Şimdi Ara

DevletStation (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
15.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
226 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize naçizane bir tavsiyem olacak. Biraz aklınız çalışıyorsa, sosyal bilimler alanında olur, doğa bilimleri alanında olur veya kendinizi teknik mesleki bilgilerle donatın. Tercihen İngilizce ve gitmeyi düşündüğünüz yerin yerel dilini günlük hayatınızı idame ettirecek kadar öğrenin. İnternette Glassdoor vb sitelerden sürekli iş ilanı bakın başvurun. Linkedın’dan alanınızla ilgili kişilerle iletişim kurmayı deneyin. Ve sonunda bu şekilde buradaki memnun olmadığınız hayatınızı geride bırakın. Kesinlikle, burada kalıp para biriktirir sonra giderim demeyin. 40 yaşında bile aynı şeyleri söyler halde bulursunuz kendinizi. Veya bir fırsat olursa diye beklemeyin kendiniz yaratın. Son olarak burada kalıp kim bu insanlara karşı koyacak veya ülkeyi bunlara mı bırakacağız gibi düşüncelere kapılmayın. Zira, ülke zaten onların. Siz sadece bu insanların daha iyi hayat sürebilmesi için figüransınız. En azından kendi hayatınızı değiştirebilirsiniz.
    Biraz aklı çalışan gençlerin bu ülkede kalmaları kendilerine yapılabilecek en büyük kötülüktür. Ayrıca, bu ülkedeki insanlar sizin gibi insanların çabalarını ve bilgisini hakketmiyorlar. Bırakınız burada cahillikleri içinde boğulsunlar. Siz dünyanın herhangi bir yerinde keyifli bir hayat sürün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bazılarının yediği küfürlerin haddi hesabı yok. Yaptıkları cehennemde odunları olur umarım. Bir neslin gençliğine, anaların-babaların göz yaşlarına, insanların psikolojisinin bozulmasına sebep oldular. Acılar içerisinde yaptıklarını çekerler umarım. Allah'sız, dolandırıcılar.

• yurtdisinda aldigim maas ile neredeyse 8 adet PS5 alabiliyorum. biliyorum böyle cok konular aciliyor ancak yazik ülkemde ki insanlara. imkani olan kacsin kurtarsin kendini, ben zamaninda baska diyarlara göc ettim. ve iyi ki de etmisim diyorum.

DevletStation
  • Bazen vatandaş kendi arasında konuşuyor.Yok ülke avrupadan amerikadan 50 sene geride falan filan. E kardeş madem o kadar geride sende uyanık ol.2 3 sene bekle ucuzdan al kullan.Zaten bi kaç sene sonra hevesinde kaçar iyi ki almamışım dersin.

DevletStation 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H@B!B -- 19 Eylül 2020; 5:58:46 >
  • İki adam döveyim stres atayım. Ben böyle vergisikeyşının taa

DevletStation
    DevletStation

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• abi adamların dünya görüşü tamamen ofsayt. allah yardımcımız olsun.

• H@B!B kullanıcısına yanıt

Su kafalari birakin artik, insanlar sürekli birşeylerden kacmak, önlem almak, uyanliklik yapmak zorunda değil. Ulkemizdeki dusunen gençler artık neyin ne olduğunun fatkinda ve diğer ulkelerde gördükleri ornekler gibi rahat medeni biçimde yaşamak istiyorlar. Dolambacli ulkenin dolambaçlı yasam kosullarindan ve kotali hayatlarindan sıkıldılar artik..yakindir değişimler kaçınılmazdır.

• Bu cihazın ederi 10 bin tl felan

• Ben yurt dışından getirticem. Herkesin akrabası var illa ki.

Vergi vs bahane. Nasıl Samsung o kadar vergi olmasına rağmen bize özel fiyatla telefon getiriyorsa Microsoft da Sony de aynısını yapabilir.

Bu konsolun ve ps5'in hakkı 5000-5500 tl. Bunlar zaten parayı oyun, online abonelikten vs çıkarıyor.

Devleti kötülemeyi bırakın. Ülkemize özel fiyattan getirsin burası işlerine geldi mi Avrupa ülkesi gelmedi mi orta doğu.

Microsoft fiyatı niye kaldırdı? 6500'a çekip kampanya yaptık ayağı yapacak, yersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: eDDiè

yurtdisinda aldigim maas ile neredeyse 8 adet PS5 alabiliyorum. biliyorum böyle cok konular aciliyor ancak yazik ülkemde ki insanlara. imkani olan kacsin kurtarsin kendini, ben zamaninda baska diyarlara göc ettim. ve iyi ki de etmisim diyorum.

Bu adamlar birim fiyatı olarak 400 euroya ps5 satıyorsa o zaman ps5 in maliyeti düşük.

Yani sen ps5 çıkıyorsun ve fiyatı 400 euro. Yani bunun maliyeti 100 euro falan mı?

Adam 100 birim fiyatına ps5 çıkarıyor.

Ya düşünsenize 2300 euro maaş alsanız, bir ay sonunda ps5 alıyorsun, iPhone 11 alıyorsun ve üstüne para bile kalıyor.

• Nevfel kullanıcısına yanıt

Tamam hükumet süper, harika, insanlar nemikör, yol yaptı, eskiden buzdolabı yoktu. Hadi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 18 Eylül 2020; 8:51:48 >
  • YOURMOVE kullanıcısına yanıt

Yıllarca bu gerçegin üstü kapatilmaya calisti ama internetin güzel yani iste birseyleri gizli tutamiyorsun artık. Evet düzgün yaşamak herkesin hakki, hakkinizi aramaktan vazgeçmeyin.

• Sacmaliga bakarmisin kendine birşey aliyorsun ve devlet bundan para istiyor bildigin haraç kesmek bu
    Yanin senin çalişip emek verip kazandigin paraya adamlar çöküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 18 Eylül 2020; 9:12:11 >
  • Allah kimseyi oyun kutusu alamadiği için devletini kötüleyecek duruma düşürmesin amin

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    Saadetin reklamcısı kim acaba ya cok orjinal seyler yapıyorlar

• Hiçbir devlet vatandaşını "oyun kutusu" alamayacak duruma getirmesin..

Ne denir ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

bırakın oyunu falan çocuk gibi bu ne yav.

ha çok oynamak istiyorsanız alın şundan bitane hem vakit geçer hem stres alır. üstelik ucuz.

Tuşları yumuşak mı, değilse o da orijinal değildir. KDV + ÖTV + PHP + HTML + JAVA Vergi durumu nedir? daha nice vergi çıkar bak bunada yakındır fazla dillendirmeyelim. Biz 80 Kuşağı az mı turnuvalar düzenledik bu cihaz ile.

• ~Anor~ kullanıcısına yanıt

Survivor neyünüze yetmiyor.

Yok dahada olmadı dram olarak müge apla

Komedi olarak a haber izleyün canum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.