Şimdi Ara

DH Özel: AMD'nin Fusion işlemcisini kullandık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • intel i3 işlemciye yakın bir performans vermesi hatta i5 ten daha iyi grafik başarımı olması intel atomu baya ezecek :))
  • Merak etmeyin!! Bunlar da Turkiye'ye gelmez. "AMD cok isinir" lafi ile satinalim gerceklestirmekten vazgececek cok sayida son saticimiz var.. Ilk once kafalarin degismesi lazim..
  • AMD dört yıldır kullandığı sloganın hakkını verecek gibi görünüyor.
    The Future is FUSION
  • netbook ve nettop benzeri sistemlerde nihayet adam akıllı performans sergileyecek işlemciler geliyor.. Atom ile intel milleti iyi söğüşledi beş para etmez işlemci ile..
  • he ya adrese baktımda bizim orası lol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

Merak etmeyin!! Bunlar da Turkiye'ye gelmez. "AMD cok isinir" lafi ile satinalim gerceklestirmekten vazgececek cok sayida son saticimiz var.. Ilk once kafalarin degismesi lazim..

Kardeş o son kısım olsa zaten onu yazmana gerek kalmazdı. Bizim de laf anlatacağız diye canımız çıkmazdı. Bizim millet işten anlayan kullanıcıyı değil de Bilgisayarcı yı dinler. Bilgisayarcı ya . Daha iyi bilir onlar. Balıkçıya balığın taze mi diye soran adamdan en beklersin. Benim şimdiye kadar gördüğüm, malı kötü ise kötü diyen tek firma var. O da inventus. O yüzden de beleş reklamını yapıyorum imzamda da görüleceği üzere. Bir firmayı HDD den ses geliyor diye aradığımda adresi verin aldırtalım diyor ise her tür reklamı hak eder bu firma.

İşte böyle bir ticari yapılanma lazım bu ülkeye.

Bunun dışında artık eskisi gibi değil. Artık daha rahat bulabiliyoruz işlmecileri. Ama hala sıkıntılar da var tabi. Bunda AMD nin de payı var, satıcıların da.

• Bende bilgisayar tamir eden, format atan bilgisayarcıları çok eleştirirdim bu konuda ama geçen bir elemana pc topladım. Üzerinde X4 635 vardı, etraftan arkadaşları yanar felan demiş çocuk beni aradı abi yanar mış dedi. Neyse zılgıtı yedi benden, gitmiş mahallelerinde bir bilgisayarcıdan fiyat almak için, demiş adama işlemcim nasıl, İntel alsam iyi olmazmı diye. Adam da bende evde AMD kullanıyorum İntel pahalı ne gerek var, AMD al demiş. Şok oldum.

Ama 1 gb hd5770 yazmıştım full hd lcd vardı. Onun içinde gerek yok demiş, bende 512 mb cifors var her oyunu oynatıyor demiş. Ama bunada şükür dedim, bugünleride gördüm ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Bende bilgisayar tamir eden, format atan bilgisayarcıları çok eleştirirdim bu konuda ama geçen bir elemana pc topladım. Üzerinde X4 635 vardı, etraftan arkadaşları yanar felan demiş çocuk beni aradı abi yanar mış dedi. Neyse zılgıtı yedi benden, gitmiş mahallelerinde bir bilgisayarcıdan fiyat almak için, demiş adama işlemcim nasıl, İntel alsam iyi olmazmı diye. Adam da bende evde AMD kullanıyorum İntel pahalı ne gerek var, AMD al demiş. Şok oldum.

Ama 1 gb hd5770 yazmıştım full hd lcd vardı. Onun içinde gerek yok demiş, bende 512 mb cifors var her oyunu oynatıyor demiş. Ama bunada şükür dedim, bugünleride gördüm ya.

Müşavir duygusallaştım gerçekten. Ağlayacağım şimdi.

Bizi mutlu etmek. Yüzümüzde bir tebessüm oluşturmak için bunları teselli amacı ile sallamıyorsun değil mi? İnanmıyorum. Emeklerimiz sonunda karşılığını verdi. Ölen bilgisayarcıların tavırlarını yeni nesillere aktarmasını yavaş bir şekilde olsa da engellemeyi başarıyoruz sanırım sonunda.

Tabiri caiz ise duygusala bağladım. Bu günleri de gördüm ya.

Ben de bilgisayar mağzası açmayı yıllardır düşünürüm ama para işte. Bir de şans konusunda pek iyi sayılmam ( Orman yangını çıksa. O gecem kötü geçmiş ve sokakta kalmış olduğumda azıcık ısınayım bari diye elimi uzatsam söner o derece o yüzden hafiften bir tırsma da var batarsam diye. )

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

Merak etmeyin!! Bunlar da Turkiye'ye gelmez. "AMD cok isinir" lafi ile satinalim gerceklestirmekten vazgececek cok sayida son saticimiz var.. Ilk once kafalarin degismesi lazim..

Kardeş o son kısım olsa zaten onu yazmana gerek kalmazdı. Bizim de laf anlatacağız diye canımız çıkmazdı. Bizim millet işten anlayan kullanıcıyı değil de Bilgisayarcı yı dinler. Bilgisayarcı ya . Daha iyi bilir onlar. Balıkçıya balığın taze mi diye soran adamdan en beklersin. Benim şimdiye kadar gördüğüm, malı kötü ise kötü diyen tek firma var. O da inventus. O yüzden de beleş reklamını yapıyorum imzamda da görüleceği üzere. Bir firmayı HDD den ses geliyor diye aradığımda adresi verin aldırtalım diyor ise her tür reklamı hak eder bu firma.

İşte böyle bir ticari yapılanma lazım bu ülkeye.

Bunun dışında artık eskisi gibi değil. Artık daha rahat bulabiliyoruz işlmecileri. Ama hala sıkıntılar da var tabi. Bunda AMD nin de payı var, satıcıların da.

bireysel çalıştıkları için iyi hizmet veriyorlar.. kurumsal çalışanlar her ne yaparlarsa yapsınlar ay sonunda hesaplarında maaşlarını gördükleri için müşterinin ne düşündüğünü hiç önemsemiyorlar.. Ama onlar ne kadar satarsa o kadar kazanıyor ve bir apartman dairesinde topu topu 3-4 kişiler..

• fusion fusionnnnn kaç yıl oldu ,seni görebilmekte bi şeref.çok merak ediyordum gerçekten beklediğimize değecek görünüyor.masaüstü bilgisayarlar için olan fusion işlemcileri merak ediyorum,performansı nasıl olacak

bu arada fusionun geleceği parlak yakında tabletlerde fusion işlemcileri görürüz..
  • valla 9w tdp gayet iyi bir sonuç. Ama fanın büyüklüğü beinde korkuttu. şimdi amd nin sısınma konusunda bir sabıkası var bu ört bas edilemeyecek bir gerçek ama bu üründe rakipleri ile aynı kategoride değil yani daha büyük bir fana ihtiyaç duyması muhtemel. stabilite ve ısınma problemleri olmaz ise tadından yenmez... Ama unutmamak lazım yoğurdun kaymağını her zaman sofraya ilk oturan yer. şimdi sen rakip işlemciyi 2 sene sonra lanse edersen kusura bakma atı alan üsküdarı geçmiş olur. ayrıca ilginç olan 4 sene üzerinden çalışılan işlemci güncel bir altyapıya sahip olmaya bilir. tüm bunları zaman gösterecek.
  • Harika bir teknoloji bence, üst seviye için uygun değil ama orta seviye grafik kartlarına rakip olabilirse daha da harika olur.
  • İlgimi çeken yer kartvizitiniz oldu herşey türkçe şirket adı slotganı email adresinize kadar ama nedense telefon nor belirten bölüm Phone yakıştıramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

fusion fusionnnnn kaç yıl oldu ,seni görebilmekte bi şeref.çok merak ediyordum gerçekten beklediğimize değecek görünüyor.masaüstü bilgisayarlar için olan fusion işlemcileri merak ediyorum,performansı nasıl olacak

bu arada fusionun geleceği parlak yakında tabletlerde fusion işlemcileri görürüz..

Sonra bazı saygıdeğer ATI fanatikleri,Nvidia 7 ay geç çıkardı diye ekran kartını demedikleri kalmaz...

Fanatiklik budur işte. Fusion nerde, hani çıkmadı, ne zaman çıkacak, kaç para olacak diye birbirini yiyen olmadı hiç, konu AMD'nin başarısızlığı olunca bir anda bir adalet, bir anlayışlılık, bir başı eğik ama gururlu genç edaları, bir sorumluluk sahipliği. Gözlerim yaşarıyor. Soğandanmış geçti şimdi.

(lafım sana değil faithcanery)
    @K0rkunc

Hocam haklısın, GSM falan yazsaymış biraz daha iyi olurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 22 Eylül 2010; 20:36:02 >

• çok güzel gerçekten.. ayrıntılı testleri de yayınlamayı düşünüyor musun fx57?!?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

fusion fusionnnnn kaç yıl oldu ,seni görebilmekte bi şeref.çok merak ediyordum gerçekten beklediğimize değecek görünüyor.masaüstü bilgisayarlar için olan fusion işlemcileri merak ediyorum,performansı nasıl olacak

Sonra bazı saygıdeğer ATI fanatikleri,Nvidia 7 ay geç çıkardı diye ekran kartını demedikleri kalmaz...

Fanatiklik budur işte. Fusion nerde, hani çıkmadı, ne zaman çıkacak, kaç para olacak diye birbirini yiyen olmadı hiç, konu AMD'nin başarısızlığı olunca bir anda bir adalet, bir anlayışlılık, bir başı eğik ama gururlu genç edaları, bir sorumluluk sahipliği. Gözlerim yaşarıyor. Soğandanmış geçti şimdi.

(lafım sana değil faithcanery)
    @K0rkunc

Hocam haklısın, GSM falan yazsaymış biraz daha iyi olurmuş.

ne saçmalıyorsunuz hocam siz,benim yazdığım şeylerde polemik konusu olacak birsey yok.bu zorlamanın altında iyi niyet aramam ben,lafım sana değil yazıyorsun ,benim yorumumu alıntı yapıyorsun.

ben kimsenin fanatiği değilim,hayat tarzım bu.severim sadece fanatiklik körlüktür.ama sizde bi nvidiafan boyluğu gördüm ki bu beni üzdü,nvidianın bu konuyla ilgisini nasıl kurdunuz.evet nvdia 7 ay geç çıkardığı için bütün kötü yorumları hak etmişti o zaman.ati ile aralarındaki rekabet sonucuydu buda,ati meydanı boş buldu.rekabet ortamını öldürdü bir süreliğine nvidia.şimdi bakınız toparlanamıyor atinin 6xxx serisiyle dokulaştırmada da iyileştirme getirirse nvidiayı görürsün sen.

bu konuya dönecek olursak amd fusion için zaten geç tarih vermişti,ha simdi ha yarın demiyor maket oyuncaklar sunmuyordu kamuoyuna.onun icin kimse birbirini yemedi bu günü bekledi,benim netbooka simdilik ihtiyacım yok ama fusion sağlam gelirse neden olmasın? lütfen yazılarımı polemiğe çevirmesin kimse,küçük konular için tartışmak istemem

• quote:

ne saçmalıyorsunuz hocam siz,benim yazdığım şeylerde polemik konusu olacak birsey yok.bu zorlamanın altında iyi niyet aramam ben,lafım sana değil yazıyorsun ,benim yorumumu alıntı yapıyorsun.

ben kimsenin fanatiği değilim,hayat tarzım bu.severim sadece fanatiklik körlüktür.ama sizde bi nvidiafan boyluğu gördüm ki bu beni üzdü,nvidianın bu konuyla ilgisini nasıl kurdunuz.evet nvdia 7 ay geç çıkardığı için bütün kötü yorumları hak etmişti o zaman.ati ile aralarındaki rekabet sonucuydu buda,ati meydanı boş buldu.rekabet ortamını öldürdü bir süreliğine nvidia.şimdi bakınız toparlanamıyor atinin 6xxx serisiyle dokulaştırmada da iyileştirme getirirse nvidiayı görürsün sen.

bu konuya dönecek olursak amd fusion için zaten geç tarih vermişti,ha simdi ha yarın demiyor maket oyuncaklar sunmuyordu kamuoyuna.onun icin kimse birbirini yemedi bu günü bekledi,benim netbooka simdilik ihtiyacım yok ama fusion sağlam gelirse neden olmasın? lütfen yazılarımı polemiğe çevirmesin kimse,küçük konular için tartışmak istemem

Öncelikle üslubuna dikkat et, yazımı okursan saçmalamadığımı görürsün. Terbiyeli olalım.

Konudaki ilk yorumun kimden geldiğine, en çok kimin bu işlemcilerin gelmesine sevindiğine dikkatini çekerim...

Dediğim şeye geri dönersek, FUTURE IS FUSION diye yıllardır bağırılıyordu.

Yıllarca ne bir ses, ne bir görüntü, hiçbir şey çıkmadı.

Bu sene ortalarında bir-iki tane görüntü yayınlandı.

Şimdi ürünlerin yavaş yavaş satılmaya yaklaştığı duyuruluyor.

Bu sevindirici bir haber.

Ancak yıllar geçmesine karşın en ufak "Hani nerde kaldı Fusion?" dememiş bir topluluk var, en ufak fırsatta Nvidia'yı geç kaldığı için ateşe veren. Fanatiklik derken bunlardan bahsediyorum. Senden değil.

Ayrıca Nvidia'nın yaptıklarının doğruluğunu savunmadım... Avukatı değilim sonuçta... Fanboyluk görmüşün bende ama oda değilim... Tarafsız ve mantıklı yaklaşıyorum olaylara...

Kimsenin yapmak istemediği, işine gelmediğini yapıyorum.

ATI'a övgü yağdırmamak fanboyluk manasına geliyor uzun süredir bu forumda... Kötü... Gerçekten kötü...

Sende aynı konudan bahsedince alıntıladım, kusura bakma adını böyle bir şeye karıştırdığım için, bu kadar ters bir tepki vermene gerek yoktu.

Küçük dediğin konu için aylarca bir firma karalandı. Neyse tartışmaya değmez dediğin gibi...

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 22 Eylül 2010; 23:03:45 >

• nvidia fanatikliği yapacak konu değilki bu azıcık okuyan işlemci mevzusu olduğunu ve bu mevzunun nvidianın boyunu aşacağını anlar...
  • ya benim en az on tane mesajım vardır geçmişte fusion ile ilgili,hepside eleştiriydi.her intel işlemci çıkardığında amdnin yavaş davrandığından bahsettim,böyle gitmesi durumunda işlemci pazarında rekabet değil tekel piyasası olacağından ... yani sen görmemiş olabilirsin ama forumdada gördüm fusion ile eleştirileri...bu haberi fermiye çekmen saçma olmuş bence,diyeceğin birşeyler varsa amdnin yeni ekran kartlarında söyle veya nvdianın yeni haberlerinde paylaş.bence burası uygun değil,atifan boylarına cevap vereceksen o konu açıldığında söylesen iyi olurdu.konu başka ama küt diye cevap geliyor,elma armut gibi

dedim ya ismimi karıştırman yanlış olmuş yine de.bu arada terbiye konusunda cevap vermiyorum,tartışmalar fikir üzerinden olmalı kişisel alana döndügü zaman kavga çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihcanery -- 23 Eylül 2010; 0:02:48 >
  • Coşmaya yer arıyor millet de, herşeyi ATI-NVIDIA kavgasına çekmeyin be kardeşim.

AMD normal işlemci yelpazesini Fusion'ı duyurduğu an dondursa da 2-3 sene hiçbirşey çıkarmasa, hani nerde kaldı bu işlemciler vs deriz elbet. Ama fiyat/perf. anlamında iyi sayılan işlemciler üretiyorlar, yine DX11 kartlarını da rakiplerinden önce çıkardılar ve avantajlı konumdalar. Sorun var mı burada?

Fusion ile daha önce yapılmamışı yapmaya kasıyor adamlar. Gecikmişler, gecikmemişler bu niye geriyor milleti? Daha önce yapılmamış bişeyi geç yapmak başarısızlık mıdır?

Kafanız karışmış olsa gerek, ateşinizi söndürecek başka mecralar bulun kendinize.

edit: imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 23 Eylül 2010; 0:04:38 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.