Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eroll

calypsoo

yardımcı olayım ben de sordum İzmir aksesuarcılarda temiz boyalı olanları 175-200 TL arası buldum.Bilginize.

Teşekkürler ben 90-100 civarı biliyordum..

Birde arabanın içine mavi led taktırsammı ?
  • osizin seçiminize kalmış ben bir şey diyemem.
  • slm arkadaşlar, ben de aranıza katılmayı düşünüyorum. Multijet yada benzinli palio alıcam yakında. Benzinliler nasıldır kaçkuruş yakar? 15000 tl limitim var ne önerirsiniz? teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punisher-26 -- 22 Kasım 2009; 1:11:12 >
  • ben 1.4 EL aldım 9.800 TL siz o paraya daha harika bir model alabilirsiniz.Abartıldığı gibi yakmıyor,bazı arkadaşlar aman alma 1.6 al dediler,ama madem bu alete biniyoruz,sineğin yağını çıkartmak da biraz abes olur.Ben memnunum performans delisi değilim yaşım 56...ama gençler için farklı olabilir,düşünceye saygı duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: punisher-26

slm arkadaşlar, ben de aranıza katılmayı düşünüyorum. Multijet yada benzinli palio alıcam yakında. Benzinliler nasıldır kaçkuruş yakar? 15000 tl limitim var ne önerirsiniz? teşekkürler

Alacaksan dizel al benzinli alma 1.4 EL pek ekonomik değil göründüğü gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: punisher-26

slm arkadaşlar, ben de aranıza katılmayı düşünüyorum. Multijet yada benzinli palio alıcam yakında. Benzinliler nasıldır kaçkuruş yakar? 15000 tl limitim var ne önerirsiniz? teşekkürler

Merhaba arkadaşım.Benim şahsi fikrim dizel multijet alman yönünde.Neden dersen tek kelime YAKIT.Bende 1,6 var.Km şehir içi 35 kuruş yakıyo.Yanlış anlaşılmasın şimdi marka savunuculuğu yapmadan eğriye eğri doğruya doğru.Arabanın yakmasından ziyade zaten benzin almış başını gidiyo.mecburen yakıt masrafın artyor.Ama dizel yarı yarıya.Bence senin için yakıt önemli ise km düşük bi multijet al.Aslında bu soruya şöylede cevap vermek gerekiyor.1,6 benzinli canavar gibi.çok seri.Motor ısındıkça performansı artar.3000 devirden sonra motor tepksi daha güzel olur.Ama sonuç yakıtı fazla.leğer yakıt ve performans senin için çok öemli değilse al multijeti paşa paşa bin.benim kendi görüşüm bu
  • beyler herkese selamlar...bende bı fıyat hastası olarak katıldım aranıza ama aracım yok:( bızım babada grande punto war 1.4 78beygır olan ve sehır ıcınde 100 km de 7.5 yakıyor..bende uno almayı dusunuyordum eskı aracımız:)fakat bıraz arastırdım ve zaten cok sevdıım palıo ıcın bıraz daha beklıyce malum para olayı:)

sormak ıstedıgım palıo 1.6 hl tup taktırınca ne yakıor?cunku daha once kullanmadım hl versıyonunu ve 102 beygır bı motor o arabayı ucurur dıe dusunuyorum..olmassa eger 2003-2004 palıo alıcam 80beygır olanını..arkadaslar dedıgım gıbı bu 102 beygır tupde ne yakar?bırde van versıyonları var ve benım hıc bı bılgım yok hanı 2005 2006 temız multıjetler temız bı kactane buldum..sadece her sene muane yapıorsun dıe bılıyorum başka kotu taravı varmı bu van modellerının??hanı bılıorum ruhsatta kamyonet dıe gecıor ama başka bı kotu tarafı yoksa fıyatları cok uygun..şimdiden herkese çok tşk ederım..
  • herkese merhaba benim 2001 model 1.4 el paliom var lpg li brc marka tek nokta enjeksiyonlu çok yakıyo diyen arkadaşlara katılmıyorum şehir dışı ortalama 10-15 krş şehir içi 15-16 krş gibi yakıyor performansıda hiç fena değil gazını kendim elle ayarladım...sadece tek sorunum motor soğukken lpg ye geçtiğinde ısınana kadar rolantide sarsılarak ve gürültülü çalışması (egzos son susturucuda delik var sanırım o sarsıntıda ondan oluyor öyle tahmin ediyorum) aracımdan her yönüyle memnunum ekonomi arabası tek sıkıntısı yedek parçası çok pahalı (tofaş-renoya göre)
    ---ÖZETLE : ekonomi isteyen kolay kolay arıza yapmayan ve yolda bırakmayan bi araba isteyen arkadaşlar palio tam arabası
  • arkadaşlar iyi günler, iyi bayramlar. Ankarada bi özel servis tavsiyesine ihtiyacım var acil. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • 2005-2008 model Fiat Palio 1.3 M.Jet şehir içi yakıt tüketimi ne kadar?
    Normal binek ve kapalı kasa olarak bilgi verirseniz sevinirim.
    1 depo ile 1.000 km. gitmek mümkün mü?
    İstanbul için soruyorum.
  • bizde katıldık palio kulübe :)

2004 model 83000km de boyasız kazasız tertemiz bir araç aldım 1.2 SL van modeli , 4 lastik taktım 250 TL ye , 150 TL ye komple yağ antifiriz karter koruması hava filtresi yağ filtresi değiştirdim.

aracı alalı 3500km yaptım , şehiriçi 24kr şehirdışı 21kr yakıyor araç , lpg taktırma konusunda düşünceliyim , ne dersiniz değermi ?
  • arkadaşım ş içi tüketim çok güzel ancak ş dışı daha da düşük olmalıydı 17-18 kr gibi ancak bu göreceli birşey hızlı sürersen daha çok yakar araç 60 beygir senin araç sanırım..gaz taktırırsan ş içi 16-17 kr,ş dışı ise 13-14 kr yakıt tüketimin olur gayet güzel olur dizel ile aynı değerler neredeyse yalnız senin aracın tek handikapı düşük motor gücünden dolayi fazla sıkıştırmaya gelmediği tam bir şehir içi arabası zorlanınca fazla tüketim oluşuyo
  • slm arkadaşlar 99 palio weekend hl ac ' var üzerinde brc sıralı sistem tüp var 2. viteste tekleme yapıyor acaba gaz mı yemiyor yoksa filitrelermi tıkalı birde afyonda BRC servisi bulamadım ? yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veekend03lm -- 3 Aralık 2009; 15:17:16 >
  • merhaba ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^
    benim bi sorum olacaktı?
    2. el palio weekend 1.4 AC 2000 model alıyoruz
    bunun hakkında ne diyorsunuz??
    111bin km de lpg li 11 civarında fiyatı?
    aile arabası olarak uygun geldi bize ancak motoru nasıldır önemli olan o
    masraf çıkarmaması lazım bakımı yapılmış diyorlar ama bilmiyoruz
    zaten çok da bilgimiz yok bu araba konularında bi 5 10 yıl anadol kamyonet kullandık canavar gibi ;)

lütfen acil yardımcı olursanız çok sevinirim...
    şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: adleronur

merhaba ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^
    benim bi sorum olacaktı?
    2. el palio weekend 1.4 AC 2000 model alıyoruz
    bunun hakkında ne diyorsunuz??
    111bin km de lpg li 11 civarında fiyatı?
    aile arabası olarak uygun geldi bize ancak motoru nasıldır önemli olan o
    masraf çıkarmaması lazım bakımı yapılmış diyorlar ama bilmiyoruz
    zaten çok da bilgimiz yok bu araba konularında bi 5 10 yıl anadol kamyonet kullandık canavar gibi ;)

lütfen acil yardımcı olursanız çok sevinirim...
    şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum!

selam,fiyatı konusunda çok fazla birşey diyemiyorum..O parayı edebilir de etmeyebilir de..çok temizse herşeyi dört dörtlük çalışıyorsa o parayı eder..temiz değil ve eksikleri varsa en fazla edeceği 10.000 tl..o da en fazla..eğer araç içinize sindiyse uzun süre binmeyi düşünüyorsanız alın güle güle kullanın..O model ve km deki bir aracın elbette bazı sorunları ile karşılaşacaksınız ama sizi bezdirecek türden arızalar değil..genel olarak motor ömrü uzun diğer yürüyen aksamı sağlam bir araç..Bu araçlarda en sık karşılaşılan arızalar;soğutma sisteminde(hortumlar vb.)su kaçağı..Genleşme kabı çatlaması,külbütör kapağından yağ sızdırması(ki ben çözdüm o sorunu) lambda sensörü arızası..ecu nün rölesinde takılma,kalorifer kumanda butonunda takılmalar ve tel çıkması,koltuk perçinleri zayıflıyor zamanla..ama bunların hepsi çok basit şeyler..saydıklarım dışında genel kronik arızaları yok bu araçların..kaportaları paslanmaya karşı çok iyi,ön takımları çok iyi,yol tutuşları sınıfına göre gayet makul,yakıt tüketimleri sınıf ortalamasında,çekiş elbette gücü nispetinde sınırlı..Plastik kalitesi zayıf olmakla beraber dacia dan çok çok iyi..99 model 165.000 km deki paliomdan daha tık ses yok,ne torpido,ne ön tk ne de herhangi bir yer..Yalnız bir şey var atlamayayım aklıma geldi koltuk perçinleri zayıfladığı için öne arkaya esneme olduğunda çok az bir tık sesi yapıyor her zaman değil..velhasıl binilecek arabalar herşeyiyle memnun ediyor kullanıcısını..parasına göre araba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!u

Arkadaşlar cevaplar için hepinize teşekkür ederim.
    Bu ustalara hiç mi hiç güven olmuyor. Bir ustaya gösterdik hemen hortumlar değişecek 50 tl masrafı var, düzelmezse silindir kapağı sökülecek 200 tl ye patlar dedi. Sonra başka bir ustaya gittik, bir kaç yerini sıkıştırdı, oraları bize gösterdi. 20-30 km yol yapıp buraları kontrol edin sızma varmı diye olursa bakarız bir daha dedi. Ondan sonra baktık şu anda ciddi bir su eksiltme olayı yok çok şükür.

Dün hataydan antepe gelirken kaloriferin çalışmadığını farkettim, yolda donduk resmen. Aradım bir ustayı sordum termostatı yoktur termostat takılacak dedi. Bugün başka bi tamirciye götürdüm, bi elektrikçiye göster dedi. Götürdüm meğersem soğuktan sıcağa çeviren düğme bozulmuş çevirmiyor. Adam aşağıdan bişeyler yaptı eliyle çevirdi 2 dk sürmedi, şimdi kalorifer canavar gibi ısıtıyor.

Anladım ki birkaç yere gösterip ondan sonra yaptırmak lazım.

Selam,mk1 kasa palioların kronik arızasıymış bu kalorifer kumanda butonu arızası..Benim aracımda da bozuk şu anda..Telini değiştirdim yine olmadı çünkü problem yalnızca telde değilmiş..Baktım ki butonun iç yüzündeki cırt cırt ses çıkaran tırnakları bozulmuş,buton bir tarafa döndürünce atlama yaparak dönüyor ve turu bozuluyor,dolayısıyla da tam sıcak ya da tam soğuğa alınamıyor kalorifer..Ben de alttan (torpidonun altında sağ tarafta telin kumanda ettiği musluk ayıracı var) musluk ayıracına bağlı olan telin ucunu çıkarıp iptal ettim ve soğuk sıcak geçişlerini alta eğilerek oradan yapıyorum yazın hiç lazım olmuyor kışın ise arada ayarlamak gerekiyor onun için en az 150-200 lira para isterler ben de hiç elletmiyorum kendim de ellemiyorum boşverdim böyle kullanmaya devam satacağım zaman yaptırır öyle satarım..

benim aractada kalorifer sorunu var bir türlü çözemedim 3 sefer ustaya gittim ama çözülmedi
    olay şu kalorifer kumandasını cevirdim takılmış zorladım busefer attı boşa dönmeye başldı neyse
    arkadas tanıdık var ben yaptırim dedi verdik yaptırmış 50 kagıta sonra bi baktım kaloriferden su sesi geliyor öyleböyledegil bayagı rahatsız edici yukarıaşşagı bariz su sesi sag torpido altında musluk varmı ona baktılar düzelir gibi oldu ama oda boş cıktı şimdi kış geldi bu sesi yine dinleyecez.bunun çaresi varmıdır.
  • evet çaresi var radyatörün havasını alacaksın veya bilen biri alacak kalorifer musluğu sıcak konumda iken hava alınırsa daha iyi olur soğutma sisteminin havası alınınca su sesi kesilir merak etme önemli birşey değil çok basit
  • Arkadaşlar bende 2007 palio 1.4 dynamic var, bunu 2007 doblo 1.3 active dizel ile değiştirmeyi düşünüyorum. 17000 lira dedi adam. Sizce değer mi?
  • pokomon24 yalnız birşey var sistemde kaçak varsa yani soğutma sıvısı eksiliyorsa hava yapmaya devam edecektir onun için sorunu çözmelisin öncelikle sonra hava alınıp kontrol edersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bur@ku

Arkadaşlar bende 2007 palio 1.4 dynamic var, bunu 2007 doblo 1.3 active dizel ile değiştirmeyi düşünüyorum. 17000 lira dedi adam. Sizce değer mi?

17 dizel palio yerine

19 a grande punto daha akılcı olur
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.