Şimdi Ara

DGS HAKKINDA YARDIMCI OLUN LÜTFENN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu sene ygs/lys ye girdim ve pek iyi bi sonuç elde edemedim. En büyük hayalimde inşaat mühendisi olmak. Bu sene inşaat teknolojisi yazıp okul bitince DGS ile inşaat mühendisliğine geçmem çok zor mu. Bazıları çok zor bi sene daha hazırlan diyor bazıları da yaz inşaat teknolojisi oradan DGS ye girip inşaat mühendisliğine geç diyor.İnşaat teknolojisi okuyup DGS ile mühendisliğe geçmiş olan veya bu konu hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi ?
    Teşekkürler.

• Kardeşim sınav çok kolay olduğu için herkes çok iyi yapıyor yani derece yapabilmen lazım girebilmen için.Özel okullarda şansın var ama
  • Öncelikle bu sınav herkese kolay gelmeyebilir. Ygs'nin biraz altında kolaylıkta olan bir sınav ve sınava giren herkes çok iyi yapmıyor. İsim yapmış okullara girmek istersen 300-330 arası bir puan yapman gerekir. (Tavan puan:300) onun dışında Anadolu'da bir üniversiteye gitmek istersen puanları daha düşüktür. Insaat teknolojisinde 2 senelik okuyup üstüne 3-5 sene aralığında okumayı göze alıyorsan sen bilirsin. Bildiğim kadarıyla artık çoğu okul eski derslerini kabul etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlamıyorum sadece bana mı basit geliyor ? Rastgele netler yazıyorum 330 puan geliyor nerdeyse Boğaziçi makina
  • zaman yetişmiyor , mat yapsan türkçe olmuyor, türkçe yapsan mat olmuyor ,
  • Kardeşim 2yıllık bitirdim tekrar ygs hazırlanıyorum dgs ile gidersen 1.sınıftan tekrar başlarsın 2yılında aldığın dersleri muaf sayarlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ygs kas boşver dgsyi başlı başına eziyet derslerini saymazlar 2 yıl boş okurdun sınav açıklanmaz okul geç baslar kontejanlar az bir sürü dert

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istiklal35 İ kullanıcısına yanıt
    dersimli62f kullanıcısına yanıt
    senertheking S kullanıcısına yanıt
    Pazarteai günü hocamdan ögrendim, okulumda 2senelik bölümü bitirip dgs kazanan arkadaslari gazi unuversitesi 1.siniftan baslatmis. Başımdan asagi kaynar sular döküldü.
    Biz 2 sene neden okuyoruz? Madem 2 senenin derslerini begenmedin, o zaman o ünıversite bu bölümün acılmasina neden izin verdin?
    Neden hayvan gibi matematik kasıyoruz, ortalamalarimizida yuksek tutmaya calisiyoruz?

Harika bir motivasyonla hem matematik calisiyordum hemde vizelere hazirlaniyordum. Şimdi geleceğim belli değil. Forumlara bakiyorum, 3.siniftan baslatanlar yok, en iyisi 2.siniftan başlatmış.

Pazartesiden beri motivasyon 0 kaldı. Hedefim bölüm 1. + 280 taban puanli uludağ üniversitesi idi ama 6 senede millet tıp okuyor, dalga konusu olucaz yine, herseyi gectim 2 sene çöpe atıcak kadar ne zamanım var nede param var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkuşgibi -- 9 Kasım 2016; 13:22:33 >
  • Kardeşim ne yazıkki durum böyle ben dgsden vazgeçtim ygs hazırlanıyorum tekrar en azından mtok ile gireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: istiklal35

Kardeşim ne yazıkki durum böyle ben dgsden vazgeçtim ygs hazırlanıyorum tekrar en azından mtok ile gireceğim.

en iyi ihtimalle 2.sınıfta okul değiştirip devlete geçerim, o şekilde 3.sınıftan başlama ihtimalim daha yüksekmiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.