Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
915.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar son eklentim mercekli angel eyes

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

• Harika olmuş gerçekten.

Eskişehir'de kış biraz sert geçiyor sanırım :)
  • cok teşekkürler üstat

hem ne bicim akşamüstü 4 gibi hafif hafif atıştirmaya başlamişti biz o ara arabayi toparlioduk 8 gibi garajin kapilari bi açtik her taraf bembeyazdi gece 12de de ortalik bu haldeydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLmIrA -- 3 Ocak 2009; 15:37:31 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_28801137/tm.htm

servis performanslarını değerlendirelim.
  • hocam naptın sen yaa tek kelimeyle harika olmuş. anlat bakalım hazır mı aldın farları yoksa kendi imalatın mı? hazır aldıysan kaça aldın? nerden aldın? kendin yaptıysan nasıl yaptın? ayrıntılı anlatman mümkün mü acaba?

maşallah
    quote:

Orjinalden alıntı: DeLmIrA

arkadaşlar son eklentim mercekli angel eyes

• arkadaşlar merhaba arabayı alalı 1 haftayı geçti bu arada biraz sürdüm ve bir bayana sürmeyi öğretiyorum.Bayanlara otomatik şart arkadaşlar:) kırmızı ışıkta 1.viteste 6000 devir gördüm. şu şartlarda ilk işim yakıt tüketimini ölçmek oldu. 1.3 multijet depoyu doldurdum. 203 km yol gidip tekrar depoyu doldurdum 31 TL aldı. yani km başına 150 krş falan çıktı çok uygun geldi bana tekrar hesaplayacağım bakalım aynı çıkacakmı. Bu arada yakıtı shell den aldım 2.42 TL sizce bir hatam varmı saygılar..
  • öncelikle teşekkürler farlar uzun kisa mercekli el yapimi farlar,bende internetten buldugum bi ilan vasitasiyla aldim,ancak elime ulaştiginda pek iç acici bi durumda degildi;

angellar bi kere cok silik yaniyordu mercekleri oynuyordu,satan arkadaşin özensiz kargolamasi sayesinde de far kulaklarindan ikisi yolda kirilmişti,ilk başlarda cok sinirlendim tabi hatta arayip geri göndermeyi de düşündüm,ama daha sonra bidaa çift mercek fari nerden bulucam dedim vazgeçtim kendim adam etmeye karar verdim,angellarin altina beyaz folyo yapiştirip daha parlak yanmasini sagladim,merceklerin silikonlarini komple söküp tekrardan mastik silikonla sabitledim..kırılan ayaklari plastik kaynagi yapip sabitledim..far cami düzgün kapatilmadigi için( el işi silikonuyla kapatmişlar yuhh dedim ) içine toz almiş tabi dogal olarak,içini komple temizleyip camini yine duzgunce mastik silikonla kapattim,elektronikle ugraştigimiz icin benim için cok zor olmadi elektrik baglantilarini elden geçirdim,saçma sapan yerlerden baglantilar alinmiş,onlari iptal ettim kendim tekrardan elektrik çektim,toparladim..bide xenon ampullerinin cok sıkı kapatilmasi gerekiyor bunun icin yine mercek kapsulune zihni sinir bi proje üretip arkadaşlarlarimle birlikte oturup düşünüp yayli bi kilit sistemi yaptik ve kullanilabilir hale getirdik taktik toplamda benim 2 ve son gün yardim eden arkadaşlarimin 1 gününü yedi ama güzel de oldu sanirim,bu olayin baştan sona bana maliyeti 200 lira civarinda oldu,tabi hiç bişekilde bi işçilik ücreti ödenmedi o yüzden pek pahaliya patlamadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLmIrA -- 4 Ocak 2009; 15:26:40 >
  • tebrik ederim eline sağlık kardeş.güzel olmuş.

bende inşallah şu sıralar lastik alacam. yaza çıkınca maddi durumu da düzeltince yavaş yavaş aksesuarlara başlayacağım inşallah.

güle güle kullan.
    quote:

Orjinalden alıntı: DeLmIrA

öncelikle teşekkürler farlar uzun kisa mercekli el yapimi farlar,bende internetten buldugum bi ilan vasitasiyla aldim,ancak elime ulaştiginda pek iç acici bi durumda degildi;

angellar bi kere cok silik yaniyordu mercekleri oynuyordu,satan arkadaşin özensiz kargolamasi sayesinde de far kulaklarindan ikisi yolda kirilmişti,ilk başlarda cok sinirlendim tabi hatta arayip geri göndermeyi de düşündüm,ama daha sonra bidaa çift mercek fari nerden bulucam dedim vazgeçtim kendim adam etmeye karar verdim,angellarin altina beyaz folyo yapiştirip daha parlak yanmasini sagladim,merceklerin silikonlarini komple söküp tekrardan mastik silikonla sabitledim..kırılan ayaklari plastik kaynagi yapip sabitledim..far cami düzgün kapatilmadigi için( el işi silikonuyla kapatmişlar yuhh dedim ) içine toz almiş tabi dogal olarak,içini komple temizleyip camini yine duzgunce mastik silikonla kapattim,elektronikle ugraştigimiz icin benim için cok zor olmadi elektrik baglantilarini elden geçirdim,saçma sapan yerlerden baglantilar alinmiş,onlari iptal ettim kendim tekrardan elektrik çektim,toparladim..bide xenon ampullerinin cok sıkı kapatilmasi gerekiyor bunun icin yine mercek kapsulune zihni sinir bi proje üretip arkadaşlarlarimle birlikte oturup düşünüp yayli bi kilit sistemi yaptik ve kullanilabilir hale getirdik taktik toplamda benim 2 ve son gün yardim eden arkadaşlarimin 1 gününü yedi ama güzel de oldu sanirim,bu olayin baştan sona bana maliyeti 200 lira civarinda oldu,tabi hiç bişekilde bi işçilik ücreti ödenmedi o yüzden pek pahaliya patlamadi

• teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkkabaoglu

mk1 serilei için teyip ve ön konsol çıkarma işlemini Teampalio nun forum sitesinde ayrıntılı ve resimleri ile anlatmışlar. sanırım işine yarar. Jant kapağına gelince fiat parçası satan her yerde kolayca bulursun. Ben Trabzon'da sanayide kolayca bulmuştum.

quote:

Orjinalden alıntı: szymek61

quote:

Orjinalden alıntı: jordan83

quote:

Selamın Aleyküm Arkadaşlar Aranıza Yeni katıldım Palio 1.4 el 2000 model Tartarini Sıralı lpg

Aleyküm Selam kardeş. hayırlı uğuru olsun,Allah kaza bela vermein.hoşgeldin kulübümüze. umarım soruların ve cevaplarında kulüpte aktif olursun.

Saol Allah razı olsun hoşbulduk tabi aktif olmaya çalışıcam hatta ilk sorumu sorim diyorum =) aracın üzerinde orjinal teybi var onu nasıl çıkarabilirim zarar vermeden ve 98-2002 arası modeller için 13" jant kapağı nereden bulabilirim anadolu yakasında

Eyvallah kardeşim bilgilerin için çok saol...
  • Rica ederim. Umarım faydası olmuştur.
  • 2000 Palio Weekend 1,4 EL ye LPG taktırmıştım ancak çok fazla sarfiyat var ve dengesiz tüketim mevcut. Acaba sıralı sistem olurmu?
    Bazen 100 km de 14 lt yi geçiyor. Bazen de 9 lt lere iniyor. Sürekli ayarla uğraşıyorum.
    Tavsiye edeceğiniz bir marka ve tip varmı acaba...

quote:

Orjinalden alıntı: jordan83

quote:

Orjinalden alıntı: barbaros25

Motordan anlayan arkadaşlar

2000 MODEL 1.6 16v palio'ya sıralı tip LPG mi takılır yoksa düz mü?

Ustanın biri "sıralı tip taktıracaksın" dedi
    diğeri "tek noktadan enjeksiyona sıralı olmaz" diyor.

Bilen bir arkadaş varsa bir yol gösterirse sevaba girer.

olur olmaz kazık yiyip, bi de motordan olmayalım.

Teşekkürler.

senin araban 16v.kesinlikle sıralı sistem takılmalı bence.

• arkadaşlar palio 1,6 16hl yeni aldım lpg si yok ne önerirsiniz bana sıralı mı yoksa normal mi tşklr
  • quote:

Orjinalden alıntı: onursan

arkadaşlar palio 1,6 16hl yeni aldım lpg si yok ne önerirsiniz bana sıralı mı yoksa normal mi tşklr

Sıralı 1. tercihiniz olmalı. 1.6 lar metal manifoltlu olduğu için normal sistem de takılıyor ama randıman düşük oluyor.
  • Lpg konusunda ben daha önceki aracıma Brc my-07 taktırmıstım ve memnundum. Şimdi ise gittim atiker taktırdım. bundan da çok memnunum.performans ve yakıt harika. brc 1700 e atiker ise 990 a takılıyor. neredeyse 2 katı. ben atikerden memnunum. hangisi aklınıza yatarsa onu taktırın yinede
  • Arkadaşlar 2 gündür kimse girmiyor mu???????????
  • Arkadaşlar ben aracımın stoplarını sağlıklı bir şekilde nasıl karartabilirim yada kırmızıya çevirebilirm ?
  • quote:

Arkadaşlar ben aracımın stoplarını sağlıklı bir şekilde nasıl karartabilirim yada kırmızıya çevirebilirm ?

Bayan çorabı olabilir, veya kırmızı film çekilebilir.
  • arkadaşlar araba almam lazım. 7-9 bin arası. linkteki araba hakkında görüşleriniz nedir?
    şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/2000_model_50000_deWQQaXQQ11976406WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orjinalden alıntı: kulturuzmn

arkadaşlar araba almam lazım. 7-9 bin arası. linkteki araba hakkında görüşleriniz nedir?
    şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/2000_model_50000_deWQQaXQQ11976406WQQpXQQdisplayitem

Araç temiz gözüküyor. Ama klimanın olmaması dezavantaj.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.