Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jemre

Beyler,

4x4 ix35 kullananlara sorum şu; hakkaten o paraya ix35in dört çekeri değer mi? Ama şehirde yaşıyor ve pikniklerde 1 saat anca kullanıyorsanız da belirtin lütfen. Ben madende çalışıyorum, 2002den beri de Isuzu hariç hemen hemen her 4 çeker pick-up kullandım.

Land Rover - Defender (2nciden 1nci vitese geçmiyor, kalıyorsunuz rampada!!, rüzgar içerde olduğu gibi)
    Land Rover - Freelander (şekilli Uno :) )
    Mitsubishi L200 (her iki kasa)
    Mazda BT-50 (kusursuz)
    Toyota Hilux son 3 model (son modellerde buğu sorunu var, yan aynalarda ısıtma yok)
    Amarok - (dört çekere geçiş düğmeli olduğu için geç geçiyor, geçmiyor, bazen de atıyor kendi kendine)
    Navara - Ağır abi ama diferansiyeli sorunlu, bildiğim araçlar hep tamirde idi
    Suzuki Grand Vitara - sürekli dört çeker, ufak

Tanıdığımda var ix35 4 çeker ama bir önceki aracını ödünç vermişti, pert ettiler. Kimseye kullandırtmıyor şu an. Görüşlerinizi bekliyorum zira Amarok 2012 daha ucuz ve konforlu.

Teşekkürler,

Bu araçların hiçbirinden sonuç alamadığına göre geriye tek bir seçenek kalmış.
    Sen bence 4 tane Sibirya Kurdu al, bağla kızağına, dağa bayıra nereye istersen çık.
    Ankaraya geldiğinde de ikisini salarsın doğaya, 4x2 olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Crawler06

quote:

Beyler,

4x4 ix35 kullananlara sorum şu; hakkaten o paraya ix35in dört çekeri değer mi? Ama şehirde yaşıyor ve pikniklerde 1 saat anca kullanıyorsanız da belirtin lütfen. Ben madende çalışıyorum, 2002den beri de Isuzu hariç hemen hemen her 4 çeker pick-up kullandım.

Land Rover - Defender (2nciden 1nci vitese geçmiyor, kalıyorsunuz rampada!!, rüzgar içerde olduğu gibi)
    Mazda BT-50 (kusursuz)
    Toyota Hilux son 3 model (son modellerde buğu sorunu var, yan aynalarda ısıtma yok)
    Amarok - (dört çekere geçiş düğmeli olduğu için geç geçiyor, geçmiyor, bazen de atıyor kendi kendine)

Tanıdığımda var ix35 4 çeker ama bir önceki aracını ödünç vermişti, pert ettiler. Kimseye kullandırtmıyor şu an. Görüşlerinizi bekliyorum zira Amarok 2012 daha ucuz ve konforlu.

Teşekkürler,

Sen bence 4 tane Sibirya Kurdu al, bağla kızağına, dağa bayıra nereye istersen çık.

Okuduğunuzu anlamamışsınız.

Mazda ile Hilux ve sonraki aşama Navara beğendiğim araçlar. Bana ix35 karşılaştırması yaparken bunlara göre yapın diyorum ki, bir fikrim olabilsin. Araçları kötülemiş değilim.

• Hocam hangi aracı alırsanız alın ama eğer kış lastiği veya zincir veya kar paleti, çorabı vb. gibi bir aksesuar almazsanız, yola tutunamazsınız. Yola tutunan araçlar değil, lastikler veya bu saydığım aksesuarlardır. Bunlar sürtünme katsayısını arttıran unsurlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yamtar55 -- 25 Ocak 2012; 16:55:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Crawler06

quote:

Beyler,

Mazda BT-50 (kusursuz)

Teşekkürler,

Okuduğunuzu anlamamışsınız.

Mazda ile Hilux ve sonraki aşama Navara beğendiğim araçlar. Bana ix35 karşılaştırması yaparken bunlara göre yapın diyorum ki, bir fikrim olabilsin. Araçları kötülemiş değilim.

Bunların hepsini kullanıp, aralarında karşılaştırma yapabilecek kimsenin olduğunu sanmıyorum. Birçok kişi şehir içinde kullanıyor bu tip araçları.

Benim şahsi tavsiyem, son dönem Suv ve crossover tarzı araçlardan uzak dur. Yeni nesil araçların büyük kısmı şehir koşullarına göre ve yakıt ekonomisi öncelikli tasarlanıyor.
    Freelander ı beğenmemişsin ama 2005 öncesi bir Freelander ziyadesiyle işini görür. Body roll açısından en stabil arazi araçlarından biridir Freelander.

• jemre arkadaşın ne araba alacağı ve arabasını kardan çıkaramadığı bu forma dert oldu. birde ankarada yaşayan dolayısıyla şehirde yaşayanlar hiç kimse amorak almasın ceza yermişiniz nasıl oluyorsa.aracı pert olan arkadaşınızda xi 35 4x4 v armış arkadaşınız emanet vermiyorsa size aracı iyice anlatsın.kazasız belasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hundai ix35 klübü -- 25 Ocak 2012; 20:00:02 >
  • Bu hundai xi 35 klübü ve hemen hemen aynı araç olan kia sportage foruma girmek.Bağımlılık yaptı sabah kalınca öğlen akşam yatarken bu forumlara bakmak hastalık gibi oldu . Bilmem nasıl kurtulacağız . Herkese kazasız belasız sürüşler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

Bu hundai xi 35 klübü ve hemen hemen aynı araç olan kia sportage foruma girmek.Bağımlılık yaptı sabah kalınca öğlen akşam yatarken bu forumlara bakmak hastalık gibi oldu . Bilmem nasıl kurtulacağız . Herkese kazasız belasız sürüşler .

Bende 15 senedir var bu hastalık...:)...İlk olarak Süper online'nin kurduğu otomobil sayfasından beri forumlardayım, yaklaşık 15 adet forum da üyeliğim var, bazıların da yöneticilik bazıların da mod.luk bazılarında da danışmanlık yaptım ve halen de yapıyorum, bu illetten kurtulmak pek mümkün değil...:)
  • selam Arkadaslar,

istanbulda yasayan arkadaslar icin bir onerim var; mesela bu cumartesi bagdat cadddesi turu yapalım mı? saat 15:00 de bagdat caddesi- bostancı girişsinde bulusuruz. sonra yavas yavas gideriz. zaten o saatte trafik olur orda. millet rengarenk ix35 ler gorurler ve cıldırırlar. :)))

PS: fikir kotu ise lutfen ezmeyin.... :(
  • fikir çok güzel ama keşke istanbulda olabilsek kazasız sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukm

selam Arkadaslar,

istanbulda yasayan arkadaslar icin bir onerim var; mesela bu cumartesi bagdat cadddesi turu yapalım mı? saat 15:00 de bagdat caddesi- bostancı girişsinde bulusuruz. sonra yavas yavas gideriz. zaten o saatte trafik olur orda. millet rengarenk ix35 ler gorurler ve cıldırırlar. :)))

İstanbul da olsam ben de kesin katılırdım.
  • fikir güzel ama daha guzel bı havada bunu yapmak lazım :) hafta sonu hava kötü kalabalık olmaz
  • quote:

selam Arkadaslar,

Bence çok da güzel bi fikir ama cadde o saatte çok kalabalık olur, birbirimizi kaybederiz...ama bi buluşma tertip edebiliriz, en azından tanışma kaynaşma açısından...
  • Valla süper bir fikir. İstanbulda olsam bende katılmak isterdim. Yanlız cumartesi değil, pazara ayarlamak lazım. cumartesi çalışanlar olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

selam Arkadaslar,

Bence çok da güzel bi fikir ama cadde o saatte çok kalabalık olur, birbirimizi kaybederiz...ama bi buluşma tertip edebiliriz, en azından tanışma kaynaşma açısından...

saat 12:00 gibi yapalım? :) cumartesi kar yagmaz sanırım. Eger yagarsa iptal ederiz.

bu arada gercekten tanısmak icin bir yerlerde oturup sıcak birseyler icip sohbet edebilriiz. arabalardan konusuruz.

saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: Yamtar55

Valla süper bir fikir. İstanbulda olsam bende katılmak isterdim. Yanlız cumartesi değil, pazara ayarlamak lazım. cumartesi çalışanlar olabilir.

evet pazar gunu daha iyi bir fikir sanırım.
  • quote:

quote:

selam Arkadaslar,

Evet İstanbulda bi buluşma yapabiliriz bende gelmek isterim hatta

• bu tür buluşmaları opel astrayı takip ederken "opelsiz asla" forumundaki arkadaşlarda görmüştüm araçları sıra sıra dizip fotoğraf çektirmişlerdi.buluşursanız sizde öyle yapın.
    bugün trafikte kırmızıda bir tane siyah ix 35 le yanyan durdum çok ilginç bir duyguydu.normalde karşıdan görünce korna falan çalıyordum.yan yana olunca utandım.

bu arada bugün sabah araba 3-4 defa çalışmadı çok moralim bozuldu tam servisi falan arama aklımdan geçerken çalıştı. öğlende tek seferde çalıştı.ama sabah neden öyle oldu bir türlü anlamadım.sıcaklıkda +2 dereceydi yani o kadarda düşük değildi -10 larda bile tek seferde çalışırdı acaba nazarmı değdi neyse tekrarlarsa servis mervis götürecez artık.benzinin kirli tarafı falan gelmiş olabilirmi acaba oluyormu böyle şeyler yoksa hurafe mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

bu tür buluşmaları opel astrayı takip ederken "opelsiz asla" forumundaki arkadaşlarda görmüştüm araçları sıra sıra dizip fotoğraf çektirmişlerdi.buluşursanız sizde öyle yapın.
    bugün trafikte kırmızıda bir tane siyah ix 35 le yanyan durdum çok ilginç bir duyguydu.normalde karşıdan görünce korna falan çalıyordum.yan yana olunca utandım.

bu arada bugün sabah araba 3-4 defa çalışmadı çok moralim bozuldu tam servisi falan arama aklımdan geçerken çalıştı. öğlende tek seferde çalıştı.ama sabah neden öyle oldu bir türlü anlamadım.sıcaklıkda +2 dereceydi yani o kadarda düşük değildi -10 larda bile tek seferde çalışırdı acaba nazarmı değdi neyse tekrarlarsa servis mervis götürecez artık.benzinin kirli tarafı falan gelmiş olabilirmi acaba oluyormu böyle şeyler yoksa hurafe mi?

evet ben fotograf makinesi getiririm. :) burdan paylasırız.

ben ankara ya gittigimde eski arabam normalden farklı davranırdı. engine error falan verirdi. +2 derece ama muhtemelen gece sıfırın altına dusuyor. haberlerden de duyuyoruz. Garanti olması acısından servise sorardım onlar su diagnostic cihazlarını baglayıp hata kodu uretip uretmedigine bakabilirler sanırım.

• Biz daha önce'ki Hyundai forum da buluşmalarımızı Beylerbeyinde'ki Uçar cafe (Hyundai Uçar'ın yeri) de yapıyorduk, hem park problemi olmuyor hem de her iki yakanın orta yeri, eğer sizce de uygunsa Altunizade Uçar oto'nun otoparkında toplanıp konvoy halin de gidebiliriz, çok yakın zaten...daha önceki buluşmalarımızdan...

http://www.hyundaifanturkey.com/organizasyon-ve-bulusmalar/1310-15-mayis-mangal-partisi-resim-ve-videolar.html
  • quote:

Biz daha önce'ki Hyundai forum da buluşmalarımızı Beylerbeyinde'ki Uçar cafe (Hyundai Uçar'ın yeri) de yapıyorduk, hem park problemi olmuyor hem de her iki yakanın orta yeri, eğer sizce de uygunsa Altunizade Uçar oto'nun otoparkında toplanıp konvoy halin de gidebiliriz, çok yakın zaten...daha önceki buluşmalarımızdan...

http://www.hyundaifanturkey.com/organizasyon-ve-bulusmalar/1310-15-mayis-mangal-partisi-resim-ve-videolar.html

supermiş... bence olur...

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.