Şimdi Ara

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] (518. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.567
Cevap
189
Favori
555.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 516517518519520
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]

(En Son Oy Tarihi: 26.4.2024)
Giriş

Konuyu asıl sulandıran meseleler böyle ikili tartışmaya geçmek o yüzden cevap bile vermiyorum.

• reyiz bile ayakkabacı olmuş, videolarını severek izliyordum

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]Burak Demiralpyoutube
    Merhaba, bu videoda Ethereum madenciliği bittikten sonra neler yaptığımı anlatıyorum iyi seyirler... Hiveos referans link https://hiveos.farm?ref=211448 Üye olurken promo kod kısmına burakdemiralp yazarsanız 10 dolar hediye kazanırsınız Binance Referans kodu : CPA_00KAV0UBUW Link: https://www.binance.com/tr/activity/referral/offers/claim?ref=CPA_00KAV0UBUW Trbinance Referans kodu: SF97H42D Link: https://www.trbinance.com/account/signup?ref=SF97H42D
    https://www.youtube.com/watch?v=rWmSn8N1gLs
  • Merhaba arkadaşlar en doğru bilgiyi bu konuda bulacağım için ilk mesasjımı buraya atıyorum.

MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM X 24G 24GB GDDR6X 384 Bit Ekran Karti| ITOPYA.COM

sahıbıyım 3 haftadır.

kart 24 arkalı önlü gdrr6x bellek arkalı oldugu ıcın bellekler ısınmakta.

bende kendı kendıme cozum buldum 2 adet şundan alıcagım.

sipariş edicem 2 adet.

Isıtma paneli ısı emici yüksek kaliteli alüminyum soğutucu plaka siyah radyatör üreticisi 150*93*15MM|Fanlar ve Soğutma| - AliExpress

fan monajlıcam.

fanlarda bunlar

Arctic BioniX P120 PWM PST 12cm Kırmızı/Siyah Gaming Kasa Fanı (AR-ACFAN00115A) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

Gelelim soruma bu petekli siyah alimyum soğutucu altına bu fanlar ıle; kac mm termal ped kallanılmalıdır ? 0.5 -1-1.5-2-3 mm hangis, en iyi performans verir. 3 adert satın alıcağım.

bu arada rıser ıle pcı-4 o ıle kasam ve anakarttan uzak kullanıcağım.

3 cü aşamada;

ayrıca camı cıkartıp ugun plexy bilgiiayarda kelertıp; gals camı plaxı ıle degıstırıp 3 adet rgb 1200 rpm donen 55 cfm ufleyen falarıda tam ekra kartına üfleyecek şekilde yapmayı planlıyorum.

3 adet

Snowman 12cm Kasa Colorfull Fan Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

düşündüğüm padlar şunlar 3 adet çeşit kafamda pad var: 10 x 10 cm likler.

kartı ölçtüm sol taraf 10 cm, sağ taraf kartya 8 pin x 3 güç kaynağı girişi 9 cm. oldu 31. cm. plackpate uzunluğu.

0.6 w/mk yeterlımıdır ? ayrıca

0,5 mi 1 mi 1,5 mm mi seçmeliyim acil cevap beklemekteyım. 2 mm ve 3 mm olanlara sıcak bakmıyuorum.

arkadaşlar

Riserim ve yenı riser tutucum yolda. bunlarda gelsınde bır ayyuka cıkayım artık.

buı arada ben big atx kasa kullanmaktasyım.

Teşekkürler.

bunun ustun e 2 edet bende 2 senelık olan

Arctic BioniX P120 PWM PST 12cm Kırmızı/Siyah Gaming Kasa Fanı (AR-ACFAN00115A) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

şu anki kasa durumu bu sekılde.

dübnkü hali buydu . bugunku halınıde birazdan verırim.

yarın muhtemelen gene değiştireceğim. DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 26 Ekim 2022; 10:50:19 >

• Çok fazla fan var kasada, bu kadar fazla fan kullanmaya gerek yok, tam tersine çoğu fan birbirine karşı çalışıyor.

Derecelere bu kadar taktıysanız sistemi kasa dışı çalıştırın, uzay montajdan daha düşük sıcaklıklara ulaşamazsınız sırf kasaya fan ekleyerek ( anakart üzeri ve hdd hariç). Bu şekilde mevcutta elde edeceğiniz minimum dereceleri görürsünüz.

dereceleri yazmamışsınız, kartın incelemelerine bakın genele yakınsa normaldir. Montaj ve dizayn hatası olmadığı sürece bu kartı çıkaran mühendisler zaten hepimizden iyi bilir kartın çalışabileceği sıcaklıkları.

Arka ve ön taraf ne durumda bu arada, psu nereden hava alıp nereye veriyor?

• xentios kullanıcısına yanıt

sondan baslıyım. psu sol en arka tarafarta gızlı . ressmını verırım onra sana.

uzay kasada bu dereceler5den fazla olur ınan.

hdd de arka da gızlı oda cok cok sohuk calısmakta.

benım hatam 1 senedır onde kenmdımden bagladıgım 6 kasa fanının fan ve filtrlertını yemızlemek nu hafata ucu temızlıyecegım ısallah.

• Termal pad markası aşırı önemli. Thermalright oddsey, gelid pahalı geldiyse 3.sü ice dragon'dan şaşmayın. Yoksa pişman olursunuz. Isı iletkenlik değeri yüksek pad kullanın. Tabi kolpa marka olup, sahte rakam yazan ne idüğü belirsiz firmalarda var.

Dipnot: Gdd6x üretim kalitesi yüksek ramlardir. Diğer vramlar ile karıştırmayın. Miningde 7/24 98 derece çalıştıran kişileri tanıyorum. Biz oyuncu kitlesi olarak bu ısılarıı gördüğümüzde elimiz ayağımıza dolaşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 26 Ekim 2022; 11:31:35 >
  • DeGetBe kullanıcısına yanıt

Cecvap ıcın tesekkurler ben mınıng yapmıyotum oncekı kartım 43080 ervga fte 34 de de ram lerm ısınıyıordu. bu sefer msı 3090 soprım 24 gb aldfım bılıyorsunuz arkalı onlu ramler bu modelde dahada ısınmakta.

o yuzsden harantısı bıtmesın kart acılmasın dıye boyle bıtr çözüme gitti. sımde ben balakpate ustune 0,5 mı 1 mi 1.5 mu yada d aha fazma mm termal pap kullanmalıyı. sanırım bu alıcagım termap padfler . 0.6 W/m.. yerterlı gerlırmı sızce ?

yukarda yazdıgıgım gıbı o helat sekın alımın ustune o fanları uygulayaccagım.

fıkrınız nedır ?

• Sizin uygulamanızda kısa devre olasılığı 0 olduğundan, 0,5mm iyi olacaktır. Aslında konunun tam manasıyla miningle alakası yok. Şöyle diyeyim; ilk gddr6x uygulamalarında nvidia referans tasarım kartlar Cyberpunk oyununda 102 derecelere çıkıyordu. Sonrasında padlari değiştirdiler. Gigabyte kartlarda bundan nasibini almıştı. firmalara 3-5 kuruş kısacağım diye daha önceki vram serilerine uyguladıkları padlari koydular. Tabi sonuç hüsran. Dediğim gibi yukarıda söylediğim 3 markadan şaşmayın. Kamyonla ekran kartına para verip, üzerine falım sakız yapıştırıyormuş hissi alırsınız. Paranızı çöpe atmayın

• Psu değişik bağlanmış gibi gördüm zaten özellikle ondan soruyorum.

Kendi soğutması olan işlemci ve GPU'da uzay kasayı geçemezsiniz fan ekleyerek. Deneyin isterseniz. Tabi anakart ve hdd için işler değişir.Uzay kasa kullanmamızın sebebi pratik olmaması ve daha çok tozlanması.

Dediğim yanlış olsa mining rigi olanlar o kartları ile kapalı kasalarda 30 fan ekleyerek çalıştırırlardı.

Benim size tavsiyem. Kasa içi sallanan fanları kaldırın. 4 tane boşsa duran fan görüyorum orada. Ekran kartının üstünde duranları ve mavi ledli olanlar tamamen gereksiz hatta bosuna ısı yaratıyorlar diyebilirim. Arka fanı içeri çevirin(filtre eklemek isteyebilirsiniz toz sorunsa). EN alt HDD fanlarını en düşük seviyeye alın. Psu içeriden hava alıyorsa onu değiştirin. Filtreler kirli ise temizleyin.En son curve ayarlarınıda yapın.

Dereceler normal ise ekran kartına soğutucu block eklemenize gerek yok açarsanız zaten garanti gider.

Son olarak illa fan ekliyecem diyorsanız ekran kartının oradaki boşluğa bir giriş fanı takmayı deneyin. Bunun sonucu nasıl olur tam bilmiyorum ama denemekte fayda var en kötü kaldırırsınız geri.

• Patren kullanıcısına yanıt

Helal olsun adama, ekmeğini taştan çıkarıyor

evet şimdide hepsiburada teslimat işine girmiş panelvan ile

0,5 mm lık pac yeter dıyorsunuz sagolun arkadasım .DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

• O kadar fanla uçuşa geçecek kasa DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

Çok ama çok fazla fan var. Olması gereken hava akışı önlerden içeriye temiz serin hava çekmeli, bunu üstten sıvı soğutmadan ve arkadaki egzoz fanından dışarıya atmalı. Siz bu şekilde içerde ki sirkülasyonu bozup sıcak havanın daha da içeride hapsolmasını sağlıyorsunuz. Hava bulabildiği en kolay yerden girer ve gider. O yüzden arkada ki kasanın açık yerlerini kapatın ki havayı arkadan değil önden emsin.

CPU tarafını ekstra fan koyarak soğutmaya gerek yok. Dediğim şekilde ayarlayınca zaten üzerinden hava akacaktır. En alttaki fanlar ekran kartının fanlarına hava yönlendiriyorsa yine yeterli olacaktır.

Bir diğer tavsiyem de egzoz fanınızın iyi olması. AKASA S-flow fan öneririm ben. Daha yüksek rpmlerde sesi çoktur ancak hava akışı çok iyi. Bu fanlarla yaşayabiliyorsanız onunla da yaşarsınız sanırım DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

Bunları yaptıktan sonra ısı probleminiz kalmaz. PAD ile fln da uğraşacak bir durum olmayacaktır hava akışı iyi olan bir kasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezimuse -- 26 Ekim 2022; 15:54:32 >

• Patren kullanıcısına yanıt

onun hanım öğretim görevlisi bildiğim kadarıyla . kendi de emekli. adam hobi için çalışıyor .

• ezimuse kullanıcısına yanıt

sEN COK BIOLIYORSUN BORO DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

egzoz fannım bu

Arctic BioniX F140 PWM PST 14cm Kırmızı/Siyah Gaming Kasa Fanı (AR-ACFAN00095A) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

atta bir agzoz sonımda var oda bu

molexden kutusundan geç almakta 10 fan baglanabilen kurtusu ve vıdaları ile. Malesef tek tek denedim 1200 rpm gıbı vede 55 cfm den az bir ufleme değeri var. ama kargo kutulama fanlar eksıksızdı. goruntusu cok guzel kumandası ıle ıstedıgınız moda alabılıyorsunuz. tavsiye ederım 280 tl çok bir para değil 4 fan kontrolcu vve kumanda ıcın. bu arada fanlar anakart portundakı rgb yada argb ye takılmıyır bilginize. ama rengi çok hoş. 1 tanesin görselinin vereyim ramlere üflüyor iken. https://www.hizliresim.com/12g2ozh [https://www.hizliresim.com/12g2ozh görsel] [url=https://www.hizliresim.com/12g2ozh][img]https://store.donanimhaber.com/72/69/b0/7269b0c4dd555894064bd6c3ad1e4ff8.jpg[/img][/url]

amazondan 6 adt aldıgım fanda bu.

3 Adet Zauss Rainbow Rgb Kasa Fanı 12cm Renkli Gökkuşağı Fanı : Amazon.com.tr: Bilgisayar

aksıne dahaha ıyı cıktılar.

Zauss Rainbow Rgb Kasa Fanı 12cm Renkli Gökkuşağı Fanı 0.3A 1200RPM : Amazon.com.tr: Bilgisayar

1500 rp m den fazla 1770 arası usflıyor ver cekıyor cfmsıde 55.i

bana anlatma bunaları 11 gun sonra 20 yıllık uye olucam. ben boşa komuşmam.

• ezimuse kullanıcısına yanıt

Arkayı açık bırakmak ekran kartı derecesi için daha iyi sonuçlar verir ama aslında açık kasa gibi oluyor o zaman.

Kasa büyük olduğu için ve amaç ekran kartı olduğu için hem önden hem arkadan giriş yapıp tepeden çıkış yapabilir. Üsteki fanları biraz daha hızlı çalıştırması yeter diye düşünüyorum ama test etmek lazım bunu.

Lakin arkadaş illa oraya başka fanlar koymayı kafaya koymuş çünkü ona göre ortada bir yangın var şakkadanak 5 fan takacak kasa şaşırsın diye, sonra yetmezse arkadan bir 5 fan daha takacak gene yetmezse şakkanadak bir 5 fan daha takacak DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

Buz gibi olur sonra dereceler, olmaz mı? OlmazDH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]Prof. Dr. Özgür Demirtaşyoutube
    Bu Videoyu kanalıma koyma sebebim aşağıdaki twittir: https://twitter.com/necmettnbatirel/status/1564268106003922944?s=20&t=eHHbCu-vhE6gNJ_viT0XaQ Bu programın üzerinden neredeyse 6 yıl geçti. Hiçbir zaman bu videoyu bu kesit hali ile kanalıma koymadım. Ancak bu konu açıklığa kavuştuğu halde aksi yönde demeçler gelince koymak istedim... Bu yayın sırasında Dolar/TL 3.5 idi. Şu anda 18.3..... Neredeyse 6 Katı ! Ama emin olun dolar 12 'ye inse hala videodaki rakamın 4 katı olmasına rağmen birileri bunu başarı hikayesi gibi anlatır. Necmettin Batırel beyden ricam beni unutması. Ben kendisine, kendisinin adıyla mesaj göndermediğim halde sürekli benden bahsetmemesi. "Faiz lobisi" vs vs gibi gülünç suçlamalarda bulunmaması. Başka bir ülkede olsa bir daha TV'ye ve basına çıkarmazlardı kendisini. Ama işte... Necmettin bey sizden ricam hakkımda suçlama yapmayı, bana iftira atmayı bırakmanız. Yani beni unutmanız... Olan oldu. Bu video tarihe geçti. Bundan 100 yıl sonra bile, nasıl göre göre sizin önerinizin uygulandığını ve sonuçta ne duruma düştüğümüz yazılacak. Lütfen artık beni unutun ve benim ismimi kullanmayın... Prof. Dr. Özgür Demirtaş Özgür Demirtaş Ankara’da dünyaya geldi. İzmir Atatürk Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Üniversite yerleştirme sınavlarında Türkiye’de ilk 50 öğrenci arasında yer alarak, 1998’de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. Boston College’daki çalışmalarını 2003’te tamamlayarak 27 yaşında finans alanında doktorasını kazandı. Aynı sene, Baruch College City University of New York'ta Yardımcı Doçent pozisyonunda göreve başladı. “Öğretim alanında”, 2003 yılında Finans bölümü içerisinde, 2004 yılında ise İşletme Fakültesi’nde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek "Üstün Öğretim Madalyası"na layık görüldü. Aynı zamanda New York University (NYU) Stern School of Business’ta en yüksek öğretim değerlendirmelerini aldı. 2007 yılında doçent unvanını kazanarak City University of New York’ta kalıcı bir akademik pozisyon elde etti. 2010 yılında, öğretim alanında, ABD, İngiltere, Kanada ve İskoçya'da 1 milyon profesör arasında yapılan 10 milyonu aşkın öğrencinin değerlendirmeleri sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi. Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (Management Science, Journal of Financial Economics, Journal of Monetary Economics, Journal of Financial and Quantitative Analysis, Review of Finance ve Journal of Business & Economic Statistics) yayınlandı. 35’in üzerinde akademik yayın yaptı. Aynı zamanda özel yatırım fonları hakkındaki kitabı Academic Press tarafından basıldı. 2004 yılından başlamak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi. 2012 yılı Eylül ayında ABD’deki kalıcı pozisyonunu terk ederek Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü Başkanı olarak katıldı. Sabancı Üniversitesi bünyesinde yaptığı çalışmalar ile Marie-Curie Avrupa araştırma fonunu kazandı. Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Sabancı Üniversitesi altında kurulan Finans Mükemmeliyet Merkezi (Center of Excellence in Finance) Kurucu Başkanlığı, Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank’ın Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye’nin ilk finansal okuryazarlık derneği FODER’in kurucu Yönetim Kurulu üyeliklerini üstlenmiştir. Birçok büyük şirket ve holding için danışmanlık yapmaktadır. Türkiye, ABD ve Avrupa’da onursal konuşmacı olarak etkinliklere ve panelist olarak düşünce kuruluşlarının faaliyetlerine katılmaktadır. Aynı zamanda, başta biyoteknoloji ve fintech sektörü olmak üzere birçok sektörde melek yatırımcıdır.
    https://www.youtube.com/watch?v=Po809h94mgU

• Açıkçası anlatımınız çok karışık olduğu için tam olarak ne yapacaksınız anlamasam da mining esnasında 3090’ların bellekleri fazla ısınmasın diye yaptığım alüminyum blok ve fan soğutması ile alakalı fikir verir diye ilgili mesajımın linkini paylaşıyorum.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=152517673

Arka plaka ile blok arasına koyacağınız ped 1mm kalınlıkta olursa daha iyi olur.
    Ben bazı kartlarda 0,5’de kullandım ama 0,5mm her kartta aynı sonucu vermedi. Misal Asus Rog Strix’in arka plakası çentikli bir yapıda olduğundan nispeten daha yumuşak olan 12 m/wk’lık AliExpress pedleri Asus’ta daha iyi sonuç verdi.
    0,5mm’lik ve daha sert olan Arctic pedler Asus’ta aynı performansı göstermedi. Ama arka plakası dümdüz metal olan pny’de gayet iş gördü.

Bunun yanı sıra ekran kartının fanları yan kapağa direkt bakar durumda olduğunda cama çok yakın gibi görünüyor. Bu da kartın önden yeterince hava alamamasına sebep olur.

Sizin yerinizde olsam kartı anakarta direkt takıp önden daha iyi hava almasını sağlarım. Alüminyum blok üzerine koyacağınız fanlar da yukarı doğru üflerse arka plakadaki sıcaklığı yukarı doğru atmış olur.

Yada kartın ön fanları yan panele bakacak şekilde koyacaksanız da yan kapakta ekran kartına denk gelecek kısma bir boşluk açıp kartın direkt kasa dışından serin hava almasını sağlayabilirsiniz

Ben kendi kasamda yan kapaktaki akrilik pencereyi çıkartıp Silverstone’nun iki fanlık filtresini monte ettim. Bu sayede kasaya pek toz girmiyor. Benzeri bir çözüm işinizi görebilir.

Bu arada benim kasa Aerocool DS Cube diye eski matx anakart destekli küp tipli bir kasa. Anakart yatay duruyor. Bu sayede ekran kartı tam yan kapağa bakıyor.

Ön taraftaki plastik kapağı da çıkartıp, ince kadın çorabından filtre yaptım :))
    Bu sayede kasa önden de daha rahat hava çekiyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Valla kahkaha attım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki ama bu kasanın tamamen hobi olarak yapıldığı belli. Bizim gibi yaş almış kişiler seviyor. Ama ben artık daha sade tasarımlar seviyorum..

Kendi şahsi fikrim bu kasa görsel ağırlıklı ve çok sesli bir yapıda.
    Açıkçası bu kadar fan yerine dengeli şekilde önde 3fan üste güzel bir aio arkada bir tane egsoz olsa zaten yeterli olacaktır. 3090 güzel uv oluyor zaten internette bir çok video var.

Kaliteli ve daha az komponentler kullanarak + undervolt ile çok daha iyi sonuç alabilirsiniz.. keyifli günler dilerim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

şöyle acıklayım . Çinden sunu beklıyorum.

2-3 gune elımde olur. rıser ekran kartı yerleşimi oyle olmucak daha geride ve altta olucak.

2021 yeni grafik kartı dikey tutucu bilgisayar PCIe 3.0 dikey GPU braketi vaka kickstand tabanı RTX3060 3070 RX|Bilgisayar Kabloları ve Konnektörleri| - AliExpress

ayrıca. sunun gibi yapıcam kartın arkasını.

garantisini bozmamak gdrx6 ramler sogusun diye.

Siparişleri verdim. Çinden yola çıktılar gelşyorlar pterml padlerden 3 adet soğutucu bloklardan 2 adet.

TISHRIC 0.5mm termal ped yapışkanlı GPU CPU İletken silikon pedler soğutucu radyatör soğutma isı emici soğutucu Pc Laptop|Fanlar ve Soğutma| - AliExpress

Isıtma paneli ısı emici yüksek kaliteli alüminyum soğutucu plaka siyah radyatör üreticisi 150*93*15MM|Fanlar ve Soğutma| - AliExpress

2 adette bunun arkasına

taktıkmı tamdır bu iş.

sonraki 3 cü aşamada riser ve aparatı tam yerını buluduktan sonra eskıden gamepower kasama yaptırdığım gibi bu big atx kasamada tam gpu fanların üstüne üflicek şekilde ; bundan yaptırmak içe ıcıne 3 adet şu fandan koymak.

Snowman X120 Rgb Kasa Fanı 120mm X 4 Fan Kontrolcü + Kumanda Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Sanırım anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 27 Ekim 2022; 20:32:24 >

• 
Sayfa: önceki 516517518519520
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.