Şimdi Ara

dewoo lanos 1.6 sx motor sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu forumda otomobillere ve araç motorlarına meraklı arkadaşlar var. Onların ilgisini çekip bana yardımcı olacak arkadaşların yardımını bekliyorum.

Arkadaşlar aracım daewoo lanos 1.6 sx....
    Arabamı ilk aldığımda allah var hiç sorunum yoktu. Aracı satın alırken ekspertize soktum. Ekspertiz bana motorda küçük yağ kaçakları olduğunu ( üst bölümden) bunun normal olduğunu söyledi. Arabada hiç sıkıntı yoktu. Ben bu arabayı niğdeye getirdim. Arabamda meğer!!! antifriz yokmuş. Karlı havların bastırdığı dönemde motor suyu dondu... Eritmek için çok uğraştık. Biraz buzu eritince motoru çalıştırdım araba çalıştı ama hemen kapattım kontağı. Arabayı tamirciye çekip buzu eritti...

Bu donmadan sonra antifriz koyduk ama arabamın sesi dizel motor gibi çalışmaya başladı...
    Bir sıkıntı yoktur sandım. Ortalam 300- 450 km yol kat ettim. Ancak arabamı görenler arabanın dizel motor gibi çalıştığını çok ses çıkardığını söyledi. Rampalarda performansıda düşmüştü.

Araba Mersindeyken bir anda kitledi. TAK TAK TAK vurmaya başladı. TAK TAK TAK sesler gelmeye başladı. Usta geldi arabayı çekti....

Segman - Üst kapak contası - Vs işlemler yapıldı. Birde rektefiyeci üst kapağı taşladı ( ben anladığım kadarıyla yazıyoum)

Ben bu arabayı aldım tamir olduktan sonra. 120 km hızı bile gördüm. Dizel araba gibi çalışmasada ses birazda olsa vardı. Bu işlemlerden sonra 50 km yol gittim. Otobanda rampada tırı sollarken ( motora güç bindi ) motor bir anda durdu...

Kontağı çevirdim tak tak tak ses geldi... Sonra o seste kesildi ve kontağı çevirdiğimde elektriği kesiyordu...

Burda sorun ne olabilir arakdaşlar.

OKUYANDAN ALLAH RAZI OLSUN....
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.