Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
915.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ersan86

merhaba arkadaşlar tekrardan palio 1.2 16v 2004 89000 de almaya karar verdim artık umarım pişman olmam

Olmazsınız hocam merak etmeyin, hayırlısıyla bekliyoruz sizide aramıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım26

arkadaşlar palionun ön farlarına angel takılır mı takılırsa fiyatları nasıldır bilenlerden yardım bekliyorum ?????

herkes kendi dalgasında bir insan yok mu sorumu dikkate alıp cevap verecek?

Takılır kardeşim, sen kendinde yapabilirsin, hazır olarakta alabilirsin, MK1, MK2, MK3 tüm kasalara uygulayabilirsin. Kendin yaparsan çok ucuza mal edersin.
    Öncelikle far kapağını açarsın, halkaları kendin takıp silikonla kapatırsın. Halkanında çiftini 15 liraya bulursun. İşçilikte senden toplam maliyet : 15 tl
  • eywallah cevap için çok teşekkür ederim. far kapaklarını nasıl açıyoruz?
  • osse 06-asi boyz-thebroks.arkadaslar çok tesekkurler ben aracı aldıgımda ustaya veya servise göstermedım gecenlerde kontrol amacıyla zincirlikuyu fiat servisine goturdum arabamın hic servis kaydı cıkmadı yanı daha once gitmemıs sanırım. aracı 6 ay once aldım ve bende hic bakım yaptırmadım arabam henuz 21 000 de bu durumda aracımda yapılması gerekenler nelerdır tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım26

eywallah cevap için çok teşekkür ederim. far kapaklarını nasıl açıyoruz?

Far kapagı silikonla yapısık oldugu için ısıyla açılıyor, ısı tabancası bulursan onu tut silikonlar gevşeyince cıkar sanayide bulabilirsin, yada fön makinası kullanan veya fırında 200 derecede 10 dk bekleten var. Silikon gevşeyince maket bıcagıyla yavaş yavaş cıkartırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes&ömer

osse 06-asi boyz-thebroks.arkadaslar çok tesekkurler ben aracı aldıgımda ustaya veya servise göstermedım gecenlerde kontrol amacıyla zincirlikuyu fiat servisine goturdum arabamın hic servis kaydı cıkmadı yanı daha once gitmemıs sanırım. aracı 6 ay once aldım ve bende hic bakım yaptırmadım arabam henuz 21 000 de bu durumda aracımda yapılması gerekenler nelerdır tesekkurler.

Hocam aracın kullanma klavuzu duruyorsa orada hangi km'de hangi bakımlar yapılacağı yazıyor, eğer klavuzun yoksa 444 22 55 Fiat Çağrı Merkezi'ni arayarak kargo dahil ücretsiz klavuzunu gönderiyorlar. Internetten edineceğin bilgilerden daha kesin bir çözüm daha sağlıklı bir aracın olur.
  • palio larda rolanti motoru arızası kronik mi?
    aracım rolantide dengesiz çalışıyor, arada 3000 devirde, arada stop edecek kadar düşük..
    bi ustanın dediği diğerini tutmuyor :)

bana istanbul, anadolu yakasında bi usta lazım tavsiye edebileceğiniz bi yer varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamer_10

quote:

Orijinalden alıntı: Tamer_10

arkadaşlar bugün palio 1.4 tek nokta enjeksiyon aracıma atiker lpg taktırdım,şu enjektör ışığının yanması olayını çözemediler,benzinde iken sorun yok,fakat lpg ye geçince enjektör ışığı yanıyor bir süre sonra sönüyor,ani devir yükselmelerinde ve düşmelerinde enjektör ışığı tekrar yanıyor ve bir süre sonra sönüyor,fakat gaza yavaşça yüklenip devir yavaş artınca lamba yanmıyor,2 tane emülatör denediler düzelmedi, başka emülatör yoktu ellerinde,200-300 km yol yap ,ayar için tekrar geldiğinde hallederiz dediler,sisteme giren yakıt ve hava karışımı yeterli seviyede olmadığından aracın beyni hata olarak algılıyor olabilir mi ? ani devir yükselmelerinde ya da düşmelerinde yanıyor çünkü enjektör ışığı,en son emülatöre giden kabloların yerini değiştirdi eleman şimdi sürekli yanıyor ışık lpg ile performansında,çekişinde vs sorun yok,gayet güzel gaz yiyor,5 litre lpg ile 55 km yol yaptım ve bitmedi (lpg litresi 2 tl) sanıyorum km de 18 kuruş cıvarı yakıyor

bu konuda yokmu fikri olan

Hocam senin sorun çözülmüş zaten..Aynı konuyu 4-5 gün önce anlattım..Lpgye geçince enjektör lambasının yanması lazım..Çünkü enjektöre röle koyup elektrik alıyorlar oradan ve araç gaza geçince enjektör devreden çıkıyor ve dolayısıyla arıza varmış gibi algılayıp enj.lambasını yakıyor..Bu şekil en makulü..Benim aracımda da Tartarini kit takılı ve gaza geçince enj.lambası sürekli yanıyor..Öyle bir yanıp bir sönmüyor..Senin araçta artık bir sorun yok anlaşılan rahat olabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Hocam senin sorun çözülmüş zaten..Aynı konuyu 4-5 gün önce anlattım..Lpgye geçince enjektör lambasının yanması lazım..Çünkü enjektöre röle koyup elektrik alıyorlar oradan ve araç gaza geçince enjektör devreden çıkıyor ve dolayısıyla arıza varmış gibi algılayıp enj.lambasını yakıyor..Bu şekil en makulü..Benim aracımda da Tartarini kit takılı ve gaza geçince enj.lambası sürekli yanıyor..Öyle bir yanıp bir sönmüyor..Senin araçta artık bir sorun yok anlaşılan rahat olabilirsin..

takılan emülatör bu sorunu çözmek için değil mi zaten ? direk röle de takabilirlerdi emülatör yerine brc forumunda emülatörün bu sorunu çözdüğü yazılmış,atiker takmakla hata mı ettik acaba
  • Arkadaşlar bir arkadaşım 2008 palio aracı ile ufak bir kaza yaptı sağ arka far kapağı kenardan kırıldı ama ampule birşey olmadı ve yine far kenarında ki kaporta hafif bir şekilde içeri geçti ne kadara mal edebilir? Cevaplar için tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TürkTelekomKSK

Arkadaşlar bir arkadaşım 2008 palio aracı ile ufak bir kaza yaptı sağ arka far kapağı kenardan kırıldı ama ampule birşey olmadı ve yine far kenarında ki kaporta hafif bir şekilde içeri geçti ne kadara mal edebilir? Cevaplar için tşkler

İçeri göçme kötü bişey değilse vakumla cıkarıyorlar. Stop kırılmış sanırım onunda yenisi alınacak.
  • stop ucuzdur hocam .Bu aralar aracıma yedek parça lazım oldu piyasayı arastırdım palioların plastik aksamları ucuz piyasada.internetten fiyat araştırması yapabilirsiniz.
  • arkdaşlar 1,2 8V 2006 palioyum var...tüp taktırmayı düşünüyorumda,1,2 moturlu lpg kullanan arkadaşlar varsa bana ne tip bir fikir verebilirler...lütfen acil yadımlarınıza vede fikirlerinize ihtiyacım var....
  • selam arkadaşlar,bende 98 model 1.4 el -brc tüplü paliom var.Aracımı yeni aldım.3-5 ay oldu.fakat bir türlü yakıt sorununu çok yakmasını halledemedim.
    hava filtresi, bujiler, yağ, yağ filtresi ve en son subap ayarını yaptırdim.en iyi aldığim sonuç 58 tl gaz ile (2.03 iken) 225 km oldu.
    en son lancia buji takıp bide öyle deneyeceğim.Çünki bir türlü ayar tutmasdı her depoda farklı yaktı.
    bir diğer sıkıntım aracım hararet yapmıştı ve fan açılmamıştı.az daha motoru yakacaktım.neyse fanı çalıştırıp motoru soğutup sanayie gittiğimde beyaz duman atıyordu ve ustam conta yakmış bu dedi.ve masraf olarak 250Tl civarı dedi.Bu kadar tutarmı conta değişme ve lancia buji takmak tüketimi %20 düşürürmü?herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim.
  • slm arkdaşlar bn dün tekrar hesapladım aracım tüpte km. başına 14.7 krş. yakıyor sizce bu yüksekmi?? aracım 1.2 16v ancak tüp sisteminde arıza war sanırım rolantide sarsma yapıyo ve kullanmaya başladıktan 15dk. sonra falan kalkışta vuruntu yapıyo bn ilk önce debriyajdan korktum ancak benzinde hiç yapmıyo çok denedim nedendir bilen war mı??

bide lütfen şu track cd konusunda yardımcı olun orjinal cd li teyp okumuyo bi türlü=((((
  • 14 kr. çok iyi bir değer. Aracın orjinal cd çaları sadece track cd çalıyor. Nero'da track olarak yazarsanız okuyacaktır.
  • Arkadaşlar

Fiat Palio MK 1 kasa 2000 model aracım var ama radyosunun saatini bir türlü ayar edemedim,acaba nasıl oluyor?Bir bilen arkadaştan rica ediyorum...Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_boyz

14 kr. çok iyi bir değer. Aracın orjinal cd çaları sadece track cd çalıyor. Nero'da track olarak yazarsanız okuyacaktır.

MRB kardeşim onuda çok denedim düşük hızda yazmayı falan acaba başka bi yöntemi warmı??? media player dada denedim bi sürü program denedim olmuyo bi türlü=((((
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmurat35

quote:

Orijinalden alıntı: asi_boyz

14 kr. çok iyi bir değer. Aracın orjinal cd çaları sadece track cd çalıyor. Nero'da track olarak yazarsanız okuyacaktır.

MRB kardeşim onuda çok denedim düşük hızda yazmayı falan acaba başka bi yöntemi warmı??? media player dada denedim bi sürü program denedim olmuyo bi türlü=((((

Bu sorunu yaşayan bir kaç palio sahibi daha vardı. Öncelikle boş cd'yi en kalitelisinden alın (çakma olmasın dikkat edin). Sonra NERO kullanarak yazabileceğiniz en DÜŞÜK hızda TRACK olarak yazın. Bu sorunu çözmezse yine aynı sorunu yaşıyan bir arkadaş teybin cd gözünü temizlemeyi anlatmış sayfa 26.da göz gezdirmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eroll

Arkadaşlar

Fiat Palio MK 1 kasa 2000 model aracım var ama radyosunun saatini bir türlü ayar edemedim,acaba nasıl oluyor?Bir bilen arkadaştan rica ediyorum...Saygılar

Bende geçenlerde ayarladım ama unuttum. Yarın kullanma klavuzundan bakar tekrar yazarım size.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.