Şimdi Ara

dfsfsdfds (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
5.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hepimiz boş konusuyoruz... Forumu bırakalımda dolu konuşanlar doğru işler yapsın.
  • REKLAM KURULU’NUN 09.08.2011 TARİHLİ TOPLANTISINDA GÖRÜŞÜLEN DOSYALARLA İLGİLİ ALINAN KARARLAR AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.
    2011/615- Tunca Elektronik Matbaa Elektrik Makine Plastik İnşaat Tekstil Reklam ve Tanıtım Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ait BrightUse-X5 isimli elektrik tasarruf cihazlarına ilişkin olarakhttp://www.brightuse.com.tr/cihaz-ozellikleri.html adresli internet sitesinde yayınlanan tanıtımlarda yer alan “Ortalama %25’e varan elektrik tasarrufu sağlar(…)” şeklindeki ifadenin bilimsel geçerliliği olan belgelerle ispatlanamaması nedeniyle sözkonusu tanıtımların tüketicileri aldatıcı ve yanıltıcı nitelikte olduğu gerekçesiyle inceleme konusu tanıtımların Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğin 5/a, 5/b, 7/a, 7/c, 7/g, 13, 19 ve 21 inci maddeleri hükümlerine uygun olmadığına,
    Bu durumun, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Tunca Elektronik Matbaa Elektrik Makine Plastik İnşaat Tekstil Reklam ve Tanıtım Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında 4077 sayılı Kanun’un 17 inci maddesi ve 25 inci maddesinin sekizinci fıkrası dahilinde anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.
    KAYNAK:http://www.gumrukticaret.gov.tr/assets/content/Arsiv_Tuketici_Mevzuat/Dokumanlar/Reklam_Kurulu_Bulten/191%20BASIN%20B%C3%9CLTEN%C4%B0.doc

• quote:

Orijinalden alıntı: anafor41

televizyondan aldım... adamlar yalanmı soylicek

cok eglenceli bir baslikmis... yeni okudum...
    hay alla...
  • Ben bunlara kızmıyorum.Bunlar galata köprü üstü dolandırıcılarının işi profesyonelliğe dökmüş reklama bürünmüş hali.Ben devlete kızıyorum.Kelime oyunlarıyla bangır bangır reklam yapılıp insanlar dolandırılırken devletin bi kurumu yok mudur bu bnleri denetleyecek. Tahtakalede ya da köşede bi tezgahta satılan 3-5 dandik maldan bahsetmiyoruz.Radyo ve tv üzerinden milyonlara ulaşıyorlar.Öyle güzel ses tonuyla, seçme cümlelerle yapıyorlar ki reklamı insanda güven hissi uyandırıyor.Ve inanılmaz satışlar yapıyorlar.Acaba diyorum reklam vergi gelirleri vs. yüzsuyu hürmetine mi devlet sessiz kalıyor.Ta ki birileri şikayette bulununcaya kadar.Nerde bu devlet,nerde bu insanlar ;)
  • quote:

Her Zaman Elektiriğim 45 tl geliyordu...Cihazı taktım 28 tl geldi Hepiniz Boş Konusuyorsunuz Arkadaşlar...ben 2 tane daha alıcam...

Sayacı kontrol ettirin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xusta

Ben bunlara kızmıyorum.Bunlar galata köprü üstü dolandırıcılarının işi profesyonelliğe dökmüş reklama bürünmüş hali.Ben devlete kızıyorum.Kelime oyunlarıyla bangır bangır reklam yapılıp insanlar dolandırılırken devletin bi kurumu yok mudur bu bnleri denetleyecek. Tahtakalede ya da köşede bi tezgahta satılan 3-5 dandik maldan bahsetmiyoruz.Radyo ve tv üzerinden milyonlara ulaşıyorlar.Öyle güzel ses tonuyla, seçme cümlelerle yapıyorlar ki reklamı insanda güven hissi uyandırıyor.Ve inanılmaz satışlar yapıyorlar.Acaba diyorum reklam vergi gelirleri vs. yüzsuyu hürmetine mi devlet sessiz kalıyor.Ta ki birileri şikayette bulununcaya kadar.Nerde bu devlet,nerde bu insanlar ;)

Televizyon kanalları kazanıyor,firma kazanıyor,tanıtımcı kazanıyor,devlet kazanıyor peki ya kaybeden kim Tabiki Biz bundan dolayı kimsenin umurunda değil

• akşamleyin daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

quote:

Orijinalden alıntı: aeronics

quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

quote:

quote:

quote:

Her Zaman Elektiriğim 45 tl geliyordu...Cihazı taktım 28 tl geldi Hepiniz Boş Konusuyorsunuz Arkadaşlar...ben 2 tane daha alıcam...

MESLEĞİ BIRAKIYORUM.

Sen sadece mesleği mi bırakıyorsun :) Ben bugüne kadar öğrendiğim bütün pozitif bilimleri kafadan sildim gitti :)

Sözüm meclisten dışarı: Memlekette koyun çok olunca her eline değnek alan çoban kesilir.

Sormayın hocam birde bu cihazları satanların devresi var.

1 voltmetre 1 ampermetre 1 tane küçük vantilatör 1 tane cos fi metre 1 tane varmetre

tasarruf cihazını bir takıyor böyle ibreler iniyor çıkıyor izleyen şaşırıyor ama kimse sormuyor kardeşim bu nedir neyi gösterir araştır ama yok bakıyor ibre indi alıyor.

Meskenlere standart monofaze veriliyor. Ancak sizin de söylediğiniz gibi özel olarak bildirildiğinde trifaze meskene veriliyor. Eskiden kompanzasyon kurulumu opsiyonelken sonradan zorunlu hale getirildi diye hatırlıyorum. Akşama kesin bilgileri yazarım buraya.
    Bu arada üstad biz boşuna uğraşıyoruz. Üstünde iki tane LED'i olan bir cihaz yapalım. Afilli bir de plastik kutu yapalım. Bir tane LED aletin çalışıtığına dair sürekli yanarken diğeri de üstünden yük çekilmeye başlandığında yanıp sönmeye başlar (malum yanıp sönünce tasarruf yapıyor ya). Bulaşık ve çamaşır makineleri için NASA teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş olan her parçası çeşitli kalite sertifikalı bu ürün hem deterjansız olarak temizlemekte hem de elektrik tasarrufu sağlamakta olur. Bir de malum televizyon kanallarına iki reklam verdik mi sırtımız yere gelmez. Sonra araba versiyonunu da çıkartırız tekne verdiyonunu da. Araba versiyonunda aracın aerodinamisini düzenliyerek yakıt tasarrufu ve yürüyen parçaların ömrünü arttırırken bunların yanbı sıra kaportanın paslanmasını da geciktirir. Tekne versiyonunda da teknenin hidrodinamiğini düzenlemenin yanısıra sudaki kısmın yosun tutmasını geciktirerek yakıt tasarrufu sağlar.

Bu arada komşunuz hamam mı işletiyor da 21KW'lık ani su ısıtıcısına ihtiyaç duyuyor :)

bizim ülkemizde böyle insanlar varken köşeyi dönersin hemen başla

Bende zengin olmak istiyorum devlet banada versin elektriğini tükettiğim için ayda 6 Tl pardon hangi marka zengin olmamızı sağlayacak onlarca alalımki hemen zengin olalım anadınmı .Amanın doğuda bunu duymasınlar bazı illerde herifler eski demir somyaları karyolaları tavana asıp ısınıyorlar hatta quartz çubuklaru duvara gömdürenleri gördüm ben bu adamlar kaçağı bırakır hemen abone olur valla bu haberi duyarlarsa devlet külliyen zarara girer sonra

• CNN altyazı geçmiş tasarruf yapiyomus bu cihazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nisan 2012 den temmuz 2012ye gelmiş.topik nihayet durmuş.yazan çizen yok.ben biraz katkı yapayım
    bu tasarruf cihazı diye sattıkları şeylerin alayı kandırmacadır.aslı astarı yoktur.konutlarda yada üç faz kulanan sanayi tesislerine bu cihaz denen şeylerle kompanzasyon yapılamaz.konutlardaki durum resimdeki gibidir.konutlardan reaktif bedeli alınmaz.
    bahsi geçen sanayi tesislerinden bazıları sırf kompanzasyon için kurulumda asgari 5 000 le 20 000 tl ye kadar paralar harcamakta vede bu kompanzasyonun doğru çalıştırılabilmesi için firmalarla aylık,yıllık anlaşmalar yaparak tekrar para harcamaktalar.satın almayı düşünen yada satın alan arkadaşların öncelikle bir kompanzasyon panosunu görmelerini tavsiye ederim
    kompanzasyonla ilgili avrupa ülkeleri arasında işi en sıkı tutan bizim ülkemizdir.biçok ülkede oranlar oldukça yüksek tutulurken bizde 50kw ta kadar olan tesislerde %20 ye %33 50 kv dan yüksek olan tesislerde %15 e %20 dir.oranlar la ilgili bknzhttp://www.emo.org.tr/ekler/5ce3f8d06bd430b_ek.pdf?dergi=4
    konutlarda üç faz kullanılamaz veya tedaş vermez gibi bir yanılgı var.
    tedaş yönetmeliklere uygun tesisat yapılırsa,konutun ihtiyacı neyse verir ve parasını alır.yaptığı kontrollarda evde ticari işlere yönelik bişeyler görürse makina vs ozaman uygulama değişir.herkese kolay gelsin.

dfsfsdfds

• verilen paraya yazık
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

MESLEĞİ BIRAKIYORUM.

Sen sadece mesleği mi bırakıyorsun :) Ben bugüne kadar öğrendiğim bütün pozitif bilimleri kafadan sildim gitti :)

Sözüm meclisten dışarı: Memlekette koyun çok olunca her eline değnek alan çoban kesilir.

Sormayın hocam birde bu cihazları satanların devresi var.

1 voltmetre 1 ampermetre 1 tane küçük vantilatör 1 tane cos fi metre 1 tane varmetre

tasarruf cihazını bir takıyor böyle ibreler iniyor çıkıyor izleyen şaşırıyor ama kimse sormuyor kardeşim bu nedir neyi gösterir araştır ama yok bakıyor ibre indi alıyor.

Meskenlere standart monofaze veriliyor. Ancak sizin de söylediğiniz gibi özel olarak bildirildiğinde trifaze meskene veriliyor. Eskiden kompanzasyon kurulumu opsiyonelken sonradan zorunlu hale getirildi diye hatırlıyorum. Akşama kesin bilgileri yazarım buraya.
    Bu arada üstad biz boşuna uğraşıyoruz. Üstünde iki tane LED'i olan bir cihaz yapalım. Afilli bir de plastik kutu yapalım. Bir tane LED aletin çalışıtığına dair sürekli yanarken diğeri de üstünden yük çekilmeye başlandığında yanıp sönmeye başlar (malum yanıp sönünce tasarruf yapıyor ya). Bulaşık ve çamaşır makineleri için NASA teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş olan her parçası çeşitli kalite sertifikalı bu ürün hem deterjansız olarak temizlemekte hem de elektrik tasarrufu sağlamakta olur. Bir de malum televizyon kanallarına iki reklam verdik mi sırtımız yere gelmez. Sonra araba versiyonunu da çıkartırız tekne verdiyonunu da. Araba versiyonunda aracın aerodinamisini düzenliyerek yakıt tasarrufu ve yürüyen parçaların ömrünü arttırırken bunların yanbı sıra kaportanın paslanmasını da geciktirir. Tekne versiyonunda da teknenin hidrodinamiğini düzenlemenin yanısıra sudaki kısmın yosun tutmasını geciktirerek yakıt tasarrufu sağlar.

Bu arada komşunuz hamam mı işletiyor da 21KW'lık ani su ısıtıcısına ihtiyaç duyuyor :)

Yeni yapılan inşaatların çoğunda meskenlerede trifaze elektrik verilmektedir, kendi oturduğumuz evde trifaze elektrik aboneliğimiz var. Ancak kullanılan sayaç tipi hala aktif sayaçtır, yani reaktif enerji bedeli tahsis edilmemektedir. Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.