Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (510. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

120 bin km

Sanayide yaptırdım.

Afyon fiat yetkili servis 850tl fiyat çekince mecbur sanayiye gittim😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michelin kullanıyorum, daha iyisi diyebileceğiniz lastik tavsiyeniz var mı?

• beyler fiat palio 1.4 rt 1999 model kullanan var mı? araç nasıldır alınır mı? bilgi verebilir misniz?
  • Bu resimdeki plastik aksamı nereden bulabilirim... Kapalamaları satılıyor ama kendisini bulamadım... Özel bir adı var mıdır...

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

• yksln kullanıcısına yanıt
    bugüne kadar en memnun kaldığım lastik BFgoodrich oldu, yol tutuş ve fren konusunda çok iyiydi ama keyfini süremeden arabayı satmıştım ...

@yksln
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    İlk defa duydum ilginç

• Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. 1 ay önce aldığım 2000 model 1.6 palio kullanıcısıyım. Mimgas sıralı sistem var.

-Bu araçta arka tekerlerde rot var mıdır? Veya kasislerde özellikle sol arka teker taraftan gelen ses sizce nedir.

Deneyim paylaşımı:

aldığımda yağ değişimin yaptırdım(magnetic 10/40)raçta şu an 2000km yaptım. 1000km önce yağ lambası yanmaya başladı,500km ye kadar yüksek devire geçince (5000 üstü) yağ lambası sönüyordu. Son 500km sürekli yanmaya başlamıştı ve bu 1000km içerisinde 2-3 günde bir yaptığım kontrolde hiç yağ eksilmesi gözlem

edim. Geçen gün yolda giderken farlar söndü araç stop etti ve gazda çalışmamaya başladı. Daha sonra bir yere uğradım stop edince benzinde de çalışmadı. Akünün boş olduğunu gördüm(siyah renk) sonrası başka araçtan şarj ederek devam ettim. Ertesi gün oto elektrikçi usta baktı şarz dinamosu arızalı diyerek şarz dinamosu söktü. Konjektör, rulmanlar, şarz dinamosu kayışı ve direksiyon kayışı değişti. Ustanın dediğine göre şarj dinamosuna yağ girmiş(bu da ilginç durum araştıracağım) akü dolumu falan yapıldı sorun çözüldü.

Enteresan olan durum, şarj dinamosu tamirinden önce sürekli yanan yağ lambası şarj dinamo tamiri sonrası artık hiç yanmıyor. Neden ki?

Ayrıca şarj dinamosu tamiri sonrası çekiş performansından düşüş olduğunu hissediyorum. Şarj dinamosu ile Alakalı bir durum olabilir mi?

Tşk

Gemlik 'ten (Bursa) slmlar

• antibiotic1907 kullanıcısına yanıt
    İnternette oto parcacilarda vardi.ama fiyati yuksek gibiydi oyle hatırlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: nemkate

Arkadaşlar arabam uzun yolda klimayı açınca ortalama 30 40 km sonra gaz pedalınin üstünden şu akıtıyor. Klimayı kapayinca belirli bir süre sonra düzeliyor 3 defa test ettim aynı şekilde sonuç verdi. Gelen su kalorifer peteği den diye düşünüyorum çünkü ayağıma damlayinca bayağı sıcak su. Ama neden böyle birşey yapar ki klimayı açınca

Klima havadaki suyu tahliye ediyor. Tahliye kanalı tıkalı olunca da müsait yerlerden akıtıyor. Oto Elektirikciye gösterirseniz, kanalı kolayca açar. Kalorifer, petek vs. derse kulak asma. Kendin de yapabilirsin. Çok kolay bir iştir.Yolcu tarafından, tahliyeyi bulup tornavida ile açarsın..
  • Cevap için tşk alusta fakat aracım klimalı değil

• Arkadaşlar selam aracım 2008 1.3 Multijet Palio. Km215bin. Arabada kontağı çevirince hiçbir gösterge gelmiyor. Marş yok hiçbir şey yok

. Kısa farlar yanıyor teyp çalışıyor dörtlü yanıyor hepsi bu

. Kafayı yiyorum lütfen yardım edin. Tamirciye gittim geldi sigorta paneli dedi kontak dedi beyin dedi yaptı haftaya aynısı tekrar oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: alusta

quote:

Orijinalden alıntı: nemkate

Arkadaşlar arabam uzun yolda klimayı açınca ortalama 30 40 km sonra gaz pedalınin üstünden şu akıtıyor. Klimayı kapayinca belirli bir süre sonra düzeliyor 3 defa test ettim aynı şekilde sonuç verdi. Gelen su kalorifer peteği den diye düşünüyorum çünkü ayağıma damlayinca bayağı sıcak su. Ama neden böyle birşey yapar ki klimayı açınca

Klima havadaki suyu tahliye ediyor. Tahliye kanalı tıkalı olunca da müsait yerlerden akıtıyor. Oto Elektirikciye gösterirseniz, kanalı kolayca açar. Kalorifer, petek vs. derse kulak asma. Kendin de yapabilirsin. Çok kolay bir iştir.Yolcu tarafından, tahliyeyi bulup tornavida ile açarsın..

Allah razı olsun kardeşim. Kalorifer dese bile yeni sıfır taktım 3 aydır sorun yok. Dediğin gibi bir problem var ondan olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eşref1676

Cevap için tşk alusta fakat aracım klimalı değil

Kardeş cevabım sana değildi ki...

Eşref kardeş, Madem gündem oldu deyip senin sorununu da okudum.
    Bence dinamo tamiri sırasında dikkatsiz davranan usta arabanın ilgisiz yerlerinin ayarını bozmuş. Tekrar gözden geçirilmeli. Yağ lambası yanması için yağ müşürü kablosunun takılı olması ve müşürün çalışır olması gerekir. Bu lambanın zamanlı zamansız yanmasına sebep kalitesiz işçilik ve malzemedir. Bende albea var ordan bilirim. Motor bölümünü üsten ve alttan gözden geçirip sıcak yerlere temas eden veya hasarlı kabloları ( tüm fiat kullanıcıları) kendiniz bantlayıp emniyete alabilirsiniz. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alusta -- 22 Ağustos 2017; 14:57:53 >
  • LPG nin ucuz olduğu istasyonlar var ordan gaz almak palio 1.4 zarar verir mi araca???

• asım2 kullanıcısına yanıt
    Abartılı bir ucuzluk varsa uzak dur, % 5 gibi ucuzluk varsa tercih edilir birşey olmaz düşüncesindeyim..Çok tedirgin oluyorsan bildik istasyondan şaşma 3-5 lira için

• Bir yerde 2.30 başka yerde 2,67 gibi fiyat

• asım2 kullanıcısına yanıt
    Hileli olma ihtimali yüksek, riske girilmez

• Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracım 99 model Palio 1.4 el baş edemediğim canımı sıkan birtakım sorunlarım var cevap bulmak umuduyla paylaşmak istedim

Sabahları sogukken calistirdigimda benzinde tekleme yapıyor aragazi verince falan 2.-3. gaza basisimda gaz yemek yerine stop ediyor LPG'de pek bı sorun yok lakin genel anlamda bir çekişten düşme durumum mevcut ayrica geç çalışmada var 2-3. Marşta aliyiraracın motoru 2015 senesinde yapılmış ben alalı 6 ay oldu yaklaşık 8.000 km yaptım yağı Castrol magnatech 10-40 yağ koyali 5 bin km oldu bu sürede 1 litre daha yağ ekledim yani son 1-2 aydır yağ eksiltme mevcut benzinde çalışmama sorunum için sanayiye gittim usta akşam birakmami sabah onlar sogukken deneyeceklerini söyledi akşamdan bıraktım aracı ertesi gün gittiğimde arabama kompresyon testi yaptık kompresor kaçırıyor motorun açılacak 1000 ile 5000 arası masrafın çıkar kendini hazırla dedi oradan alıp başka bı ustaya götürdüm o arabayı soğutup bakmamis bile motorunda pek bı sorun yok dedi sizce sorunum ne olabilir nasıl bir yol izlemeliyim

Bu arada LPG sistemim sıralı deil sürekli LPG de ilk çalışma yapıyor ve arabayida çok sakin sürmem 3500 gibi vites atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusufbaykan -- 28 Ağustos 2017; 11:17:58 >
  • Yusufbaykan Y kullanıcısına yanıt
    Bu soruna burdan çözüm bulman zor.Aracında kompresyon kaçağı var bencede,yağ sekmanların da kaçırıyor ki yağ eksiltmesi bundan olur.. Aracını bir ustaya daha götür..Hangi ildesin? İstanbul'da 4-5 usta önerebilirim..Bu arada bir sorunun olduğunda önce aracın orijinal halini düşünerek hareket etmelisin,benzinde sağlıklı çalışmalı motor..Benzinde hiçbir problem olmayacak ki sonrasında Lpg üzerine eğilebilesin..

• 
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.