Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (439. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABALAR ARKADAŞLAR PALİO 1.2 ACTİVE MK 2 8 WALF KLİMASIZ PALİO 128.000 KM DE ARACIMIN ÖZELLİLKERİ BU ARACTA SADECE 2 LOKAL BOYA VAR SAĞ ÇAMURLUK VE MOTOR KAPTUNUN SAĞ KISIMINDA 2 KARIŞ KADAR ARACIMI SATIP 2009 MODEL PALIO KLİMALI OLANLARINDAN ALMAK İSTİYORUM SİZCE BENİM ARACI KAÇA YAZMALIYIM ACELEM YOK 1 AY İÇİNDE SATILIRSA İYİ OLUR.ARAÇ PALİONUN ORJİNAL RENGİ TURUNCU.LPG LOVATA MARKA RUHSATA İŞLİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi survivorallstar -- 7 Mart 2016; 23:29:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelikuputis

quote:

Orijinalden alıntı: smhsyhn*34

quote:

Orijinalden alıntı: kelikuputis

Dün sanayiden çıktı araba ama baya tuzlu bir çıkış oldu artık yapacak bir şey yok çok da uğraşmak istemedim. Hesabımız 740 tl tuttu 700 verdik.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Tamiri yapan yer Denizli 3. Sanayi Oto Tekniker.

http://www.ototekniker.com/

https://www.google.com.tr/maps/uv?hl=tr&pb=!1s0x14c73e32ce6115b9:0x53dd1b546ed8ba58!2m5!2m2!1i80!2i80!3m1!2i100!3m1!7e1!4s//plus.google.com/photos/photo/107594147592234924981/6039971709967809010!5sdenizli+oto+tekniker+-+Google%27da+Ara&sa=X&ved=0ahUKEwidnryrzKvLAhWL83IKHQYqDfwQoioIYDAN

İş yeri çok kalabalık saydığım kadarıyla 10 kadar işçi var ama vızır vızır çalışıyor. yaptıkları iş iyi demek ki bu kadar tutuluyorlar. Fakat fiyatı fahiş geldi bana ve bir daha buraya gitmemeye karar verdim. Bakım için de bekleriz dedi de içimden çok beklersiniz dedim. Başka yerler tavsiyeler bekliyorum Denizlili arkadaş varsa.

Değişen parçaların OPAR mı diye sordum değil fakat birinci sınıf parça iyisi olduğunu söyledi. Günahı kendinin. Çıkan şanzıman yağını gerş koydurdum çünkü ir yıl içinde aracı satmayı düşünüyorum, bir de 170 tl dedi şanzıman yağının yenisine. Olmazsa kendim başka bir yerden bulurum. Şimdilik kısıtlı bütçemiz zaten bu durumda iyice kısıtlandı. Acil olanları hallettik sadece.

Benim için esas sıkıntı mekanik işçilik (bir de mekanik süslemesi ile sunuyor arkadaşlar bildiğimiz işçiliği) başlığı altında 300 kayme para alınması. Açıkçası bana bu çok geldi. Allah kimseyi aç gözlü insanların eline düşürmesin.

Salıncak komple sağ - sol: 180 tl
    Balata sprey: 25 tl
    Mekanik işçilik: 300 tl
    Sol Aks istavroz:185 tl
    Sol aks iç körük: 20 tl
    Rot Ayarı: 30 tl

Sizlerden bu mesele ile ilgili yorum ve değerlendirmeleri bekliyorum.

Fiyatın tuzlu olduğu balata spreyinden belli. En kral bala spreyi 15 tl,ben o paraya internetten tanesi 5 liraya 5 adet almıştım 404 marka olanindan.
    Allah bunların eline kimseyi düşürmesin yolmaya uğraşıyorlar,birazda işten anlarda işine karisirsan senden kötüsü olmaz.
    Bu arada arkadaşlar fren hortumlarinizi kontrol ettirmeyi unutmayın ben değiştirdim çatlama yapmıştı,tanesi 13 tl parça filosunda...

Valla öyle oldu bundan sonra bakım işlerini kendim yapmayı düşünüyorum kendim kontrol ederim aracı. Derler ya en iyi doktor kendindir. Bunda da öyle senin aracına senden başka kimse iyi bakamaz. Benim sıkıntım çok bilmiyorum bu işleri örneğin bu sprey ne işe yarar? Niçin kullanılır. İnternetten hangi sitelerden aldınız?

Hb de var balata spreyi en iyisi Würtdür oda 10 tl.
    Balatalar i ve kampanalari tozdan kirden arindirmak için kullanılırdiyer kirli parçaların temizligindede kullanılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysfgkbrk

Valla ben kullanıyorum ama aldığımda takılıydı zaten araçta isterseniz fotosunu gönderebilirim

Çok iyi olur kardeşim. Ayrıca sağında solunda marka falan yazıyor mu bi bakabilir misin? ve geçmeli mi yoksa vidalı mı?
  • Arkadaşlar 2000 model 1.4 benzin/gazlı weekend aracım var. Yaklaşık 3000 km önce yağını yeni koydum ama bugün araba yağ lambası yaktı, motorda gram yağ kalmamış. Sabahları altına aktığımda yerde kaçak gözükmüyor yada çalışırken mavi duman görmedim hiç. Sizce problem nerede olabilir ve ne kadara tamir edilir ?
  • megaturk kullanıcısına yanıt
    Hocam yağın o kadar eksilmesi kesinlikle normal değil 3000km/1lt ideal değerdir fabrikada bunu belirtiyor heleki lpg de kullanıyoruz bu sınır düşebilir.Fakat sizin durumunuz farklı bu durumda 2 seçenek var en yüksek ihtimal aracın yağ yakması ikinci ihtimal ise aracın yağ kaçırması,ilk olarak tavsiyem aracınıza binin benzinde 7000 devire kadar getirin ve gazdan bırakarak egzoza bakın siyah duman veya mavi duman bırakıyor mu bırakıyorsa yağ yakma ileriki seviyelere doğru ilerliyor demektir.Motor kapağından anlamanız bu tür motorlarda zor yapısı gereği üfleyerek çalışan bir motor ustaya gösterebilirsiniz emin olmak istiyorsanız.Çünkü eski aracımda 1000/1lt yağ yakıyordu ve araba dengesiz bir şekilde siyah veya mavi duman atmıyordu sadece yokuşlarda ve sıkıştırdığımda arkamda hafiften bir siyah duman bırakıyordu.

Diğer bir olasılık ise motorun bir yerden çaktırmadan yağ kaçırması bunun için size 2 seçenek sunabilirim motoru yıkatabilirsiniz(ustalara sorduğumda bizim motorlarda yıkatmanın çok sağlıklı olmadığını her şeyin açıkta olduğunu söylüyorlar)Motor ustasına giderek kanalda kontrol etmesini sağlamak ise 2. seçeneğimdir.
  • Hocam zerre siyah yada mavi duman yok, ne normalde ne de sıkıştırmada, sadece soğuk havada beyaz duman atıyor usta da normal dedi. Birazdan ustaya götüreceğim bakalım durama göre de buradan yazacağım ...

EDİT: Ustaya baktırdım; öncelikle yeni yağ koyduk, sonra usta arabayı sıkıştırmamı istedi, dediğine göre yağ yakma, ötme yok. Sonra kanala aldı kaçak için baktı ama birşey göremedi, son olarak dediği daha önceki yağ kalitesiz olduğundan normalden daha hızlı uçmuşmuş. Şimdi kontrol ediyorum damlama varsa götüreceğim motoru yıkatıp tekrar bakacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaturk -- 8 Mart 2016; 12:39:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaturk

Hocam zerre siyah yada mavi duman yok, ne normalde ne de sıkıştırmada, sadece soğuk havada beyaz duman atıyor usta da normal dedi. Birazdan ustaya götüreceğim bakalım durama göre de buradan yazacağım ...

EDİT: Ustaya baktırdım; öncelikle yeni yağ koyduk, sonra usta arabayı sıkıştırmamı istedi, dediğine göre yağ yakma, ötme yok. Sonra kanala aldı kaçak için baktı ama birşey göremedi, son olarak dediği daha önceki yağ kalitesiz olduğundan normalden daha hızlı uçmuşmuş. Şimdi kontrol ediyorum damlama varsa götüreceğim motoru yıkatıp tekrar bakacakmış.

Abi yağın uctuğunu ilk defa duyuyorum,ah bu ustalar kartel contana bakdir büyük ihtimal oradan kaçıra bilir 3000 km de yağı bitirmesi hiç normal deyil iyi takip et

• quote:

Orijinalden alıntı: yuppie06

Hocam yağın o kadar eksilmesi kesinlikle normal değil 3000km/1lt ideal değerdir fabrikada bunu belirtiyor heleki lpg de kullanıyoruz bu sınır düşebilir.Fakat sizin durumunuz farklı bu durumda 2 seçenek var en yüksek ihtimal aracın yağ yakması ikinci ihtimal ise aracın yağ kaçırması,ilk olarak tavsiyem aracınıza binin benzinde 7000 devire kadar getirin ve gazdan bırakarak egzoza bakın siyah duman veya mavi duman bırakıyor mu bırakıyorsa yağ yakma ileriki seviyelere doğru ilerliyor demektir.Motor kapağından anlamanız bu tür motorlarda zor yapısı gereği üfleyerek çalışan bir motor ustaya gösterebilirsiniz emin olmak istiyorsanız.Çünkü eski aracımda 1000/1lt yağ yakıyordu ve araba dengesiz bir şekilde siyah veya mavi duman atmıyordu sadece yokuşlarda ve sıkıştırdığımda arkamda hafiften bir siyah duman bırakıyordu.

Diğer bir olasılık ise motorun bir yerden çaktırmadan yağ kaçırması bunun için size 2 seçenek sunabilirim motoru yıkatabilirsiniz(ustalara sorduğumda bizim motorlarda yıkatmanın çok sağlıklı olmadığını her şeyin açıkta olduğunu söylüyorlar)Motor ustasına giderek kanalda kontrol etmesini sağlamak ise 2. seçeneğimdir.

Hocam bizim motorlar neden yapısı gereği üfleyerek çalışıyor,sebebi nedir acaba??

• smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuda teknik bir bilgim pek yok sadece ustalardan bunun motorun yapısıyla ilgili olduğunu öğrendim.Motor kapağını veya yağ çubuğunu açtığınızda motor çalışırken hava üflüyor,hava üflemesinde sıkıntı olmadığını fakat havayla beraber duman geliyorsa yağ yaktığını belirtiyorlar.

Benim araçta da kapağı açtığınızda hava üflüyor fakat duman veya yağ gelmiyor 4000km/1lt yağ ekliyorum 10.000 km de bir yağ değişiyorum.

Ustanın dediği doğrudur kalitesiz yağ kullanımında veya fabrikanın tavsiye ettiği yağ çeşidinden farklı yağ koyarsanız araç yağ eksiltebilir ustaların tavsiye ettiği her zaman araca aynı yağı koymanızdır castrol 10/40 magnatec tir

Not:0 Km araçlarda bile bu üfleme mevcut fakat bu üfleme makul seviyede olması gerekiyor genelde alet kullanmazlarsa motor kapağını açarlar aracı çalıştırırlar kapak eğer motordan atıyorsa üflemenin çok olduğuna karar veriyorlar tabi en kesin çözümü alet ile bujileri tek tek sökerek basınç ölçmedir.
  • Palio teyp baglanti renklerini bilen var mi

• 2000 model ilk kasa paliolarda direksiyonu tek parmağınızla rahat bir şekilde döndürebiliyor musunuz ? Benim araçta sanki direksiyon sertleşti gibi tek elle biraz zor dönüyor ama iki elle çok rahat çevirebiliyorum. Herkesin bileğinin gücü bir olmaz ama kuş gibi hafif direksiyon denilebilir mi ? bu arada çevirdiğimde ses geliyor bu hidrolik sesi olduğunu biliyorum ama yine de ekliyeyim. Yağın seviyesi max da ama temizletmek istiyorum. Elektrikçi mi bakar motor ustası mı h.d sıvı değişimine ? Cümleyi toparlayamadım pek akşam yorgunluğuma verin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: 1.2 16 valf

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

merhaba,

eşime otomatik araç bakıyorum. bu araç denk geldi..feel modelinin ne farkı var ? fiyat nasıl sizce? ederi nedir? teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-model-palio-otomatik-6-vites-speedgear-sanziman-278939779/detay

eğer eşinize alacaksanız honda jazz bak derim. hemde yaklaşık aynı fiyatlara bulabilirsin. palio bayanlara göre değil.

Hocam uygun fiyatlı olarak alınabilecek en iyi alternatif kesinlikle palio speedgear. Eşim de bende gayet rahatlıkla kullanıyoruz. Gerçekten çok başarılı bir otomatik şanzımana sahip.
  • Palio mk2 nin teybin sökmek için orta konsolu çıkarmak gerekiyormuş onu hallettim sonra içerde teybin 2 tane vidası vardı onları da söktüm ama teybi bi türlü olduğu yerden çıkaramadım nasıl çıkıcak bilen var mı orjinal teybi aracın blaupunkt kaset çalarlı

• quote:

Orijinalden alıntı: ysfgkbrk

Palio mk2 nin teybin sökmek için orta konsolu çıkarmak gerekiyormuş onu hallettim sonra içerde teybin 2 tane vidası vardı onları da söktüm ama teybi bi türlü olduğu yerden çıkaramadım nasıl çıkıcak bilen var mı orjinal teybi aracın blaupunkt kaset çalarlı

Mk1 de gösterge çerçevesinide sokmen gerekiyor teybin cercevesini tutan vidan8n biride gösterge cercevesinin altında. Mk2 de aynıdır sanırım ama gösterge cercevesini sökmek biraz ustalık ister dikkat et kırma

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

2000 model ilk kasa paliolarda direksiyonu tek parmağınızla rahat bir şekilde döndürebiliyor musunuz ? Benim araçta sanki direksiyon sertleşti gibi tek elle biraz zor dönüyor ama iki elle çok rahat çevirebiliyorum. Herkesin bileğinin gücü bir olmaz ama kuş gibi hafif direksiyon denilebilir mi ? bu arada çevirdiğimde ses geliyor bu hidrolik sesi olduğunu biliyorum ama yine de ekliyeyim. Yağın seviyesi max da ama temizletmek istiyorum. Elektrikçi mi bakar motor ustası mı h.d sıvı değişimine ? Cümleyi toparlayamadım pek akşam yorgunluğuma verin lütfen

Direksiyon hidroligini degistirmene gerek yok o yağ bozulmaz kolay kolay seviyesini kontrol et yetr. Öyle kuş gibi direksiyon olduğu soylenemez.
    Sesin nereden geldiği önemli nasil bir ses,direksiyonun etrafindanmi geliyor yoksa motorun oralardanmi?

• Nerede bizim ustalar da öyle basınç ölçme,kaba taslak bakar şöyle,net birşey de söylemez sonra ya satıcıya gire yda alıcıya

Eyvallah hocam o zaman uğraştıracak biraz bizi bu iş

• nemkate kullanıcısına yanıt
    Hocam şu şekilde takılmış direk koltuğun kendisine bağlı dışardan herhangi bir bağlantı göremedim
    Bu mesaja eklenen görseller:

• ysfgkbrk kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş kardeşim. 2008 modellerinde koltuk arkaya yaslama sol tarafta kanca şeklinde olduğundan geçirmelilerin rahatlıkla olacağını düşünüyorum.
    Motorun ordan Abi yani pedalların oradaki milden geliyor. Araç giderken değil de direksiyonu çevirirken. , bugün videosunu çekip ses duyuluyorsa atarım abi

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.