiği yere kadar gitsin.Şuan için bi problem teşkil etmiyo.Suzukilerin direksiyo kutusu biraz hassas diyebiliriz.Biladerin swiftin de direksiyon kutusu revizyon gördü,ondada problem vardı direksiyon toplamıyodu.

• gökhanekiz G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. iyi günlerde kullanmanız dileklerimle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

1 Ocak itibari ile 1.6 motorlarda % 20 yaklasan vergi artisi yetkisi verilmis , arabamin fiyatini en son 40.5 e indirmistim..an itibari ile fiyati 45 olarak degistirdim..

konu olduğunda ben 42 diyordum. sizin hesaba göre 45-46 demek gerekiyor sanırım artık.

hoş bu fiyata alıcı çıksa da verecek gönlüm yok ya, oda ayrı konu.
  • SX4-MATIC S kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SX4-MATIC

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

1 Ocak itibari ile 1.6 motorlarda % 20 yaklasan vergi artisi yetkisi verilmis , arabamin fiyatini en son 40.5 e indirmistim..an itibari ile fiyati 45 olarak degistirdim..

konu olduğunda ben 42 diyordum. sizin hesaba göre 45-46 demek gerekiyor sanırım artık.

hoş bu fiyata alıcı çıksa da verecek gönlüm yok ya, oda ayrı konu.

fiyatı 45 yaptım.. çünkü..

1,6 Motor 120 beygir bu fiyata emsal bir otomatik yok.. piyasadaki tüm 40 bin TL ye kadar olan otomatiklerin alayı 20 bin TL hasar kayıtlı olanlar..

arabama bakmadan 40 bin TL teklif ettiler.. vermedim.. geçen gün bir müşteri daha çıktı .. en son 42 olur diye akşam üstü mesaj attım.. numarasını bile aramadım.. mesajı okursa okur okumassa sağlık olsun.. şu an içim pır pır .. ararda niyetliyim bakayım derse ne derim diye düşünmeye başladım.. yani 42 ye bile veresim yok..

3 saattir nette yine araba piyasasını geziyorum.. en az 150 araba bakmışımdır.. favori olarak 2 araba ekleyebildim..

• Değerli Büyüklerim,
    Bugün suzuki sx4 motor ışığı yandı dedim arıza koduna bir baktırım tabikide subap arızası çıktı ve durduk yere masraf cıkardı.
    (Bu arada merak edenlen için Araba 2012 model 60.000 km de, ben 34 binde iken lpg li olarak 32 bine almıştım geçen sene bu zamanlar)
    Ankara da suzuki inoto ya götürdüm, servis çok masraf çıkarır diye düşündüm birde herkes şikayetci sonuçta usta ile beraber açtık, güzelce anlattı.
    Özetle,
    -1700 lira çelik subaplar ve takılması gereken diğer parçalar tuttu.
    -Hazır girmişken balata, filtre vs değişimi
    -Direksiyon ve ön takımdan ses geliyordu onların bakımı
    Pazartesi akşam da teslim edecek.
    Bana bu al yılanın büyüğü kaçtı gibi görünüyor.

Aklıma takılan birkaç soru var
    -Subap değişimi sonra taşlama, yok kapak vs yapılıyor diye forumlarda okudum, usta kesinlikle değişim sonrası yapılmaz diyor.
    -Conta orjinal takılacak ancak bunun yan sanayisi zaten olmuyor gibi dedi, basit bir saç parçası elime aldım baktım,
    -Subap ayarı denilen olayı çok iyi bulmuyormus, geçiçi bir çözüm diyor?
    -Yaklaşık olarak 100.000 km kadar sorun çıkarmaz dedi sizce öğle mi?
    -Siz tahmini ne kadar masraf yaptınız benimki bakımla beraber 2.000 TL buluyor.

• 2008 SX4'lerde triger zincir mi, kayış mı bilginiz var mı acaba? konu içerisinde arattım, konuyla alakalı 3-4 mesaja ulaşabildim onlarda da farklı görüşler vardı emin olamadım.
  • quote:

Değerli Büyüklerim,
    Bugün suzuki sx4 motor ışığı yandı dedim arıza koduna bir baktırım tabikide subap arızası çıktı ve durduk yere masraf cıkardı.
    (Bu arada merak edenlen için Araba 2012 model 60.000 km de, ben 34 binde iken lpg li olarak 32 bine almıştım geçen sene bu zamanlar)
    Ankara da suzuki inoto ya götürdüm, servis çok masraf çıkarır diye düşündüm birde herkes şikayetci sonuçta usta ile beraber açtık, güzelce anlattı.
    Özetle,
    -1700 lira çelik subaplar ve takılması gereken diğer parçalar tuttu.
    -Hazır girmişken balata, filtre vs değişimi
    -Direksiyon ve ön takımdan ses geliyordu onların bakımı
    Pazartesi akşam da teslim edecek.
    Bana bu al yılanın büyüğü kaçtı gibi görünüyor.

Aklıma takılan birkaç soru var
    -Subap değişimi sonra taşlama, yok kapak vs yapılıyor diye forumlarda okudum, usta kesinlikle değişim sonrası yapılmaz diyor.
    -Conta orjinal takılacak ancak bunun yan sanayisi zaten olmuyor gibi dedi, basit bir saç parçası elime aldım baktım,
    -Subap ayarı denilen olayı çok iyi bulmuyormus, geçiçi bir çözüm diyor?
    -Yaklaşık olarak 100.000 km kadar sorun çıkarmaz dedi sizce öğle mi?
    -Siz tahmini ne kadar masraf yaptınız benimki bakımla beraber 2.000 TL buluyor.

Geçmiş olsun sıra bana ne zaman gelecek diye bekler olduk subap olayını,Hamama giren terler dicez artık başka yolu yok.100 bin olmasada en azından bi 60 bin daha kafanız rahat olur bence.
    Ben lpg taktıralı 16 bin km oldu subap korkusundan % 50 50 kullanıyom benzin lpg yi.Benimde direksiyon kutusundan hafif bi ses geliyo ama yaptırmayacam,Bi engel teşgil etmiyo.Temmuzda peryodik bakımıyla birlikte yaptırırım ses çoğalmaz ise..

• tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Abi aynen oyle simdi olacak soyle olacak derken agzimi acinca basima geldi:) İnsallah tamir sonrasi eski huzuru performansi bulurum.
  • Arkadaşlar merhaba. Siz değerli arkadaşların forumdaki paylaşımlarınızı okuyarak ve birtakım ön araştırmalardan sonra geçen hafta izmir den antalyaya gidip ekteki resimde 2013 model LPG li SX4 GLX AT aracımı aldım. Daha önce honda opel gibi araçlarım olmuştu ama bir haftadır bu aracı kullanıyorum ayrı bir kullanım zevki ayrı bir dokusu var ayrı bir karakteristiği var :) Memnun muyum evet sonuna kadar memnunum... Şiddetle tavsiye ederim... :) *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

• Arkadaşlar merhaba, 2013 de bayilerde son kalan SX4 lerden birini almıştık. Araç 4x4 ve 1.6 benzinli düz vites. Aracı annem kullandı ama şimdi otomatik bir araç bakıyoruz. Sitede hiç 4x4 ilanı yok bu kasa için ve ilan vermeden önce bir muadil fiyat bulamadım. Sizce satış fiyatına ne yazmalıyım? Bu aracı alıp satan fazla yok o nedenle bir bilen olarak sizlere sormak istedim öncelikle. Şimdiden teşekkürler. *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Aynı sorunu ben yaşadım ve ön düzen parçalarından birini değiştirdiler, 800 tl civarındaydı sanıyorum. Servise gitmenizde fayda var.

Evet gitmem lazım uzun yolda da giderken 140 ı geçince hafiften araba geziyomuş gibi hakimiyet azalıyor,Bu aralar pek binmiyorum arabaya,musait bi zamanda servisin yolunu tutacam.
    subap konusunda yaşananlardan ötürü lpg tüketimini asgariye indirdim,100 km yol yapıyorsam 50 kmsini benzinde kullanıyorum,Şuanki aklım olsa lpgyi taktırmazdım.Söktürmekte problem,gerçi daha 26 bin kmde.Satıp yeni vitara da almayı düşünüyorum,Aklımda deli deli sorular ::D:D:D

Biraz geç okudum, subap yüzünden LPG'den soğumaya gerek yok, çünkü harcayacağın paranın en az 5 katını zaten tasarruf ediyorsun, 50-60 binden sonra arabanın çok rahatladığını göreceksin.

• emirhoja E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim emirhoja kardeşim.Tavsiyen üzerine bugün sanayiye gittim,Bi direksiyoncu buldum adamlar sadece direksiyon işi yapıyorlar,Ayrıca biraz ilerde birde rot balans dükkanları var.direksiyonu gösterdim,Adam aynen saydı,bozuk yolda ses yapar,titreme yapar he hocam aynı dediğin gibi yapıyo dedim.Söker sıfır gibi yapar veriririm dedi sabah başlasam akşamadoğru biter dedi.350 tl ye halledeceğini söyledi,Dükkan yağlı paslı burda misafir etmem zor sizi ister aracı bırakın isterseniz burda da bekleyebilir izleyebilirsin dedi.Servislerde söküp götürüp orda yaptırıyomuş zaten.Ustanın yaklaşımını samimi buldum,çarşamba sabahtan götürüp bırakacam bakalım.
  • edysch E kullanıcısına yanıt
    Benim 2012 model 2013 trafige cikisli 76000 km degisensiz brc lpg li manuel sx4 um vardi. Bi ay once 33 e verdim. Aklimdaki rakam 34 35 gibiydi. S cross glx icin kapora verince daha fazla beklemeden verdim. Zamaninda 4x2 ile 4x4 arasindaki fiyat farkina gore uzerine ekleyin. Eger esim yuzunden otomatik vites zorunlulugum olmasa ben hemen talip olurdum aracininiza. 40 dan asagi vermeyin kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökhanekiz -- 21 Kasım 2016; 23:15:58 >
  • Merhaba arkadaşlar, ben de 2008 model SX4 alarak aranıza katılmış durumdayım. Yaklaşık 1000 km yol yapmış bulunmaktayım. Bazı sorularım bulunmakta, yardımcı olursanız sevinirim.

1- Daha önce de sordum ancak cevap alamadım, trigeri zincir mi kayış mı? (Özellikle bu soruya cevap aramaktayım)
    2- Bulunduğum şehirde Suzuki yetkili servisi yok ancak fiat yetkili servisi bulunmakta. Sedici'den dolayı teknik servis olarak fiat'ı kullanabilir miyim?
    3- Araç biraz gittikten sonra kapıların otomatik kapanmasını sağlayan özellik araçta mevcut mu?
    4- Şanzıman yağı eklemesi gerekiyor sanki dedi baktırdığım bir usta, hangi marka yağ kullanmalıyım?

Daha önce kullandığım araçlar (96 uno, 2000 polo, 2013 astra, 2004 megane). Araca yönelik izlenimlerim ise;
    -- Aracın motor sesi gayet güzel ancak uzun sürüşlerde can sıkıcı olabiliyor, yalıtımı daha iyi olabilirmiş.
    -- Bazı düğmelerde (camlar ve direksiyondaki radyo, ses düğmeleri gibi) ışık olmaması dezavantaj oluşturmakta ancak alışınca kullanımım daha rahat olacaktır diye düşünmekteyim.
    -- Aracın gaza tepkimeleri gayet güzel, düşük devirde yüksek viteste kalsa bile araç kendini rahat bir şekilde toparlayabiliyor. Sadece 2 dik yokuşta vites küçülttüm onlara da bilerek 5. viteste 105 km hız ile girdim. 120 ile girsem rahat bir şekilde araç yokuşu tamamlayabilirdi vites küçültmeden. Performansı bu açıdan beni gayet memnun etti.
    -- En ufak bir trim sesi gelmemekte, ön konsol gayet sağlam görünmekte. Aldığım kişinin araca iyi bakmasının yanında japon kalitesinin de rolü bu durumda büyük pay sahibi.
    -- İç hacim, koltuk mesafeleri, aynaların büyük olması sayabileceğim pozitif yönlerden.

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar, bir gelişme oldukça bu mesaj altında editleyeceğim. İyi forumlar.

• Öncelikle araciniz hayırli olsun güzel bir tercih yapmissiniz.

Arac triger zinciri kullaniyor. motoru daha ayrintili arastirmak isterseniz motor kodu m16a

Sedici ve sx4 ayni araclar oldugu icin kabul eden fiat servislerinde de araca bakim yaptirabikirsiniz ama suzuki servislerine gore fiat servisleri bakim ucreti konusunda biraz daha yuksek.

Kapilarin otomatik kilitlenmesini saglayan ozellik yok malesef

Sanziman yagi konusunda malesef bilgim yok.

Sanzimandan kaynakli olan kisin araci calistirdiktan hemen sonra tiz bir gicirti gelip kesilmekte ustam sanzumandaki bilyanin yaginin azaldigini ve kisin asiri soguk havaarda soguktan ses yaptigi ve onemli olmadigini baski balata degisimi sirasinda halledecegini soyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 23 Kasım 2016; 13:54:59 >
  • smart.001 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ilginiz için. Bulunduğum çevrede pek anlayan usta yok, tek çözüm pahalı da olsa fiat servisi gibi görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.