Şimdi Ara

DH Asus Republic of Gamers Kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.203
Cevap
24
Favori
231.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam olarak bilmiyorum ama öyle bişey olduğunu sanmıyorum araştırmak lazım
  • refurbished tam defolu degil ama arıza sebebiyle firmaya geri gönderilmiş tamir edilip tekrar satışa sunulan ürünler oluyor
  • Amerika Avantaj değil sanırım????

http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-g73jh-ty199v-intel-core-i7-740qm-173ghz-8gb-1tb-173-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760149&categoryId=98

Burada daha fazla ram var..İşlemci üst model..Hdd 2 kat daha fazla.Blueray var...Çanta+mouse.2yıl garanti. 3500lira
    ve bu model daha yeni geldi..Ucuzlayabilir..

Amerika bestbuyda en ucuz model ise...1410dolar yani 2150lira gibi birşey yapıyor..
    http://www.bestbuy.com/site/Asus+-+Laptop+/+Intel%26%23174%3B+Core%26%23153%3B+i7+Processor+/+17.3%22+Display+/+6GB+Memory+/+500GB+Hard+Drive+-+Black/9741729.p?id=1218165344675&skuId=9741729&st=g73&cp=1&lp=1

Ne yapayım karar veremedim.Arkadaşım Abd de..

• bende abd den getirtmeyi düşünüyordum ama garanti cazibesi var hos cihazda 2 yıl global garanti mevcut ama trye gelmesi daha ii
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazeus

refurbished tam defolu degil ama arıza sebebiyle firmaya geri gönderilmiş tamir edilip tekrar satışa sunulan ürünler oluyor

ikinci el yani sonuçta
  • Arkadaşım bestbuydan laptopı almış.
    3 yıl için global garanti için 500dolar istemişler...
    Ücretsiz olması gerekmez mi?
  • hd5870 ekran kartini 10.8 e guncelleyip gri ekran sorunu yasayan var mi?

Ekran karti stok versiyonda az once pes2010 oynadim.Adamlar kosarken arkalarinda cok az bir blurluk ve hayaletlenme oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razor9119 -- 25 Eylül 2010; 0:12:34 >
  • Arkadaşlar ben bugün aldırıcam sanırım bu bilgisayarı ama alan kişinin oyun kurup deneme şansı düşük eğer gri ekranı burda fark etsem asus değiştirirmi ekran kartını falan. ( 2 gün önce asus çamlıcadaki global servisine gittim vbe birebir sordum global garantii olan bi ürüne bişey olursa ne olur dedim ilgikenicek misnizi evet tabikide ürünü komple değiştirmeyiz ama parça değişikliği yaparız dediler)bu konuda başka bi bilgisi olan var mı yaşayıp gören varmı deneyimleyen oldumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: DouAch

Arkadaşlar ben bugün aldırıcam sanırım bu bilgisayarı ama alan kişinin oyun kurup deneme şansı düşük eğer gri ekranı burda fark etsem asus değiştirirmi ekran kartını falan. ( 2 gün önce asus çamlıcadaki global servisine gittim vbe birebir sordum global garantii olan bi ürüne bişey olursa ne olur dedim ilgikenicek misnizi evet tabikide ürünü komple değiştirmeyiz ama parça değişikliği yaparız dediler)bu konuda başka bi bilgisi olan var mı yaşayıp gören varmı deneyimleyen oldumu

Gri ekran sorununu yasamadim.Normalde siz laptopi ilk aldiginizda oyle bir sorun kesinlikle yok.
    Gri ekran sorunu donanimsal birsey degil o yuzden driveri guncellemediginiz surece sorun. yok..
    Sanirim bir versiyonda bu sorun oluyormus.
    Sadece bir oyunda mi oldu? Oyundan kaynakli bir problem mi hic bilmiyoruz ortaya biri boyle birsey atti ne oldugu hakkinda fikrim yok.
    Bu sorunu yasayanlar bilgi verse daha iyi olur hangi versiyon CCC de bu sorunu yasadilar.

• Güzel inceleme

Bu sistemi alalı fazla olmadı yalnız driver güncelledim ve saboteur oynayınca yollar geç yükleniyor yani hava gidiyormuş gibi oluyor sonra yükleniyor yani kısacası grafiksel sorunlar oldu bende sonra geri aldım kendisiyle gelen driver ile deneyince problem olmadı üstelik sadece saboteur değildi başka oyunlarda da oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patriot_942 -- 25 Eylül 2010; 21:38:57 >
  • merhaba ben de G73JH-BST7 aldım bestbuydan
    bilgisayarı lcdye bağlayıp film de izlemeyi düşünüyorum
    bu bilgisayara harici ses kartı olmaksızın 5.1 ses sistemi takılabilir mi, bilgisi olan var mıdır?
  • bestbuy türkiyedenmi alıyoruz bu cihazı yoksa abd den mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: havacivaci

merhaba ben de G73JH-BST7 aldım bestbuydan
    bilgisayarı lcdye bağlayıp film de izlemeyi düşünüyorum
    bu bilgisayara harici ses kartı olmaksızın 5.1 ses sistemi takılabilir mi, bilgisi olan var mıdır?

Takilir rahat birsekilde kullanabilirsin.

@Mac2cryme
    ABD
  • biraz ayrıntı verebilir misiniz, tek ses çıkışı var laptop üzerinde nasıl bağlayacağız?
  • Ses sisteminizde tek cikis yok mu?
    Kabloyla kulaklik cikisina baglamak yeter diye biliyorum.
  • hmm evet ben de onu diyorum işte. 5.1 sistemlerde birden fazla uç oluyor öndekiler için arkadakiler için ve ortadaki ve sub için.
  • Bende 4.1 var.Sadece tek cikis var.
  • tugay289 sizin sistem biraz farklı sanırım, gördüğüm 5.1 sistemlerde hep 3 kablo vardı, hdmi ve sesi aynı kablodan vermek mümkün televizyona ama sonrasında gene amfi gerekecek sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havacivaci -- 10 Ekim 2010; 22:28:04 >
  • Arkadaşlar ses konusunda başka bir forumda aldığım cevap :

quote:

toslink to 3.5mm kabloyu kulaklik cikisina bagladigimda ucunda kirmizi lazer gorundu kablonun optik cikis ucunu yamaha 7.1 reciever ima bagladigimda ise cihaz gelen sinyali aninda tanidi. dolby digital ve dts i sorunsuz bir sekilde verdi. kablo icin link
    http://urun.gittigidiyor.com/TOSLINK...QQidZZ24768473
    macbook lardada kulaklik cikisi ayni zamanda optik cikis veriyor. macintosh bunu ozellikler arasinda belirtiyor , asus ise garip bir sekilde mutavezi davranip bu ozellikten bahsetmiyor

Ben denenemedim, ilanla da bir ilgim yok. Böyle bir cihazdan 5.1 alınamaması saçma olurdu zaten
    Bu arada kullanıcılara beni de ekleyebilirsiniz.

İngilizcesi iyi olanlar için notebookreview forumlarını şiddetle öneriyorum, asus bölümüne girerseniz cihazla ilgili sayısız paylaşım bulabilirsiniz. Boş zamanımda yararlı olabilecek bazı yazıları Türkçe'ye çevirerek buradan paylaşacağım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.