Şimdi Ara

DH COIL WHINE [ANA KONU] | [CW nedir-muzdariplerin ekran kartları CW listesi] (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
34
Favori
46.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Auriestdivinum

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

quote:

Orijinalden alıntı: Auriestdivinum

Asus Matrix 980 Tİ P 3 kere değişti 3ünde de yük altında coil whine rahatsız edici derecede yüksek

bkz :http://forum.donanimhaber.com/m_116357166//tm.htm#116380984

Geçmiş olsun.

3 kartıda ekledim, konu linki ile beraber. Şans yanınızda olmamış hiç gibi görünüyor. Fakat konunuza detaylı olarak göz atmadım.

3 kere kartta CW çıkması, sisteminizden karta yansıyan bir CW sorununun olduğunu da gösterebilir (geçmişte başıma geldiği için biliyorum). Yani; anakart, PSU vb. bileşenler veya tamamen evinizdeki elektrik tesisatı ile alakalı bir CW'de olabilir bu. Sorun ne durumda şu an ? Akabinde PSU değişimi, kartları başka sistemde deneme gibi seçeneklerin kontrolünü sağladınız mı ?

3 4 ay önce sıfır pc topladım 6700k 80+ psu z170 pro g anakart falan.

Kartlar muğla vatan şubesinde de denendi fakat sonuç yine aynı.

İade verdim şuan sistemimde gpu yok. Strix 1080 bekliyorum

Geçmiş olsun tekrar.

Anlattıklarınıza göre kartlar maalesef ki sorunluymuş ve 3 kez denk gelmiş size. İstisnai ve dikkate alınması gereken bir durum kesinlikle.

Ama CW sorununun görüldüğü üzere çoğu kartta ve elektronik parçada olduğu aşikar. Bundan dolayı GTX 1000 serisinde de benzer durumlar illaki görülecektir (ilk izlenimler bu şekilde). Size tavsiyem az bir miktar, sizi normal kullanımda rahatsız etmeyecek ve sadece yük altında duyabileceğiniz bir CW'ye denk geldiğiniz zaman kartı kullanmanız. Çünkü; değişim-iade, değişim-iade, bunlar can sıkıcı süreçler. Bahsettiğim tarzda CW'ye denk gelirseniz kullanın gitsin. Umarım hiç denk gelmezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Evga Gtx 950 SSC'de çok az C.W. var. ekran kartı yüke girdiğinde c.w. yapıyor ama duyulmayacak seviyede

Ekledim.

Üstlerde kısa bir süre önce eklediğim aynı model GTX 950'de de sizinki gibi çok az miktarda CW var. Üretim bazlı kronik sorunlar demek ki.
  • Bu sene cikacak olan yeni nesil ekran kartlarinda CW varsa hic beklemeden geri iade edin.Yeni nm ve yeni teknolojilere gecmelerine ragmen CW olan uretim hatasina sahip ekran kartlarina razi olmayalim...
  • MSI gtx 970 gaming 100 million edition kasa kapağı açık 1m dinleme mesafesi cw sorunu bulunmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunstorms

MSI gtx 970 gaming 100 million edition kasa kapağı açık 1m dinleme mesafesi cw sorunu bulunmuyor.

Ekledim.
  • Cw sahipleri hiç arena bilgisayara yolunuz düştü mü? Elimde r9 380 var. 70-80 fps ye kadar sorun yok ama furmarkta düşük çözünürlük ile açıp yüksek fpsler aldığımda cızırtı şeklinde ses geliyor. Bir kaç ay önce asus kartımı başka problemden gönderdim iade veya değişim çıktı acaba bunda sonuç ne olur merak ediyorum. Arena bilgisayarı ilk defa duydum. Sapphire in kendi servisi var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giga g1 gtx970 tam 1 sene 1 ay 15 gün oldu. CW seviyesi "Çok az - Az" arasında. Sadece bazı oyun menülerinde (ETS2 menüde 900 fps alırken mesela) veya Valley Benchmark'ta falan çok ötüyor, oyun anında sıkıntı yok, CW olsa bile kasanın dibine çok çok girmem gerekiyor (CSgo'da bir kere farkettim bunu). Varla yok arası yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Giga g1 gtx970 tam 1 sene 1 ay 15 gün oldu. CW seviyesi "Çok az - Az" arasında. Sadece bazı oyun menülerinde (ETS2 menüde 900 fps alırken mesela) veya Valley Benchmark'ta falan çok ötüyor, oyun anında sıkıntı yok, CW olsa bile kasanın dibine çok çok girmem gerekiyor (CSgo'da bir kere farkettim bunu). Varla yok arası yani.

Ekledim.

Benchmark'larda çok ses çıkarması aslında kronik CW sorunudur. Ama oyunlarda sizi etkilememesi çokta kafanıza takacağınız bir durum değil ki zaten 1 senedir kullanıyorsunuz ürünü. Ne diyelim, hayırlısı olsun.
  • Asus Rog Strix 970 bir buçuk yıldır kullanıyorum cw 0 bunu kardeşime verdim, kendime aldığım Gigabyte gtx 1070'te 1000 fps üstünde kendini gösteren bir cw var, Normal kullanımda ya da sağlam oyunlarda duyulmuyor.1000+ fpsyi vericek oyunda zaten vsync ya da gsync aktif edince sorun olmuyor.
    Valley benchmarktan çıkış dediğimde gelen ekranda 5000fps oluyor mesela orda hatırı sayılı bir ses var.Bu konularda çok takıntı yapmamak lazım kafanızı kasaya dayamaya başlarsanız kurtulamazsınız bu işten.Sizi rahatsız etmediği sürece sıkıntı yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gôdzillah -- 26 Temmuz 2016; 21:46:34 >

• Gôdzillah kullanıcısına yanıt
    İki kartınızı da ekledim. 1070 için de CW YOK denebilir.
  • Msi gtx950 2g az derecede cw var kasanın dibine egilmem gerekiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gôdzillah kullanıcısına yanıt
    Asus 1070de aşağı yukarı ben de bu şekilde CW alıyorum . Kasanın kapağını açıp kulak dayayınca 120 100 fpslerde bir bızıldama/vızıldama tarzı sesi alıyorum ancak dediğiniz sürekli dikkat kesilip dinlemeye kalkınca benim kartım sorunlu noktasına gelir iş.

Kasanın aşağıda duracağını , fan sesleri , ortam sesleri ve oyunun seslerini de hesaba katınca bunu duymak epey zorlaşıyor zaten . Aksi halde kapak açıp dinlemeye kalkarsak takıntıdan ölürüz . Performansta ve sıcaklıklarda bir sorun yoksa fazla takılmamak gerek .

Asus 1070 az da olsa CW var diyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crowie07

Msi gtx950 2g az derecede cw var kasanın dibine egilmem gerekiyor..

Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Asus 1070de aşağı yukarı ben de bu şekilde CW alıyorum . Kasanın kapağını açıp kulak dayayınca 120 100 fpslerde bir bızıldama/vızıldama tarzı sesi alıyorum ancak dediğiniz sürekli dikkat kesilip dinlemeye kalkınca benim kartım sorunlu noktasına gelir iş.

Kasanın aşağıda duracağını , fan sesleri , ortam sesleri ve oyunun seslerini de hesaba katınca bunu duymak epey zorlaşıyor zaten . Aksi halde kapak açıp dinlemeye kalkarsak takıntıdan ölürüz . Performansta ve sıcaklıklarda bir sorun yoksa fazla takılmamak gerek .

Asus 1070 az da olsa CW var diyorum .

Ekledim.

Sizde az CW durumlarının önemsizliğinin farkına varanlardansınız aslında. Konunun ilk sayfasında da belirttiğim gibi bu durum aşırı boyutlarda olmadıktan sonra tamamen kullanıcının tercihine kalan bir hal alıyor. Zaten en azından ülkemiz şartları için çoğu CW sorunu muhtemelen ev elektrik tesisatlarındaki yetersizlikten kaynaklanıyor.

Bunlar tabii sonuçta hiç olmaması gereken/olmasını istemediğimiz durumlar ama miktarına göre gözardı edilebilecek olmaları da bir gerçek.

• Doğru diyorsunuz ev elektrik tesisatlarının da sağlıksız oldugunu hesaba katmak lazım. Oyun oynarken sesi açınca bence önemsiz bir detay CW . Masaüstünde boşta otururken tır tır tırrr kulaga gelecek kadarsa o problem bence başka bir durum hatta .
  • quote:

quote:

Ekledim.

Sorun kartta değilmiş kullandığım psu dan geliyormuş ama oyundayken rahatsız etmedigi için pek takmıyorum Boşuna ekran kartını kötülemiş olmayalım kaldırabilirsiniz..
  • quote:

quote:

quote:

Ekledim.

Sorun kartta değilmiş kullandığım psu dan geliyormuş ama oyundayken rahatsız etmedigi için pek takmıyorum Boşuna ekran kartını kötülemiş olmayalım kaldırabilirsiniz..

En son PM'den yazmıştınız hatırladım. Ona da dönüş yapmadım daha.

Kesin olarak PSU'mu belirlediniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 1 Eylül 2016; 23:26:08 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ekledim.

evet ses psu dan geliyor..Şu haliyle pek rahatsız etmiyor ilerleyen dönemlerde artmazsa değiştimeyi düşünmüyorum..zaten gelecek yaz yeni psu ve ekran kartı alacagımdan pek dert etmiyorum :)

edit:Ses kesin olarak psu da ama emin olamadıgım nokta ev elektriginin buna neden olup olmadığı..Eski kasamada eğildigim zaman(kapalı haldeyken) vızıldama sesi geliyor..iki kasadaki psu nunda sorunlu olduğunu zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crowie07 -- 2 Eylül 2016; 0:50:00 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ekledim.

evet ses psu dan geliyor..Şu haliyle pek rahatsız etmiyor ilerleyen dönemlerde artmazsa değiştimeyi düşünmüyorum..zaten gelecek yaz yeni psu ve ekran kartı alacagımdan pek dert etmiyorum :)

edit:Ses kesin olarak psu da ama emin olamadıgım nokta ev elektriginin buna neden olup olmadığı..Eski kasamada eğildigim zaman(kapalı haldeyken) vızıldama sesi geliyor..iki kasadaki psu nunda sorunlu olduğunu zannetmiyorum.

Kartınızı CW YOK olarak değiştirdim.

Sizinle zaten uzun uzun PM üzerinden konuştuk. İstediğiniz zaman buradan veya PM'den yazabilirsiniz tabii. Müsait oldukça her zaman cevap veririm/vermeye çalışırım.

PM'den anlattığım başka ev meselesi vs. gibi durumları denedikten sonra az çok kesin yargıya varırsınız zaten. Diğer PC'de de CW olması aslında bir şeyleri gösterir nitelikte. Maalesef ki bu CW olayının da en lanet durumları ya PSU'dan sisteme yansıyanlar ya da ev elektrik tesisatı kaynaklı yansımalar.

Yoksa kartlarda direkt olarak belirgin bir şekilde sinek vızıltısı şeklinde CW ve direkt karttan geldiği kesin olan CW durumları en basitleri aslında.

• Öncelikli olarak hoş muhabbetiniz için teşekkür ederim,ilk başlarda nekadar karamsar olsamda başınıza gelenleri dinledikten sonra benimkinin devede kulak olduğunu fark ettim Sesin nedeni olarak ev tesisatınından şüphelensemde kasayı başka bir eve götürüp test etme işini düşününce üşendim doğrusuŞuan için rahatsız etmedigi için yoluma bakıyorum desem yeridir.Birde cw sesinin ev tesisatından olduğunu öğrenmenin elime birşey geçirmiyecegini fark ettim çünkü ev tesisatından olduğunu ögrensem bu sefer psu da sorun olmadıgını görüp sevinicem biryandada ev tesisatında sorun olduğununu öğrenip iyice canımı sıkıcam Sizinde dediğiniz gibi rahatsız etmediği sürece yolunuza bakıp ufak şeyleri kafaya takmamak en mantıklısı

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.