Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (245. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.672
Cevap
47
Favori
535.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiat Linea Multimedya Cihazı. Birebir uyumlu, 3 Boyutlu gps navigasyon, 7 nch dokunmatik ekran, bluetooth, geri görüş kamerası, dvd, mp3 mp4 mp5, radyo, ipod iphone girişleri, sd kart mini usb usb flash bellek girişleri.

http://karelektronik.com/?newUrun=1&Id=737845&CatId=bs132220&Fstate=&/Linea

• Fiat Linea Multimedya Cihazı. Birebir uyumlu, 3 Boyutlu gps navigasyon, 7 nch dokunmatik ekran, bluetooth, geri görüş kamerası, dvd, mp3 mp4 mp5, radyo, ipod iphone girişleri, sd kart mini usb usb flash bellek girişleri.

http://karelektronik.com/?newUrun=1&Id=737845&CatId=bs132220&Fstate=&/Linea

• quote:

Orijinalden alıntı: malt1

Yeni kasada yolcu emniyet kemeri uyarisi kalkmis.arkadaki.klima izgarasida kalkmis baska ne gibi degisiklik veya eksiklik var lounge ile emo plus arasinda

Bende şirket arabası var linea classic. 2012 model. Benim arabada da yolcu emniyet kemeri uyarısı yok.
    bir de 2012 model classiclerde bagaj kapağında anahtar yeri yok zannımca..
  • arkadaşlar merhaba bende de 2011 1,6 linea var araçtan tek şikayetim var teyp sistemi bu araca uygun neden hala bir multimedia cıkmadı yada fabrıkanın neden bu konuda çalışması yok anlamış değilim...
  • selam ustam bu multimedia 2010-2011lere uyumlumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratgiresunlu

selam ustam bu multimedia 2010-2011lere uyumlumu?

Günaydın;

Uyumlu cihazı 2 ay kadar önce ben bulmuştum.
    Ancak cihaz, orjinal panelin de küçük olması nedeniyle gözüme çok küçük göründü.
    Ekran 5 inch. Samsung Note 2 kadar birşey.

Bu nedenle ben bu cihazı satamam, kimse almaz deyip getirmedim.
    Birkaç gündür forumdan bu cihaz ile ilgili talepler almaya başladım. Araştırmalara tekrar başladım.
    Şu an yeni yıl tatilindeler. 10 gün kadar sonra net cevap verebiliyor olacağım.

Bana biraz zaman verin. Cihaz herangi bir yerde üretiliyor ise emin olun bulurum ve getiririm.

Kürşad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kar Elektronik -- 9 Şubat 2013; 9:19:48 >
  • quote:

arkadaşlar merhaba bende de 2011 1,6 linea var araçtan tek şikayetim var teyp sistemi bu araca uygun neden hala bir multimedia cıkmadı yada fabrıkanın neden bu konuda çalışması yok anlamış değilim...

İletişim halindeyim, cihazı bulabilirim.
  • beyler merhaba,
    2008 model linea 1.3 mj emotion plus otomatik düşünüyorum. Kronik problemi var mıdır? Yakıt tüketimi litre bazında ne kadardır?
  • bekliyoruz eger böyle bir ürün var ise piyasada satan arkadaş sadece bu üründen iyi para kazanır.
  • lineacılar neredesiniz 1,6 dizel kullanan arkadaşlar arabanın yakıtından memnunmusunuz ben bu cumartesi 280 km toplam 61 liralık mazot yaktım...
  • İyi günler arkadaşlar,

Sol ön kapıdaki kapı camları-ayna kumanda paneli nasıl sökülüyor? Geçmeli mi kanırtarak mı çıkarabiliriz ?
    Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

hayırlı günler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertasd

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Selamlar,birkaç saat önce benzin deposunu ağzına kadar doldurdum..E-5 çevre yolunu kullanarak Küçükköy'den Pendik Güzelyalı'ya geldim..Boğaziçi köprüsüne gelmeden Zincirliluyu'da trafiğe girdim,20 dakika dur kalk yaptıktan sonra Kartal'a kadar 80-100km/saat hızla sürerek geldim..Kartal'da 5dk yol çalışması trafiğine girdim,sonrasında 70-110km/saat arası değişen hızlarla sürerek Güzelyalı'ya vardım..Yola çıkışta ilk 6km tamamen ş.içi tabir edilen dur kalklı 30-35km/saat ortalama hızla geçildi..Son 1kmde aynı şekilde 20km ortalama hız ile tamamlandı..Yol bilgisayarında ortalama tüketim 6.2lt/100km olarak görünüyor..Buradan hareketle hiçbir anormalliğin olmadığını düşünüyorum..Ancak aracı lpg ile kullandığımda aynı ortalama gerçekleşir mi bilemiyorum..Aracı lpg ile kullandığımda yol bilgisayarı farklı netice verir mi yoksa aynı ortalamayı görür müyüm onu da test edeceğim..

Merhaba,
    Yol bilgisayarı LPG'yi ölçemiyor hocam. Kaba bi tabiri kafayı yiyor alet. Yol bilgisayarı, gidilen yol, benzin göstergesinin durumunu falan hesaplayıp bir değer veriyormuş. LPG ile benzin göstergesi düşmediğinden saçma sapan bir değer verebiliyor.
    Bahsettiğiniz trafik değerlerinde benzin tüketimi bence çok iyi. LPG ile 8 felan yapardı tahminimce.

Selam,aracımın neden fazla lpg tükettiğini bulduk:)) Sebeplerden ilki ve en önemlisi su bağlantılarının yanlış yapılması..Regülatörün su bağlantısı kalorifer hortumuna T bağlantısı yapmak yerine genleşme kabından yapılmış..Regülatör istenilen derecede su devirdaimine dahil olamadığından istenilen düzeyde ısınamıyor yada araç belli bir hıza çıktığında devirdaim yeterli gelmiyor..Dolayısıyla yeterince ısınamayan regülatör gazı tam anlamıyla buharlaştıramıyor..İkinci önemli sebep ise ilkiyle direk bağlantılı bir husus..Regülatörün konumu normal şartlarda rüzgar almayan bir yer olmalıydı ve ben de dahil olmak üzere aracıma bakan herkes regülatörün konumlandırıldığı yeri çok beğenmiştik..Ancak ne varki ön ızgaradan(difüzör) gelen hava akımı regülatörün altından ve atrafından geçerken regülatörde hızla soğumaya sebep oluyor ve gazın yeterince buharlaşamamasının ikinci nedenini oluşturuyormuş..Su bağlantıları değişti ve kaloriferden yeniden bağlantı yapıldı..Ayarlar tamamlandı,yol ayarları yapıldı..5. viteste oluşan 160km ve üzeri süratteki silkeleme ve arıza lambası yakma hadisesi de böylece kesildi..Ancak yakıt tüketimini ölçemedim daha..Tabii ben bununla yetinmedim..Aslında bana işlemler sonunda söylenen şuydu;eğer yakıt tüketiminiz hala yüksek değerde olursa gelin regülatörü daha uygun bir yere montaj yapalım..Ben de eve gidip konuyu kardeşime ve babama açtım.. uygun bir malzeme kullanarak kardeşim ve babamın maharetli elleriyle regülatörün rüzgar yemesini önleyecek bir çözüm geliştirdik..Bakalım hafta sonu kısmet olursa yeni tüketim değerlerini ölçeceğim..Yalnız şu var hafta içi Sakarya/Karasu'ya gidip,döndüm araç 3 yetişkin ve bagaj dolu olarak kullanıldı,dönüşte 4 yetişkin bagaj boş geldim..80-100 km/saat hızlarla sürdüm çok az yerde 120-180 arası sürate çıktım ama yolun %80inde 90km sabit hızla sürmeye gayret ettim araç 40 lt gazla 520km yol yaptı..İçinden benzin ile gidilen mesafe düşülmüştür..50-55km kadarı dur-kalklı ş.içi trafiğidir..Bu şartlarda en az 650km olması gereken menzil 520km oldu..İnşallah normale döner artık:))

• Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.
    Ama hocam 40 lt gazla 600 km falan yapmayı beklemek epey zorlayıcı bir hedef yav

Şimdi daha keyifli olmaya başladı değil mi?
    Yav ben satmaya kıyamıyorum bu sebeplerden, ne alacam ki?

Selamlar.
  • quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.
    Ama hocam 40 lt gazla 600 km falan yapmayı beklemek epey zorlayıcı bir hedef yav

Selamlar.

tabiiki jettaaaaaaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznklckp

beyler merhaba,
    2008 model linea 1.3 mj emotion plus otomatik düşünüyorum. Kronik problemi var mıdır? Yakıt tüketimi litre bazında ne kadardır?

Herhangi bir kronik problem yok. sadece amortisör takozu sorun çıkrabikiyor. Benim 130bin km de değişti. aynı araçtan bende de var. 140bin olacak yakında. Kaç paraya kaç kmde alacaksınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Linea Teyp'i Nasıl resetleyebiliriz ? USB şarkılarını düzenli olarak çalmıyor. Sıra Sıra atlama yapmamakla ilgili bir sorun yaşıyoruz sizde böyle bir sorun var mı ?
  • arkadaşlar merhaba aracımın yıılık bakımı geldi km 30000 ve ben gitmişken 40000 bakımı yaptıracagım ama servislerin bana bakım için belirttiği fiyata bakarmısınız :

ORDU SERVİSİ 600TL
    TRABZON SERVİSİ 550 TL FİYAT VERİYOR SİZCE NE YAPMALIYIM HİÇ Mİ GİTMESEM BAKIMA DIŞARDA AYNI BAKIMI HATTA FAZLASINI 250 LİRAYA YAPTIRIRIM.AMA SERVİSLERDE BENİM BİLDİĞİM FİYATLAR SABİTTİR BU NASIL İŞ BİRDAHA FİATMI ASLA ASLA ASLA ASLA....
  • quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.

Selamlar.

Aslında zorlayıcı bir hedef değil:))Önceki aracım olan 99 model palio 1.4 el ile 37lt gazla 523km yapmışlığım var..Hatta 100kmde 6,67lt gaz tüketimini de gördüm..Önemli olan sabırlı ve istikrarlı sürebilmek..Biryere yetişmeye çalışmadığınız sürece bu mümkün..Beklentim 100kmde 6-6.2lt arası lpg tüketimi ş.dışı sakin sürüşle..Çünkü benzinde 5.1lt/100km tüketim ortalamasını yakalayabilen bir araç..Elbette sürat ortalaması arttıkça bu değerleri yakalayabilmek mümkün değil..Bu arada olası problemi ararken yetkili servise gidip buji,hava-yağ-polen filtresi satın aldım..Fiyatlarını vereyim belki merak eden olur:)
    Buji iridyum uçlu 4 adet 130TL,hava filtresi 55TL,yağ filtresi 15TL,polen filtresi 12TL,selenia marka 5W 30 yağı da yedek parçacıdan almıştım 4lt 65TL civarıydı sanırım..En pahalı parçalar buji ve hava filtresi oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 14 Şubat 2013; 23:56:55 >

• quote:

arkadaşlar merhaba aracımın yıılık bakımı geldi km 30000 ve ben gitmişken 40000 bakımı yaptıracagım ama servislerin bana bakım için belirttiği fiyata bakarmısınız :

ORDU SERVİSİ 600TL
    TRABZON SERVİSİ 550 TL FİYAT VERİYOR SİZCE NE YAPMALIYIM HİÇ Mİ GİTMESEM BAKIMA DIŞARDA AYNI BAKIMI HATTA FAZLASINI 250 LİRAYA YAPTIRIRIM.AMA SERVİSLERDE BENİM BİLDİĞİM FİYATLAR SABİTTİR BU NASIL İŞ BİRDAHA FİATMI ASLA ASLA ASLA ASLA....

Selam,hocam yetkili serviste yaptırın bakımınızı bence..Sonraki dönemlerde km artıp ağır bakımlar yaklaştığında dışarıyı belki tercih edebilirsiniz ama en azından yetkili servis eğer güvenebileceğiniz bir ustanız yoksa en iyi seçenek..Sadece bir miktar işçiliğe fazla para ödersiniz..Geçen hafta içi 40.000km bakımı için lazım olan parçaları tedarik ettim yetkili servisten..4 buji iridyum uçlu 130TL,hava filtresi 55TL,yağ filtresi 15TL,polen filtresi 12TL ve 4lt motor yağını da yedek parçacıdan aldım selenia 5w 30 yaklaşık 65TL diye hatırlıyorum..Toplayınca 300TLye yakın parçalar tutuyor..Elbette yapılacak işlerin karşılığında 250-300TL işçilik ücreti çok fazla..En fazla 50-60TL olmalı..Ama böyle bir işçilik ücretini piyasadaki ustalar isteyebilir ancak..Servislerde 50-60TLye iş yaptırmak hayal..Giderleri düşününce çok normal istedikleri rakamlar..En azından 100-125TL aralığında işçilik ücreti talep etseler makul karşılanır..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.

Selamlar.

Aslında zorlayıcı bir hedef değil:))Önceki aracım olan 99 model palio 1.4 el ile 37lt gazla 523km yapmışlığım var..Hatta 100kmde 6,67lt gaz tüketimini de gördüm..Önemli olan sabırlı ve istikrarlı sürebilmek..Biryere yetişmeye çalışmadığınız sürece bu mümkün..Beklentim 100kmde 6-6.2lt arası lpg tüketimi ş.dışı sakin sürüşle..Çünkü benzinde 5.1lt/100km tüketim ortalamasını yakalayabilen bir araç..Elbette sürat ortalaması arttıkça bu değerleri yakalayabilmek mümkün değil..Bu arada olası problemi ararken yetkili servise gidip buji,hava-yağ-polen filtresi satın aldım..Fiyatlarını vereyim belki merak eden olur:)
    Buji iridyum uçlu 4 adet 130TL,hava filtresi 55TL,yağ filtresi 15TL,polen filtresi 12TL,selenia marka 5W 30 yağı da yedek parçacıdan almıştım 4lt 65TL civarıydı sanırım..En pahalı parçalar buji ve hava filtresi oldu..

ee yani sizde palio ile linea'yı mı kıyaslıyorsunuz hocam?
    hiç bir şeyleri farklı olmasa, ağırlık yeter...

• 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.