Şimdi Ara

DEVLETİME MİLLETİME ÜLKEME DAHA FAZLA NASIL FAYDALI OLABİLİRİM? CİDDİYİM FİKİR LÜTFEN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
0
Favori
6.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok yurtdışında degildim

Donanımhabere üye olmamıssın diyemi söyledin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AsterixOburix A kullanıcısına yanıt
    Cogunlukla Türk markası alıyorum tercih ediyorum

Sacmalık değil bence

• Yazdıklarınızın hepsini yapamıyorum ama çoğunu bende uyguluyorum. Bence ülkeye bir katkıda bulunmak sadece askere gidip savaşmak değil ki Türkiye sizce yıkılabilir mi hayır sadece ayağımıza takılırlar fare gibi. Yaşadığım ülkede bir çok sorun var. Hep sorunları iktidar partisine yıkmaya çalışırlar ama bu insanlar ülkede ki sorunları çözmenin aynı zamanda kendi sorumlulukları olduğunu ya bilmiyorlar yada bilmezlikten geliyorlar. Eğer yaşadığın ülkenin dünyada daha çok söz sahibi olmasını istiyorsan girişimci, yatırımcı olmak çok önemli. Ülkenin gsyh'ına katkı sağlayacaksın. Bu şekilde üretim artar, istihdam artar, refah artar, askerin daha da güçlenir.
  • Begendim

• Önerisi olan?

• uykuadam U kullanıcısına yanıt
    geçen sene üye olunca argümanın altı dolmuyor buradaki üyelerin çoğu 14-15 yaşında
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Denizliye buyur gel çay içmeye

• uykuadam U kullanıcısına yanıt
    dediklerini herkes yapmalı yapmayan zaten sorunu kendinde aramalı. sana yalancı demedim ama karanlık noktalar var onu belirttim
  • Kardeş helal olsun, bunlar da güzel.

Birşey bütün bütün elde edilmiyor diye bütün bütün terk edilmez.

Tavsiye verecek konumda olduğumu düşünmüyorum pek, ancak illaki bişi yazacak olsam şunu derdim:

Felsefe oku.

Felsefe okuyan, üzerine düşünen, bir de insanlarla güzelce tartışan bir insan hem topluma hem de kendine faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

• Hangi kurumda olduğumu uygun olmaz diye düşünüyorum.

• Kril kullanıcısına yanıt
    Felsefe okumuyorum

Ama insanlarla iyi geçinirim geçinmeye çalışırım.

Ülkemizi daha iyi hale getirmek kişinin kendisinden başlıyor

Diye düşünüyorum.

Bir insan değişir bir toplum değişir.

• düşün hocam.

düşünen adam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykuadam

Felsefe okumuyorum

Ama insanlarla iyi geçinirim geçinmeye çalışırım.

Ülkemizi daha iyi hale getirmek kişinin kendisinden başlıyor

Diye düşünüyorum.

Bir insan değişir bir toplum değişir.
    iyi de arkadaş sana okuyor musun diye sormamışki. sana okumanı tavsiye etmiş. benzer bir tavsiye de ben vericektim. bence de oku. çünkü ülkemizin okuyan kişilere gerçekten çok ihtiyacı var
  • 0110engin kullanıcısına yanıt
    Vallahi işten güçten fırsat bulduğum kadar dergi gazete ekonomi yazarlari okuyorum ama

Felsefe okumuyorum ama

okuyabiliriz sakıncası fırsat buldukça

• sivil toplum örgütlerinde diğer insanlarla iletişime geçmen lazım, hangi konularda duyarlılık gösteriyorsan.
  • Yazdıklarımın hepsini %95 uyguluyorum

Düşünmeyen adam bunları yapmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

adam yere çöp atmayarak ülkeye yararlı olduğunu düşünüyor la olum yere çöp atmamanız değil çöp atmanız tuahf.. yere çöp atmak bile sizin söylemleriniz yüzünden normalleşti
    Evet yararlı oluyor. Atmamanın tuhaf olmasını sağlayan konunun sahibi değil, diğer kişiler. Şimdi sana oturup açıklamayalım.

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Maalesef insanlar duyarlı değil

Heryere çöp atıyor

Atmamak anormal oldu ayılar yüzünden

• Sen ne iş yapıyorsan onu olabildiğince düzgün yapmaya çalış,genel toplum kurallarına uy,kendine ve ailene faydan olsun yeterli.Türkiye şu an bu b*ktan vaziyette ise bu tarz basit şeyleri anlık hazlar uğruna uygulamamalarından ötürüdür.Gidişatta iyiye doğru değil malesef,eğlence sektörünün manipülasyonlarıyla çok acayip dejenere nesiller yetişti 1990'dan itibaren.Bireysel olarak buna dair birşey yapabilir miyiz? Hayır. O yüzden topluma faydalı bir birey olmak isteniyorsa eğer,kendine ve çevresindeki küçük insan topluluğuna faydası olan,üstün ahlaklı,saygılı birisi olmak gerekiyor.Olaya sadece parasal açısından bakmayın,belirtmek istediğim olay çevrendekilere iyi algılar,hisler sağlamak.Bunu sadece saygını koruyarak,para harcamadan da sağlıyabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.