Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (736. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolun hocam. Yapcak bişey yok o zaman. Ya internetten bulup alıcaz, yada vericez parasını lastikçiye taktırıcaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bulentdilbaz B kullanıcısına yanıt
    Sanayide 15 liraya taktırıyorum :)

• Merhaba
    İstanbul şehir içinde yakıt durumu nedir km de kaç kuruş yakıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İx35 1,6 mtv ne kadar arkadaşlar? 1,3-1,6 arasına mı giriyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • salagil kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Vergisi 1300-1600 cc normal binek araç gibidir.
  • cevap için teşekkürler. cevabınızı okumadan önce ankarada ix35 sahibi olarak sizi gözüme kestirip özel mesaj atmıştım. ilginç oldu.
  • Ankara'da özel servis tavsiye edebilecek var mı arkadaşlar?
  • wahotr W kullanıcısına yanıt
    Şaşmaz oto sanayide Sercan Oto'yu tavsiye ederim.

http://www.sercanopel.com/iletisim.html
  • bulentdilbaz B kullanıcısına yanıt
    ön silecekler tanesi 7 ila 10 liralik muz orijinalin cm ölçülerini alın alışveriş merkezlerinde (örneğin kipros :) ) satılanlar olur. Her sene ben kendim değiştiririm çünkü kıştan, buzdan ve uv den yıpranıp camları çizerler yoksa.Eğer kendiniz bir silecek değiştiremiyorsanız bilen arkadaşınızla yada benzincide değiştirin. Arka silecek serviste bulunur. Ama bozulan sadece silikon-kaucuk serittir. sanayide sadece seritini 5-10 tl ye değiştirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakin35 -- 19 Nisan 2017; 10:17:23 >
  • slhttnshn61 kullanıcısına yanıt
    Size internetten 24 Dolara getirtebileceğinizi yazdım ama sanırım durumunuz çok iyi uğraşmam diyorsanız serviste kazansın biraz :)
  • sakin35 S kullanıcısına yanıt
    Bu arada sizlere hangi motor yağını kullanmalıyım diye sormuştum. Ben 3-40 ın iyi olacağını düşünüyordum. Serviste 10-30 shell kullanıyorlarmış. Bu araçlara özellmiş. Serviste Yağ, filtre ve conta 200 Tl ye mal oluyor ve değiştirdim.
    Bilgilerinize sunulur.
  • Durumumuzun iyi olmasıyla alakalı bir durum değil hocam. İstepne de var mı diye bakındık biraz. Olmadığını gördüm. Alsak uyar mı diye düşünüyoruz. Çünkü İX35 yazdığımızda bir sürü sensör çıkmakta. Ve bunların sisteme tanıtılması vesaire durumu da söz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhttnshn61 -- 19 Nisan 2017; 17:39:24 >
  • Ix35 2.0 dizel dusunuyorum. Yakıt nasıldır şehir içi? 4x4 u ve otomatigi nasil ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentdilbaz

quote:

Orijinalden alıntı: slhttnshn61

Arkadaşlar selamlar. Bizde de 2013 model İX35 araç var. Bugün bakıma girdi araç. Bir kaç sıkıntısı vardı ve bakım harici servis fahiş fiyat verdi. Sizlere de sorayım dedim. Bilen, daha önce yaptıran vs varsa bilgi verebilirse sevinirim.

Vites geçişlerinde takılma oluyodu, baskı balata ve diskler için 1800 tl.

Kış lastiklerini takarken lastikçi sağ arka tekerdeki sensörü kırmış. Yeni lastik alacağız, yaptıralım dedik onuda. Tanesi 600 tl dedi. Sizce servise yaptırmak yerine başka yere yaptırmak ne kadar mantıklı olur.

2013 ELİT İX35 Ön Silecek leri değiştirmek istiyorum,

Serviste 215-250 TL arası fiyat veriyorlar,

Başka Tavsiyesi olan varmıdır.

Arkadaşlar kusura bakmayın geç gördüm, bilgi olsun diye ekliyorum;
    Hepsiburada dan ikişerli fitil aldım çifti 10tl. civarına orjinal sileceklerin fitillerini değiştiriyorum ben. diğer çifti de sonraki sezona sakladım.
    Servis soygun yapıyor diyemem örjinal parça fiyatı budur belki de, emin olun ihtiyacınız yok. Bu fiyatı ancak sigortadan değişim için mümkün.
    Silecek sepetinde Bosch aero twinlerde 70 80 tl. set olarak.
    Sileceğin kalitesi kullanım ömrünü etkiliyor tabi ama en iyi çözüm uygun fiyata her sene değiştirmek.

• ix35 ne zaman kasa değiştirdi veya makyajlandı? şu seneden önceki modeller çöp denilebilecek veya şu seneden sonra çıkanlara bak denilebilecek bir seri var mı?
  • salagil kullanıcısına yanıt
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Tucson

2013'te çıkan makyajlı kasada 1600 cc'de otomatik vites, gündüz farı,adaptif süspansiyon, direksiyon modu, renkli gösterge var ilave olarak, ancak hız sabitleyici yok.

detaylı inceleme:
    https://www.youtube.com/watch?v=ErSvH9tXzD0
    https://www.youtube.com/watch?v=0QMsIvln1As
    https://www.youtube.com/watch?v=7mj_Gxjv7A4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kul Ahmet -- 21 Nisan 2017; 9:45:40 >

• İlk uzun yol denememi yaptım 200 km gidiş 200 km dönüş klima açık 100-120 km arası hız ile cc açık 6.7 lt yakıt tüketimi 35 kuruş yaktı. Ben çok memnun kaldım bu boyutlarda bir araç için gayet makul bir tüketim. Aslında biraz daha düşerdi fakat dönüş yolunda son 100 km de ara ara 160 km hıza kadar çıktım biraz acelem vardı. Bu şartlarda bence mükemmel bir tüketim gayet memnunum.
  • Arkadaşlar hayırlı günler
    İx35 2.0 4x4 almayı düşünüyorum:
    1- bu araçlarda kronik bir sorun bilen var mı, aracın olumlu olumsuz yönleri hakkında yardımlarınızı rica ediyorum
    2- style plus ile elite donanım arasındaki fark nedir? Sahibinden ilanlarında anlayamadığım özellikler var. Kimisi style plus a apa var demiş, kimisi cam tavan var demiş. Eğer bunlar varsa o zaman elite le arasında ne fark kalıyor? Kafam karıştı. Elite yazanlar bariz fiyatları farklı.
    Forumu okumaya çalıştım ama o kadar çok yazılmış şeylerden çok çıkarım yapamadım maalesef.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. saygılarımla Kenan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corolla70 -- 1 Mayıs 2017; 16:18:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba. Kışlık-yazlık lastik değişikliği esnasında Lastikci lastik basınç sensörünü kırdı. Serviste orjinaline 550 tl dediler. AliExpress ten 20 dolara getirttim. Serviste tanıtımını yaptılar ancak 10 dk sürünce Basinc sensör arıza lambası yanıp sönüyor.

Bu sorunu bir turlu halledemedik. Bu tarz bir sorun yasayipta çözebilen var mi?

2012 2.0 crdi model.

• Orjinalini lastikçi ödeseydi hocam keşke? Alangirli işlere gerek yoktu. Onun dışında bir bilgim yok.

• 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.