Şimdi Ara

ASUS ROG MATRIX GTX 980 TI Coil Whine Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Aklıma takılan bir soruyu size sormak istiyorum.
    Vatan PC den Asus Rog Matrix 980 TI ekran kartı aldım. Fakat kartta coil whine sorunu olduğu için değişime gönderdim. Değişim kabul edildi ve yaklaşık 15 gün sonra 2. kartım geldi.

Seri numarasına baktım ikisininde farklıydı. Fakat ne şans ki gelen karttada coil whine sorunu çıktı. Bir kez daha değişim için gönderdim ve değişim onaylandı ve pazartesi günü yani 25.04.2016 tarihinde kartı teslim alıcam.

Size şunu sormak istiyorum.

Gelen kartta da coil whine sorunu çıkarsa sizce kabul etmeli miyim?

Aynı zamanda iade edebilirim. Bir başka değişim istemiyorum çünkü pc yi 23 martta topladım ve 1 aydır ekran kartı için koşturuyorum. 15 Gün daha beklemek istemiyorum.

Önerileriniz nedir benimle paylaşırsanız sevinirim..

Bu arada her iki kartın seri numarası da fcyvcm ile başlayıp 6 tane rakam ile devam ediyordu. Her iki seri numarasıda farklıydı.

Bu karta sahip kullanıcılar varsa onların böyle bi sorunu var mı acaba öğrenmek istiyorum. Bir de mümkünse hangi seri üretim numarasına sahip benim verdiğim gibi verirse memnun olurum

bkz :http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx980-ti-matrix-gaming-gddr5-6gb-384bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html

---------------------------------------------------------------------------------- Güncelleme(25.04.2016) --------------------------------------------------------------------------------

Kart Cuma günü yani 22.04.2016 tarihinden beri yolda bekliyorum. Vatan Bilgisayar öyle söylüyor.
    Üçüncü kart henüz elime ulaşmadı.

---------------------------------------------------------------------------------- Güncelleme(30.04.2016) --------------------------------------------------------------------------------

Yeni seri kartı şuan an itibari ile almış bulunuyorum.
    Bu gelen kartta da ne yazık ki bazı oyunlarda coil whine sorunu çıkıyor
    Bu konu hakkında bi video hazırlayıp asusa göndermeyi düşünüyorum.

---------------------------------------------------------------------------------- Güncelleme(17.05.2016) --------------------------------------------------------------------------------

3. Kartı iade etmiş bulunmaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auriestdivinum -- 17 Mayıs 2016; 18:47:47 >

• Asusta neden ısrarcısınız. Kart 2 kez sorunlu geldiyse 3.kez de sorunlu gelir belki ? evganin taş gibi 980ti modelleri var bir göz atin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Asusta neden ısrarcısınız. Kart 2 kez sorunlu geldiyse 3.kez de sorunlu gelir belki ? evganin taş gibi 980ti modelleri var bir göz atin derim

Şuan takıntı haline gelmiş durumda. Umarım 3. kartda coil whine sorunu çıkmaz. Eğer ki çıkarsa iade edip amazon veya başka bir firmadan koşullu bir şekilde almaya çalışıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auriestdivinum

quote:

Asusta neden ısrarcısınız. Kart 2 kez sorunlu geldiyse 3.kez de sorunlu gelir belki ? evganin taş gibi 980ti modelleri var bir göz atin derim

Şuan takıntı haline gelmiş durumda. Umarım 3. kartda coil whine sorunu çıkmaz. Eğer ki çıkarsa iade edip amazon veya başka bir firmadan koşullu bir şekilde almaya çalışıcam

Amazondan evga 980ti kingpin tavsiye ederim. Pahali gelirse classfield modelide iyidir. Çok dahada ucuza gelecektir.

• quote:

quote:

quote:

Amazondan evga 980ti kingpin tavsiye ederim. Pahali gelirse classfield modelide iyidir. Çok dahada ucuza gelecektir.

Teşekkürler cevabın için. Umarım amazonluk bir durum oluşmaz ama eğer oluşursa tavsiyeni göz önünde bulundurucam

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler cevabın için. Umarım amazonluk bir durum oluşmaz ama eğer oluşursa tavsiyeni göz önünde bulundurucam

Rica ederim. Komşuma aldirdik kingpin yolda şu an. Forumdan bir arkadaşada aldiriyoruz. Üstelik kaç yüz lirada ucuz ve kaliteli. Karar verirseniz beni alintilarsiniz.

• Hocam choilwhine her kartta olası bir sorun amd kart tercih edilebilir.bu durumlar en azından daha az görülüyor yeni kartlarında tabi kullanıcı olarak size kalmış bir durum...

• can sıkıcı bir durum gerçekten üst düzey kartta olması , markayı değiştirmenizi tavsiye ederim , evga secebilirsiniz cw sorunu bu modellerde yok diye biliyorum
  • MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Hocam kingpin'in classified veya ftw'den ne kadar bir farkı var, sonuçta fazladan güç pinleri ve oc için daha kaliteli gpu'lara sahip olması dışında öyle büyük bir fark göremedim ben,bence abartılıyor kingpin,piyasadaki en iyi ekran kartı olsa da(Titan,295x2 liste dışı) diğer modellerle aradaki fiyat farkına değecek bir şey göremiyorum ben.

• Nerding_Gamers kullanıcısına yanıt
    Sonuçta aynı gpu mimarisi, aynı gpu bence de fazla abartmanıza gerek yok, nasıl olsa 5,6 yıl kullanmayacaksınız.

• Benim size önerim Amazon'dan alma imkanınız varsa oradan almanız, yoksa da ya EVGA sc alıp 1000 Tl'yi yemeniz(ki sizin matrix ile %10 anca fark olur). Veya gidip 2 tane 390x+ 1000w power almanız ki bu da çok daha güçlü olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerding_Gamers

Hocam kingpin'in classified veya ftw'den ne kadar bir farkı var, sonuçta fazladan güç pinleri ve oc için daha kaliteli gpu'lara sahip olması dışında öyle büyük bir fark göremedim ben,bence abartılıyor kingpin,piyasadaki en iyi ekran kartı olsa da(Titan,295x2 liste dışı) diğer modellerle aradaki fiyat farkına değecek bir şey göremiyorum ben.

Haklısınız zaten aradaki fiyat farkına değdigini bende düşünmüyorum. Fakat almışken en iyisini alayım diyor insan. Amazonda çok daha ucuz oldugu için kingpin diger classfield ile fiyata bakmiyor kimse

• Adam gidip aynı GPU'lu karta fazladan +750 TL veriyor birde CW çıkıyor güler misin, ağlar mısın.

Ama önemli değil, ASUS özellikle Nvidia kalitesi bir başka...
  • MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi, Amazon'dan Kingpin alabiliyorsanız ve fiyatı uygunsa alın, ama aklınızda bulunsun aynı gpu ve vram'e sahip iki model arasında %10'dan fazla fiyat farkı ödemek saçma olur.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Recep Baltaş sağolsun piyasadaki en dandik(ciddiyim) ekran kartları en pahalıya, en kaliteliler en ucuza(Sapphire örneğin) satıldığı halde insanlar pahalı ve dandik olanı tercih ediyorlar. Tabi bu sizin suçunuz değil, en teknolojiden anlıyor dediğimiz adamlar sizi kandırdığı için oluyor bu.

• Nerding_Gamers kullanıcısına yanıt
    yapacak bir şey yok ekmek parası onlarınkide kardeş

Bu arada konu sahibi arkadaş, yerinde olsam 2 tane 390X alır CF yapardım aynı paraya extra olarak bir güç kaynağı alırsın ama performansta coşarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiilimAdamı -- 25 Nisan 2016; 17:44:52 >
  • 980ti çok iyi bir kart olabilir ama fiyatını hak etmiyor. hiç nvidia kart kullanmadım ama CW sorununu netten araştırdım sesini dinledim biraz çekilecek gibi değil bana göre uzun seneler dayanılmaz bir ses. okadar para verip o saçma sese dayanmak istemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiilimAdamı

Bu arada konu sahibi arkadaş, yerinde olsam 2 tane 390X alır CF yapardım aynı paraya extra olarak bir güç kaynağı alırsın ama performansta coşarsın.

Cf sorunlarıyla uğraşılmaz.Çektiği güç var bir de.

980 ti güzel kart bence.Matrix su soğutma filan takılan model hatırladığım kadarıyla.Hakkını verdikten sonra güzel model ama sıradan kullanıcılar için son derece gereksiz.Forumda BMW nickli üyede 780 ti matrix vardı sanırım, skorları epey iyiydi.Standart bir kullanıcı olarak ben olsam şunlardan birini alır geçerdim.

http://www.eksenbilgisayar.com/msi-gtx-980-ti-gaming-geforce-gtx-980-6gb-gddr5-384-bit-ekran-karti

http://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-gtx980ti-gaming-g1-6gb-gddr5-384bit-gv-n98tg1-gaming-6gd-pmu5246

• tabi kişiden kişiye göre değişir bu, bana göre aynı paraya daha fazla performans daha cazip geliyor, elbette güç tüketimi daha fazla olacaktır ama dediğim gibi tercih meselesi, benim için performans daha önemli. evet dediğin doğru her 2 seçenekte normal bir kullanıcı için fazla olabilir ama belli bir bütçesi varsa ayırdığı ne diyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

quote:

Orijinalden alıntı: BiilimAdamı

Cf sorunlarıyla uğraşılmaz.Çektiği güç var bir de.

980 ti güzel kart bence.Matrix su soğutma filan takılan model hatırladığım kadarıyla.Hakkını verdikten sonra güzel model ama sıradan kullanıcılar için son derece gereksiz.Forumda BMW nickli üyede 780 ti matrix vardı sanırım, skorları epey iyiydi.Standart bir kullanıcı olarak ben olsam şunlardan birini alır geçerdim.

http://www.eksenbilgisayar.com/msi-gtx-980-ti-gaming-geforce-gtx-980-6gb-gddr5-384-bit-ekran-karti

http://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-gtx980ti-gaming-g1-6gb-gddr5-384bit-gv-n98tg1-gaming-6gd-pmu5246

Uzun vadede extreme oc yapmak için bu kart benim açımdan en ideali diye düşünüyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.