Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (243. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emniyet kemer ikaz sesini nasıl iptal edildiğini bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

quote:

Orijinalden alıntı: sys3434

arkadaşlar iki tane linea buldum.
    1. 2010 model 98.000 kmde boya dahi yok 24.900 den 24,500 e anlastık bir kuruş aşağı inmiyor gümüş gri araç active donanım olması lazım (fonksiyonel direksiyon,park sensörü var sonradan kendisi sis farı taktırmış)
    2.araç ise yine linea 2012 model 1.3 90 hp mjet bu araç da 18.000 kmde hatasız boyasız 27.750 ye diyor ama 27,500 e alabilirim.siz ne diyorsunuz hangisini almak sizce daha mantıklı??yarına ikisine de habervermem gerek.anlaşırsak gidip işi bitireceğiz.yardıma ihtiyacım var saygılar

2. olani al...az km yapmis..simdiden hayirli olsun

Bence de 2. Olani
    Bu arada ben aracimi 15 gun once sattim 2010 model,2013 haziran a kadar fabrikasyon garantide boyanan degisen yok 79,000 km de beyaz renk active plus 25.250 TL..
    Fiyat konusunda size emsal olabilir diye paylastim..

kusura bakmayın bildirim gelmediğinden göremedim..satıcıyı aradım en son konuşmamda 28.000 tlye başkasının istediğini az önce (pazartesi akşama doğru )servisten çıktıklarını ama kapora almadığını söyledi.tekrar telefonlaşmak üzere kapadık.bugün de bilerek aramadım,yarın arayacağım.ayrıca 2010 modelden vazgeçtik satıcıyla anlaşırsak bitireceğiz yoksa tercihim 2012 olacak hayırlısıyla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kafa karıştırayım biraz. Ben yerinizde olsam yine yeni az km fakat üst donanım alırım.
    Linea'larda emotion ile diğerleri arasında bariz kalite farkı var. 2 bin tl üstüne çok rahat donanımlı ve daha kullanışlı araç alabilirsiniz.
    Satarken de pahalı gideceğinden çok büyük kaybınız olmaz.

Ben hala 2011 dizel oto 30bin civarına arıyorum. Manuel olanlar 2 bin daha uygun olsa benzer rakamlara gelir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Kafa karıştırayım biraz. Ben yerinizde olsam yine yeni az km fakat üst donanım alırım.
    Linea'larda emotion ile diğerleri arasında bariz kalite farkı var. 2 bin tl üstüne çok rahat donanımlı ve daha kullanışlı araç alabilirsiniz.
    Satarken de pahalı gideceğinden çok büyük kaybınız olmaz.

Ben hala 2011 dizel oto 30bin civarına arıyorum. Manuel olanlar 2 bin daha uygun olsa benzer rakamlara gelir..

doğru söylüyorsunuz ancak normalde benim bütçem 25,000 tl idi ve fazla kmli araçları ancak alabiliyordum.fakat bütçemi maksimum duruma çıkartmış durumda olduğum için daha çıkamıyorum yoksa dediğiniz gibi spot 0 km linealar var(mış) diyorlar ona yönelirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XCrazyBLaderX

emniyet kemer ikaz sesini nasıl iptal edildiğini bilen varmı

Emniyet kemerini takarak...
  • Selamlar,1.4Tjet 16V 120Hp Linea ile aranıza katıldım..2010 model Dynamic..Kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum..Özellikle Tjet kullananları öncelikli olarak merak ediyorum,diğer modellerden de bilgi alabilirim..Tjet Linea ile ortalama 100kmde kaç litre benzin ya da lpg tüketmektesiniz?Cevaplarsanız çok sevinirim..Aracımdan şüphe ediyorum..Çok sakin 90-100 sabit hız otoyol kullanımlarında bile 7.5ltnin altına düşmüyor benzin tüketimi,halbuki fabrika verisi 5.2lt/100km..Testlerini okumuştum ortalamada bile 7.2lt/100km tüketimi geçmiyordu..Ş.içi 11-13lt/100km aralığında..Fabrika verisi 8.5-9.3lt/100km arasında..O kadar sakin kullanmama 2000-2200dv/dk aralığında vites değiştirmeme rağmen tüketim yüksek geliyor bana..Ş.içi 9lt,ş.dışı ise 6lt/100km yi geçmemeli tüketim kullanım şartlarıma göre..Birçok marka model araç sürmekteyim ama Lineam beni hayal kırıklığına uğrattı..Sabit 90 ile giderken ortalama tüketim 7.2lt/100km olurmu?Eski aracım 99model 1.4 el palio ş.dışında aynı şartlarda 6.7-7.2lt/100km aralığında lpg tüketiyordu..Bu da 5.5-6lt/100km benzin tüketimine eşdeğerdi..Eski aracımın lpgde tükettiğinin fazlasını benzinde tüketiyor linea:(Biryerlerde yolunda gitmeyen birşey mi var şüphe içindeyim..Olaya 120hp turbo araç yakacak tabi o kadar noktasından bakmıyorum çünkü gerçek öyle değil..Turbo araçlar atmosferik araçlardan çok yakıt tüketir diye bir durumdan bahsedilemez..Görecelidir çünkü tüketimler..Ama genel kullanıcıların ortalamalarını da merak ediyorum bir kıyaslama yapıp aracımın ne konumda olduğunu bir sorunu olup olmadığını anlamak istiyorum..Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim..

• Bu konu ölmüş galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Bu konu ölmüş galiba

hocam t-jet ile ş.içinde 7 litre yakan arkadaşım var...ş.içi 9 litreyi geçmemesi lazım...
    arabanız çok yakıyor
  • quote:

Selamlar,1.4Tjet 16V 120Hp Linea ile aranıza katıldım..2010 model Dynamic..Kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum..Özellikle Tjet kullananları öncelikli olarak merak ediyorum,diğer modellerden de bilgi alabilirim..Tjet Linea ile ortalama 100kmde kaç litre benzin ya da lpg tüketmektesiniz?Cevaplarsanız çok sevinirim..Aracımdan şüphe ediyorum..Çok sakin 90-100 sabit hız otoyol kullanımlarında bile 7.5ltnin altına düşmüyor benzin tüketimi,halbuki fabrika verisi 5.2lt/100km..Testlerini okumuştum ortalamada bile 7.2lt/100km tüketimi geçmiyordu..Ş.içi 11-13lt/100km aralığında..Fabrika verisi 8.5-9.3lt/100km arasında..O kadar sakin kullanmama 2000-2200dv/dk aralığında vites değiştirmeme rağmen tüketim yüksek geliyor bana..Ş.içi 9lt,ş.dışı ise 6lt/100km yi geçmemeli tüketim kullanım şartlarıma göre..Birçok marka model araç sürmekteyim ama Lineam beni hayal kırıklığına uğrattı..Sabit 90 ile giderken ortalama tüketim 7.2lt/100km olurmu?Eski aracım 99model 1.4 el palio ş.dışında aynı şartlarda 6.7-7.2lt/100km aralığında lpg tüketiyordu..Bu da 5.5-6lt/100km benzin tüketimine eşdeğerdi..Eski aracımın lpgde tükettiğinin fazlasını benzinde tüketiyor linea:(Biryerlerde yolunda gitmeyen birşey mi var şüphe içindeyim..Olaya 120hp turbo araç yakacak tabi o kadar noktasından bakmıyorum çünkü gerçek öyle değil..Turbo araçlar atmosferik araçlardan çok yakıt tüketir diye bir durumdan bahsedilemez..Görecelidir çünkü tüketimler..Ama genel kullanıcıların ortalamalarını da merak ediyorum bir kıyaslama yapıp aracımın ne konumda olduğunu bir sorunu olup olmadığını anlamak istiyorum..Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim..

Yakıt tüketiminiz çok fazla. Benim T-jette o rakamları asla görmedim. Bir sorun olmalı...

• ---------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 4 Ocak 2013; 16:07:57 >
  • Merhaba,
    Misal ben varım.
    Size hem benzin hemde lpg tüketimlerimin gerçek depo verilerini iletiyorum. Kendiniz karar verin.
    Fakat bir bakım ihtiyacı olabilir aracınızın. Bahsettiğiniz kullanım tarzında 6-7 lt olmalı...

Benzin:

LPG:

• Dostlar cevaplar için teşekkür ederim..Araç sürmek konusunda iyiyimdir..Yaşım 37 ve 1989'da otomobil sürmeyi öğrendim..1994'ten beri de ehliyet sahibiyim..1999'dan bu yana makam şoförlüğü yapıyorum..Oto sürmek bende sevda..Eğer başka bir meslek ile iştigal ediyor olsaydım da yine otomobil sürmenin tüm inceliklerine hakim olurdum..Çocukluğum babamın tamirhanesinde geçti ve motor meslek lisesi mezunuyum..İyi bir dereceyle de mezun oldum..Bunları neden yazdım?Bunca yıldır sürmediğim araç kalmadı ve aşağı yukarı hepsinin de kendi kullanım şartlarıma göre ne kadar yakıt tükettiğini ve fabrikasyon olarak ne kadar tüketmesi gerektiğini gayet iyi biliyorum..Önceki aracım olan palio 1.4 el aracımın çok fazla benzin yakacağını iddia eden lpg dönüşüm uzmanına aracımın ş.dışında 100KMDE 6lt den daha fazla benzin tüketmediğini ispat etmiş ve O'nu hayrete düşürmüş bir insanım(fabrikasyon değerde yakıt tüketen bir araca neden şaşırdı hiç mi hiç anlamış değilim)..Kaldı ki 5.8lt/100km benzin,6.7/100km lpg tüketen paliodan sonra aynı şartlarda sabit 90-100 hız ile yol bilgisayarının 7.2lt/100kmnin altına inmemesi ve lpgde de şuana kadar 10lt/100km karma tüketim ortalaması elde etmiş olmam yumuşak ve istikrarlı kullanımıma ve de yol şartlarına bakarak bir hayli fazla geliyor..Çevremdeki insanlar benden öğütler alırken az yakıt tüketmenin püf noktaları hakkında,benim çare arıyor olmam enteresan:))Lakin kafamda bir lambda sensörü takıntısı var ki sormayın gitsin..2. lambdadan şüphe ediyorum ancak bozuk olsa arıza lambasını mutlaka yakar..Başka turboda mı sorun var?Araç gayet iyi kapıyor ve ivmeleniyor..Bujiler deseniz araç daha 38700kmde!Aracın daha buji değişim periyodu dolmadı..Başka ne olabilir bilemiyorum..Araç saat gibi çalışıyor..Ateşlemede sorun olsa mutlaka belli eder..Ne benzin ne lpgde en ufak bir çalışma istikrarsızlığı,vibrasyon,devir gezmesi,çekiş düşüklüğü yok..Hakikaten şaşkınlık içindeyim..ş.dışında 5-5.5lt/100km benzin ve 6-6.6lt/100km lpg tüketimini geçmemesi gereken yol ve hız şartlarında 8.3lt benzin-10.1lt lpg tüketiyor aracım..Kusur arayacağım tek nokta bulamıyorum..Lastik basıncı,motor yağı,filtreler..Araç ziyadesiyle servis bakımlı 2010 model ve 38700kmde!Serviste diagnoz cihazına bağlatıyorum sorun görülmüyor..Lpg servisinde obd cihazıyla çalışma verilerine bakıyorlar hem benzin hem de lpgde saat gibi çalışıyor..Hatta bir kıyaslama yapayım size 1.4 TSI 122 hp 1350kg Passat ile aynı şartlarda (aynı hız-devir-yol) ortalama 7.8lt/100km tüketim görülürken benim linea 11ltlerde geziyor..Hatta passatın anlık tüketimde 100ile giderken 5.5lt/100km tüketim gösterdiği yolda linea 7.2 gösteriyor..Düz yol sabit hız..Motor devirleri de neredeyse aynı..Dakikada 200-300 devir farkla passat daha az devirle yol alıyor ama bu kadar fark yaratacak bir aralık değil..Neyse uzattım sizden de af diliyorum..

• 2012 model 1.3 cdti dizel opel corsa kullanıyorum.aracla ilgili sorunlarım var.satıp birazdaha büyük bir arac almak istiyorum.bu spot linealar hakkında düşünceleriniz nelerdir.bunların icinden boyalı araç çıkıyormu.dizellerin bakım aralığı ve bakım fiyatları nasıl.mesela corsalarda 15000 de bir ama 450-500 lira arası dizellerde.
    linealarda kronik sorunlar neler.garanti kaç yıl linealarda.şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dostlar cevaplar için teşekkür ederim..Araç sürmek konusunda iyiyimdir..Yaşım 37 ve 1989'da otomobil sürmeyi öğrendim..1994'ten beri de ehliyet sahibiyim..1999'dan bu yana makam şoförlüğü yapıyorum..Oto sürmek bende sevda..Eğer başka bir meslek ile iştigal ediyor olsaydım da yine otomobil sürmenin tüm inceliklerine hakim olurdum..Çocukluğum babamın tamirhanesinde geçti ve motor meslek lisesi mezunuyum..İyi bir dereceyle de mezun oldum..Bunları neden yazdım?Bunca yıldır sürmediğim araç kalmadı ve aşağı yukarı hepsinin de kendi kullanım şartlarıma göre ne kadar yakıt tükettiğini ve fabrikasyon olarak ne kadar tüketmesi gerektiğini gayet iyi biliyorum..Önceki aracım olan palio 1.4 el aracımın çok fazla benzin yakacağını iddia eden lpg dönüşüm uzmanına aracımın ş.dışında 100KMDE 6lt den daha fazla benzin tüketmediğini ispat etmiş ve O'nu hayrete düşürmüş bir insanım(fabrikasyon değerde yakıt tüketen bir araca neden şaşırdı hiç mi hiç anlamış değilim)..Kaldı ki 5.8lt/100km benzin,6.7/100km lpg tüketen paliodan sonra aynı şartlarda sabit 90-100 hız ile yol bilgisayarının 7.2lt/100kmnin altına inmemesi ve lpgde de şuana kadar 10lt/100km karma tüketim ortalaması elde etmiş olmam yumuşak ve istikrarlı kullanımıma ve de yol şartlarına bakarak bir hayli fazla geliyor..Çevremdeki insanlar benden öğütler alırken az yakıt tüketmenin püf noktaları hakkında,benim çare arıyor olmam enteresan:))Lakin kafamda bir lambda sensörü takıntısı var ki sormayın gitsin..2. lambdadan şüphe ediyorum ancak bozuk olsa arıza lambasını mutlaka yakar..Başka turboda mı sorun var?Araç gayet iyi kapıyor ve ivmeleniyor..Bujiler deseniz araç daha 38700kmde!Aracın daha buji değişim periyodu dolmadı..Başka ne olabilir bilemiyorum..Araç saat gibi çalışıyor..Ateşlemede sorun olsa mutlaka belli eder..Ne benzin ne lpgde en ufak bir çalışma istikrarsızlığı,vibrasyon,devir gezmesi,çekiş düşüklüğü yok..Hakikaten şaşkınlık içindeyim..ş.dışında 5-5.5lt/100km benzin ve 6-6.6lt/100km lpg tüketimini geçmemesi gereken yol ve hız şartlarında 8.3lt benzin-10.1lt lpg tüketiyor aracım..Kusur arayacağım tek nokta bulamıyorum..Lastik basıncı,motor yağı,filtreler..Araç ziyadesiyle servis bakımlı 2010 model ve 38700kmde!Serviste diagnoz cihazına bağlatıyorum sorun görülmüyor..Lpg servisinde obd cihazıyla çalışma verilerine bakıyorlar hem benzin hem de lpgde saat gibi çalışıyor..Hatta bir kıyaslama yapayım size 1.4 TSI 122 hp 1350kg Passat ile aynı şartlarda (aynı hız-devir-yol) ortalama 7.8lt/100km tüketim görülürken benim linea 11ltlerde geziyor..Hatta passatın anlık tüketimde 100ile giderken 5.5lt/100km tüketim gösterdiği yolda linea 7.2 gösteriyor..Düz yol sabit hız..Motor devirleri de neredeyse aynı..Dakikada 200-300 devir farkla passat daha az devirle yol alıyor ama bu kadar fark yaratacak bir aralık değil..Neyse uzattım sizden de af diliyorum..

Merhaba,
    Sadece bujiden bahsettiğiniz için cevap vereyim. Her bakımda değiştiriliyor bende. İridyum cart curt, yok diyorlar. 1 yılda değiştirelim. Onlar böyle diyince bende bişey diyemiyorum.
    Uzun yolda 110-115km hızla 6.2 lt benzin ortalaması ile gelmiştim. (Adana-İstanbul)

Siz daha iyi bilirsiniz tabi ama benim önerim, hava filtresini, bujisini değiştirmeniz yönündedir.

Selamlar.

• Linea lounge 195/55/r16 lastik ölçüleri kış lastiği ne kullanıyorsunuz ölçüler zor bulunuyor dediler
  • 205/55/16 ölçüleri standart. ben bunlardan taktırdım. sorun yok, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkalmuk

Linea lounge 195/55/r16 lastik ölçüleri kış lastiği ne kullanıyorsunuz ölçüler zor bulunuyor dediler

ben bu lastik ebadını kullanıyorum opel corsa aracımda ve ara boy olduğu için çok pahalı lastikler.
  • Merhaba arkadaşlar, firmamıza 2012 yılbaşında 1.3 via aldık, bu yılbaşına kadar şehir içerisinde ulaşım için çoğunlukla ben kullandım ve bu yılbaşında da pazarlamada kullandığımız bir aracın yenilenmesi gerektiği için lineadanda fazlasıyla memnun olduğum için tekrar 1.3 active p. 95 hp alarak via yı pazarlama aracı olarak gönderdik.
    Şu an 2013 active i 10 gündür kullanmama rağmen bir türlü ısınamadım. Aracı kullanırken sanki daha hafif , boş bir aracı kullanıyormuşum gibi bir his doğuyor. Bu araç düşük devirlerde daha canlıymış gibime geliyor özellikle 1. vites çok farklı. (bu 5 hp den mi kaynaklanıyor yoksa gaz tepkimesimi iyileştirildi tam olarak çözemedim, 2000 devirden sonra bu bahsettiğim canlılık farkı azalıyor via ya göre). Ancak yola tutunma, yoldaki bozukluklar konularında sanki albea veya palio kullanıyormuş gibi hissediyorum ve şu anda 12.000 km de olan via yı geri getirtmeyi düşünüyorum. Acaba bu bahsettiğim farklar active - via farkımı yoksa linea clasic olduktan sonra eskiye göre maliyeti düşürme amaçlı olarak araçtan bir şeylermi eksiltildi / değiştirildi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koniasun -- 11 Ocak 2013; 11:52:35 >

• Selamlar arkadaşlar,az önce Fiat yetkili servisiyle görüştüm..Aracımın yakıt tüketiminin fazla olduğunu,diğer kullanıcılarla bu konuyu paylaştığımı ve onların araçlarının fabrikasyon değerlerde olduğunu,aracımda mutlaka bir sorun olabileceğini ifade ettim..Servis de bana şöyle dedi;daha önce hiçbir linea tjet 120 hp kullanıcısından böyle bir şikayet almadık..Kış geldi malum biraz tüketimin artması normal ancak servise gelirseniz aracı cihaza bağlayıp çalışma parametrelerine bakar bir anormallik olup olmadığını kontrol ederiz dedi..Yol bilgisayarına da itimat etmeyin yanıltır sizi dedi..Ben de aracın deposunu doldurup test edip emin olup servise gideceğim..
  • Selamlar,birkaç saat önce benzin deposunu ağzına kadar doldurdum..E-5 çevre yolunu kullanarak Küçükköy'den Pendik Güzelyalı'ya geldim..Boğaziçi köprüsüne gelmeden Zincirliluyu'da trafiğe girdim,20 dakika dur kalk yaptıktan sonra Kartal'a kadar 80-100km/saat hızla sürerek geldim..Kartal'da 5dk yol çalışması trafiğine girdim,sonrasında 70-110km/saat arası değişen hızlarla sürerek Güzelyalı'ya vardım..Yola çıkışta ilk 6km tamamen ş.içi tabir edilen dur kalklı 30-35km/saat ortalama hızla geçildi..Son 1kmde aynı şekilde 20km ortalama hız ile tamamlandı..Yol bilgisayarında ortalama tüketim 6.2lt/100km olarak görünüyor..Buradan hareketle hiçbir anormalliğin olmadığını düşünüyorum..Ancak aracı lpg ile kullandığımda aynı ortalama gerçekleşir mi bilemiyorum..Aracı lpg ile kullandığımda yol bilgisayarı farklı netice verir mi yoksa aynı ortalamayı görür müyüm onu da test edeceğim..

• 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.