Şimdi Ara

DH SEÇİM ANKETİ - 25 Ekim 2017 (1 SENE ÖNCEKİ SONUÇLAR EKLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
8
Favori
19.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
453 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 28.11.2019)
Giriş
  • Konuya bir beğeni bırakmayı çok görmeyin, üst sıralarda kalsın.Daha çok katılım olmalı.

Edit(1): Halk ve Eşitlik yazmışım, Hak ve Eşitlik olacak.Kusura bakmayın.Yeniden yazıp oyları silmek istemedim.

14 Aralık 2016’da açılan anket:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geekon -- 29 Ekim 2017; 17:24:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk defa DH nin bir anketinde CHP yi 3. Sırada ve akp nin altina indiğini gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meral akşenerin yüzde 20ye yakın oy alacağı belli ama çok fazla bölünmüşlük var.Yani ortadaki partilerin kemik oyları var.Bu oyların bölünmesi lazım,forumdaki insanlar kemik CHPli olmadığı için CHP’den ne kadar oy alacağı muallakta.

Bence Türkiye’de şu an seçim olsa dağılacak oylar;

AKP %37-38

İyİ Parti %17-18

CHP %17-18

HDP % 11

MHP %7

Meral Akşener’in AKP’yi ekarte edebilecek potansiyeli var ama bunu politikaları belirleyecek.Muhalefet olmak için mi iktidar olmak için mi geldiğini göreceğiz hep beraber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnqelTR -- 26 Ekim 2017; 9:3:16 >
  • 71 kişinin oy kullandığı bir ankette 1 tane bile mhp çıkmaması gerçekten çok ilginç. 2019 seçimleri her yönüyle çok farklı bir seçim olacak. hayırlısı olsun bakalım.
  • butun muhalefet bir olsa dahi iktidar partisini gecemez deselerki her ay maasdan 250 tl kescez halk isyan eder ama yarin secim olsa koşa koşa gider oy atar insanlar takim tutar gubi parti tutuyorlar fanatik gibi

• Hdpde bile 3 oy var Mhpde 1 oy yok sevin bahçeli

• Sayın Devlet Bahçeli'nin şöhretinden korkan kimse kalmamıştır artık.

MHP; Başbuğ Türkeş'in çizgisinden uzaklaşmıştır. Bu gidişle maalesef 2019 seçimlerde baraj altı kalmalarına kesin gözüyle bakılmaktadır.

Kendi tabanları bile bugün bazı şeyleri sorgular duruma gelmiştir.

Saygılarımla
  • sonuçlar gerçekten garip

• quote:

Orijinalden alıntı: AnqelTR

Meral akşenerin yüzde 20ye yakın oy alacağı belli ama çok fazla bölünmüşlük var.Yani ortadaki partilerin kemik oyları var.Bu oyların bölünmesi lazım,forumdaki insanlar kemik CHPli olmadığı için CHP’den ne kadar oy alacağı muallakta.

Bence Türkiye’de şu an seçim olsa dağılacak oylar;

AKP %37-38

İyİ Parti %17-18

CHP %17-18

HDP % 11

MHP %7

Meral Akşener’in AKP’yi ekarte edebilecek potansiyeli var ama bunu politikaları belirleyecek.Muhalefet olmak için mi iktidar olmak için mi geldiğini göreceğiz hep beraber.

İyi Parti'nin %17-18 oy alması sadece Mhp'nin neredeyse tümünü alması koşuluyla gerçekleşebilir bence. İyi Parti'nin %17-18 alıp Mhp'nin de %7 alması gerçekçi bir seçenek değil. Bana Mhp'den %5-6 alacak, ikisi de birbirini baraj altı bırakacak gibi geliyor.

• AKP'li yazıyor çiziyor ; tamamen ezbere,bilinçsizce..

yaw bu İyi parti "muhaa ada bak " diyor ne yapacak ne vaat etti yaw ?

-Fabrikalar açacak mı - Ekonomiyi düzeltecek mi ? - Dış ilişkileri düzeltecek mi ? - GSS kalkacak mı ? - Suriyeliler gidecek mi ? Ne olacak da İyi part yapacak diyor ,sırf muhalefet için yazıp çiziyorsunuz gidip oy vereceksiniz diyor ..

AKP'liye soruyoruz ;

Peki bu yukarıda saydıkların neden neler yüzünden meydana geldi ? Bu yukarıdakilerin nedeni ne ?

AKP'li de hafif durgunluk hafif bozulma meydana geliyor...CHP diyor FETÖ diyor sessizce uzaklaşıyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye geneli dh gibi olsaydı akepe şimdi iktidarda olamazdı. Malesef buradaki oylamanın pek bir anlamı yok.

Yeni bir parti gelmesi çok seslilik açısından iyi. Diğer partilere oy vermiş kişilerin bu yeni partiye oy vereceklerini söylemelerinin sebebi, artık mevcut muhalefet liderlerinin koltuklarını bırakmak istememesi. Zaten kurulan parti de mecburiyetler sonucunda kuruldu. Geçen seneki MHP kurultayı gerçekleşmiş ve Bahçeli'den kurtulmuş olsaydı MHP böyle bir parti kurulması düşünülmeyecekti.

Aynı şekilde 10 yıldan fazla süredir muhalefet başkanlığı yapan Kılıçtaroğlu'nun da koltuğunu bırakmak istememesi, parti içindeki Ulusalcıları uzaklaştırması ve ne olduğu belirsiz tipleri parti içinde doldurmasıyla Atatürkçü ve Ulusalcı kesimi bir hayli uzaklaştırdı. Zaten kendisi de söylüyor Dersimli Kemalim diye. Atatürk'ün kurduğu partide Dersimli birinin olması bile utançtır bana göre. Buna ilave Cumhurbaşkanlığı seçiminde tüm CHP'lilerin ortak fikri olarak ortaya çıkan Yılmaz BÜYÜKERŞEN'i aday gösterilmemesi ve yerine ılımlı islamcı RTE'nin aile dostu, Kahire doğumlu Ekmeleddin'i aday göstermesi aslında tüm gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. Ortada yalandan bir muhalefetlik yapılmaktadır.

Bu yeni parti bu yalan muhalefet havasını bozar mı bilmiyorum. Ben hala temkinli yaklaşıyorum. Zaman gösterecek her şeyi.

Ama yine de aktrollerin hep bir ağızdan bu partiye saldırmasından rahatsızım.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkangelevo

Türkiye geneli dh gibi olsaydı akepe şimdi iktidarda olamazdı. Malesef buradaki oylamanın pek bir anlamı yok.

Yeni bir parti gelmesi çok seslilik açısından iyi. Diğer partilere oy vermiş kişilerin bu yeni partiye oy vereceklerini söylemelerinin sebebi, artık mevcut muhalefet liderlerinin koltuklarını bırakmak istememesi. Zaten kurulan parti de mecburiyetler sonucunda kuruldu. Geçen seneki MHP kurultayı gerçekleşmiş ve Bahçeli'den kurtulmuş olsaydı MHP böyle bir parti kurulması düşünülmeyecekti.

Aynı şekilde 10 yıldan fazla süredir muhalefet başkanlığı yapan Kılıçtaroğlu'nun da koltuğunu bırakmak istememesi, parti içindeki Ulusalcıları uzaklaştırması ve ne olduğu belirsiz tipleri parti içinde doldurmasıyla Atatürkçü ve Ulusalcı kesimi bir hayli uzaklaştırdı. Zaten kendisi de söylüyor Dersimli Kemalim diye. Atatürk'ün kurduğu partide Dersimli birinin olması bile utançtır bana göre. Buna ilave Cumhurbaşkanlığı seçiminde tüm CHP'lilerin ortak fikri olarak ortaya çıkan Yılmaz BÜYÜKERŞEN'i aday gösterilmemesi ve yerine ılımlı islamcı RTE'nin aile dostu, Kahire doğumlu Ekmeleddin'i aday göstermesi aslında tüm gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. Ortada yalandan bir muhalefetlik yapılmaktadır.

Bu yeni parti bu yalan muhalefet havasını bozar mı bilmiyorum. Ben hala temkinli yaklaşıyorum. Zaman gösterecek her şeyi.

Ama yine de aktrollerin hep bir ağızdan bu partiye saldırmasından rahatsızım.

buradaki yüzdeyi ülke geneline yansıtmıyoruz tabii ki.potansiyele bakmak açısından önemli

• DH"de ip 1. oluyorsa vahh o ipin haline.kimse seçimlerde iplemez bunları.
  • bu anket ekşisözlükte yapılsa %80 hdp çıkar...o nedenle bu anket burayı bağlar...kasımpaşaya ulaşmaz...bu arada oyum akpye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gogoesteban

İlk defa DH nin bir anketinde CHP yi 3. Sırada ve akp nin altina indiğini gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: tavakspor

bu anket ekşisözlükte yapılsa %80 hdp çıkar...o nedenle bu anket burayı bağlar...kasımpaşaya ulaşmaz...bu arada oyum akpye...

yalan dolanla %51 aldınız.gorecez 2019’da

• quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

DH"de ip 1. oluyorsa vahh o ipin haline.kimse seçimlerde iplemez bunları.

madem kimse iplemez niye akp bu kadar ilgileniyor bu partiyle.yok fetocuymus yok simgesi çalıntıymış, baska isi gucu yok mu bunların.niye baska acilan partilere dadanmadılar da bunlara dadanıyorlar? ben söyleyeyim; korkuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: geekon

quote:

madem kimse iplemez niye akp bu kadar ilgileniyor bu partiyle.yok fetocuymus yok simgesi çalıntıymış, baska isi gucu yok mu bunların.niye baska acilan partilere dadanmadılar da bunlara dadanıyorlar? ben söyleyeyim; korkuyorlar.

yok kazın ayağı hiçte öyle değil.reis yılların siyasetçisi.bu fetö projesine hiç pirim verdirir mi normal şartlarda.oda biliyor ak partiden bunlara oy gitmeyeceğini.hele ki 15 temmuzda verilen 250 şehitten sonra bir tane aklı yerinde olan ak partili bunları ipleyip oy vermez.ak parti napıyor bunları ciddiye alıyormuş gibi davranıp chp ve mhp"li küskünleri fetöcü ablaya iplettirirmiyim onun hesabını yapıyordur iuye tahmin ediyorum. yoksa muhalefetin bölünmeye değil birleşmeye ihtiyacı var ki iktidarın yolu bölünmekten değil birleşmekten geçiyor.zerre kafaları çalışmıyor bunların.r.fetönün talimatıyla çıkmayan candan ümit kesilmez misali taa abd"den talimatla parti kurduruyor.Türk milleti bunu yer mi bekle ve gör.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tavakspor

bu anket ekşisözlükte yapılsa %80 hdp çıkar...o nedenle bu anket burayı bağlar...kasımpaşaya ulaşmaz...bu arada oyum akpye...

yalan dolanla %51 aldınız.gorecez 2019’da

bu güne kadar ne gördüysen yine onu göreceksin...
  • quote:

quote:

quote:

yok kazın ayağı hiçte öyle değil.reis yılların siyasetçisi.bu fetö projesine hiç pirim verdirir mi normal şartlarda.oda biliyor ak partiden bunlara oy gitmeyeceğini.hele ki 15 temmuzda verilen 250 şehitten sonra bir tane aklı yerinde olan ak partili bunları ipleyip oy vermez.ak parti napıyor bunları ciddiye alıyormuş gibi davranıp chp ve mhp"li küskünleri fetöcü ablaya iplettirirmiyim onun hesabını yapıyordur iuye tahmin ediyorum. yoksa muhalefetin bölünmeye değil birleşmeye ihtiyacı var ki iktidarın yolu bölünmekten değil birleşmekten geçiyor.zerre kafaları çalışmıyor bunların.r.fetönün talimatıyla çıkmayan candan ümit kesilmez misali taa abd"den talimatla parti kurduruyor.Türk milleti bunu yer mi bekle ve gör.

abd’nin talimatıyla kim geldi 2002’de biz iyi biliyoruz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.