Şimdi Ara

DH - SON Meclis Seçim Anketi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
1
Favori
6.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
463 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH - SON Meclis Seçim Anketi

(En Son Oy Tarihi: 17.5.2020)
Giriş
    Merak etme iyiye hem CHP'den hem Akp den kayma olacak normalde CHP iyi bir politika izlese 30 alırdı rahat bu Seçimde düşmemiş gibi görünüyorda aslında kaymayla 25 26 alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda29

Muharrem İnce/iyi parti, kemal kılıçtaroğlu ve ekibi gidene kadar CHP ye oy yok bundan sonra benden.
    Kime vercen o zaman ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quidditch06 Q kullanıcısına yanıt
    Bak seçim günü görürüm sizi sandığa gömülünce ince oy çaldılar diye ağlarken :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Schwarmer

Vay be hocam senin efsane bi program konun vardı. Hala forumda olduğunu görünce çok sevindim.
  • Yarın seçim olsa ince 7-8 puan fazla alır CHP den oy oranları sürekli değişiyor çok değişik bir seçime gidiyoruz

• Temel Bey'i izliyorum, ona oy atasım geliyor.
    Muharrem Bey'i izliyorum, ona oy atasım geliyor.
    Akşener'i izliyorum, ona oy atasım geliyor.
    Erdoğan'ı izliyorum, Trump'a oy atasım geliyor.
  • Çoluk çocuk burda kendi kendinize kullanın oyları, çoğunuzun yaşı bile tutmuyordur. Seçimde reis yine vurup geçecek Allah’ın izniyle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

Çoluk çocuk burda kendi kendinize kullanın oyları, çoğunuzun yaşı bile tutmuyordur. Seçimde reis yine vurup geçecek Allah’ın izniyle
    "Reis yine vurup geçecek allahın izniyle"

Şimdi senin yaşın büyük oluyor ve sen olgun oluyorsun öyle mi

Yav bu lafları en son 3c-3a tenefüs sınıf maçında duymuştum.

Not:24.
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Muharrem' in topladığı kalabalık halihazırdaki CHP seçmeni. Kaldı ki o CHP' nin kendi delegeleri bile inanıp birkaç ay önce Muharrem' i parti lideri yapmadı...Ama karşılarında siyasi zekası çok yüksek bir Erdoğan var... Erdoğan' ın hitap ettiği seçmen kitlesi daha çok Akşener' in seçmen kitlesi ile aynı. Erdoğan, Akşener' i muhatap dahi almadı. Bilerek ve isteyerek İnce' yi rakip olarak gördü ve ona seslendi meydanlarda... Garibim İnce' nin seçmeni de, İnce' nin siyasi zekası ile kalabalıkları topladığını zannediyor. İnce' nin seçmenine saygı duyuyorum (Kendileri, kendilerinden olmayanlara ne kadar saygısız olsa da)... Erdoğan bu seçimin 2. tura kalacağını gayet iyi biliyor ve İnce ile yarışmak istiyordu. İstediği de oldu...

Burada Muharrem üzerinden tartışmaya girmeyeceğim. Adamlar seçim kampanyasını 2 temel üzerine oturtmuş;

1) Erdoğan' ı devirmek. Bunun için CHP+İYİ+Saadet ortaklığı... Saadet diyoruz ha; Gazi Mustafa Kemal' i hiçbir zaman kabullenmemiş bir seçmen kitlesi... Bir tarafta seçim sonucu Atatürk' ün atmış olduğu temellere geri dönmeyi hedefleyen CHP ve İYİ... Bu 3'lünün ittifakı ancak 29 Ekim 2018' e kadar gider... Gitmez bile...

2)Aralarına almadıkları, ama üstü kapalı da olsa destekledikleri bir parti daha var... HDP... Neden ittifaka dahil olmadı? Çünkü buda Erdoğan' ı devirmenin başka bir ayağı... Eğer HDP bu ittifaka dahil olsaydı, Atatürk ilkelerine bağlı, milliyetçi, devletçi vb. seçmen HDP' nin olduğu ittifaka oy atmayacaktı...

Erdoğan ve AKP' nin birçok hatası var. Doğru...Ama kusura bakmayın arkadaş... Göz göre göre FETÖ, PKK vb. türevleri ile bu kadar içiçe geçmiş partilere de tutup oy vermem...

Son olarak umarım herşey ülkemiz için hayırlı olur...

• ediz_mercan kullanıcısına yanıt
    Benim etrafımda eskiden sürekli mhp ve akp’ye vermiş kişiler İnce’ye döndü.

İnce konusunda ne pkk ne de fetö konusunda suçlayabileceğiniz tek kalem yok. Adam her meselede en doğru yerde durdu

Yurtseverler kumpaslanırken onları korumak için Silivri’de idi

Başbuğ ziyaretinden sonra Başbuğ’a içerde Apo’dan kötü davranıldığını açıkladı. Başbuğ’un yanındaydı

Fetö konusunda sürekli kumpaslananları destekleyen aktif bir siyaset izledi.

Megri megri ve Apo güzellemeleri döneminde en doğru konuşmaları yaptı.

Daha ne yapsın? Endüstri ve eğitim önceliği istemeyip kıraathane ve yüksek genç işsizliği istiyorsanız buyrun ne diyeyim. Kimsenin isteğine karışmam, doğaya da müdahale etmem. Kek olur, kıraathane olur takılırız.

• ediz_mercan kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilk paragrafınıza harfi harfine katılıyorum, tespitiniz doğru. Ancak,

1) Her muhalefet partisinin ve liderinin amacı hükümeti devirip kendini iktidar yapmaktır. Bunu şahsileştirip Erdoğan'ı indirmek olarak algılamayın. Devletin başında Kılıçdar olsaydı, Akp de onu devirmek isteyecekti. Demokrasi böyle işliyor malum.

İyi partiyi destekleyen biri olarak chp ile olan ittifaka karşıydım ama amaçları bu yeni sisteme göre ittifak halinde olan partilerin daha çok mvekili çıkaracağı yönünde. Bu 3 parti adaletteki aksaklıklar ve mevcut sisteme karşı olma ilkeleri adına birleştiler. Normalde 3 benzemez parti. Chp ile İyi partiyi aynı kefeye koymuşsunuz ancak şu anki chp Atatürk'ün temellerine geri dönmeyi düşünmüyor.

Saadet de seçmen bazında Atatürk'ü benimsemese bile saygı duyuyor, ötekileştirip düşmanlaştırmıyor, konu vatansa %100 zıt olduğu bir partiyle bile birlik kurarak gerçekten vatansever olduğunu kanıtlıyor.

2) Hdp'yi istemeyen yine İyi partiydi. Yine paranoyaklık yapıp Erdoğan'ı devirmenin ayağı demişsiniz. Siz o zaman akp dışındaki partilere proje olarak da bakıyorsunuzdur, durum vahim... Hdp pkk ile ilişiğini kesmediği sürece ki bu imkansız gibi, milliyetçilerin olduğu yerde asla barınamayacaktır.

Ben son zamanlarda Erdoğan'ın politikalarını beğeniyorum, yalan yok ama fetö, pkk ve işid ile zamanında iş tutmuş bir partidir akp o zaman da bu halkın yarısının desteğini aldı, yine alıyor. O zaman ya siz oy kullanmıyordunuz ya da samimiyetsiniz. Ben millet ittifakında sadece chpnin hdpyle ve dolaylı olarak pkkyla iş tuttuğunu söyleyebilirim yalnızca, diğer partilere bunu söylemek iftiradır ve bir müminin iftira atması en büyük günahlardan biridir.

İnşallah vatanımız için hayırlı bir sonuç çıkar bu seçimlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Kime vercen o zaman ?

Alıntıları Göster
    Yazdık ya işte pusulanın birine ince diğerine iyi parti diye.

• muhamnet kullanıcısına yanıt
    Hocam özel mesaj atın isterseniz. O şekilde cevap vereyim ben atamadım

• iyi parti 2 ay sonra olsaydı seçim 20 den aşağı düşmezdi şu durumda bile alabilir, en geç 2 sene içinde olacak erken seçimde iktidar olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bureact

hdp ye oy veren net haindir
    Cumhurbaşkanlığı seçiminde seloya veren haindir ama milletvekilliği için geçerli değil. Hdp ye oy vermek demek akp artık meclis çoğunluğunu tutturamasın ve tayyip başa geçse bile her istediği meclisten geçmesin demek. Mhp den başka partiye oy vermemiş ben milletvekilliğinde hdp ye oy vereceğim. Sırf siyasi mühendislik için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Cumhurbaşkanlığı seçiminde seloya veren haindir ama milletvekilliği için geçerli değil. Hdp ye oy vermek demek akp artık meclis çoğunluğunu tutturamasın ve tayyip başa geçse bile her istediği meclisten geçmesin demek. Mhp den başka partiye oy vermemiş ben milletvekilliğinde hdp ye oy vereceğim. Sırf siyasi mühendislik için.

Alıntıları Göster
    bravo sana. vicdanın rahatsa bir şey diyemem. bende mhp den başka partiye oy vermedim ama hdp ye oy verecek kadarda gözümü karartmadım.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    İyi parti
  • cemoli78 C kullanıcısına yanıt
    İşte zaten kişiye değil partiye oy vermesi ve akp seçmeni gibi biatçı ha kişiyi ha partiyi tutmuşsun çok farklı değil gözümde. Parti yanlış yapsa bile savunacak haldeler. Birinin bu hale düştüğünü görünce acıyorum. CHP ye doğrudan bir sorumluluk yüklemiyorum ama sen üst üste 8 seçim kaybedip bide partinin dengeleriyle oynar, kürt seçmenden oy alacağım diye partiyi pkk ve dhkpc lilerle doldurursan, genel başkanlığı kaybetmemek için delege listesini doğu illerinden daha fazla delege olacak şekilde modifiye edersen kusura bakma da 100 yıllık chp artık chp değildir. Boşuna Y-CHP demiyorlar. Muharrem ince tam bir chp adayı sırf bu yüzden tüm chp sahiplendi bunu geçtim sağ seçmeni de etkileyecek bir hitabet tarzına sahip. Yapmacık değil, güven veriyor. Kılıçdaroğlunun kaset komplosuyla genel başkanlığa gelmesi bile bazı şeyleri göz önüne seriyor aslında. Muhalefetin başına bilerek böyle pasifist bir lider getirdiler ki ömrübillah güç kazanamasın. En son 16 nisan'daki referandumda mühürsüz oyların sayılmasından sonra kılıçdaroğlunun dava açmaktan başka hiçbirşey yapmaması ve hayır oylarına sahip çıkamamsı bile bazı şeyleri gayet güzel açıklıyor. Muharrem ince oyumu kullandıktan sonra avukat ordusuyla ysk nın kapısına dayanacağım diyor. Fark burda. Kılıçdaroğlu gibi pasifist siyasetçiler Türkiye'de tutmaz hocam. Bunu kaybettiğimiz 8 seçimden anlamanız gerekiyor. Muharrem ince gibi yırtık bağıran çağıran sesi gür çıkan kodumu oturtan adamları sever bizim milletimiz. Kılıçdaroğlu lüksemburgda veya norveçte isveçte olsaydı emin olun çok iş yapardı ama Türkiye'deyiz. Hayaller dünyasında yaşamaktan vazgeçelim. Adamlarnı milletvekili listesine baktım son 2 seçimdir aynı adayları aynı sırayla koyuyorlar. Sexgin tanrıkulu, gamze akkuş ilgezdi (rezidans kraliçesi), gürsel tekin vs.. baydı artık bu adamlar. Koskoca 90 yıllık chp muharrem ince gibi başka adamlar çıkaramıyorsa bunları her seçimde aday yapıyorsa biryerde sorun vardır. Yenilik gerekiyor. Muharrem incenin arkasına aldığı rüzgarı cb olamasa bile genel başkan olarak devam ettirmesi gerekiyor. CHP kurultayından sonra muharrem inceye yapılan haksızlığı görüp burda kılıçdaroğlu chp sine oy vereceğim demeye devam ediyor. Vermeye devam ettiğiniz sürece bu adam o koltuktan gitmeyecek siz de %25 ' ten fazla oy alamayacaksınız. Halbuki 1 seçim %20 lere inse muharrem ince de ilk turda %30 civarı bir oy alsa kılıçdaroğlunu koltuğundan etmeye yeter.

• Chp bu haliyle bu kadar oy alabiliyorsa, Chp seçmeni de düşünmüyor demek ki.Umudum kalmadı.Akp de aynı Chp de aynı; particilik yapıyor iki tarafta.Biri okumamış cahil, birisi okumuş cahil.

• Saadet bile mhpyi tokatlımis ajjaajjaja reelde de tokatlayacak sanırım

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.