Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben aldığımda (1 ay oluyor) zorunlu trafik sigortasını bayi yaptmıştı.
  • Arkadaşlar çok araştırdım bu segmentteki arabaları..Kia Spo güzel araba ama sonucta benzinli km ye 400 yakıyor.. Hyundai ix35 te aynı..tiguan desen onun ki daha fazla.. duster zaten yaramaz...asx dersen o da benzinli piyasası yok..en mantıklısı qasqai 1.5 dci gibi geliyor onun da eksisi tipi ici güzel degil daracık..Galiba biraz daha bekleyecegim bakalım suv savaşları neler getirecek belki de 1.6 dizel secenekler cıkmaya başlayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Arkadaşlar çok araştırdım bu segmentteki arabaları..Kia Spo güzel araba ama sonucta benzinli km ye 400 yakıyor.. Hyundai ix35 te aynı..tiguan desen onun ki daha fazla.. duster zaten yaramaz...asx dersen o da benzinli piyasası yok..en mantıklısı qasqai 1.5 dci gibi geliyor onun da eksisi tipi ici güzel degil daracık..Galiba biraz daha bekleyecegim bakalım suv savaşları neler getirecek belki de 1.6 dizel secenekler cıkmaya başlayacak..

1.6 dizel biraz zor. Emisyon değerleri yüksek çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueli_24

Ben aldığımda (1 ay oluyor) zorunlu trafik sigortasını bayi yaptmıştı.

Benim de öyleydi, diğer arkadaşların da öyle olmuştur muhtemelen... Ancak *Tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatlarına "Zorunlu Trafik Sigortası" bedeli dahil değildir. ibaresi daha önce web sayfasında var mıydı bilmiyorum... Eğer yeni eklenmişse, Kiada olduğu gibi ilaveten bu rakamı da almak isteyen bayiler olabilir.

Örneğin Renault sayfasında da "Yeni yönetmelik gereği trafik sigortası bedelinin peşin tahsil edilme zorunluluğu kaldırılmıştır. Bu nedenle sözkonusu tutar anahtar teslim fiyatlarımıza dahil edilmemiştir." yazıyor ancak ilaveten trafik sigortası ücreti talep edilmiyor ya da pazarlık sırasında gözardı ediliyor bildiğim kadarıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noveche -- 8 Ocak 2011; 15:15:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noveche

quote:

Orijinalden alıntı: kucukm

20 ocak a kadar gelir diyordu bayii. acaba ocak ayında teslimat sozu verilen oldu mu baska.. bende kırmızı ix35 1.6 style plus siparisi vermiştim....
    bekliyorum sabırsızlıkla.
    bu arada tek tuk kopru trafiginde siyah hyundai ix35 ler goruyorum... seviniyorum...

saygilar, herkese kazasız belasız surusler dilerim.

PS:senede bir iki defa bulusma ve tanısma gunu duzenlense iyi olur mu acaba?

En kısa zamanda aracınıza kavuşursunuz umarım... Aracınızı teslim alınca kırmızı ix35'in fotoğraflarını görmek isterim doğrusu...

PS'e gelince de, neden olmasın?

aldıgımda fotograflarını cekip buraya upload edecegim.
    Onceki arabam grandepunto idi. www. g r a n d e p u n t o t r .com da cok kaliteli bir paylasım ortamı kurulmustu. Aracların kronik sorunlarından basit tamirlerine kadar nasıl yapılacagı anlatılıyordu sitede. hangi servis en iyisi hangi usta bu arabaların dilinden anlara kadar icerik vardı sitede.
    umarım ix35 icinde boyle bir topluluk olusur zamanla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukm -- 8 Ocak 2011; 15:50:35 >

• araçlarına navigasyonlu dvd bağlayan varmı.ben üç marka cıhaz üzerinde duruyorum.ama servislerde CYCLONE marka garantili montaj yapılıyor
    aşağıdaki modellerden hangisi daha kullanışlı? kullananlar bilgilerini paylaşırsa iyi olur.
    bu birincisi,
     DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ
    http://dogubankshop.com.tr/?urun-1306-NECVOX-DVA-9819HD--Hyundai-IX35--7-iNCH-DOUBLE-DIN-NAViGASYONLU-MULTiMEDYA-CiHAZI-HYUNDAI--IX-35-.html

bu ikinci
    http://www.rsteknoloji.com/Fly-Audio-E-7588-NAVI-Hyundai-IX35-DVD-Navigasyon-Multimedya,PR-757.html

üçüncüsü servisin taktığı garantili cıhaz CYCLONE marka olanı
    http://www.aktepesound.com/?urun-986-iX35-Navigasyon-Multimedia.html

• quote:

Orijinalden alıntı: turati
    araçlarına navigasyonlu dvd bağlayan varmı.ben üç marka cıhaz üzerinde duruyorum.ama servislerde CYCLONE marka garantili montaj yapılıyor
    aşağıdaki modellerden hangisi daha kullanışlı? kullananlar bilgilerini paylaşırsa iyi olur.
    bu birincisi,
    http://dogubankshop.com.tr/?urun-1306-NECVOX-DVA-9819HD--Hyundai-IX35--7-iNCH-DOUBLE-DIN-NAViGASYONLU-MULTiMEDYA-CiHAZI-HYUNDAI--IX-35-.html

bu ikinci
    http://www.rsteknoloji.com/Fly-Audio-E-7588-NAVI-Hyundai-IX35-DVD-Navigasyon-Multimedya,PR-757.html

Ucuncu marka servisin taktigi sanirim.bence onu taktirin hem garantili olur hemde ariza durumunda servis yardimci olur.ama yok derseniz ikinci linkteki fly markada iyi gorunuyor ozellik olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: turati

araçlarına navigasyonlu dvd bağlayan varmı.ben üç marka cıhaz üzerinde duruyorum.ama servislerde CYCLONE marka garantili montaj yapılıyor
    bu birincisi,
    bu ikinci,

Merhabalar,
    Henüz aracıma kavuşamadığım için ne yazık ki bağlatamadım :( ama ben de düşündüğüm için sürekli araştırıyorum, aynı cihazlar bu sitelerde çook daha uygun rakamlara ama eğer bu gönderdiğiniz linklerdekilerden birini alacaksınız bence direkt servisten bağlatmak daha mantıklı,karar sizin...
    Kazasız sürüşler...
    http://www.smartauto24.com/hyundai-ix35-dvd-player-gps-navigation-aftermarket-head-unit
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Car-DVD-Player-GPS-Radio-Indash-Hyundai-IX35-E8112-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1e5ff0c74dQQitemZ130458634061QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo#ht_13958wt_1010

• quote:

Evet fiyatlar belirlendi. Zamdan ziyade Hyundai-Kia tezgahı çıktı. Yakınsama konusunda da haklı çıktık... Spo'culara da yazdım bakalım tepkiler ne olacak...

ESKİ:
    ix35 StylePlus...>>.......Spo.........>>.....ix35 Style
    ....57.000TL.....>>....51.700TL.....>>.....51.000TL

YENİ:
    ix35 StylePlus...>>.......Spo.........>>.....ix35 Style
    ....56.900TL.....>>....53.750TL.....>>.....50.900TL

Temsa'da fiyatlarını açıkladı. ASX'e de zam var. Son durum;

ESKİ:
    ix35 StylePlus...>>.......Spo.........>>.....ix35 Style....>>.....Mitsubishi ASX

....57.000TL.....>>....51.700TL.....>>.....51.000TL.....>>.....49.000TL

YENİ:
    ix35 StylePlus...>>.......Spo.........>>.....ix35 Style....>>.....Mitsubishi ASX
    ....56.900TL.....>>....53.750TL.....>>.....50.900TL.....>>.......50.471TL

2004 yılında Getz yeni çıktığında bu araç çok tutacak demiştim. O kadar çok talep geldi ki yerini alacak i20 çıkmasına rağmen hala piyasaya vermeye devam ediyorlar. Talep var çünkü...

Sene 2010 ben ix35'de çok tutacak diyorum. Fiyat politikasıyla bütün araçlara alternatif oluşturdular. Fiyat politikasını çok iyi belirlediler. QQ'nun başarısını hedef aldıkları da neredeyse aşikar. Bayi ile henüz konuşamadım, ama eğer trafik sigortası konusunda bir oyun yoksa, lansman fiyatından indirim yapmak çok ilginç olmuş diyebilirim... Çok satacaklar çooook.

• 1.6 ix35 max. 195 km/h hız yapıyor bilginize. Ama yazılımla kıstılanmış çünkü daha 6bin devir bile olmamıştı yanlış hatırlamıyorsam. 150-160'dan sonra rüzgar sesi hissediliyor. Yol sesi neredeyse yok gibi. Yaklaşık 30dk. boyunca 140-180 km/h aralığında ortalma 10,5 lt benzin yaktı. Ayrıca 180 km/h hızla 2 şeritli yolda giderken ani (çok ani, hatta acayip ani) şerit değişikliğinde araç savrulmadan dengede kalabiliyor. Hatta araçtakiler o andan itibaren gözlerini kırpamıyorlar :-) 6. Viteste hatırı sayılır yokuşlarda gazı yiyior. acil fren destek sinyalimidir nedir, hakikaten çalışıyor :-) ESP sanıyorum araç kaydığında felan devreye giriyor. Henüz beceremedim :-) (güzergah: sapanca - gebze // tem)
  • Merhaba,

Geçen ay bende ix35 1.6 style araç sahibi oldum ve o günden bu yana formu yakından takip ediyorum, aracımla ilgili bilmediğim bir çok konuyu ve yeni bilgileri sizlerden öğrendim, bu konuda tüm kullanıcılara teşekkür ederim. Bence başarılı ve gayet güzel bulduğum bu forma sonunda bende katılmaya karar verdim. Benim sormak istediğim bir kaç konu var, öncelikle benim aldığım araç beyaz, sitede ve diğer resimlerde gördüğüm kapı altlarındaki siyah plastikler veya korumalar diyebiliriz işte onlar yok, yine 1.6 style pakette satıcının yok dediği (resmi site bilgilerindede olmayan) telefon kiti, yan aynalarda sinyaller, arka camlarda güneşin kötü ışıklarını engelleyen karartılmış camlar var, bunlar tüm style modellerde varmıdır.

Bunların dışında araçla ilgili almaya karar vermiş, düşünen veya bekleyen kullanıcılara yada kullanıcı olmayan dışardan takip edenlerle sürüş keyfi konusunda birkaç konu paylaşmak isterim,

Araç yol tutuşu çok başarılı, 135 beygir olmasına karşın yokuşta kalkış sonrası biraz motor yetersiz kalıyor ama yüksek devirde kullanırsanız topluyor, yani idare eder, müzik sistemi iyi ama daha iyi olabilirmiş, yol sesi içeriye çok az giriyor kullandığım araçlar içerisinde gayet iyi bir izalosyana sahip, diğer araçlar için birşey söyleyemem ama aracım beni her sürüşümde mutlu ediyor. İlerki günlerde daha çokşey paylaşmak dileğiyle...

Tüm araç sahiplerine kazasız yolculuklar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzay48
    Merhaba,

Geçen ay bende ix35 1.6 style araç sahibi oldum ve o günden bu yana formu yakından takip ediyorum, aracımla ilgili bilmediğim bir çok konuyu ve yeni bilgileri sizlerden öğrendim, bu konuda tüm kullanıcılara teşekkür ederim. Bence başarılı ve gayet güzel bulduğum bu forma sonunda bende katılmaya karar verdim. Benim sormak istediğim bir kaç konu var, öncelikle benim aldığım araç beyaz, sitede ve diğer resimlerde gördüğüm kapı altlarındaki siyah plastikler veya korumalar diyebiliriz işte onlar yok, yine 1.6 style pakette satıcının yok dediği (resmi site bilgilerindede olmayan) telefon kiti, yan aynalarda sinyaller, arka camlarda güneşin kötü ışıklarını engelleyen karartılmış camlar var, bunlar tüm style modellerde varmıdır.

Bunların dışında araçla ilgili almaya karar vermiş, düşünen veya bekleyen kullanıcılara yada kullanıcı olmayan dışardan takip edenlerle sürüş keyfi konusunda birkaç konu paylaşmak isterim,

Araç yol tutuşu çok başarılı, 135 beygir olmasına karşın yokuşta kalkış sonrası biraz motor yetersiz kalıyor ama yüksek devirde kullanırsanız topluyor, yani idare eder, müzik sistemi iyi ama daha iyi olabilirmiş, yol sesi içeriye çok az giriyor kullandığım araçlar içerisinde gayet iyi bir izalosyana sahip, diğer araçlar için birşey söyleyemem ama aracım beni her sürüşümde mutlu ediyor. İlerki günlerde daha çokşey paylaşmak dileğiyle...

Hayirli olsun araciniz.siyah kapi alti korumalari style plusta mevcut.style icin yok sanirim

• Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, peki sonradan alınıp taktırılıyormu? aksesuar gibi yani, yoksa orjinalmi olması gerekiyor. Ayrıca sizlerden ricam Style paket içeriğini gösteren resim ve donanıma ulaşmamda yardımcı olabilirmisiniz. Aracımı almama rağmen henüz tam olarak bu bilgilere ulaşamadım, aracımın kitapçığını okudum ama resmi olarak satış esnasında satıcılar bile araç donanımını tam olarak bilmiyorlardı (donanımın kullanımınıda tabi) araç yeni geldi diye geçiştirdiler, bende kitapçıktan bakarım diye zorlamadım açıkcası arkadaşları. Neyse şimdiden teşekkür ederim yardımınızdan dolayı.
  • quote:

Merhaba,

Hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız keyifli sürüşler...

• quote:

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, peki sonradan alınıp taktırılıyormu? aksesuar gibi yani, yoksa orjinalmi olması gerekiyor. Ayrıca sizlerden ricam Style paket içeriğini gösteren resim ve donanıma ulaşmamda yardımcı olabilirmisiniz. Aracımı almama rağmen henüz tam olarak bu bilgilere ulaşamadım, aracımın kitapçığını okudum ama resmi olarak satış esnasında satıcılar bile araç donanımını tam olarak bilmiyorlardı (donanımın kullanımınıda tabi) araç yeni geldi diye geçiştirdiler, bende kitapçıktan bakarım diye zorlamadım açıkcası arkadaşları. Neyse şimdiden teşekkür ederim yardımınızdan dolayı.

Hyundai.com.tr de modellere gelin ix35i secin donanimlara tiklayin orda var.resim icin birsey diyemeyecegim.aksesuar olarak en son 8 aksesuar vardi yeni eklendimi bilmiyorum ama sizin icin bayiye sorarim isterseniz yarin ugrayacagim buyuk ihtimal

• quote:

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, peki sonradan alınıp taktırılıyormu? aksesuar gibi yani, yoksa orjinalmi olması gerekiyor. Ayrıca sizlerden ricam Style paket içeriğini gösteren resim ve donanıma ulaşmamda yardımcı olabilirmisiniz. Aracımı almama rağmen henüz tam olarak bu bilgilere ulaşamadım, aracımın kitapçığını okudum ama resmi olarak satış esnasında satıcılar bile araç donanımını tam olarak bilmiyorlardı (donanımın kullanımınıda tabi) araç yeni geldi diye geçiştirdiler, bende kitapçıktan bakarım diye zorlamadım açıkcası arkadaşları. Neyse şimdiden teşekkür ederim yardımınızdan dolayı.

Aşağıda da threek'in daha önce eklemiş olduğu teknik özellikleri gösteren tablo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noveche -- 9 Ocak 2011; 23:02:23 >

• Lütfen sorarsanız sevinirim, mesala yukardaki tabloda olmayan olarak görünen üç donanım style aracımda yer alıyor. Bluetooth ve Ses tanıma sistemi, Yan aynalarda Led sinyaller ve son olarak UV korumalı karartılmış camlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan666

bilgiler için teşekkürler...

bu arada bluetooth sistemine telefonu tanıttım ama sesli arama için ne telefon kaydedebiliyorum ne de arama gerçekleştirebiliyorum.
    klavuzda türkçesi yazılmış, komutları ingilizce söylüyorum o da olmuyor.

mesela...
    yeşil tuşa basıyorum.
    by number diyorum
    1234 diyorum
    dial diyorum, sonuna rasgele bir rakam atıyor
    correct diyorum, sonuna rakam atıyor.
    olmuyor sonunda cancel diyip çıkıyorum.
    çözen varsa yardımcı olursa sevinirim...

Merhabalar, öncelikle aldığınız araçlar hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Sportage'da aynı cihazı kullanıyor, aslında çok basit bir yazılım güncellemesiyle Türkçe ses tanıma eklemesi yapılabilir. Umarım yetkililer bunu dikkate alırlar. Yoksa bu güzel özelliği randımanlı olarak kullanamayacağız...

Ben kısa ve basit bir geçici çözüm buldum. Sık sık aradığım kişilerin adını telefon rehberine İngilizce olarak kaydettim. Telaffuzuda düzgün yaparsanız, numara çevirmeden sesli komutla cep telefonunuzdan arama yapabilirsiniz.
    Örnek; eşimi rehbere " my love " olarak kaydettim. Buna benzer şeyler üretebilirsiniz...

• quote:

Lütfen sorarsanız sevinirim, mesala yukardaki tabloda olmayan olarak görünen üç donanım style aracımda yer alıyor. Bluetooth ve Ses tanıma sistemi, Yan aynalarda Led sinyaller ve son olarak UV korumalı karartılmış camlar.

Saydıklarınızdan UV korumalı karartılmış camlar dışındakiler listede de görüleceği üzere 1.6 GDI Style'da var zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan666

şirket hattım olduğu için 4 rakamlı kısa kodlar kullanıyoruz. demekki kullanamayız bunda...

isim kaydı nasıl yapılıyor. isimden arama yapmak için. belki böyle yaparım.?

4 rakamlı numara araması yapılabiliyor, tekrar deneyin isterseniz. Arama için "dial" derken telaffuz uygun olmazsa başka bir numara gibi algılayıp sona algıladığı numarayı ekleyebilir.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.