Şimdi Ara

DH AİLESİ AÇIKLANAN SON FİYAT VE HIZLAR KONUSUNDA KONUŞALIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
3
Favori
6.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her şeyde olduğu gibi bu dumumuxda da olumsuz bir hava var. Hayırlısı diyelim bakalım.

Yalnız bu upload sorunu çok büyük bir dert olması gerektiği gibi değil hızlar.

neyse konunun uzmanlarını dinleyelim bakalım.

• Siz istediğiniz kadar çırpının. Bu işin kökten çözümü: Simetrik paketlerdir.

Ülkede hızına bakmadan abonelik yaptıran bir sürü insan var. Kafa yapıları: Internete gireyim yeter. Hızla işim olmaz.

Arz-talep meselesine geliyor iş. İşte bu yüzden ttnetin yetkilisi "hakkı ne yapacak uploadı" diyecek kadar özgüvenli olabiliyor.

İnsanlar kotasız internet için birleşti çünkü gerekliydi. Uploaddan bihaber oldukları için ne yaparsak yapalım somut bir sonuca ulaşacağımızı düşünmüyorum.

• Türknetin ne yapacağını merak ediyorum. Tabi öncesinde Türk Telekom un kendisi de 100mbps üstü paketleri bir çıkarsa, açıklasa .

• Bize belediyelerin yardım etmesi gerekiyor o raddeye geldik artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-Türk Telekom Alt yapısında bulunanan FTTB-Ethernet (Apartman girişine kadar Fiber. Apartman Girişindeki Swich lerden Ethernet kablosu ile dairelere gidip buradan Fiber Routerden ineternete giren sistem) ler dede 100Mbit üstü hizmet olacakmı acaba?

2- Alt yqapı sorglamada alabilecek hız olarak 100Mbit üstü görünen varmı?

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

1-Sadece FTTH sistem için geçerli

2-Şu an altyapı sorgulamada sadece 100 mbps’e kadar çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

1-Sadece FTTH sistem için geçerli

2-Şu an altyapı sorgulamada sadece 100 mbps’e kadar çıkıyor.

Dün Gıbırnet sorgu sistemi güncellendi hocam. Artık 100 mbit üstü gösteriliyor.

@mehmet_alp gıbırnet sorgu yaptığımda çıkıyor.

DH AİLESİ AÇIKLANAN SON FİYAT VE HIZLAR KONUSUNDA KONUŞALIM

• Himurajutsu kullanıcısına yanıt

Düzeltmişler o zaman hocam sadece FTTH abonelerinde çıkıyor FTTB’de zaten imkan yok veremezler.

DH AİLESİ AÇIKLANAN SON FİYAT VE HIZLAR KONUSUNDA KONUŞALIM

Bende baktım bende de 1000 çıktı. Alt yapım Ethernet sistem. Gpon değil. Sanırım Fiber görünen yerlere otomatikman 1000 yazıyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

FTTB altyapısında 1000 mbps mi çıkıyor ?

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Fttb-Ethernet de de 1000 çıktı..
    Aşağıdaki swich çıkışlarını ayardan 100mbit den 1Gbit.e ayarlar sa olabilir aslında

Telekom bunu yaptığında ben hayatta olmam sanırım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Upload için bir tepki hareketi başlamalı artık, 2-3-5 gibi komik Upload hızlarına mahkum oldu herkes. Download 100'ken Upload 5 ne demek ya!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Nakahella kullanıcısına yanıt

2021 yılında daha 100 mbit illetinden kurtulamadık.

• Gökkubbe G kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Değerli müşterimiz yerleşik operatör tarafından anlaşmamız gereği upload hızlarını onların belirlediği profil üzerinden internet hizmeti vermekteyiz. GIBIRNET olarak tek abonelik üzerinden tek kıldan FTTH bağlantı türünden 1000 Mbps' e kadar download hızları sunmaktayız. Ancak bazı altyapı türlerinde switch gibi FTTB bağlantılarda 100Mbps ' e kadar sınırlı bir durumdur. Bölgeden bölgeye hizmet kalitesi değişiklik göstermektedir. Bilginize sunarız

İyi günler dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Bende baktım bende de 1000 çıktı. Alt yapım Ethernet sistem. Gpon değil. Sanırım Fiber görünen yerlere otomatikman 1000 yazıyorlar.

Bilemiyorum hocam ben sitesinden chat kısmından da sordum sorguladılar değerleriniz çok iyi 1 gbit alabilirsiniz dendi.

Gıbırnet adres sorgusundan altyapı ftth olup olmadığını görebilir mi?

Sizin alt yapı nedir?

GibirNet alt yapı sorugulamada, FTTB-Eth alt yapı olup da 100Mbit çıkan varmi?

• Arkadaş geçen hafta Ukrayna'da yerin dibindeki metro da hız testi yaptı..80 megabit upload 130-140 megabit download var..yerin 30-40 metre dibinde..bizim ödediğimizin yarısını bile ödemiyorlar..söyleyeceklerim bu kadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 29 Eylül 2021; 7:57:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

bende tt fiber kullanıyorum benimde böyle çıktı 1000 e kadar diye ne kadar doğru acaba anlamadım.

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt

Daha acısını söyleyeyim. Turkcell Ukrayna'da (lifecell) sınırsız mobil internet, 3000 dk 225 uah (75 TL)

Ukrayna'da ki asgari ücreti soracak olursanız 6500 uah.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.