Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spo ile style plus arasında 3000 tl fark kaldı, süper.
  • Hyundai'nin zam yapmamasına sevindim
    Kia Ceed Hyundai i30 düşünüyordum bu zamlardan sonra iyice i30a yöneleceğim gibi
  • Bu konuyu daha önce konuşmuştuk aslında, normalde bu aracın bakımı 15.000 km'de bir olarak belirlenmiş, aracı aldığımda da üstüne basa basa ilk bakımın 15.000 km'de olacağını söylemişlerdi ve kağıtta da böyle yazıyordu, ardından Hyundai bunu 10.000 km'de bir olarak revize etmiş. Bunu Hyundai genel merkezden öğrenemedim, çünkü oradakiler "servise sorun biz bilmiyoruz" diyorlar. Servistekiler de başlangıçta 15.000 km'de bir olan bakımın değişimini Hyundai'in değiştirdiğini söylüyorlar. Şu anda bakım süreleri 10.000 km'de bir. Ancak ben denedim 15.000'de de yaptırsanız birşey olmuyor:) Hyundai Genel Merkez ve Müşteri Hizmetleri'ni bir arayın, insan dehşete kapılabiliyor, neredeyse sattıkları aracın modelinin ne olduğunu bilmiyorlar, bu nedenle servislerle işinizi çözmek zorundasınız. Allahtan servistekiler çok yardımcı oluyorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: noveche

quote:

Orijinalden alıntı: besadam

Arkadaşlar bugün 20.000 km bakımını yaptırdım aracımın, aslında araç 26.000 km'de, ancak ilk bakımın 15.000 km'de olması gibi bir yanlış bilgilendirme nedeniyle bakımı uzadı böyle.

Liste şöyle :
    Ön Fren Balata Takımı 134,2 TL
    Shell Motor Yağı 10W30 7 lt 119 TL
    Hava Filtresi 17,6 TL
    Yağ Boşaltma Tapası 5,19 TL
    Yağ Filtresi 24,7 TL
    Polen Filtresi 37,9 TL
    Yağ Tapa Contası 1,57 TL
    Periyodik Bakım İşçiliği 54 TL
    Toplam 399,7 TL
    İndirim 22,6 TL
    Ara Toplam 377,1 TL
    KDV 67,8 TL
    Toplam Tutar : 445 TL

Ön Fren Balata değişimi servisin önerisiydi, rutin bakım içinde yok, muhtemelen şehir içi kullanımın çok fazla olması ve benim şehiriçinde aracı biraz performans ve frenlerle dolu kullanımımla ilgili, eski Corolla'da da 35.000 km civarında değiştirdiğimi hatırlıyorum. Yani normal şekilde kullanan biri için IX-35 2.0 CRDI 20.000 km bakımı yaklaşık 300-320 TL arasında tutuyor. Bu rakam bir önceki aracım olan Toyota Corolla D4D ile aynı. Muhtemelen 2-3 ay içinde 30.000 bakımını yaptıracağım, onu da ilave ederim günü geldiğinde.

CRDI 2.0'ın 10.000 km de bir miymiş bakımı?

• Fiyatlarin artmamasi gercekten iyi oldu satislar artacaktir kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Fiyatlarin artmamasi gercekten iyi oldu satislar artacaktir kesinlikle.

Araç olsa arttıracak ama olmadığı için hiç satamıyorlar:)
    Şaka bir yana 3 aralıkta sipariş vermiştim, bugün bayii yi aradım, henüz bir gelişme yok dedi,
    bunun üzerine hyundai merkezi aradım, oradaki bayan bana şubat başına kadar bayiilere ix35 teslimatı yapılmayacağını,
    ne zaman teslimat olacağının da şubat başında belli olacağını söyledi.
    Araç bekleyen arkadaşlar, sizin bayii leriniz ne diyorlar? 20 ocak'a gün verenlerin bir bildikleri mi var,yoksa
    en az 1 ayı daha belirsiz mi geçireceğiz?
  • Bizim araclardan genesis ix55 ve santafe bayide.su an boya koruma ve aksesuar islemleri yapiliyor.genesis coupe ix20 ve ix35in ise yolda oldugu ve 2 hafta icinde teslim alabilecegim soylendi.sanirim sikinti 1.6 motorda.cok talep oldugu icin ellerinde yok maalesef
  • Banada liste fiyatına indirim yapmadılar zaten zam gelmemesinden dolayı herhalde.Üstüne fabrikanın gönderdiği orjinal aksesuarmış yan basamak hediye ettiler değeri 900 tl dediler ama ne kadar doğru bilemem tabi..Beyaz 1.6 style plus siparişimi ay sonu teslim sözüyle verdiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukm

20 ocak a kadar gelir diyordu bayii. acaba ocak ayında teslimat sozu verilen oldu mu baska.. bende kırmızı ix35 1.6 style plus siparisi vermiştim....
    bekliyorum sabırsızlıkla.
    bu arada tek tuk kopru trafiginde siyah hyundai ix35 ler goruyorum... seviniyorum...

saygilar, herkese kazasız belasız surusler dilerim.

PS:senede bir iki defa bulusma ve tanısma gunu duzenlense iyi olur mu acaba?

En kısa zamanda aracınıza kavuşursunuz umarım... Aracınızı teslim alınca kırmızı ix35'in fotoğraflarını görmek isterim doğrusu...

PS'e gelince de, neden olmasın?
  • quote:

Bu konuyu daha önce konuşmuştuk aslında, normalde bu aracın bakımı 15.000 km'de bir olarak belirlenmiş, aracı aldığımda da üstüne basa basa ilk bakımın 15.000 km'de olacağını söylemişlerdi ve kağıtta da böyle yazıyordu, ardından Hyundai bunu 10.000 km'de bir olarak revize etmiş. Bunu Hyundai genel merkezden öğrenemedim, çünkü oradakiler "servise sorun biz bilmiyoruz" diyorlar. Servistekiler de başlangıçta 15.000 km'de bir olan bakımın değişimini Hyundai'in değiştirdiğini söylüyorlar. Şu anda bakım süreleri 10.000 km'de bir. Ancak ben denedim 15.000'de de yaptırsanız birşey olmuyor:) Hyundai Genel Merkez ve Müşteri Hizmetleri'ni bir arayın, insan dehşete kapılabiliyor, neredeyse sattıkları aracın modelinin ne olduğunu bilmiyorlar, bu nedenle servislerle işinizi çözmek zorundasınız. Allahtan servistekiler çok yardımcı oluyorlar.

1.6 için de geçerli mi acaba bu söyledikleriniz?

• Hyundai web sayfasinda bakim basligi altinda bakim periyotlarinin 15bin kmde bir oldugu yaziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Hyundai web sayfasinda bakim basligi altinda bakim periyotlarinin 15bin kmde bir oldugu yaziyor

Servisten verilen bilgi de 15.000 km de birdi...
  • diger markalarda benzinli modeller 15000 dizeller 10000 kmde bir bakima giriyor
  • Benzinli modelleri bilmiyorum maalesef, dizel olsun benzinli olsun 15.000 km bakım periyodu çok fazla, normal şartlar altında 15.000 km'yi 3-4 ay gibi bir sürede yapmıyorsanız aracı bir bakıma götürün 15.000 km olmadan (tamamen kişisel deneyim, herhangi bir bilimsel veriye dayanmamaktadır). Ben genelde 4 ayda bir 15.000 km yapıyorum, eski Toyota'da bakım periyodu 10.000'de birdi, ben 13.000'de bir götürüyordum 160.000 km'ye kadar da en ufak bir sıkıntı yaşatmadı, sonrasında sattığım kişide de bir problem olmadı. Şimdi de ilk bakımında zaten 15.000 km yaptım, sonrasında 11.000 km, bakalım eğer bir aksilik olmazsa 30.000 bakımını es geçerek direkt 40.000 km bakımı yaptırabilirim, durum neyi gösterir o ana kadar bilmiyorum. Tabi ben tüm bunları görüş olarak yazdım, 3 ay öncesine kadar Hyundai genel merkezi bu araçların periyodik bakım sürelerini bilmiyordu, arayın belki de öğrenmişlerdir artık.

• quote:

Benzinli modelleri bilmiyorum maalesef, dizel olsun benzinli olsun 15.000 km bakım periyodu çok fazla, normal şartlar altında 15.000 km'yi 3-4 ay gibi bir sürede yapmıyorsanız aracı bir bakıma götürün 15.000 km olmadan (tamamen kişisel deneyim, herhangi bir bilimsel veriye dayanmamaktadır). Ben genelde 4 ayda bir 15.000 km yapıyorum, eski Toyota'da bakım periyodu 10.000'de birdi, ben 13.000'de bir götürüyordum 160.000 km'ye kadar da en ufak bir sıkıntı yaşatmadı, sonrasında sattığım kişide de bir problem olmadı. Şimdi de ilk bakımında zaten 15.000 km yaptım, sonrasında 11.000 km, bakalım eğer bir aksilik olmazsa 30.000 bakımını es geçerek direkt 40.000 km bakımı yaptırabilirim, durum neyi gösterir o ana kadar bilmiyorum. Tabi ben tüm bunları görüş olarak yazdım, 3 ay öncesine kadar Hyundai genel merkezi bu araçların periyodik bakım sürelerini bilmiyordu, arayın belki de öğrenmişlerdir artık.

Soylediginiz gibi zaten.km yada yil hangi once dolarsa o gecerlidir

• Merhaba ,

Bekleyis surerken, zam yerine indirim haberi cok iyi geldi cunki SPO gibi zam gelseydi vazgecme ihtimalim vardi :(

Iyi haberi alinca bende aksesuar icin arastirmalara devam ettim ve asagidaki forumu buldum... Icinde fena olmayan aksesuarlar var ;)

http://forum.autoworld.com.my/index.php?showtopic=95505‏
  • Fiyat listesi bölümündeki * Tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatlarına "Zorunlu Trafik Sigortası" bedeli dahil değildir. ibaresi daha önceden de mevcut muydu?
  • 2011 modellerde veya 2011 yılında gelecek ix35 lerde değişen makyajlanan yeni birşeyler varmıdır acaba.özellikle mart ayından sonra çünki martda tam bir yıl oluyor araç piyasaya çıkalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanbak

Merhaba ,

Bekleyis surerken, zam yerine indirim haberi cok iyi geldi cunki SPO gibi zam gelseydi vazgecme ihtimalim vardi :(

Iyi haberi alinca bende aksesuar icin arastirmalara devam ettim ve asagidaki forumu buldum... Icinde fena olmayan aksesuarlar var ;)

http://forum.autoworld.com.my/index.php?showtopic=95505‏

şu verdiğiniz linkteki ledli arka stop lambalı siyah ix 35 in görüntüsüne hayran kalmayacak biri var mı acaba:)

• bende onu cok begendim... bir yandan orijinalligi bozulmasin istiyorum ama o ledli stop lambalariyla da cok cool duruyo... Birde oriinal LG marka navigasyonu bulsam biryerlerde tam olucak :(
  • Ben şahsen olurda arabanın görüntüsünden sıkılırsam ilk yapacağım modifiye bunlar olucak siyah çelik jantla beraber...
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.