Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 ocak a kadar gelir diyordu bayii. acaba ocak ayında teslimat sozu verilen oldu mu baska.. bende kırmızı ix35 1.6 style plus siparisi vermiştim....
    bekliyorum sabırsızlıkla.
    bu arada tek tuk kopru trafiginde siyah hyundai ix35 ler goruyorum... seviniyorum...

saygilar, herkese kazasız belasız surusler dilerim.

PS:senede bir iki defa bulusma ve tanısma gunu duzenlense iyi olur mu acaba?
  • ix35 diyenler çoğalıyor,aslında bende ix35 diyorum ama ben çoğunluğun aksine spo'nun dışını değil içini seviyorum, düğmelerin dizilişi, kırmızı ışıklı iç göstergeler falan daha hoş. Ama dıştan bence ix35 çok daha güzel, spo biraz daha zengin babanın üniversiteli çocuğuna aldığı araba gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukm

20 ocak a kadar gelir diyordu bayii. acaba ocak ayında teslimat sozu verilen oldu mu baska.. bende kırmızı ix35 1.6 style plus siparisi vermiştim....
    bu arada tek tuk kopru trafiginde siyah hyundai ix35 ler goruyorum... seviniyorum...

Bana, Ocak ayında araç geleceğini ancak bana veremeyeceğini, benden önce yazılanlara verebileceğini söyledi. Şubat ayında gelecek diye hazırlıyorum ben kendimi. Bursa.
  • Banada 25 ocak gibi bir teslimat olduğunu orda verebileceklerini söylemişlerdi...Bayi ismi veremem araya adam sokarak tarih alabildim zaten:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukm

20 ocak a kadar gelir diyordu bayii. acaba ocak ayında teslimat sozu verilen oldu mu baska.. bende kırmızı ix35 1.6 style plus siparisi vermiştim....

Bana da Denizli bayii Ocak ayı içerisinde 15 inden sonra araç teslimi yapabileceklerini söylemişlerdi . Ben de Aralık ayında kapora vererek sıraya girdim. geçenlerde aradılar henüz araç teslimatı olmadığını ve beklediklerini belirttiler. Doğal olarak bize de beklemek düşüyor. Bu arada Ocak ayı içerisinde araç teslimatı yapılan olursa, forumda bilgi verirse iyi olur , biz de bayileri sıkıştırırız böylece.

• Bu ne piyasada araç yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: neurofuzzy

noveche kardeşime verdiğimiz destekle spo forumunun gazı alındı arkadaşlar. haydar01'e de teşekkürler... Şimdi herşey normale dönmüş ve ne için forumda olduklarını hatırlamışlar. Paylaşım ortamı sağlanmış, üstelik sayemizde tıkır tıkır çalışıyor olmuş... Moderatör akıllılık yapıp mesaj temizliği de yapmış ama olsun. Spo forumu normale döndü sayemizde...

Diğer taraftan DH Hyundai ix35 Kulübü üyelerimizin yeni yılda da hep bir arada, hep yükselen paylaşım ortamı ve kişilik kalitesiyle çok daha iyiye gideceğini ümit ediyorum. Hepinize sevgiler, saygılar...

Gerek bu formu, gerekse SPO formunu kısmetse aracımı almadan önce bilgi sahibi olabilmek için takip ediyorum. SPO formunda bazen gerçekten rahatsızlık verici seviyelere çıkılmaktaydı kıyaslama safhasında. Son olarak hafta sonu yazılmış olan " Bir kullanıcı SPO ile hyundai önüne çekmiş arabasını İX35'e bakan herkes dışarı çıkmış buna bakmaya başlamış " bu yazıdan sonra demiştimki bu form okunmaz hale geldi iyice ve birdahada bakmayacaktım. Birkaç saat önce ilgili form hakkında yazdıklarımda bu nedenleydi. Yukarıdaki yazınızı görünce forma yeniden baktım gerçektende hatalarını anlamış olduklarını görebiliyorsunuz. Oradanda bilgi almaya devam edebileceğim için sevindirici. Sonuçta onlar SPO sevmişler, bizler İX35. Kötülemenin anlamı yok. Tercihlere saygılı olup arabaları tanıyalım hep birlikte.
    Yalnız, sayın neurofuzzy size affınıza sığınarak bir sitemde bulunacağım Tespit etmiş olduğunuz koltuk aşağıya kayma işini SPOcular ile paylaşmışsınız, kendi formunuzda paylaşmamışsınız.
    Yoksa yine karıştırdım mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: semisay

quote:

noveche kardeşime verdiğimiz destekle spo forumunun gazı alındı arkadaşlar. haydar01'e de teşekkürler... Şimdi herşey normale dönmüş ve ne için forumda olduklarını hatırlamışlar. Paylaşım ortamı sağlanmış, üstelik sayemizde tıkır tıkır çalışıyor olmuş... Moderatör akıllılık yapıp mesaj temizliği de yapmış ama olsun. Spo forumu normale döndü sayemizde...

Diğer taraftan DH Hyundai ix35 Kulübü üyelerimizin yeni yılda da hep bir arada, hep yükselen paylaşım ortamı ve kişilik kalitesiyle çok daha iyiye gideceğini ümit ediyorum. Hepinize sevgiler, saygılar...

Gerek bu formu, gerekse SPO formunu kısmetse aracımı almadan önce bilgi sahibi olabilmek için takip ediyorum. SPO formunda bazen gerçekten rahatsızlık verici seviyelere çıkılmaktaydı kıyaslama safhasında. Son olarak hafta sonu yazılmış olan " Bir kullanıcı SPO ile hyundai önüne çekmiş arabasını İX35'e bakan herkes dışarı çıkmış buna bakmaya başlamış " bu yazıdan sonra demiştimki bu form okunmaz hale geldi iyice ve birdahada bakmayacaktım. Birkaç saat önce ilgili form hakkında yazdıklarımda bu nedenleydi. Yukarıdaki yazınızı görünce forma yeniden baktım gerçektende hatalarını anlamış olduklarını görebiliyorsunuz. Oradanda bilgi almaya devam edebileceğim için sevindirici. Sonuçta onlar SPO sevmişler, bizler İX35. Kötülemenin anlamı yok. Tercihlere saygılı olup arabaları tanıyalım hep birlikte.
    Yalnız, sayın neurofuzzy size affınıza sığınarak bir sitemde bulunacağım Tespit etmiş olduğunuz koltuk aşağıya kayma işini SPOcular ile paylaşmışsınız, kendi formunuzda paylaşmamışsınız.

Spoculardan geçmiş olmalı, ix35'ime toz kondurmadığım için yazmadım Malum Spoların bazıları zaten amortisör problemli, onun için dertlerine çare olmaya çalıştım... Çözüm nasıl ama?

• @semisay
    Gelen istek üzerine Spo'cularla paylaştığım konu aşağıdadır. Yazıda adı geçen Hain Usta'ya selam olsun...

quote:

Orijinalden alıntı: Akrep-Ateş

daha önce yazılmıştı.bende farkettim.şoför koltuğunu herzaman krikosuyla üç kademe kaldırıyorum.sabah tekrar binince inmiş olduğunu görüyorum.ayrıca kol dayamasından artık gıcırtı sesleri gelmeye başladı.bilmiyorum kolummu çok ağır nedir ama kolumu koyduğum zaman hep gıcırdamaya başlıyor artık.

Ben bu koltuk krikosu olayını çözdüm. Koltuğu yükseltme kolu biraz yukarıda durduğu için araçtan her inişte bu kola bacağımla basarak araçtan indiğimi fark ettim. Koltuk aşağı kendiliğinden düşmüyor, biz inerken kola bacağımızla basıp kendimiz indiriyoruz. Ben dikkat ediyorum, artık olmuyor. Servisteki müthiş usta bana koltuğun kilit mekanizması olduğunu yukarı kaldırdıktan sonra bir kez aşağı indirince kilit mekanizmasının devreye girdiğini söylemişti. Bayağı da inandırıcıydı hain usta. Hyundai merkezden böyle bir kilit olmadığını öğrenince sorunu kendi kendime çözdüm... İnişlere dikkat... Şimdi akşam araçtan indikten sonra koltuğu en üst konuma getirin ve bırakın. Göreceksiniz ki koltuk aşağıya düşmüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: semisay

quote:

Spoculardan geçmiş olmalı, ix35'ime toz kondurmadığım için yazmadım Malum Spoların bazıları zaten amortisör problemli, onun için dertlerine çare olmaya çalıştım... Çözüm nasıl ama?

• quote:

Abicim bunlar kardeş katili gibi davranmaya başlamıştı:)).Neyse ara sıra kontrol etmek lazım.
    Bende size teşekkür ederim,yanlız bırakmadınız.
  • Arkdaşlar Merhaba
    Ben Hyundai IX35 I OEM Stile Yan Basamak aksesuarının ix35 in dizaynına cok da cuk oturacağını dusunmuyorum.Konsept arabası olan Hyundai -IXONİC ta bulunan yan kapı kromajın daha hos bir goruntusu olacagını dusunuyorum.Ama maalesef bu yan kromajı yaptıracak bir yer bulamadım..İx-35 aksesuarlarını biraz daha beklemekte fayda var..

DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ
  • İX35 1.6 alalı yaklaşık 1 ay oluyor.
    -Benim yakıt ortalamam 13lt ama biraz zorlayarak kullandım (her ne kadar rodaj döneminde zorlamayın yazsada katalogta). Şehiriçinde şahsen bundan daha seri kullanmam aracı. Böylece ben denemiş oldum şehir içi ani hızlanma yavaşlama ile en fazla bu kadar yakıyor.
    -Aracı ilk aldığımda yüksek bir araçtan beklemediğim şekilde sarsıntılı ve gürültülü bir sürüş hissettim. Şeşkaza benzin istasyonunda lastik hava basınçlarına baktım, 2,3 olması gereken değer 3,1 - 3,3 civarındaydı. Lastik basınçlarını ayarlayınca konfor da hissedilir hale geldi.
    -Bluetooth ile telefonumu bağladım ancak daha önce burada belirtildiği gibi ingilizce telafuz problemi üzerine ben de cep telefonundan arama yapıp araç mikrofonundan konuşuyorum. Kapatırken de direksiyon üzerindeki kumandadan kapatıyorum. Zaten gelen aramayı yine direksiyon kumandasından cevaplayabiliyoruz, bence sesli arama olmasa da olur.
    -Ses sisteminde tam manasıyla bass ayarından memnun kalmadım. Belki Flash bellekten kaynaklanıyor ama bass çok vuruyor ve rahatsız ediyor, ben o ayarı low da tutuyorum.
    -Rüzgar sesi, yol sesi konusunda daha önceki araçlarıma kıyasla çok çok memnunum.
    -Benim araç siyah ve renginden de çok memnunum, arabanın hatları gerçekten çok güzel. Bence siyahın tek negatif yanı panaromik sunroof belli olmuyor pek fazla. Zaten benim de belli olması gibi bir gayem yok.
    -İX35 den önce çoğu arkadaş gibi bende sportage baktım. Ancak beyaz dışında hoşuma gitmedi. Bu işler zevk işi. Önden gerçekten çok güzel sportage ama benim genel değerlendirmem sonucu ve en önemlisi eşimin isteği doğrultusunda İX35 de karar kıldım.
    -Koltuk ısıtma ve deri koltuklar bence çok iyi ama sert plastik kısımlar biraz sıkıntılı dikkat etmek lazım. Koçtaşdan aldığım çok da sert olmayan halıfleksi bagajdan ön sağ cama doğru uzatırken sağ ön ve arka kapı arasındaki direk kısmına sürtündü ve iz kaldı belki diğer araçlarda da bu tip birşey olablilir ama ben başıma geleni paylaşayım ki faydalı olsun. Bu arada bej renk olan o halıfleksden bagajın ölçülerine göre kestim ve bagaja yerleştirdim bence güzel oldu. Bagaj havuzu kadar olmasada dökülmeler için bir önlem olabilir.
    Aklıma bir şeyler geldikçe yazmaya devam ederim kalın sağlıcakla...

• hyundai fiyat guncellemesine girmis bakalim ne kadar zam gelicek ix35 e merakla bekliyorum.
  • Sanirim piyasada 1.6 motor yok.2.0 motor bulunuyor
  • Zam gelmesinde
  • Arkadaşlar bugün 20.000 km bakımını yaptırdım aracımın, aslında araç 26.000 km'de, ancak ilk bakımın 15.000 km'de olması gibi bir yanlış bilgilendirme nedeniyle bakımı uzadı böyle.

Liste şöyle :
    Ön Fren Balata Takımı 134,2 TL
    Shell Motor Yağı 10W30 7 lt 119 TL
    Hava Filtresi 17,6 TL
    Yağ Boşaltma Tapası 5,19 TL
    Yağ Filtresi 24,7 TL
    Polen Filtresi 37,9 TL
    Yağ Tapa Contası 1,57 TL
    Periyodik Bakım İşçiliği 54 TL
    Toplam 399,7 TL
    İndirim 22,6 TL
    Ara Toplam 377,1 TL
    KDV 67,8 TL
    Toplam Tutar : 445 TL

Ön Fren Balata değişimi servisin önerisiydi, rutin bakım içinde yok, muhtemelen şehir içi kullanımın çok fazla olması ve benim şehiriçinde aracı biraz performans ve frenlerle dolu kullanımımla ilgili, eski Corolla'da da 35.000 km civarında değiştirdiğimi hatırlıyorum. Yani normal şekilde kullanan biri için IX-35 2.0 CRDI 20.000 km bakımı yaklaşık 300-320 TL arasında tutuyor. Bu rakam bir önceki aracım olan Toyota Corolla D4D ile aynı. Muhtemelen 2-3 ay içinde 30.000 bakımını yaptıracağım, onu da ilave ederim günü geldiğinde.

• Zam gelecek arkadaşlar o kaçınılmaz ama ben maksimum 1 milyar civarı zam öngörüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ken_618

Zam gelecek arkadaşlar o kaçınılmaz ama ben maksimum 1 milyar civarı zam öngörüyorum...

Arkadaşlar kesin olmamakla beraber benim gibi merakla yeni fiyatları bekleyen arkadaşlar için bir duyumumu paylaşayım;
    Bu ay zam olmayacakmış sadece kampanyalar kalkıyormuş. Mesela geçen ay 5000 TL kampanya indirimi olan Era kampanya indirimi biteceğinden 5000 TL zamlanmış gibi olacak ama geçen ay hiçbir kampanyası olmayan neredeyse tek araç olan ix35 in fiyatının değişmeyeceği görüşü hakim, bir diğer ihtimalin de zam gelse bile ix35 e kampanya başlatarak fiyatın aynı yerlerde tutulacağı yönünde.
    Kazasız sürüşler dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dischci

quote:

Orijinalden alıntı: ken_618

Zam gelecek arkadaşlar o kaçınılmaz ama ben maksimum 1 milyar civarı zam öngörüyorum...

Arkadaşlar kesin olmamakla beraber benim gibi merakla yeni fiyatları bekleyen arkadaşlar için bir duyumumu paylaşayım;
    Bu ay zam olmayacakmış sadece kampanyalar kalkıyormuş. Mesela geçen ay 5000 TL kampanya indirimi olan Era kampanya indirimi biteceğinden 5000 TL zamlanmış gibi olacak ama geçen ay hiçbir kampanyası olmayan neredeyse tek araç olan ix35 in fiyatının değişmeyeceği görüşü hakim, bir diğer ihtimalin de zam gelse bile ix35 e kampanya başlatarak fiyatın aynı yerlerde tutulacağı yönünde.
    Kazasız sürüşler dilerim...

umarım duyumunuz da haklı çıkarsınız...

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.