Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekür ederim. 7,5 kilo ama hacim olarak biraz küçük geliyor. Birazda rahat etmesi açısında ve oturması için (Ana kucağında yatık oluyor ve fazla emniyetli değil.)
    quote:

Orjinalden alıntı: nrglife

quote:

Orjinalden alıntı: ezelya

Allah bağışlasın @nrglife. Analı Babalı büyüsün inşallah. Benim kız da 9 aylık oldu. Önceden ana kucağı ile oturtuyorduk fakat şimdi büyüdü küçük geliyor ana kucağı. Senin önerdiğin markaya bakacağım. Teşekürler tavsiye için.

Dostum seninkini de Allah bağışlasın.. Anakucağı küçük geliyor demişsin, 9 ayda kaç kg oldu..? Bu koltuklar 13 kg.a kadar kullanılabiliyor.. Ki ortalama bir çocuk 1 yaş civarında 10 kg oluyor..
  • Arkadaşlar merhaba, Birkaç gün önce 1,2 8v bir araca talip olmuş ve daha sonra bunların çekişinin çok kötü olduğu, yakıt masrafının da sıkıntı verdiğini söyledi forumlardaki pekçok arkadaş. palio da bu durum nasıldır 1,2 palio düşünsem bütçem 2002-2003 almaya ancak izin veriyor nispeten diğerlerine göre ucuz oldukları için düşünebilir miyim. 8v veya 16v paliolarda çok farkeder mi. Teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler, hürmetler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihkus

Arkadaşlar merhaba, Birkaç gün önce 1,2 8v bir araca talip olmuş ve daha sonra bunların çekişinin çok kötü olduğu, yakıt masrafının da sıkıntı verdiğini söyledi forumlardaki pekçok arkadaş. palio da bu durum nasıldır 1,2 palio düşünsem bütçem 2002-2003 almaya ancak izin veriyor nispeten diğerlerine göre ucuz oldukları için düşünebilir miyim. 8v veya 16v paliolarda çok farkeder mi. Teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler, hürmetler...

Merhaba.

1.2 8V kullanıcısı olarak nrglife hocam gerekli bilgileri verecektir.

1.2 paliolarda çekiş asla kötü değil, kötü denmesinin sebebi beklentilerin yanlış olması.
    1.2 8V palio ş.içinde yeterli ekonomi ve çekişi sunuyor. 16V ise yüksek devirlerde daha canlı bir sürüş vaad ediyor.
    Beklentilerinize göre palionuzu seçin. 8V 60 hp, 16V ler 80 hp'dir. Arada hatrı sayılır güç farkı var. Ancak 60 hp lik motor gücünü daha alt devirlerde verdiğinden pek sorun teşkil etmez.
  • Bugün aracı servise götürdüm ve şok oldum. Bu söylediğim sorunlar için:
    1. Debriyaj seti değişecek miş : 225 YTL
    2. ön Amortisörler değişecek : 160 YTL
    3. işçilik : 200 YTL
    Birde her zaman gittiğim servis. Bir daha oraya gitmeyeceğim. Bir yerli araca bu kadar yüksek parça fiyatı şoke etti beni.
    quote:

Teşekürler. Boşluk hissi tekerlerden geliyor sanki. Ama en kısa zamanda hemen gideceğim servise.
    quote:

Orjinalden alıntı: nrglife

İyi geceler Palio'cular..

@ezelya hoşgeldin arkadaşım..

Arkadaşlar sorularına yanıt vermişler ama ilk sorunu tam olarak anlayamadım.. Aracı kullanırken direksiyonda bir boşluk mu hissediyorsun..? Böyle birşey varsa direksiyon kutusundan da yapabilir.. Benim Tipo'da olmuştu, ustam gevşeyen bir iki civatayı sıktı süper olmuştu..
    Bir de yeni bakım yaptırdım diyorsun, bakım esnasında tam sıkılmamış bir parça bile 2000 kmde gevşeme yapabilir.. Genelde ön takım değiştirildikten sonra ustalar "Hocam 100-150 km sonra gel bir daha sıkalım" derler..

Vakit kaybetmeden baktırmanda fayda var.. O zamana kadar aman dikkatli ol, sürat ve ani hareket yapma..
    Kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim..

• Ayrıca @energetic seni tebrik ediyorum. Senin söylediklerin çıktı.
    quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

@ezelya, hoşgeldiniz

Sorularınıza cevap vermeye çalışayım;

1. Boşluk varmış gibi olması sanırım amortisörlerden kaynaklanıyor. Zaman geçtikçe amortisörde ufak bir boşluk oluşuyor. Bu boşluk benim araçta da çok az var, hissediyorum. Bir zararı olduğunu sanmıyorum (sadece bu durum için)

2. Aracınız kaç bin km de? aracınızda bir ivmeleme zayıflığı, aşırı bağırma varmı? Eğer bunlar varsa debriyaj balatanızın bitmesine az kalmış demektir.

3. Benzin ışığı yandıktan sonra o durumda fazla kullanmamaya çalışın. Yoksa aracınızın katalitik konvertörüne zarar verebilirsiniz. Malesef Bursa'da tanıdığım bir servis yok.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba, Birkaç gün önce 1,2 8v bir araca talip olmuş ve daha sonra bunların çekişinin çok kötü olduğu, yakıt masrafının da sıkıntı verdiğini söyledi forumlardaki pekçok arkadaş. palio da bu durum nasıldır 1,2 palio düşünsem bütçem 2002-2003 almaya ancak izin veriyor nispeten diğerlerine göre ucuz oldukları için düşünebilir miyim. 8v veya 16v paliolarda çok farkeder mi. Teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler, hürmetler...

Yaklaşık 4 yıldır 1.2 8v kullanıcısıyım.ilk önce çekiş olarak söylendiği kadar kötü değildir.Ben bu zamana kadar 76.000 km yaptım ve öyle çok zor durumlarda kalmadım.Tabi aracımı gücü ölçüsünde kullandım , sonuçta 60 bg lik bir araç öyle çok fazla ataklık beklememek lazım.Yani altınızdaki aracın 60 beygir 102 nm torka sahip olduğunu bilerek kullandığınızda öyle büyük sorunlar ve memnuniyetsizlikler yaşayacağınızı sanmıyorum.1. vites kalkışı 60 bg lik bir araç için gayet başarılı.Yakıt konusunda şehirler arası 90-100 km aralığında gerçekten ekonomik ama 100 km yi geçince ve uzun süre bu hızlarda gidince yakıtın artışı hissediliyor.Aslında günümüz 1.6 araçlarıyla hemen hemen aynı yakıyor.Yani araç 1.2 hemde 60 bg yakıtı koklar diye düşünüyorsanız yanılırsınız ama öyle abartılacak kadar da fazla yakmaz.Örneğin aynı motoru kullanan Panda gibi olsaydı yakıtı gerçekten mükemmel olrudu.Fabrika verilerine göre 80 bg lik le aralarında 0.2 lt fark görünüyor ama pratikte 80 bg likler daha az yakıyor gibi.araç geçişlerinde özellikle 4. vitesi kullanmakta fayda var.Virajlarda araç fazla zorlanmadığı sürece gayet başarılı.
  • palio için konuşuyoruz değil mi albea için değil?
  • quote:

Ayrıca @energetic seni tebrik ediyorum. Senin söylediklerin çıktı.
    quote:

@ezelya, hoşgeldiniz

Sorularınıza cevap vermeye çalışayım;

1. Boşluk varmış gibi olması sanırım amortisörlerden kaynaklanıyor. Zaman geçtikçe amortisörde ufak bir boşluk oluşuyor. Bu boşluk benim araçta da çok az var, hissediyorum. Bir zararı olduğunu sanmıyorum (sadece bu durum için)

2. Aracınız kaç bin km de? aracınızda bir ivmeleme zayıflığı, aşırı bağırma varmı? Eğer bunlar varsa debriyaj balatanızın bitmesine az kalmış demektir.

3. Benzin ışığı yandıktan sonra o durumda fazla kullanmamaya çalışın. Yoksa aracınızın katalitik konvertörüne zarar verebilirsiniz. Malesef Bursa'da tanıdığım bir servis yok.

Palionun içini dışını öğrendik artık.
    Olsun o kadar
  • quote:

palio için konuşuyoruz değil mi albea için değil?

Burada anlatılanlar, yorumlar, bilgiler... vs. hepsi Palio ile ilgilidir
  • Arkadaşlar 99 model 1.4 palio için hangi motor yağını kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Arkadaşlar 99 model 1.4 palio için hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Marka olarak mı? Yağın tipi olarak mı? Benimki mk1 1.6 16V. Castrol Magnatec kullanıyorum. Tipi 10-40.
  • MARKA VE TİP OLARAK 1.4 8 VALF MOTOR İÇİN
  • quote:

MARKA VE TİP OLARAK 1.4 8 VALF MOTOR İÇİN

Marka Castrol Magnatec 1.4 lerin yağ tipini tam olarak bilmiyorum. Bir araştırayım
  • Buldum.
    10W 40 kullanıyor.
  • son zamanlarda debriyaj seti değiştiren oldumu 225 ytl çok değil mi?
  • quote:

Mrb arkadaşım öncelikle hoşgeldin..
    Bende birkaç aydır Palio 1.2 8v kullanıyorum, gayet memnunum.. İlk sayfada yorumlarımı bulabilirsin.. (Tekrar ederek kalabalık yapmayalım değil mi?)
    Ayrıca eski kulubümüzde de yorumlarımı yazmıştım (http://forum.donanimhaber.com/m_13345978/mpage_9/tm.htm) oraya da bakabilirsin..

Sonuç olarak bu arbayla drag falan yapmayı düşünmüyorsan yeterli olacaktır..

*** Yakıt konusunda en talihsiz model (bildiğim kadarıyla) tek nokta enjeksiyonlu 1.4 motorlar.. Onlardan uzak dur, 1.2 yi de zorlamazsan yakıtı sorun çıkarmaz emin ol:)
  • quote:

Bugün aracı servise götürdüm ve şok oldum. Bu söylediğim sorunlar için:
    1. Debriyaj seti değişecek miş : 225 YTL
    2. ön Amortisörler değişecek : 160 YTL
    3. işçilik : 200 YTL
    Birde her zaman gittiğim servis. Bir daha oraya gitmeyeceğim. Bir yerli araca bu kadar yüksek parça fiyatı şoke etti beni.

Dostum bildiğim kadarıyla sanayide iyi bir usta bulursan, yukarıda belirttiğinin sadece parça parasına işçilik dahil yaptırabilirsin..
  • teşekkürler
    quote:

Buldum.
    10W 40 kullanıyor.

• quote:

teşekkürler
    quote:

Buldum.
    10W 40 kullanıyor.

Rica ederim.
  • quote:

son zamanlarda debriyaj seti değiştiren oldumu 225 ytl çok değil mi?

geçen sene baskı balatayı 100 ytl parça parası ve 100 ytl işçilik olmak üzere toplam 200 ytl değiştirmiştik.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.