Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (539. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
686.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emirhoja

Degerli arkadaslar 120 bg ile 107 bg yakit tasarrufu ayni olurmu ve yolda yokusta bayilma kalkis cok fark edermi acaba
    Bilemedigim baska ne farki olabilir .

belirgin bir fark olacağını düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat74

GİDİŞ DÖNÜŞ 18-20 KM ARASI, SABAH GİDİŞ 3.KM BAŞLAR, DÖNÜŞ 6.-7.KM ARASI BAŞLAR,
    EVVELİNDE BU SORUN YOKTU...HEP AYNI YOLU KULLANIYORUM...

öncesinde bir sorun yoktu diyorsanız Servise göstermekte yarar var.. İnşallah bir sorun yoktur.
  • 2-3 yildr hem bu araclara bakiyorum hemde forumunuzu ara ara takip ediyorum cok hos paylasimlarniz oldu hatta cokda samimi olmussunuz masallah yazin ortasinda bir adamla anlastik araci servise götrduk sonra satmakdan vaz gecti gnelde glx modeli bakiyorum ama 2009 2010 lar 107 bg 120 bg olanlar 40binlira ustu istiyorlar 107 120 bg cok can sikarmi acaba biraz gorus ariyorum asllinda sizin gozunuzde 2010 model bir glx ne kadar olmali piyasada . 50 bin km ye kadar. Olanlar icin .
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    PAZARTESİ İNŞALLAH, ÜCRET TALEP EDİLİR Mİ, YOKSA GARANTİ SÜRESİ İÇİNDE DİYE ÜCRET VERMEMEM Mİ GEREKİR?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat74

PAZARTESİ İNŞALLAH, ÜCRET TALEP EDİLİR Mİ, YOKSA GARANTİ SÜRESİ İÇİNDE DİYE ÜCRET VERMEMEM Mİ GEREKİR?

Servise gidersiniz ve Servis sorumlusuna probleminizi anlatırsınız arabaya binerler deneme sürüşü yaparlar , şayet problem var ise ( Umarım yoktur ) sizi problem konusunda az çok bilgilendirip olası çıkabilecek masraf hakkında genel bilgi verebilirler , bunun için ücret talep etmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Forum ahalisi selamlar..

Niva projem agır aksak ilerliyor problem yok..

bir kaç Donanım eklenecek.. en son hali budur

şu an Servisten çıkmadı , Arkadaşlar ilgileniyorlar...

bunlardan bekarken bir kaç tane alayım eve ya :D

• quote:

Orijinalden alıntı: usorguncu

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Forum ahalisi selamlar..

Niva projem agır aksak ilerliyor problem yok..

bir kaç Donanım eklenecek.. en son hali budur

şu an Servisten çıkmadı , Arkadaşlar ilgileniyorlar...

bunlardan bekarken bir kaç tane alayım eve ya :D

Alıntıları Göster

• quote:

Degerli arkadaslar 120 bg ile 107 bg yakit tasarrufu ayni olurmu ve yolda yokusta bayilma kalkis cok fark edermi acaba

Bu konu, formda daha önce de konuşulmuştu. Eski sayfalarda bulabilirsiniz.
    http://bilgiara.com/arabalar/tmzzz-suzuki-sx4-1-6-glx-otomatik-hatchback-5-kapi-107hp-2009-2010.html

Bizim 120 beygirde sabit hızda 5.6 litre tüketim oluyor. (Hoş benim sx4 90 km. sabir hızda 5.0 yakıyor)
    107 beygirde ise 6.4 litre diye bildirilmiş.

100 km.ye hızlanma 120 beygirde 12.3 sn.
    107 beygirde de 100 km. hıza 12.3 sn.de ulaşılıyor.

http://www.arabalar.gen.tr/suzuki-sx4-hb-1-6-gl-at-i1955.html

SONUÇ: 107 beygir 120 beygire göre % 15 fazla yakar ama hızlanma da farkı görmezsiniz...(Ben 107 beygirini kullanmadım ama teknik verilerden çıkarttığım sonuç bu.)

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Fırat hocam anlattıklarınızdan araçta bir sıkıntı olduğu anlaşılıyor.
    Benim araç motor soğukken bile seri halde vites atar ve Q5, X5 demez hepsini yokuş yukarı hızlanmalarda yer bitirir. Dikiz aynasından heybetli görünümlerinin birkaç saniye içinde nasıl un ufak olduğunu keyifle izlerim.
    Biliyorsun ben LPG taktırmadım.
    Aklıma, acaba kalitesiz LPG veya benzin mi aldınız da bu sorun oluştu sorusu geliyor.
    Üstadın dediği gibi servise gösterin. Aracınızın garanti süresi de daha dolmadı...
    Geçmiş olun...
    Ava giderken avlanmayalım. Tüfek gözüme çarptı orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fourseason

Ava giderken avlanmayalım. Tüfek gözüme çarptı orada.

ya Tüfek dedinde.. ne zamandır Trap atışına gitmedim , haftaya müsaitiz nasılsa Arkadaşa söyleyeyyim Trap makinasını alsın 1 kutuda trap plağı :) gidelim Balçova barajının yukarısındaki bir tanıdığın Çiftligine .. kurtlarımızı döküp gelelim..
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    Hocam, daha önce başıma gelen bir duruma çok benziyor durum; enjeksiyonlu araçlarda MAP sensör denen, manifolttaki basıncı ölçerek beyne gönderen ve yakıt/hava karışım oranının ayarlanmasına etki eden bir sensör arıza yapmıştı, araba kendini parçalıyor ama dediğiniz gibi, bir türlü hızlanamıyordu.
    Sensör değişti, sorun bitti.
    Çok pahalı bir parça değildi, ama meretin arızası çok nadir olduğu için, parça olarak elde tutan yoktu, o yüzden bir süre beklemek zorunda kalmıştık.
  • quote:

Kullanıma göre fark etmekle beraber; ortalama bir kullanım için 120hp olanın daha tasarruflu olması teknik bir sonuç.
    Düz mantıkla; sıfırdan hareket edip 100km hıza kadar gaza basıyorsunuz, 120hp olan daha çabuk hızlanacak, dolayısıyla da gaza basma süreniz azalacaktır.
    Bunu teyid eden bazı inceleme/araştırma sonuçları da mevcut muhtelif sitelerde...
  • bugün ilk defa aracı yıkamacıya yıkattırdım,üstüne yağmur yağdı::D

• quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

bugün ilk defa aracı yıkamacıya yıkattırdım,üstüne yağmur yağdı::D

olsun , en azından içi vs temizlendi..
  • sorma abi arabanın içi en çok ta fıstık kabuklarıyla doluydu,Hatta eski aracımı sattıgım adam sattıktan 6 ay sonra arayıp ya abi temizliyom temizliyom heryerden fıstık kabukları çıkıyo demişti.Arabada fıstıgı biraz fazla tüketiyom,Nekadar itinalı davransan da fıstık kabuklarını zaptetmek zok zor.
  • fourseason F kullanıcısına yanıt
    fourseason merhaba,
    gazı genelde Shell den alırım son iki alımı eve yakın diye MOGAZ satıyorum diyen ismi çok tanıdık olmayan bir benzin bayisi var oradan aldım. geçen hafta 8 -9 gün evvel 50 liralık lpg almıştım.

iyisi mi shell den devam...
  • scelbis kullanıcısına yanıt
    scelbis merhaba,
    MAP sensör anladım...lpg için mi geçerli bu MAP sensörü...
    teşekkür ederim.
    tesekkür ederim.
  • Servisle konuştum evvelinde benzinde kullandım s.ici boş yolda 80 km yi gördüm. Lpg de 50 im yi geçmiyor. Log kötü gaz var dediler. Bundan sonra evime yakin olsun olmasın bilmediğim yerden ne lpg ne de benzin almayacam. Lpg 2.31 ucuz da değil...aldığım yer...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.