Şimdi Ara

DH Alfa Romeo Klübü (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.002
Cevap
41
Favori
221.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bestahmet

Dediğimi yaptım Canım ALFAM için satlık ilanı verdim. Umarım satılmaz :)

İngilenen arkadaşlar için.

http://www.sahibinden.com/siyah_alfa_romeo_147_lpg_li_hatasiz_sunroof_lu_120_hp-55WQQaXQQ23513906WQQpXQQdisplayitem

hocam fıyat bıraz fazla degılmı 98.000 de hem hayırlı satıslar.

• Banada biraz fazla geldi o fiyata yeni makyajlı kasaları veriyorlar
  • Satılmaması için fiyat yüksek :)

Şaka bir yana aracım çok temiz arkadaşlar ve halende para harcamaya devam ediyorum. İç döşeme krem olduğu için kışın biraz kirlendi. Pazartesi ön amortisorler değişcek ustam biraz sertleşmiş dedi sonra boya koruma yapılacak randevu aldım salıda kuaför yapılacak. Birkaç yerinde ufak defek ezikler var onlar yapılacak. Yani illaki aynı model daha uygun araçlar vardır ama benim aracım çok temiz tabiki diğerlerinden biraz pahalı olacaktır. Ama anlaşabiliriz alacak arkadaş çıksın.
  • ne dıyelım hayırlısı olsun ozaman.
  • Evet Şimdiden hayırlı olsun.
  • 2.0 GTS Alfa GT almayı düşünüyorum araç 22.000'de. Yanlız 2 sorum var.

1) Araç Selespeed. Hakkında iyi şeyler duymadım ve manuel araç kullanmayı tercih eden biriyim. Sürüş zevki ve tabii ki sağlamlık açısından bu şanzımanı kullananların yorumlarını alabilir miyim ?

2) Bu aracın gerçek yakıt tüketimi ne kadar ?
  • Merhaba ALFISTI ler

Giulietta hakkında genel bilgiler burada...

http://forum.donanimhaber.com/m_37083700/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harleyci34 -- 8 Nisan 2010; 12:41:19 >
  • Selamlar. 156 almak üzereyim araç 50.000'de. Adam triger değiştirmemiş. Kaç binde değişir triger? Araba çok temiz, ezilmemiş yorulmamış. Yarın servise de göstereceğim. Ama triger isterse arabayı alamayabilirim çünkü son kuruşuma kadar vereceğim almak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catasthrope

Selamlar. 156 almak üzereyim araç 50.000'de. Adam triger değiştirmemiş. Kaç binde değişir triger? Araba çok temiz, ezilmemiş yorulmamış. Yarın servise de göstereceğim. Ama triger isterse arabayı alamayabilirim çünkü son kuruşuma kadar vereceğim almak için.

hayırlı olsun
    iyi seçim
    ben trigger setini 75000 de değiştim, çok da tutmadı... dışarıda 350 tl tüm sete verdim, kendi servislerinde daha pahalı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: harleyci34

quote:

Selamlar. 156 almak üzereyim araç 50.000'de. Adam triger değiştirmemiş. Kaç binde değişir triger? Araba çok temiz, ezilmemiş yorulmamış. Yarın servise de göstereceğim. Ama triger isterse arabayı alamayabilirim çünkü son kuruşuma kadar vereceğim almak için.

hayırlı olsun
    iyi seçim
    ben trigger setini 75000 de değiştim, çok da tutmadı... dışarıda 350 tl tüm sete verdim, kendi servislerinde daha pahalı olabilir

Siz kaç km'de almıştınız arabayı? Eğer triger 75 bine kadar idare edecekse sorunsuz, rahat alacağım arabayı. Yok 1000 küsür lira masraf varyatör vs derlerse, alamayacağım. Servis ne diyor rutin değişim km'si olarak? 60 bin mi diyor diğer araçlar gibi?

• temiz kullanılmış bir araç ise kaçırma derim. temiz araç bulmak zor. triger o kadar sorun etme. ne kadar km yol yaparsın bilmem ama benim gibi az kullanıyorsan en az yine 1 yıl idare eder diye tahmin ediyorum. bende 60 binde değişiyor diye biliyorum. ama bu alfa farklı araçlarla karıştırmamak lazım.
  • quote:

quote:

hayırlı olsun
    iyi seçim

senın arac ne hocam 75.000 ıyı cesaret alfaysa eger 55.000 de aldım aynıs ekılde hıc yorulmamıs bır aractı benımde anında ılk ısım trıger degıstırdım.60.000 nı bekleyıp cok trıger koparmıs arac bılıyorum alfada.zaten ana servıs eskıden 60-65 bıne zaman verıyoalrdı enrıko sonra baktı trıgerler dayanmıyor 50-55 bıne cektıler zamanı.en saglıklısıda bu zaten.

• quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun
    iyi seçim

Siz kaç km'de almıştınız arabayı? Eğer triger 75 bine kadar idare edecekse sorunsuz, rahat alacağım arabayı. Yok 1000 küsür lira masraf varyatör vs derlerse, alamayacağım. Servis ne diyor rutin değişim km'si olarak? 60 bin mi diyor diğer araçlar gibi?

eger varyator degıstırmeden trıger degıstırcem dersen sen bılırsın baska yerdede yazdım cvp ama arabanın agır bakımında muhakkak butun kayısları degısmesı lazım dıgerlerı pahalı dıyıp bırı ıkısı kalsın dersen yuk eskılere bıner daha cabuk asınır daha cok sorun cıkarır.bu amatsor ıcınde gecerlıdır mesela on sag gıdıkse on ıkısını segıstır yoksa sola daha cok yuk bıner agır bakım varyatorle 1.200 den asagıya yaptıramazsın.butrun kayıslarda degıscek tabı.enrıkoda bu fıyat 200 lıra oynar en fazla herzaman sana dedıgım gıbı.alfayıda dısarıda bılmeyen bırıne elletmıceksın.agır bakımları cok onmelıdır.bır alfaya 2 kere motor yapıldı bu yuzden...

• Ben 2000 de 0 km 156 almistim
    dolayisi ile arabami cok iyi biliyorum, italyadaki alfistiler ile gorustum dedikleri su" servisler biraz abatiyor 70-75000 km trigger degisimi icin normaldir"
    ben onlardan duydugum sekilde hareke ettim
    ama bu arada rutin kontrol ettirmek lazim, servis zamanlarini gecirmemek lazim
    iyi bakarsan alfanin motoru cogu markayi sollar
  • Ben aracı 15binde almıştım ve ne olur ne olmaz diye 20bin bakımında triger seti ve varyatörü birmotta değiştirmiştim.. Ceyceyin de dediği için fazla şansını zorlamamak lazım, triger için 75bin çok fazla, bence maximum 50binde hemen değişmesi lazım...

147ler için 17" jant konusunda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, sürüşte çok rahatsızlık verir mi_? 15" lerle bile bozuk yolda içeri bir hayli ses veriyor, 17 kullanan arkadaşların yorumları ne bu konuda.
    -35mm eibach yaylarım var henüz taktırmadım jant ve lastiklerle hep beraber değiştiririm diyorum ama -35 yayları takınca acaba amortisörleri de değiştirmek gerekir mi diye kafamda soru işareti oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metabax

Ben aracı 15binde almıştım ve ne olur ne olmaz diye 20bin bakımında triger seti ve varyatörü birmotta değiştirmiştim.. Ceyceyin de dediği için fazla şansını zorlamamak lazım, triger için 75bin çok fazla, bence maximum 50binde hemen değişmesi lazım...

147ler için 17" jant konusunda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, sürüşte çok rahatsızlık verir mi_? 15" lerle bile bozuk yolda içeri bir hayli ses veriyor, 17 kullanan arkadaşların yorumları ne bu konuda.
    -35mm eibach yaylarım var henüz taktırmadım jant ve lastiklerle hep beraber değiştiririm diyorum ama -35 yayları takınca acaba amortisörleri de değiştirmek gerekir mi diye kafamda soru işareti oluyor..

amatsorlerı degıstırmeye gerek yok kalıtelı bır ayydır alfa ıcın en uygunudur en az konfordan odun verır en ıyı tercıh yapmısın 16-17 jant ve yayı bende cok dusundum stajımı cms de yapmıstım 16 onerırım turkıye yolları ıcın.ama gorunum dersen tabıkı 17.takan arkadaslarım var memnun ama alfaların dıreksıyonları bıraz sert 17 de bıraz daha sertlesır dıye tahmın edıyorum sormadım arkadaslara ama bı sorarım sızın ıcın.amatsor konusunda zaten zamanla sertlesıcek arac kac bınde?ıstersen orjınal amatsorlerle 4 nu degıstır ama masraf olmasın dersen ılerıdede degıstırrısın.bu arada aklın yolu bır benım 2arkadasım kopardı trıgerı 1 tanesı 2 kere hemde.50 bılemedın 55 bın en ıyı sınırdır.ama ısıne gelen 75 bınıd enesın benım ıcın no problem

• Alfa Tutkusu...

• emzık fena olmamıs ama dıgerlerı hosuma gıtmedı arastırman ıcın tesekkurler
  • Basit tasarımlar olmuş bence. Daha profosyonel şaşırtıcı şeyler olabilirdi.(yapanlaraydı bu yorum)

Sana teşekkür ederim harleyci dostum grubumuzu guncel tutmak adına paylaşımların için. Sanki koskoca forumda alfacı 5-6 kişi var gibi yada kimse konuyu takip etmiyor.
  • naptın hocam sattınmı aracı
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.