Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chn06

Arkadaslar benide listeye ekleyin.diger hyundai araclarimizda alindi.ix35 icin yaziyorum buz beyazi 2.0 crdi style plus siyah doseme sehir Ankara

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın... AKBAK tan mı aldınız acaba araçları, benim aracım da sizin kinin 1.6 GDI olanı olacak inşallah...
  • daha önce bahsettiğim kalan yakıtla gidilecek mesafeyi --- göstermesi sorunum benzin alınca çözüldü.. yakıt sehir içi 9,0 lt ..bence bu konfora değer.. rodajdan sonra 8'e düşer diye düşünüyorum.
    bu arada spo lara 1000k zam gelmiş söylentisi var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dischci

quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Arkadaslar benide listeye ekleyin.diger hyundai araclarimizda alindi.ix35 icin yaziyorum buz beyazi 2.0 crdi style plus siyah doseme sehir Ankara

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın... AKBAK tan mı aldınız acaba araçları, benim aracım da sizin kinin 1.6 GDI olanı olacak inşallah...

Evet akbaktan aldim.tesekkurler:).bu arada hyundai araclari sadece standart donanimlami satiliyor yoksa fabrikada uretilirken istedigimiz donanimlari ekletebiliyormuyuz yani opsiyonel donanim mevcutmu.kafama takildi bu konu
  • Sportage iF Tasarım Ödülü aldıysa bizim de ix35'imiz var. Bakın bakalım arkadaşlar:

Hyundai Genesis ve ix35'e Müşteri Memnuniyeti Ödülü

Hyundai Genesis ve ix35, Amerikalı bağımsız otomotiv araştırma kuruluşu olan AutoPacific'in en son yaptığı VSA (Vehicle Satisfaction Awards – Araç Memnuniyet Ödülleri) çalışmasında kendi segmentlerinin en memnun edici araçları seçildi.

Sürücülerin 2010 model yeni araçlarından ne kadar memnun olduğunu ölçen ve bu yıl 42 bin adetten fazla yeni araç sahibiyle yapılan araştırma sonucu Genesis Sedan, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Mercedes, BMW ve Lexus gibi ciddi markaların modellerini geçerek alt lüks segmentte birinci sıraya oturdu. Hyundai'nin dikkat çekici yeni modeli ix35 ise kısa bir süre önce satışa sunulmasına rağmen kompakt SUV'ler arasında en memnun edici araç olarak belirlendi.

• Amerika'daki Otoyol Güvenliği için Sigorta Enstitüsünce yapılan çarpışma testlerinde Hyundai'nin en güvenli araçlara sahip marka seçildiği açıklandı

''Aralarında Genesis, Sonata, Santa Fe ve ix35 gibi modellerin de bulunduğu Hyundai'nin 9 aracı, IIHS'nin gerçekleştirdiği çarpışma testlerinden en yüksek sonucu alarak Hyundai'nin 'En Güvenli Araçlara Sahip Marka' olmasını sağladı'' denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
    ''IIHS'in 'Top Safety Pick' olarak en yüksek güvenlik notunu verdiği araçların, içerideki yolcuları ön, yan ve arka çarpışmalar ile takla sırasında ne kadar koruduğu değerlendiriliyor ve kaza riskini belirgin bir şekilde azaltan elektronik stabilite kontrol sisteminin sunulması isteniyor. Tüm sonuçlar bir araya getirilip notlar veriliyor ve en yüksek sonuç 'İyi' olarak değerlendiriliyor. IIHS'in verdiği notlar sayesinde tüketiciler de federal standartlardan daha yüksek koruma sunan araçları tercih etme şansına sahip oluyorlar.''

• Arkadaşlar,

Aracına yan basamak taktıran varmı aranızda. Birde fiyatı nedir acaba?

Annem belinden rahatsız olduğu için arabama çok zor inip biniyor. O yüzden yan basamak taktırmayı düşünüyorum.

Bu arada bu sabah balkonda sigara içerken sitenin önünden beyaz bir dizel plus geçti, adam beyaz renk ve orta kısmı kromlu yan basamak taktırmış, basamağın 15-20 cm üstüne, kapıların alt kısmınada siyah parça taktırmış, süper görünüyordu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yamtar55
    Arkadaşlar,

Annem belinden rahatsız olduğu için arabama çok zor inip biniyor. O yüzden yan basamak taktırmayı düşünüyorum.

Bu arada bu sabah balkonda sigara içerken sitenin önünden beyaz bir dizel plus geçti, adam beyaz renk ve orta kısmı kromlu yan basamak taktırmış, basamağın 15-20 cm üstüne, kapıların alt kısmınada siyah parça taktırmış, süper görünüyordu :)

Ix35 icin 8 adet aksesuar mevcut.yan basamaklar krom kapli farlar on tampon koruma arka tampon koruma kislik paspas ipod kablosu bagaj havuzu gibi.yetkili saticilarda mevcut.gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar bir kaç gün içinde kararımı vereceğim ondan önce sizlere sormakta fayda var.
    Sportage mi? Yoksa İx35 Style Plus mu? Neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altinok
    Arkadaşlar bir kaç gün içinde kararımı vereceğim ondan önce sizlere sormakta fayda var.

Soyle diyebilirim iki aracinda cizgileri guzel sportage biraz daha sert tonlara sahip.donanim ve malzeme kalitesi olarak ise hyundai daha onde geliyor.secim sizin bana sorarsaniz ix35 alan biri olarak ix35 derim
  • UK forumlarinda yazildigi kadari ile IX35 ve SPO nun Navigationlarini LG uretiyormus. Dolayisi ile diger markalara e bayiilerin taktiklarina pek guvenmemek gerekir diye dusunuyorum.

Bu arada aksesuarlarla ilgili olarak daha cok bilgi paylasirsanz sevinirim...
  • quote:

Arkadaşlar,

OEM yan basamak (ABS) 300 TL

DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ
     DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noveche -- 4 Ocak 2011; 23:03:49 >

• OEM yan basamak (ABS+Alüminyum Yüzey) 390 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: okanbak

Bu arada aksesuarlarla ilgili olarak daha cok bilgi paylasirsanz sevinirim...

http://www.youtube.com/watch?v=h0dfASAfHB0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noveche -- 4 Ocak 2011; 23:12:27 >
  • Teşekkür ederim. Çok aydınlatıcı oldu benim ve arkadaşlarımız için.

Peki bu aksesuarları serviste bulabilirmiyiz, veya dışarıdamı taktıracağız. Ben bugün servisi aradım, 900 TL civarında fiyat söylemişlerdi.
  • quote:

Teşekkür ederim. Çok aydınlatıcı oldu benim ve arkadaşlarımız için.

Peki bu aksesuarları serviste bulabilirmiyiz, veya dışarıdamı taktıracağız. Ben bugün servisi aradım, 900 TL civarında fiyat söylemişlerdi.

Bunlar OEM, kalite olarak servistekilerden farkı nedir bilmiyorum.. Anlamlı fark olmasa dahi serviste daha pahalı olma ihtimali yüksek...

İstanbulda ücretsiz monte ediyorlarmış... Diğer şehirlere ise kargo dahil verdiğim ücretlere gönderiyorlarmış... Aldığınız takdirde belli bir ücret karşılığı montajı yaptırmak size kalıyor yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noveche -- 4 Ocak 2011; 23:32:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noveche

OEM yan basamak (ABS+Alüminyum Yüzey) 390 TL

Teşekkürler noveche... Ben bunu daha çok beğenmiştim. Aşağıda linkini verdiğim firmaya telefon ettim ürünler gelince arayacaklardı. Geçen hafta perşembe günü aradılar bütün ürünler stoklarımıza geldi dediler... Ön Arka koruma, bagaj havuzu ve bagaj koruma da gelmiş... Yerleri Ümraniye'de, montaj ücretsiz...

http://www.jeepandcar.com/urunler.php?lang=tr&model_id=322&kategori_id=13&ana_id=undefined&ilk=0

• noveche kardeşime verdiğimiz destekle spo forumunun gazı alındı arkadaşlar. haydar01'e de teşekkürler... Şimdi herşey normale dönmüş ve ne için forumda olduklarını hatırlamışlar. Paylaşım ortamı sağlanmış, üstelik sayemizde tıkır tıkır çalışıyor olmuş... Moderatör akıllılık yapıp mesaj temizliği de yapmış ama olsun. Spo forumu normale döndü sayemizde...

Diğer taraftan DH Hyundai ix35 Kulübü üyelerimizin yeni yılda da hep bir arada, hep yükselen paylaşım ortamı ve kişilik kalitesiyle çok daha iyiye gideceğini ümit ediyorum. Hepinize sevgiler, saygılar...
  • quote:

Arkadaşlar bir kaç gün içinde kararımı vereceğim ondan önce sizlere sormakta fayda var.

Eğer dizel düşünüyorsanız ben motor gücü ve torku açısından ix35 derim. Forum listesinde CRDi-R araç kullanan arkadaşlar var, size neden tercih ettiklerini daha detaylı yazacaklardır.

1.6GDI motor açısından değerlendirecek olursak motorlar aynı olduğu için olay tamamen tasarıma ve Hyundai/Kia servis desteğine kalıyor. Kia tasarım konusunda çok iddialı, ama "Sizin tarzınız mı?", buna ancak siz karar verirsiniz. Daha ağır başlı olsun derseniz ix35, daha genç-dinamik olsun diyorsanı Spo. Tasarım açısından ix35'in arka tasarımı, Spo'nun ise ön tasarımı dikkat çekici. Bana göre gösteriş olarak Spo başarılı, ancak yan ve arka görünümde ix35 çizgileri çok hoş duruyor. Spo'nun LED gündüz farları dikkat çekici. ix35'in dashboard'u, gösterge aydınlatması, arka stop lambaları bana göre başarılı. Ben ix35'in bej döşemelerini pek sevemedim, siyah tercih ettim. Araçların iç değerlendirmesinde ix35 siyah döşeme bana göre ix35 bej ve Spo'ya göre daha başarılı diyebilirim. Benim kişisel düşüncelerim bunlar...

Uzun lafın kısası; çok da fazla yazılan ve söylenenlere kulak asmayın. Araçları inceleyip kendi zevkinize göre tercihinizi yapıp, aracınızı güle güle kullanın...

• quote:

Sayın altinok, sorunuza biraz uzun olacak ama bende cevap vermek isterim.
    Ben aracımı değiştirmeye Aralık ayı başında karar verdim. İlk önce sınıfını belirledim, SUV dedim. Daha sonra ASX, QQ, SPO, ve İX35 arasında internette araştırma yaptım, fiyat, yakıt, donanım, garanti, eurocap çarpışma testleri, forum yazıları vs.. Bunların sonucunda SPO dedim. Hyundai muhasebede çalışan bir dostumu ziyarete gittim, İX35'i ( 2.0 Dizel ) bir gördüm hayran kaldım. Arkadaşın odasına vardığımda aracı söyledim, kendisi bana SPO ayarlayabileceğini söyledi. ( Burada KIA ve Hyundai bayileri aynı şirkette ) SPO lafı duyunca ciddimisin diye şaşkınlık ile birlikte heycanlandım beya bir konuştuktan sonra teslim edilmek üzere olan bir aracı görmek için ben ve 2 arkadaşım ( çalıştığım şirketten, Hyundai'da olan değil ) KIA bayisine gittik. Aracı gördüm, aracın dışından satıcı yanımda aracı anlatıyorken yolcu tarafında duran 2 arkadaşımda bana kaşlarını kaldırıyordu. Araca iyice baktım, döndüm İX35'e yeniden baktım aradaki şu an için 5bin TL'yi kenara itip kesinlikle İX35 dedim.
    Hikayemi anlattıktan sonra size tavsiyem kesinlikle araçları canlı olarak görmeden karar vermeyin. SPO forumuna bakarsanız ( bende orada aldandım zaten ) SPO orjinal, herkez onu almaya çalışıyor, İX35 çakma çin malı taklidi, SPO bulamayan alıyor. Umarım yazımı görüp bana kızmazlar. Ancak orada yazılanlar bilgiyi geçmiş, fanatik seviyesine gelmiş. Oysa kim hangi tercihi yaparsa ona saygı duymak gerekir. Zira bu iş zevk ve cebe bakar.

• Bende spoya hayran olanlardanım ancak ix 35'in 1.6 sının donanımını duyunca kesinlikle alırsam ix 35 olur dedim.Yukardaki resimleri görünce ix35 in stok jantlarının aracı ne kadar gösterişsiz bıraktığına dair olan düşüncem bir kez daha perçinlendi.Beyaz renk birde siyah jant ix 35 gerçekten çok albenili duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.