Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

Orijinalden alıntı: asi_boyz

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Düz sistemin ettirdiği tasarruf bana yeter, performans beklentim cok fazla yok. Herkes muhtemel arızalardan bahsediyor fakat nedir bu muhtemel arızalar ? Mantıgı nedir bunun ? MK1 'de manifolt problemide yok. Nedir düz sistemin aracıma vereceği zarar ? Tam olarak..

Selam,eski sistemde de aynen sıralı sistemde olduğu gibi aracını benzinle çalıştırıp motor ısınana kadar benzinle kullanman gerekli bunu hatırlatayım istedim..Eğer gazla çalıştırıp hemen devam etmek gibi bir niyetin varsa çıkacak olası arızaları yazayım;regülatörünü sık sık değiştirmek zorunda kalırsın..İlk başlarda ayar yaptırıp kullanmayı deneyeceksin ve kısa zaman sonra göreceksin ki ayar tutmuyor çünkü diyafram sertleşmiş..Muhtemel diğer sorun da (illa olacak değil) patlatma sorunu..Buna backfire(geri ateşleme) diyorlar..Yok bujini değiştir,yok buji kabolarını değiştir,yok enjektör temizlenecek gibi türlü para tuzakaları da muhtemel karşılaşacakların..Sen bilirsin yine de..Ama aracına en uygunu sıralı sistem..Uzun vadede kârlı çıkarsın..

cevap için teşekkürler. sıralı sistem düşünmüyorum. mesajından anladgım kadarıyla düz sistem taktırıp önce benzin ısınınca gaz yaparsam sorun olmaz fazla.

Eski sistemde ısrarcı olma.2-3 yıl önce bende taktıracaktım aradaki 500-600 liralık fark için riske girilmez diye düşündüm.Ya sıralı olacak yada taktırmayacağım dedim taktırmadım.Düz sistem taktırıp yaşayacağın sorunlar aradaki 500 liralık paradan çok daha masraflı.Palionun elektronik ve motorla ilgili parçaları çok pahalı.Eski sistem taktırmak belki sana 1 sıralı sistemden daha fazla zarar ettirir.

Düz taktıracağım çünki, düz taktırınca arıza yapacagını söylüyor herkes fakat bu arıza nedir sorunlar nedir hangi parça hangi mantıkla yapar bunun cevabı yok. Düz taktırıp sorunsuzca kullananlarda çok. Çok km yapan birisi değilim taktırıp 2 yıl amorti etmeyi bekleyemem..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Düz sistemin ettirdiği tasarruf bana yeter, performans beklentim cok fazla yok. Herkes muhtemel arızalardan bahsediyor fakat nedir bu muhtemel arızalar ? Mantıgı nedir bunun ? MK1 'de manifolt problemide yok. Nedir düz sistemin aracıma vereceği zarar ? Tam olarak..

Selam,eski sistemde de aynen sıralı sistemde olduğu gibi aracını benzinle çalıştırıp motor ısınana kadar benzinle kullanman gerekli bunu hatırlatayım istedim..Eğer gazla çalıştırıp hemen devam etmek gibi bir niyetin varsa çıkacak olası arızaları yazayım;regülatörünü sık sık değiştirmek zorunda kalırsın..İlk başlarda ayar yaptırıp kullanmayı deneyeceksin ve kısa zaman sonra göreceksin ki ayar tutmuyor çünkü diyafram sertleşmiş..Muhtemel diğer sorun da (illa olacak değil) patlatma sorunu..Buna backfire(geri ateşleme) diyorlar..Yok bujini değiştir,yok buji kabolarını değiştir,yok enjektör temizlenecek gibi türlü para tuzakaları da muhtemel karşılaşacakların..Sen bilirsin yine de..Ama aracına en uygunu sıralı sistem..Uzun vadede kârlı çıkarsın..

cevap için teşekkürler. sıralı sistem düşünmüyorum. mesajından anladgım kadarıyla düz sistem taktırıp önce benzin ısınınca gaz yaparsam sorun olmaz fazla.

Eski sistemde ısrarcı olma.2-3 yıl önce bende taktıracaktım aradaki 500-600 liralık fark için riske girilmez diye düşündüm.Ya sıralı olacak yada taktırmayacağım dedim taktırmadım.Düz sistem taktırıp yaşayacağın sorunlar aradaki 500 liralık paradan çok daha masraflı.Palionun elektronik ve motorla ilgili parçaları çok pahalı.Eski sistem taktırmak belki sana 1 sıralı sistemden daha fazla zarar ettirir.

Düz taktıracağım çünki, düz taktırınca arıza yapacagını söylüyor herkes fakat bu arıza nedir sorunlar nedir hangi parça hangi mantıkla yapar bunun cevabı yok. Düz taktırıp sorunsuzca kullananlarda çok. Çok km yapan birisi değilim taktırıp 2 yıl amorti etmeyi bekleyemem..

Çok km yapmıyorsanız neden LPG'ye bu kadar takıldınız o zaman..?
    Neyse biz daha fazla yorum yapmayalım, okuyanlar Sıralı LPG şirketleriyle ortaklığımız olduğunu falan düşünecekler..
    Siz düz sistem taktırın, hep beraber sonucu görelim.. Umarım biz yanılırız da, ciddi bir arızanız olmaz..
    Kolay gelsin size..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßy_sert

arkadaşlar benide klerseniz sevinirim

2 hafta önce 2001 model palio 1.4el çelik gri aracımla aranıza katılmış bulunuyorum

Aramıza hoşgeldiniz, bende de aynı araç var, kaça aldınız acaba merak ettim.
    Ben aracın modelini yükseltmeyi ve temiz bir araç bulursam multijet palio almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok km yapmıyorsanız neden LPG'ye bu kadar takıldınız o zaman..?
    Neyse biz daha fazla yorum yapmayalım, okuyanlar Sıralı LPG şirketleriyle ortaklığımız olduğunu falan düşünecekler..
    Siz düz sistem taktırın, hep beraber sonucu görelim.. Umarım biz yanılırız da, ciddi bir arızanız olmaz..
    Kolay gelsin size..

Teşekkür ederim, sistemi taktırdıktan sonra ve kullanırken her türlü bilgiyi paylaşacagım. Olası çıkacak arızaları da.

Klima olayı için gerçekten 2.500 tl yi bulurmu ya. 1.6 16v için klima yeri hazır olması lazım. Direk takılacak. 1.000 olsa düşünmeden taktıracam ama işte :(
  • İmzayı Ekledim Arkadaşlar teşekkürler
  • gökhan bey arabanızı gördüm çok temiz araba kız gibi dedikleri budur .. darısı bana allah kaza bela vermesin...
  • mrb arkadaşlar aranızda yeniyim 1.2 8v palio almayı düşünüyorum acaba bu araçların yokuşlarda performansı nasıldır. ben trabzondan erzuruma gidip geliyorum genelliikle yaklaşık 200 km rampa çıkıyorum siz kullananlara soruyorum bu araç benim ihtiyacımı görür mü
  • Bugün bir kaç ustayla görüştüm, düz LPG taktırmaktan vazgeçtim, Sıralıyada o kadar para veremyeceğim. Benzin kullanacaz artık. Ama sürüş zevki mükemmel aracımın. Zevkini çıkarıyoruz bedelinide ödeyeceğiz.

Ayrıca sonradan klima taktırmayı düşünen arkadaş olursa 1.000 tl'ye çıkma monte ediliyor herşey dahil. Yalnızca 1.6 16v modeli için geçerli diğerleri farklı olabilir

quote:

Orijinalden alıntı: takac

mrb arkadaşlar aranızda yeniyim 1.2 8v palio almayı düşünüyorum acaba bu araçların yokuşlarda performansı nasıldır. ben trabzondan erzuruma gidip geliyorum genelliikle yaklaşık 200 km rampa çıkıyorum siz kullananlara soruyorum bu araç benim ihtiyacımı görür mü

1.6 16v + sıralı lpg al kafan rahat olsun kardeş 200 km az değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skayn -- 19 Şubat 2010; 19:06:42 >
  • quote:

mrb arkadaşlar aranızda yeniyim 1.2 8v palio almayı düşünüyorum acaba bu araçların yokuşlarda performansı nasıldır. ben trabzondan erzuruma gidip geliyorum genelliikle yaklaşık 200 km rampa çıkıyorum siz kullananlara soruyorum bu araç benim ihtiyacımı görür mü

Usta bende erzurumda görev yapıyordum ve trabzon yolunu çok duydum, zor bir yol, 8v alma sakın, pişman olursun.
    O yola 8v gelmez ve zorlanacağı için çok yakar. Alacağın araç mutlaka 16v olsun. sen 1,4 el al en iyisin.
  • peki bi araç daha var 1.4 el palio 2000 model tüplü 55 binde hafif çizikler var 10750 istiyor size göre bu para eder mi
  • quote:

peki bi araç daha var 1.4 el palio 2000 model tüplü 55 binde hafif çizikler var 10750 istiyor size göre bu para eder mi

Biraz çok geldi bana,99 model 1.4 el 167400 km deki (kmye bakmaksızın çok derli toplu diri ve sorunsuz) iki-üç yerde güneş yanığı olan aracıma ki gayet bakımlı bir araçtır ancak 9000TL isteyebilirim sen kıyasla işte..Benim araçta tüplü ama piknik değilsimit..
  • bende siena 1.6 16v var. düz logli fabrika çıkısından bir problem yaratmadı bana henüz daha , 10 yıllık beyni de yeni değişti.
    Sadece yakıtı bıraz daha yakar, o fazlalıgıda sıralıda benzinden yakarsın zaten,
    birde bazı ustalar sıralı yerine eski sistem takıyolar araçlarına
  • konuyu açan arkadaş en son haziranda düzenlemiş grubu yenidenmi açsak çok tutulan bir modelin klubu sadece 23 sf ve 13 üye görünüyor biraz daha yardımlaşmamız lazım gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!u

quote:

Orijinalden alıntı: ßy_sert

arkadaşlar benide klerseniz sevinirim

2 hafta önce 2001 model palio 1.4el çelik gri aracımla aranıza katılmış bulunuyorum

Aramıza hoşgeldiniz, bende de aynı araç var, kaça aldınız acaba merak ettim.
    Ben aracın modelini yükseltmeyi ve temiz bir araç bulursam multijet palio almayı düşünüyorum.

10.000 Liraya Aldım hocam Lastikler ve Akü yeni Masrafsız
  • Arkadaşlar palio multijetim var. Usta mazot pompası kaçırmaya başlamış halledelim dedi tamir edecek 200 TL istiyor. Sıfır ı 900 EUR muş.

Bu konuda bilgisi olan varmıdır?
  • hocam dizel pompacılara felan gittiysen hemen değiştirelim derler.

Bende bir servise gittim, isim vermiyim. Mazot gibi bişeyle motoru sildiler en son, eleman geldi, mazot pompasının altına elini sürdü. motor mazotlu zaten ya
    elini gösterdi, bak abi sızdırıyor dedi. bunlar çok sorun çıkartıyor felan muhabbet. 220 liraya değiştiririz sana dediler.
    ben de yok dedim. Arada kendiniz bakın altına elinizle, elinize geliyorsa mazot, siz kendiniz karar verin.
    Ben de sızıntı yok şu an. bende de 2006palio m.jet var bu arada.
  • Arkadaşlar grup biraz pasif gibi Diğer gruplara bakıyorum. Herkes araçlarıyla ilgili yaptıkları yenilikleri,değişiklikleri resimli bir şekilde anlatıyorlar.Fikir paylaşımında bulunuyorlar. DH de Palio sahibimi az, yoksa grubu canlandırmak mı lazım ? Birşeyler yapalım bence

Bir de Palio ile ilgili önerebilceğiniz güzel ve yararlı siteler var mı ?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Üstad-ı Angora -- 25 Şubat 2010; 15:56:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üstad-ı Angora

Arkadaşlar grup biraz pasif gibi Diğer gruplara bakıyorum. Herkes araçlarıyla ilgili yaptıkları yenilikleri,değişiklikleri resimli bir şekilde anlatıyorlar.Fikir paylaşımında bulunuyorlar. DH de Palio sahibimi az, yoksa grubu canlandırmak mı lazım ? Birşeyler yapalım bence

Teşekkürler

Bende şaşırdım fakat konuyu açan arkadaş üye eklemiyor konuyla ilgilenmiyor vs.

teampalio(dot)com burada palio severler cok güzel bilgiler paylaşmış. Ben buraya takılıyorum aracım için.

Bu arada yeni konumu acsak ne yapsak bu konuya bir kilit attırsak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Üstad-ı Angora

Arkadaşlar grup biraz pasif gibi Diğer gruplara bakıyorum. Herkes araçlarıyla ilgili yaptıkları yenilikleri,değişiklikleri resimli bir şekilde anlatıyorlar.Fikir paylaşımında bulunuyorlar. DH de Palio sahibimi az, yoksa grubu canlandırmak mı lazım ? Birşeyler yapalım bence

Teşekkürler

Bende şaşırdım fakat konuyu açan arkadaş üye eklemiyor konuyla ilgilenmiyor vs.

teampalio(dot)com burada palio severler cok güzel bilgiler paylaşmış. Ben buraya takılıyorum aracım için.

Bu arada yeni konumu acsak ne yapsak bu konuya bir kilit attırsak

1 aydır bende o siteye üyeyim Kullanıcı adım "erator". Senin isim aynı heralde sitede görmüştüm.
  • merhaba arkadaşlar bende 3 ay önce 2010 palio sole 1.4 fire plus paket aldım herkese selamlar
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.