Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (281. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2010 1.3 otomatik linea (paketini tam bilmiyorum esp, otm.far ve silecek vs.var) ile aranıza katılmak isterim. Geçmişe doğru biraz okudum faydalı yorumlar var. Umarım bundan sonra da olur.

Saygılar.
  • hadisonsoru kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, linea ile ilgili daha çok bilgi edinmek istersen “linea.org.tr” sayfasına da bakabilirsiniz..Orası daha aktif..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ufak bir kaza sonucu tarafıma kiralık araç temin edildi. Citroen elysee 1.6 hdı. Hangi Paket bilmiyorum ama en üst paket değil jantlardan belli. Kendi aracım 1.6 linea emotion plus benim için ideal bir araç. Bu araç ile farklarına gelirsek;
    Citroen in bu noktada bana kalırsa en can sıkıcı noktası aynaları. Aynalar biraz ufak kalıyor, ve benim pakette aynalarda ısıtma yok yağmurda görüş çok düşüyor. Lineada aynalar ısıtmalı. İkinci husus; vites geçişleri linea gibi hisli değil, ve vites topuzu çok kötü. Cam açma olayı ise zaten herkesçe malum, belkide biz alışkın olmadığımız için bize ters geliyordur. Bir başka husus bu araçta park sensörü yok, uzun araç dar sokaklarda zor. Uzun yollar için linea gibi 6 ileri vites daha iyi olurmuş. Yol tutuşu lineaya göre biraz zayıf sanki, linea gidişte daha bir güven veriyor. Gaz tepkisi enteresan, 1saniyeli k bir gecikmeyle –(ki bu lineada da var) başlıyor gitmeye, ama tıpkı bir elektrikli motor gibi birden zank diye ileri atılıyor, bu şehir içinde işleri biraz zorlaştırır, debraja dikkat etmek lazım. Debraj mesafesi çok kısa.(lineada da kısa ama bunda daha da kısa) Torpido da ışık yok rezalet, belkide bu pakete özeldir. Kapı ve torpido daki sert plastikler insana iyi hissettirmiyor, odun gibi. Biraz dokunsalar iyi olur bu iş. Sıkışık trafikte citroen biraz zor, linea 1,0 devirde ilerleyebiliyor, citroen zor gidiyor ve araçta inanılmaz bir uğultu oluşuyor, bı sıkıntı reno larda da var ve ben bunu sevmiyorum, lineanın bu olayı güzel, az bir gazla azar azar ilerlemeye izin veriyor. En fullünde bile yokuş kalkış desteği yok yada ben bilmiyorum.
    Linea ya göre en bariz iyi yanı yol görüşü çok daha iyi, mesela lineada sola dönüşlerde sol taraf görüşünüz neredeyse iptal, bunda o kadar değil, ayrıca torpido-direksiyon üst kısmının düz oluşu çok iyi. Konfor bariz bir şekilde daha iyi ama bu lastiklerle de alakalı olabilir çünkü linea 195/55/16 citroen 185/65/15... 6,5 litre ile gittiğim yolu bununla 5,8-5,9 gidiyorum bariz bir fark yok. Performans olarak aynı diyebiliriz. Araca biniş lineaya göre çok daha rahat. En çok hoşuma giden giden başka bir olayı da direksiyonu, direksiyon biraz daha küçük, sizi daha az yoruyor, malzeme daha yumuşak iyi hissettiriyor, ama en önemlisi dönme çapı; tam yol geriye dönmeye kalktığınızda veya dar bir yerden çıkmaya kalktığınızda, veya dar sokaklarda linea tam bir eziyet bunun çapı baya iyi. Malum araç büyük.
    Sonuç olarak fikrim şu şekilde oldu; bu aracın piyasa fiyatı linea ya göre en az 10000 tl civarı yüksek. O yüzden bu aracı alacaksan en full paketi almak lazım, aynı km de en full paketli iki araçtan citroen daha alınası bir araç, tabi paran yeterse, ama tabi bu sefer başka araç alternatifler de oluşmaya başlıyor -)) Dar sokaklara fazla girmiyorsan, düz yollarda işin daha çoksa linea daha iyi.

• tebrizi kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar yağ lambasının geç sönme sorunu sona erdi, aracın yağ pompası değişip, karteri ve süzgeçi temizlendi ve sıkıntı ortadan kalktı çok şükür, motorda da birşey çıkmadı, ucuz atlattık.
  • aracım satılık arkadaşlar özelden görüşebiliriz...

1.3 multijet 95bg. 2012 sahibinden
    ₺39.500
    çarpık vuruk boya yok 104.000km. orijinal dosta gidecek araç istediğiniz yere gösterebilirsiniz. araç kullanılmakta olup bakmaya geldiğinizde çamurlu olabilir, kışlık lastikler takılı yazlıklarda verilecek.müzik dinlemek için usb ve aux giriş modülü var(kumandalı)
  • Merhaba arkadaşlar 2008 linea 1.3 active plus aldım benide listeye yazabilirdiniz. Blue me usb bellek bağladım çalmadı üfleme duman yok

16gj889

İstanbul

• Arkadaşlar;

Lounge donanımlı lineaa (40-60.000 arası)’ya 53-54 verilir mi?

Ne kadar temiz olursa olsun kaç lirayı geçmeyelim fiyatta?

1-1,5 sene içerisinde elden çıkarmak istediğimde madden zarar etmemem gerek.

Lounge ile urban arasında neredeyse fiyat farkı yok gibi!!

Satarken lounge olması fark ettirsede aşırı bir fiyat yansımıyor???

Uzun dönemli ortalama yakıt tüketimi ne olur?(1.3 95)

• Arkadaşlar merhaba, durup dururken esp lambası yanmaya başladı, yolda giderken bazen yanıyor, dolayısıyla abs yokuş kalkış falan hepsi iptal oluyor. Bazen de yanmıyor.Yandığı zaman arabayı stop edip çalıştırınca sönüyor, ama biraz ilerledikten sonra veya bir zaman sonra tekrar yanabiliyor, sizce nedendir?
  • tebrizi kullanıcısına yanıt
    sorun çözüldü, fren müşürü değişti 120 tl
  • Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım linea bir araç almak istiyor bir sorumuz var, 2014-2015 model 1.3 Multijet Pop ile active plus arasında nasıl bir fark var, teşekkürler cevaplar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım linea bir araç almak istiyor bir sorumuz var, 2014-2015 model 1.3 Multijet Pop ile active plus arasında nasıl bir fark var, teşekkürler cevaplar için.

Aracı alırken active plus ile pop arasında bariz görebileceğimiz fark nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kivaanc

Merhaba arkadaşlar 2008 linea 1.3 active plus aldım benide listeye yazabilirdiniz. Blue me usb bellek bağladım çalmadı üfleme duman yok

16gj889

İstanbul

araçdan genel olarak memnunum
    araçda gezme var rot balans ayarı yapıldı 3 ayrı rotcuda
    salıncaklardan denildi deyiştirdim rot başı dediler deyiştirdim jantın yamuk dediler düzeltirdim en son lastikden dediler deyiştirdim 185.65.15 di üzerindekiler yine 185.65.15 aldım
    yine çok olmasada gezme var şimdi diyorlarki 195.65.15 yap düzelir
    sizce
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar 2008 linea 1.3 active plus aldım benide listeye yazabilirdiniz. Blue me usb bellek bağladım çalmadı üfleme duman yok

16gj889

İstanbul

araçdan genel olarak memnunum
    araçda gezme var rot balans ayarı yapıldı 3 ayrı rotcuda
    salıncaklardan denildi deyiştirdim rot başı dediler deyiştirdim jantın yamuk dediler düzeltirdim en son lastikden dediler deyiştirdim 185.65.15 di üzerindekiler yine 185.65.15 aldım
    yine çok olmasada gezme var şimdi diyorlarki 195.65.15 yap düzelir
    sizce

lastik ebadı ile ne alakaymış sallamış onu söyleyen.

• Iyi aksamlar herkese.Arkadasta linea arac var 2011 model.Kumandadan kapilar acilip kapaniyormus ama anahtari takinca iki tarafa da bosa donuyormus.Kilit mi arizali yoksa emniyet amacli midir acaba?

• mersinde güvenilir Fiat servisi-ustası bilen var mı arkadaşlar ? egea'ya arka park kamerası taktırmak istiyorum da
  • Linea ile ilgili yararlı konuların bulunduğu bloga beklerim ;)

http://blog.yakupulutas.com/index.php/category/fiat-linea-uygulamalari/
  • Merhaba Arkadaşlar, Araclarınız için Hız sabitleme ( Cruise control ) Sıfır Orjinal olarak mevcuttur.
    Emir Otomotiv CC Kolu

DH LİNEA TAKIMI (69  ÜYE )

• Emir Otomotiv kullanıcısına yanıt
    fiyat nedir,

ayrıca sağ ve sol bilyalı (bilyasız olanlar çabuk bozuluyor, daha bir ay olmadı solu değiştireli bozuldu.) amortisör takozu ile sağ ön amortisör resimlerini buraya koyup, fyatlarını ve markalarını yazarmısınız,
  • Arkadaşlar bu araç bu kadar yakıt tüketimi mi yapıyor gerçekten 95 hp araç için çok fazla değil mi? Kullanırken farkına mı varmıyoruz🤔

• slmlar
    bundan yaklaşık 1 sene kadar önce valfi arızası verdi arabam.
    bunun için egr valfini aldım(orjinal denildi ama sanırım çakma olabilir)
    bu yeni aldığım valfi 4 ay sonra buda bozuldu
    2.defa sıfır alıp taktırdım
    2.aldığımda 8 ay dayandı , gene bozuldu.
    bir kaç gün önce tekrar 3.defa arıza sorunu oldu.
    ilk çalıştırmada bazen çalıştıktan bir kaç saniye sonra motor duruyor.
    veya ilk çalıştırmada hiç çalışmıyor.
    böyle olduğunda tornavida ile egr valfine bir kaç defa vuruyorum
    arkasından sıkıntısız çalışıyor.

bu egr valfi sorununu nasıl çözebilirim
    yardımcı olabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryner -- 10 Aralık 2018; 12:45:41 >
  • 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.