Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (246. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozo77

quote:

Orijinalden alıntı: wertasd

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.
    Ama hocam 40 lt gazla 600 km falan yapmayı beklemek epey zorlayıcı bir hedef yav

Şimdi daha keyifli olmaya başladı değil mi?
    Yav ben satmaya kıyamıyorum bu sebeplerden, ne alacam ki?

Selamlar.

tabiiki jettaaaaaaaaaa

yok artık
    golf olursa olur olmazsa olmaz

• Acaba Linea'nın şu an satılan sıfır otomatik vitesli modelleri var mı? Son kampanyayı değerlendirip engelli raporumla ötvsiz bir model almayı düşünebilirim.
  • fıatın otomatik vitesleri pek yaramıyor arkadasım otomatik düşünüyorsan honda civarında toyota civarında birşeyler düşün derim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.
    Ama hocam 40 lt gazla 600 km falan yapmayı beklemek epey zorlayıcı bir hedef yav

Selamlar.

Aslında zorlayıcı bir hedef değil:))Önceki aracım olan 99 model palio 1.4 el ile 37lt gazla 523km yapmışlığım var..Hatta 100kmde 6,67lt gaz tüketimini de gördüm..Önemli olan sabırlı ve istikrarlı sürebilmek..Biryere yetişmeye çalışmadığınız sürece bu mümkün..Beklentim 100kmde 6-6.2lt arası lpg tüketimi ş.dışı sakin sürüşle..Çünkü benzinde 5.1lt/100km tüketim ortalamasını yakalayabilen bir araç..Elbette sürat ortalaması arttıkça bu değerleri yakalayabilmek mümkün değil..Bu arada olası problemi ararken yetkili servise gidip buji,hava-yağ-polen filtresi satın aldım..Fiyatlarını vereyim belki merak eden olur:)
    Buji iridyum uçlu 4 adet 130TL,hava filtresi 55TL,yağ filtresi 15TL,polen filtresi 12TL,selenia marka 5W 30 yağı da yedek parçacıdan almıştım 4lt 65TL civarıydı sanırım..En pahalı parçalar buji ve hava filtresi oldu..

ee yani sizde palio ile linea'yı mı kıyaslıyorsunuz hocam?
    hiç bir şeyleri farklı olmasa, ağırlık yeter...

Selam,üstad tabii ki kıyaslıyorum:))Ağırlığın önemi olmadığını izah edeyim..Aslında aralarındaki ağırlık farkının desem daha doğru..Palio 1045kg ağırlığa,3000dv/dkda 110nm torka ve 6000dv/dkda 71hp motor gücüne sahip..Her 100kg başına düşen güç miktarı 6,79hp ve 10,5nm tork..Linea ise 1255kg ağırlığa,1750dv/dkda 206nm torka ve 5000dv/dkda 120hp motor gücüne sahip..Her 100kg başına düşen güç miktarı 9,56 hp ve 16,4nm tork..Dolayısıyla ağırlık farklarını gözardı edebiliriz..Linea her 100kg ağırlık başına paliodan %50 daha fazla motor gücüne sahip..Bu da lineaya daha düşük tüketim,daha yüksek performans olarak yansıyor..Araçlar kıyaslanırken ağırlık başına düşen güç ile değerlendirilirler..Lineanın paliodan ağır olması ölçüt değildir..Ağırlık handikapını güçlü olan motoruyla lehine çevirmektedir..Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: CHARGEN83

Arkadaşlar linea'nın polen filtresi değişimini anlatacak yada resimde gösterecek biri var mı?

Polen filtresini çıkarmanızı, bir daha takmamanızı tavsiye ederim. Birkaçbin km içinde %50 tıkanıyor. Bakım aralıkları 15-20 bin km. Klimanın hem ısıtma hem de soğutma performansı aşırı derecede bozuluyor.

Astımınız yoksa, dışarıdaki havayı sorun olmadan soluyabiliyorsanız neden polen filtresine ihtiyacınız var ki?

Alternatif yöntem şu olabilir. Filtreyi takıp çıkarmayı öğrenin. 2 bin kilometrede bir çıkarıp temizleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsanokur

quote:

Orijinalden alıntı: CHARGEN83

Arkadaşlar linea'nın polen filtresi değişimini anlatacak yada resimde gösterecek biri var mı?

Polen filtresini çıkarmanızı, bir daha takmamanızı tavsiye ederim. Birkaçbin km içinde %50 tıkanıyor. Bakım aralıkları 15-20 bin km. Klimanın hem ısıtma hem de soğutma performansı aşırı derecede bozuluyor.

Astımınız yoksa, dışarıdaki havayı sorun olmadan soluyabiliyorsanız neden polen filtresine ihtiyacınız var ki?

Alternatif yöntem şu olabilir. Filtreyi takıp çıkarmayı öğrenin. 2 bin kilometrede bir çıkarıp temizleyin.

lhsan bey filtre degisimini ogrendim, hava ve polen filtresini degistirdim. yag ve filtresini degistirmeyi de ogrenirsem rutin bakim isciligine gerek kalmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.

Selamlar.

tabiiki jettaaaaaaaaaa

yok artık

linea dan sonra seni golf kesmez bence, kısa be abicim. belki volkanın dediği gibi jetta ama oda çok yakıyor ellam. :D

• @CHARGEN83

Kolay gelsin. Dediğim gibi, eğer polen filtresini tekrar taktıysanız sık sık temizleyin. Çok çabuk tıkanıyor ve klima performansı düşüyor.

Bir kanal, bir iki el aleti ile yağ değişimi yapabilirsiniz. Yağ filtresi işi biraz sorunlu. Lineanın filtresi daha da sorunlu. Normalde filtreyi çıkarıp atıyorsunuz yerine yeni filtre takılıyor. Lineada ise filtreyi çıkarıyorsunuz içini açıyorsunuz, içindeki kartuş değişiyor, dışını geri takıyorsunuz. Bir de o bölge çok dar çalışması güç. Ama insan niyet ettiyse başarabilir tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 17 Şubat 2013; 6:56:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanoguzhan

quote:

quote:

quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.

Selamlar.

tabiiki jettaaaaaaaaaa

yok artık

linea dan sonra seni golf kesmez bence, kısa be abicim. belki volkanın dediği gibi jetta ama oda çok yakıyor ellam. :D

yokbe abi 7,5 ortalama...abdurrahman 6 tutturur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ironeagle

Acaba Linea'nın şu an satılan sıfır otomatik vitesli modelleri var mı? Son kampanyayı değerlendirip engelli raporumla ötvsiz bir model almayı düşünebilirim.

Güncel kasada otomatik vites yok maalesef.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.

Selamlar.

tabiiki jettaaaaaaaaaa

yok artık

Süper ya o yakıt ortalaması. Ben dizelle 6 lt yaparken benzinli aracın 7.5 lt yapması baya iyi.. Hayırlı olsun aracın tekrardan..

• quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.

Selamlar.

tabiiki jettaaaaaaaaaa

yok artık

Süper ya o yakıt ortalaması. Ben dizelle 6 lt yaparken benzinli aracın 7.5 lt yapması baya iyi.. Hayırlı olsun aracın tekrardan..

sağol baran...daha 3.000 km de olduğunuda düşünürsek dhada düşecek yakıt :)

• 27,950 anahtar teslim fiyatlı linea tavsiye edicek varmı 2.el dizel 30ytl civarı hangisi mantikli tskler iyi aksamlar..
  • dizel modellere bakın. kim bu devirde benzinli sıfır araç alır ki?
  • Arkadaşlar merhaba.
    2012 yeni kasa 1,3 pop var.
    Aracı ufaktan modifiye etmeye başlamak istiyorum.
    Modifiyeye hangi kısım ile başlamamı önerirsiniz?
    Aylık 250-300 tl harcayarak arabayı güzelleştirmek istiyorum.
    Bu arada modifiyeden kastım dış görünüş, hafif janjanlı spor hale çevirmek arabayı.
    Motor vb. ekipman modifiyesi değil.
    Gerek özel mesajdan gerekse buradan yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Acemi Linealı
  • quote:

Orijinalden alıntı: adil07

27,950 anahtar teslim fiyatlı linea tavsiye edicek varmı 2.el dizel 30ytl civarı hangisi mantikli tskler iyi aksamlar..

Otomatik olanı yok namussuzun. Olsa ben de aracımı yenilemiştim çoktan. LPG ile aranız kötü değilse hiç düşünmeden alın. Hem dizelden daha uyguna seyehat edersiniz, hem daha sessiz bir aracınız olur. vergi ve atiklik konusunda dizel daha önde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

dizel modellere bakın. kim bu devirde benzinli sıfır araç alır ki?

Türkiyede satılan sıfır araçların yarısının benzinli olduğunu hatırlatmak isterim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mükemmel
    Çok sevindim adınıza.

Selamlar.

tabiiki jettaaaaaaaaaa

yok artık

abi uzun çok lazım değil yav. o kadarda büyük farklar yok bana göre. ihtiyacımda senede 1-2 defa oluyor / olmuyor.
    daha önceden bahsederdim, benim gönlüm Bro'da ama (üretim konusundan), sıfır alacak olursam Golf alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

dizel modellere bakın. kim bu devirde benzinli sıfır araç alır ki?

misal, ben. 4,5 sene olmuş alalı. 35bin'deyim. napim dizeli?
  • beyler bugün 0 km 1.3 multijet easy 2012 model araç için bizim araba (11000 tl) + 36 ay boyunda ayda 950 tl fiyat aldık. yorumlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.