Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (437. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
912.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Termostatta bi sorun olabilir öncelikli o olmak üzere batirayim baski balatada sorun yoktur diye düşünüyorum internette bahsedilen testleri yaptım bir sorun yok gibi görünüyor ama yine de kontrol ettirmek lazim tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    Vallaha zaten bezdim lpg ye geçicem ama onda bile şehiriçi 30 35kurus yakar mi diye korkuyorum :)

• yMr09 Y kullanıcısına yanıt
    Belki biliyorsundur ama hatırlatmak istedim. Eğer termostatın açık kalmışsa aracın optimum sıcaklığa ulaşamayacak bu da yakıtını artmasına sebep olacak. Açık kalıp kalmadığını anlamak için aracın hararet göstergesi aşırı soğuklarda ve aşırı sıcaklarda dahi 90 derecede sabit kalması gerekiyor. Termostatın açık kalıp kalmadığını dik ve uzun bir rampada viteste gaza basmadan inerken hararetin düşüyorsa termostatın açık kalmıştır. Termostat 90 ve sonrasında açması gerekiyor. 90'a kadar kapalı kalması gerekir. Açık kalırsa araç soğuk veya sıcak farketmeksizin su devirdaimi yapar ve zengin karışım yakar. Temostat 25TL'lik bir parça değişimi de basittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yMr09

Aynen iyiymiş uzun yolda kaç? Ve hangi hiz ya da devirde kullanıyorsun uzun yolda?

Henüz uzun yol deneme fırsatım olmadı. Ama tahminimce uzun yolda benzinde ve araba dolu iken 25-26 krş yakacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yMr09

Vallaha zaten bezdim lpg ye geçicem ama onda bile şehiriçi 30 35kurus yakar mi diye korkuyorum :)

bence biran önce lpg taktır başka türlü yakıtı düşmez,bakımla felan 5-10 kuruş farkeder oda kimseyi tatmin etmez.

lpg ile 25 kuruş felan gayet ekonomik aracın olur.zaten ucuz basit bir kit takıyorlar atiker olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: vveeffaa

Merhaba arkadaslar. Gecen ay 2001 model 1.2 EL weekend aldım.İlk calistirmada rölanti sorunu yaşıyorum. Gazı bıraktığımda stop ediyor. Ama motor biraz ısınınca sıkıntı yok. Devir gezmesi de yok. Fakat klimayı açtığımda rölanti iyice düşüyor. Usta, rölanti motorunu degisti olmadı. Beyinde sorun olabilir dediler, baktırdım beyinde de problem yok. Ben de tekrar eski motoru geri taktırdım. Böyle bir şey başına gelen oldu mu? Z.a.v.o.l.i lpg var aracımda. sorun sadece motor sogukken ilk çalıştırmada. Acil yardım arkadaşlar lütfen

s.a kardeşim foruma girdiğinde bu mesajımı lütfen cevaplar mısın.

beyin tamiri sorununu çözdü mü benim soruna benziyor da...
  • Beyler palio club yakalamısken sorayım.

bende 2000 model palio 1.4 var ve araçta ilk calısmada asırı rolanti düsmesi sonra yolda asırı vermsiz gitme dip gaz bile olsa devir sabit hızla gaz yemiyor gibi ilerlemiyor.
    bazen ise aracı tutamıyorum acayip iyi gidiyor.
    şimdi bazen yapıp bazen yapmaması beni elektronik konulara itiyor. mesela bazen immobilizeri tanımıyor felan.
    sizce bu araçta beyin arızası mı var ve bir oto elektronikciye götürsem adam arızayı çözebilir mi?
  • Dostlar 2008 model 1.4 benzinli aracımın benzin göstergesi bozuldu. Dün fulledim maalesef en dipte yanıp sönüyor sürekli. Benzin samandirasi almam lazım herhalde benim modele uygun nerde bulabilirim parçasını

• quote:

Orijinalden alıntı: nemkate

Dostlar 2008 model 1.4 benzinli aracımın benzin göstergesi bozuldu. Dün fulledim maalesef en dipte yanıp sönüyor sürekli. Benzin samandirasi almam lazım herhalde benim modele uygun nerde bulabilirim parçasını

BULUNDUĞUN YERDEKİ PARÇACIDAN AL DERİM.GÖRDÜĞÜN MALZEMEYİ ALIRSIN.PEŞİN PARA VER, SIKINTI YAŞAMA.
  • Merhaba,

Yeni aldığım 2004 palio multijet sanayiye götürdüm.Ön düzen yenilenmesi için. Bana:

- 180 tl sol iç kafası
    - 200 tl sağ iç aks kafası
    - 170 tl şanzıman yağı
    - 60 ar tl salıncaklar
    ve daha birkaç parça daha masraf çıkardılar, gördüklerim bunlar. Şanzıman yağını çıkanı geri koyun dedim. Bunların bu kadar tutması normal mi OPAR marka değil ama birinci sınıf kaliteli mal dedi. Beni kekliyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelikuputis

Merhaba,

Yeni aldığım 2004 palio multijet sanayiye götürdüm.Ön düzen yenilenmesi için. Bana:

- 180 tl sol iç kafası
    - 200 tl sağ iç aks kafası
    - 170 tl şanzıman yağı
    - 60 ar tl salıncaklar
    ve daha birkaç parça daha masraf çıkardılar, gördüklerim bunlar. Şanzıman yağını çıkanı geri koyun dedim. Bunların bu kadar tutması normal mi OPAR marka değil ama birinci sınıf kaliteli mal dedi. Beni kekliyorlar mı?

http://www.parcafilosu.com/yedek-parca/fiat-palio-1-3-jtd-51-dizel-manuel/?stokPaketId=2382

• merhaba,

eşime otomatik araç bakıyorum. bu araç denk geldi..feel modelinin ne farkı var ? fiyat nasıl sizce? ederi nedir? teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-model-palio-otomatik-6-vites-speedgear-sanziman-278939779/detay
  • kelikuputis K kullanıcısına yanıt
    hocam fiyatlar sanki yüksek gibi opardan da fiyat alın bi.parçayı en iyisi kendiniz almanız çünkü tamirciler parçalardan da kar etmek istiyorlar.defalarca şahit oldum
  • arkadaşlar bende palio 1.3 multijet modeli var 2004 model sanırım mk2 diye geçiyor bu kasa aracı alalı 2 hafta oldu teyp orjinal teybi bunu sökmek için ön konsulu mu sökmek gerekiyor komple ? araştırıyorum ama temiz bi bilgiye ulaşamadım bilen değiştiren varsa teyp ve hoplarlörlerini bi yardımcı olabilir mi nasıl halledicez ön 2 hoparlörüm çalışmıyor duruma göre bi çözüm bulucam
  • kelikuputis K kullanıcısına yanıt
    az önce sanayiye parça sormaya gittim,boschcar bile sanayideki parçacıdan alıyor.

anadolu yakasında isen parçacı tavsiye edeyim. ayrıca şanzumanyağı tekrar kullanılmaz fiyatıda okada pahalı değil.

• Aracın ön tarafından motorun yanından gelen ses direksiyon kayışından geliyormuş zırrrrr baya bi bağırıyor du 50 TL işçilik dahil halledildi 😊

• ysfgkbrk kullanıcısına yanıt
    ön konsolu sırasıyla sökmen lazım alttan başlayıp yukarıya dogru sırasıyla.hazır kalıplar var başka teyp takmak istiyorsan.ön hoparlöre 16.5 - 17 lik ler olur.
  • ysnsln kullanıcısına yanıt
    Kitapçıkta ön hoparlör için 165 mm diyor zaten teybin gücü de 4x40watt peki konsolu sökmek için herhangi bi aparat var mı tornavidayla girişip zarar vermek istemiyorum

• ysfgkbrk kullanıcısına yanıt
    hocam aparat deilde su yıldız gibi ama dişi daha fazla olan bir tornavida var onla sökülüyor.dikkat etmen gereken nokta alttan sökmeye başlıycan,sökerken de dişler var onları kırmamaya diikkat et ben kendim söktüm öyle fazla zor değil.teyb yuvası 15 lirA bu arada elin biraz yatkınsa sökersin.ben teyibi değiştirdim pionner taktım.hoparlör konusuna gelince önlere de pıonner aldım ama emin ol orjinal kadar kaliteli ses vermedi tabiki anfiyle sunla beslemiyceksen.
  • ysnsln kullanıcısına yanıt
    yok anfiyle beslemeyecem açıkçası çok kaliteli bi ses aramıyorum şu an hiç yok zaten ses cızırtı falan yapmasın yeterli 30 40 volume a kadar hoparlörde sony alacam herhalde tercihim sıkıntı yoksa orjinal teybi hiç ellememek zaten arabanın her şeyi orjinal duruyor bende bozmak istemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.