Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (189. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

herkese merhaba
    öncelikle ilk kez bir foruma üye oldum ve bir şeyler yazıyorum, o yüzden sürçü lisan için özür dilerim
    önce yazıların birinde 1.78 boyundaki üye arkadaşım ix35'e sığmamış bunun üzerine dayanamayıp üye oldum ve cevap yazma ihtiyacı duydum
    15 gün önce aldım ix35'imi:) (1,6 GDI s. plus)
    benim boyum 1.97 ve 110 kiloyum
    1-2 ay araba baktım, benim için en önemli özellik arabanın içine sığmak, rahat etmek ve arka sol kltuğa minyon tiplide olsa birinin oturabilmesidir:)
    türkiyede bütçeme uygun içine sığıp, en rahat ettiğim araba bu.
    ayrıca benim servisimde beni 3000km veya 6. ayda beni muayeneye çağırdı
    3-5 gündür sağ arka taraftan ses geliyor. forumda emniyet kemerinin tokası veya bagaj bölmesinde probem olabilir demişler, çok çok teşekkür ederim. yarın sabah ilk iş onları inceliyecem

bu Tolga benim tanıdığım Tolga mı yoksa
    şehirden başlayalım sormaya
    Ankara ?

üniversiteyi ankarada okudum
    ama şimdi 2004'den beri kayserideyim
    geçen sene 1 yıllığına istanbuldaydım
    sonra yeniden kayseriye döndüm
    soğuk ve karlı memleket
    sabahları -17 dereceyi görüyoruz

• quote:

quote:

quote:

herkese merhaba
    öncelikle ilk kez bir foruma üye oldum ve bir şeyler yazıyorum, o yüzden sürçü lisan için özür dilerim
    önce yazıların birinde 1.78 boyundaki üye arkadaşım ix35'e sığmamış bunun üzerine dayanamayıp üye oldum ve cevap yazma ihtiyacı duydum
    15 gün önce aldım ix35'imi:) (1,6 GDI s. plus)
    benim boyum 1.97 ve 110 kiloyum
    1-2 ay araba baktım, benim için en önemli özellik arabanın içine sığmak, rahat etmek ve arka sol kltuğa minyon tiplide olsa birinin oturabilmesidir:)
    türkiyede bütçeme uygun içine sığıp, en rahat ettiğim araba bu.
    ayrıca benim servisimde beni 3000km veya 6. ayda beni muayeneye çağırdı
    3-5 gündür sağ arka taraftan ses geliyor. forumda emniyet kemerinin tokası veya bagaj bölmesinde probem olabilir demişler, çok çok teşekkür ederim. yarın sabah ilk iş onları inceliyecem

bu Tolga benim tanıdığım Tolga mı yoksa
    şehirden başlayalım sormaya
    Ankara ?

üniversiteyi ankarada okudum
    ama şimdi 2004'den beri kayserideyim
    geçen sene 1 yıllığına istanbuldaydım
    sonra yeniden kayseriye döndüm
    soğuk ve karlı memleket
    sabahları -17 dereceyi görüyoruz

hmm tamam bizim hastanedede bir tolga var.kardiyoloji asistanı o sandıydım değilmiş ama tarife uyuyordu 1.90 dan fazla falan. ankarada çok soğuk arabanın rödaj dönemini böyle iğrenç havalarda atlatması canımı çok sıkıyor.9 yıldır ankaradayım böyle iğrenç kış hatırlamıyorum.

• dr tolgaaa aracınız hayırlı olsun inşallah kazasız belasız kullanırsınız. servise çağırma işi bayiye göre değişiyor benide 1000 km de çağırdılar geçen hafta götürdüm bir problem çıkmadı. yarin alanyaya dönüyorum eskişehirde FUULL diye bir benzin istasyonu açılmış 95 ve 97 yide 3.96 ya veriyorlarmış pompocı herehangi bir problem yok dedi depoyu fullettim.ben 95 aldım. 565 kmye 170 tllik benzin aldı. 43 lt benzin aldı. yani 30 krş yaktı vites uyarılarına uyarak ve 90-100 arasında kullanarak ben bu rakamlardan çok çok memnunum. 2007 honda cıvık premirum vardı bende bu aracı almadan üç aşağı beş yukarı oda bu civarlarda yakıyordu, sitenin birinde okudum bizim deri koltuklara en ekonomik ve en güzel bakım ürününün bildiğimiz tüpte satılan arko kremi olduğunu söylüyorlardı bilmem ne kadar doğru ama bunu araştırıp iyice bilgilerimizi paylaşmamız lazım geliyor bana aracın koltukları çatlamadan öğrenmemiz lazım. gerçi ben aracı alırken koltuk koruma hediye ettiler zibertten araca koltuk korumayı yaptırdım kazasız sürüşler

• rusyadan ilginç bir reklam buldum. cska takımı oyuncularıyla çekmişler sırasıyla çıkan oyuncular.vasili berezutski,keisuke honda ve igor akınfevey

• fiyat listesine STYLE eklemişler:

ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE ----->>>>> 56.500 TL
  • Merhabalar foruma bugün üye oldum vermiş olduğunuz bilgiler çok isime yaradı bilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim bende uzun süren araştırmalarım neticesinde Hyundai ix35 aldım almadan önce hemen hemen bütün markaların gezdim fiyat teklifi aldım içlerinde en iyi fiyat ve donanım Hyundai den geldi henüz kullanmış değilim bu hafta sonu işlemleri bitirip aracı teslim aricam bu arada ben Belçika'da ikamet ediyorum aradı hemen hemen Full bir sekilde 25.094 Euro'ya aldım umarım doğru karar vermisimdir

Özet olarak incelediğim. Markaları söyleyeyim

Jeep compass 24000 £
    Vw passat CC 35000€
    Vw jetta 23000€
    Rav 4 27000€
    Hyundai ix35 Full 25000€

Not araba siyah renginde yazın turkiyeye araba ile gelmeyi düşünüyorum size bir sorum olacak arabayı mat kaplama yaptırmak istiyorum ama bu konuda pek fazla bilgim yok bu konuda bilgisi olan arkadaslar yazarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: LeoparD2034

Merhabalar foruma bugün üye oldum vermiş olduğunuz bilgiler çok isime yaradı bilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim bende uzun süren araştırmalarım neticesinde Hyundai ix35 aldım almadan önce hemen hemen bütün markaların gezdim fiyat teklifi aldım içlerinde en iyi fiyat ve donanım Hyundai den geldi henüz kullanmış değilim bu hafta sonu işlemleri bitirip aracı teslim aricam bu arada ben Belçika'da ikamet ediyorum aradı hemen hemen Full bir sekilde 25.094 Euro'ya aldım umarım doğru karar vermisimdir

Jeep compass 24000 £
    Vw passat CC 35000€
    Vw jetta 23000€
    Rav 4 27000€
    Hyundai ix35 Full 25000€

Not araba siyah renginde yazın turkiyeye araba ile gelmeyi düşünüyorum size bir sorum olacak arabayı mat kaplama yaptırmak istiyorum ama bu konuda pek fazla bilgim yok bu konuda bilgisi olan arkadaslar yazarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

hayırlı olsun.güzel seçim, bende çok almadan önce çok araştırdım. aracınız dizelmi ? bu arada mat kaplamalı ix 35 hiç görmedim yaptırısanız fotoğraf ekleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukm

fiyat listesine STYLE eklemişler:

ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE ----->>>>> 56.500 TL

Bak bu habere çok sevindim... Bendede Style var...Plusların fiyat listesinde adı geçiyordu stylenin adı geçmiyorduBir ara garipsemiştim
    Neyse... Arkadaşlar şu anda aracıma araç kamerası bakıyorum.Aldıktan ve kullandıktan sonra faydalarını burada sizlerle paylaşacağım.Önceki aracımla 3 yıl önce ufak bir kaza geçirmiştim.(tır ile otobüsün arasında kalmıştım)Bizim oraların Tanınmış bir şirketin servis otobüsü şehir içinde otobüs şoförünün kontrolsüz şekilde direksiyon kırmasıyle otobüsün arkası benim arabamın sağ ön farımı dokundu. Ben orta şeritten gidiyordum... tabiki normal baktığımızda benim otobüsü arkadan vurduğum izlenimi var oysa malesef büyük balık küçük balığı herzaman yutuyor.Sonuçta şirketin genel müdürü geldi.Trafik polisleri tutanaklar tuttu, servisin otobüs şoförüde kazanın kendi suçu olduğunu belirtsede değişen birşey olmadı. Suçun büyük oranı hatalı ben çıktım.Ancak aracımda araç kamerası olsaydı en azından elimde bir delilim olacaktı.Tekrar aynı haksızlıkları yaşamak istemediğim için araç kamerası almaya karar verdim.Faydalı olur yada olmaz zamanla öğreneceğim.Araç kameralarının faydalarını anlatan yüzlerce video mevcut izlemekte fayda var.

Saygılarımla.

http://www.youtube.com/watch?v=vViGQpeqqns&feature=related

• mevcut lastiklerin kar performansı çok kötü!! ix 35 im yatıyor. astra'mın (lastikleri 5 yıllık michelin yaz) çıktığı yerden çıkamadım.!! astraya 3-5 gün daha devam.. (ancak işyerine gelince ısınıyor maalesef..)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LeoparD2034

Merhabalar foruma bugün üye oldum vermiş olduğunuz bilgiler çok isime yaradı bilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim bende uzun süren araştırmalarım neticesinde Hyundai ix35 aldım almadan önce hemen hemen bütün markaların gezdim fiyat teklifi aldım içlerinde en iyi fiyat ve donanım Hyundai den geldi henüz kullanmış değilim bu hafta sonu işlemleri bitirip aracı teslim aricam bu arada ben Belçika'da ikamet ediyorum aradı hemen hemen Full bir sekilde 25.094 Euro'ya aldım umarım doğru karar vermisimdir

Jeep compass 24000 £
    Vw passat CC 35000€
    Vw jetta 23000€
    Rav 4 27000€
    Hyundai ix35 Full 25000€

hayırlı olsun.güzel seçim, bende çok almadan önce çok araştırdım. aracınız dizelmi ? bu arada mat kaplamalı ix 35 hiç görmedim yaptırısanız fotoğraf ekleyin

Teşekkür ederim evet 2.0 136 pk dizel suanda araştırıyorum mat kaplama ama Belçika'da henüz bulmuş değilim araştırmalarım devam ediyor bulamaz isem eğer sanırım Türkiye'de yaptıracağım yaptırır yaptırmaz resim çeker foruma eklerim...

• aramıza yeni arkadaşların katılması çok güzel olmuş.inşallah sayı dahada artar ne kadar insan o kadar tecrübe,bilgi,paylaşım demek.bu arada bugün sabah ve gece ankara -20 dereceyi gördü inşallah arabanın sağına soluna birşey olmaz sabah camları kazıdığım buz kazıyıcısı elimde kaldı 2 parçaya bölündü.
  • Arkadaşlar, 2 adet Bridgestone LM 18 model kış lastiğini toplam 940 TL ye taksitli aldım. Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yamtar55 -- 1 Şubat 2012; 11:27:50 >
  • Bu aracın karda gidemiyor olması aslında çok beklenen ve normal olan bir durum. 1.cisi araçta kar lastiği yok. 2.si bu büyüklükte bir arabanın çekiş gücünün 4*2 olması manevra kabiliyetini kısıtlar. Eşimin aracı olan otomatik polo ile keçi gibi tırmandım yokuşları. Hatta dün akşam önümde 500 sel mercedes vardı adam yokuşta kaldı :)

Deri koltugun bakımı konusunda ise arko kremi hiç duymamıştım :) bence gerçek bir koruma sağlamaz biraz yağlı olur koltuklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yamtar55

Arkadaşlar, 2 adet Bridgestone LM 18 model kış lastiğini toplam 940 TL ye taksitli aldım. Bilginize...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın ancak sadece 2 adet değiştirecekseniz bu çok sağlıklı bir şey değil...
  • Üzerinde kış için gerekli donanımını olmayan bir aracı kar üzerinde yürütmeye çalışmak doğru bir şey değil isterse değil 4x4 44x44 de olsa yolda tutmak pek mümkün değil hele araç da ABS varsa bu daha da zorlaşır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun Uçar -- 1 Şubat 2012; 13:40:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

Hayırlı olsun, güle güle kullanın ancak sadece 2 adet değiştirecekseniz bu çok sağlıklı bir şey değil...

Teşekkür ederim Coşkun hocam. Biliyorum 4 ünü değiştirmek daha doğru ancak Samsun'da çok fazla buz kar olmaz.

Benim için sadece araç çeksin yeterli. Diğer taraftan frenlemelerde dikkatli davranırım.

Birde işin maddi yönüde var tabiiki :)
  • Hocam, eğer sizin lastik 17" ise ödediğiniz rakama çok yakın bir meblağ ödeyip 4 tane Kumho kar/kış lastiği alabilirdiniz. Sizin verdiğiniz koddaki (Bridgestone LM 18) 18" çapı veriyorsa bilemiyorum tabii
  • 18 değil 17 inç hocam. Kumho markasını bir arkadaşım önermedi. tanesi 300 liraya marshall alacaktım, hatta kayınbirader o lastiğin iyi olduğunu söyledi ama pek güvenemedim. Michelin almak istemedim. Bridgestone de karar kıldım.
  • Arkadaşlar şu lpg işinden habaer alan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yamtar55

18 değil 17 inç hocam. Kumho markasını bir arkadaşım önermedi. tanesi 300 liraya marshall alacaktım, hatta kayınbirader o lastiğin iyi olduğunu söyledi ama pek güvenemedim. Michelin almak istemedim. Bridgestone de karar kıldım.

Hayırlı olsun güle güle kullanın...

İşim gereği arabalarla çok haşır neşir oldum. Aynı zamanda hem Michelin Alpin hemde Kumho'nun kar/kış lastiklerini arabalarımda şahsen kullanıp tecrübe ettim. Elbette Michelin Kumho'dan daha iyi ama inanın arada iki katı fiyat farkı yaratacak kadar bir fark yok. Bunu şu anda Kumho kullandığım için demiyorum diğer bir aracımda da Michelin Alpin takılı. Kumho'yu 240.-TL'ye aldım ama 60.-TL daha ver sana 300 TL'ye Michelin Alpin verelim deseler dahi o farkı vermem. Belki senenin 5-6 ayı ihtiyaç duyulan bir yerde yaşasam Michelin alabilirdim ama senede topu topu 2-3 hafta kar buz görüyorum diye o parayı vermem. Kendi adıma konuşuyorum, yanlış anlaşılmasın...

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.