Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
914.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o paraya daha donanimli arabalar tabi ki bulunur ama,geneli 100bin üzeri ve daha duşuk modelli ve benzinli olur,12 milyara 2004 model turbo dizel bi araba icin gayet makul bi fiyat bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Arkadaşlar 99 model palio EL sahibiyim Arabamdan memnunum Yalnız LPG li olmasına rağmen forumlardaki söylenen değerleri hiç tutmadı.
    Bu Modele has bir özellik gibi geliyor bana, benzindede çok yakardı. Doğrumu sizce?

• Orjinalden alıntı: Calpi84

İlk kasa paliolarda vites geçişleri zor olan kullanıcılar var mı aramızda?2'den 3'e atarken hafif bir garç sesi geliyor vites geçişlerinde pek seri olamıyorum.Debriyajdan şüpheleniyorum baskı balata orjinal 9 yıllık ama o değilde senkromeçlerse boşuna balata değiştirmiş olucam.Gereksiz masraf yapmak istemiyorum arabanın bir sürü masrafı var diğer sorunlarını halledip arabayı satıcam.Galiba palioların şanzımanları çok kem

Bende aynı araca sahibim ve aynı sorunla karşı kaşıya bulunuyorum...

Şu an aracım 77800Kmde 68000Km de iken baski balata değiştırdim vede yağ dğişimlerinde şanzuman yağını da kontrol etiririm.

Şu an sorunum devam ediyor.
  • --------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar 98palio var koltuk arasına kolçak almayı düşünüyorum fakat uyan bir kolçak varmı bilmiyorum.yardım ederseniz sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavigökyüzü

quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Arkadaşlar 99 model palio EL sahibiyim Arabamdan memnunum Yalnız LPG li olmasına rağmen forumlardaki söylenen değerleri hiç tutmadı.
    Bu Modele has bir özellik gibi geliyor bana, benzindede çok yakardı. Doğrumu sizce?

Olsun Maşşallah canavar gibi araba. Allah'a şükür problem çıkarmıyor.
  • peki arkadaşalr devir işlemlerdinde noterden satış yapıldıktan sonra ruhsat üzerimize alınmak üzere takipçiye verilior. bu işlem kaç günümüzü alır?
  • Şimdilik sadece sıcak bir merhaba demek için yazıyorum.
    Hayırlı olsun kulübünüz.Forumu ve üyeleri inceledikçe bende bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım inşallah.

Beyaz 2005 Palio Dynamik 1.2 16.v sahibiyim.8.ay oldu.

Herkese kazasız ve belasız seyahatlar diliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba.Bir sorum olacak.
    Bizde 2008 1.4 16 v palio var.arabayı babam kullanıyor ehliyet hakkı bu sene yazın doğuyor bana
    Geçen hafta yağmur vardı.Bir yere giderken yokuşta patinaj çekti.Ben babamın yanlış gaz vermesinden diye düşündüm.Olayın akşamı eve geri dönerken yokuşta gene çekti kıç attı araba.O günden beri bir sorun olmadı.
    Acaba yanlış gazlama olayımı başka birşey problem olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar157

peki arkadaşalr devir işlemlerdinde noterden satış yapıldıktan sonra ruhsat üzerimize alınmak üzere takipçiye verilior. bu işlem kaç günümüzü alır?

Öncelikle yeni gelen arkadaşlar hepiniz HOŞGELDİNİZ

serdar öncelikle neden takipçiye veriyorsunuz işlemleri? kendinizde çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. noter kağıdınızla birlikte emniyete erkenden gidin. girip sıranızı aldıktan sonra 10 ytl ye 2 nüsha bir form yazdırıyorsun emniyette. o formlarla birlikte noter satışını ve ruhsat yaprağını veriyorsun görevliye. artı 28 ytl kağıt ücreti veriyorsun. en geç ertesi gün gidip ruhsatını alıyorsun. işlem bukadar. birde ekstradan takipçiye para vermeyin bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jordan83

quote:

peki arkadaşalr devir işlemlerdinde noterden satış yapıldıktan sonra ruhsat üzerimize alınmak üzere takipçiye verilior. bu işlem kaç günümüzü alır?

Öncelikle yeni gelen arkadaşlar hepiniz HOŞGELDİNİZ

serdar öncelikle neden takipçiye veriyorsunuz işlemleri? kendinizde çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. noter kağıdınızla birlikte emniyete erkenden gidin. girip sıranızı aldıktan sonra 10 ytl ye 2 nüsha bir form yazdırıyorsun emniyette. o formlarla birlikte noter satışını ve ruhsat yaprağını veriyorsun görevliye. artı 28 ytl kağıt ücreti veriyorsun. en geç ertesi gün gidip ruhsatını alıyorsun. işlem bukadar. birde ekstradan takipçiye para vermeyin bence.

Bence de takipçiye vermeyin.. Mayıs-2008 de Ankara Emniyetinde birkaç saatte halletim işimi.. Ertesi günde ruhsatı teslim aldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adıge

Şimdilik sadece sıcak bir merhaba demek için yazıyorum.
    Hayırlı olsun kulübünüz.Forumu ve üyeleri inceledikçe bende bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım inşallah.

Beyaz 2005 Palio Dynamik 1.2 16.v sahibiyim.8.ay oldu.

Herkese kazasız ve belasız seyahatlar diliyorum.

Hoşgeldin arkadaşım..
  • merhaba arkadaşlar. forumda yeniyim.
    2000 model Palio weekend 1.6 16V arabam var.
    LPG taktırmak istiyorum.
    Hangi markayı önerirsiniz?
    Hem sorunsuz olsun hemde fiyatı uygun olsun.
  • selam,arkadaşlar hatırlarsanız aşırı lpg tüketiminden şikayet ediyordum;geçen çarşamba Pavel usta ile test sürüşüne çıktık.Aracın önce benzinini doldurup şehir içinde ama şehir dışı sayılabilecek bir güzergahta test sürüşümüzü yaptık,sonuç 100 km. de 6.2 lt benzin yakıyor arabam..(1.4 el palio 99 model) sonra gazı doldurduk aynı yolu gaz ile katettik ve de tüketim 100 km de 8.8 lt gaz..çıkan sonuca göre aracım her 100 km için 1.4 lt fazladan gaz tüketiyor..olması gereken 7.4 lt çünkü..(6,2x1,20) ama usta hala duyarsız..bana yine kart açtı(ki zaten 5 depo gaz harcayıp kart tutmuştum kabul etmedi önceki tüketimlerim şehir içi 14 lt karışıkta ise 12 lt. gaz) ve 3 depo kullan bakalım dedi..ilk depoyu kullandığında kaç km gittin ne kadar litre gaz aldın bana bildir dedi..aradım usta 173 km gittim ve araç 23.9 lt gaz aldı dedim..100 km de 13.8 lt yapıyor adam bunu normal karşılıyor..şimdi 2 depo kaldı onuda kullanıp yine maslak sanayinin pavel ustanın yolunu tutacağım..ama gitmeden şunuda yapacağım;aracım uzun yolda 6 lt benzin yaktığına göre,şehiriçinde özellikle işe gidiş ve geliş güzergahımda ne yakıyor onu ölçeceğim..4 gün benzinle kullansam kafi günde 25 km yapıyorum..ama iddiam şu benim aracım işe gidiş geliş rotamla ve trafik yükü ile ilgili olarak en fazla 8,5-9 lt benzin yakar buradan hareketle 9x1.20=10.8 lt gaz yakmam lazım ben 13.8 yakıyorum bakalım ne olacak haber vereceğim..iyi günler..
  • 2003 model 1.2 palionun 2009 motorlu taşıt vergisi acaba ne kadar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hicazi45 -- 26 Aralık 2008; 15:37:49 >
  • senelik 245 ytl
  • merhaba arkadaşlar hayırlısıyla arabamızı alıp evin önüne çektik:D noter masrafı 215 ytl yuttu: işyerimden izin alması zor olacağı için uğraşamayacamından dolayı takipçiye vermeyi plnalıyorum. Birisine telefonda sordum 160 ytl sigorta 60 ytl emniyet 15 ytl de ben alırım dedi. Gelmeden 1 saat önce bize haber verin biz sıranızı alırız gelince hiç beklemezsiniz dedi. mantıklı geldi bana. Muayene olmayacak arabanın 6.aya kadar zamanı var. Neyse burayı gereksiz şeylerle meşgul etmeyeyim. sıra geldi araçla ilgili sorulara: ilk aracım inşşalah memnun kalcam ama gerçekten araş hoşuma gitti. ilk olduğundan mı nedir şimdi bile bu soğukta gidip uğraşmak istiyorum:D
    peki arkadaşlar malum kış aylarındayız. Ankarada biraz sert geçiyor. Tavsiyeleriniz neler mesela kar lastiği taktırmalımıyım. Ya da antifiriz gibi katkı maddeleri kullanmam gerekirmi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DeLmIrA

senelik 245 ytl

yeni zam ile + %12 = 274.4 = 275 ytl
  • quote:

merhaba arkadaşlar hayırlısıyla arabamızı alıp evin önüne çektik:D noter masrafı 215 ytl yuttu: işyerimden izin alması zor olacağı için uğraşamayacamından dolayı takipçiye vermeyi plnalıyorum. Birisine telefonda sordum 160 ytl sigorta 60 ytl emniyet 15 ytl de ben alırım dedi. Gelmeden 1 saat önce bize haber verin biz sıranızı alırız gelince hiç beklemezsiniz dedi. mantıklı geldi bana. Muayene olmayacak arabanın 6.aya kadar zamanı var. Neyse burayı gereksiz şeylerle meşgul etmeyeyim. sıra geldi araçla ilgili sorulara: ilk aracım inşşalah memnun kalcam ama gerçekten araş hoşuma gitti. ilk olduğundan mı nedir şimdi bile bu soğukta gidip uğraşmak istiyorum:D
    peki arkadaşlar malum kış aylarındayız. Ankarada biraz sert geçiyor. Tavsiyeleriniz neler mesela kar lastiği taktırmalımıyım. Ya da antifiriz gibi katkı maddeleri kullanmam gerekirmi.

öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin. kaç model? hangi model? ne renk ? kaç km de? ne kadara aldın? açıklama yaparsan sevinirim.

ayrıca emniyet 60 ytl değil tek kağıt değişeceği için 28 ytl tutuyor bilgin olsun

kar lastiği kullansan iyi olur tabiki. yalnız antifiriz katkı maddesi değil kesinlikle olması gereken bir maddedir. yani aracında antifiriz düşükse veya yoksa aracın bu soğuklarrda donar bende Ankarada yaşadığım için soğukları iyi biliyorum dikkatli ol
  • 2003 model araba 7-11 yaş grubuna mı yoksa 3-6 yaş grubunamı dahildir. benim bildiğim 7 yaşında olur 2009 da. yanlış mı?
  • Bu tür araç yaşı hesaplamalarında aracın ilk model yılı 1 olarak kabul edilir.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.