Şimdi Ara

DEVLETİME MİLLETİME ÜLKEME DAHA FAZLA NASIL FAYDALI OLABİLİRİM? CİDDİYİM FİKİR LÜTFEN (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
6.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Memur olman yeterli zararı veriyor. Diğerleri hafifletici sebep.
    Senin maaşın devlet bütçesinden ödeniyor. Bütçede her ay en az 2500-3000 bin zararsın.
    Çok faydalı olmak istiyorsan istifa eder işletme açar istihdam yaratırsın, yerli hammaddeyle üretim yaparsın.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Verdiğim hizmete gerek yok o zaman

Veya zaten memurada gerek yok o zaman

Çocuğunu kendin evde okut

Hasta olursan dr yerine üfürükçüye git

Camiye zaten gerek yok

Bir gün olurda düşmanlar saldırsa sen halledersin

Hakim polis hiç gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığın telefon markasını merak ettim. Ayrıca bilgisayar kullanıyor musun?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uykuadam U kullanıcısına yanıt
    Opetten hususi yakıt almayı gerektirmiyor bu durum.

Vestelin sahibini bilmiyorum.

Ama koç grubuna tepkili olduğum için özellikle hiçbirşeylerini almıyorum.

• Avea intouch 4

Pc asus 2009 aldım

• coupant kullanıcısına yanıt
    Haklısın.

Sen bilirsin.

Dikkat etmekte fayda var.

Ama sheel bp petrol ofisi yerine tercih edilebilir

• Cep tel sıfıra yakın 2 el aldım. 2015 te

650 tlydi sifiri

2 haftalıktı 400 tl aldım.

Birdahaki tel vestel z20 olacak emin olabilirsin

bu forumda engelli indiriminden araba aldığını paylaşan adama neden paylaşıyorsun biz o paraya alamıyoruz ayıp oluyor diyen,
    65 yaş üstü kişilerin balık istifi topluma taşıma kullanmasına üzüleceğine, neden parasız biniyorlar diye bimere şikayet eden var.
    adam gelmiş zaten 70 yaşına çok heves sanki, durumu olsa taksi tutar öyle gider.
    25 yıl prim yatırıp emekliliği hakeden adama yatırdığı paralar buhar olup uçmuş gibi, biliyorsun değil mi senin maaşını çalışanlar ödüyor yatırdığı primlerle diyen var.hayır efendim çalışanlar ödemiyor devlet zamanında almış parayı ne yaptıysa yapmış, onun geri ödemesi bu.
    yani bu forum insanı bazı şeylerden soğutur.
  • Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Vallahi insanı biraz karamsarlığa sürüklemiyor değil hani

Mesaj sayım 44 e kazık çaktı.

Niye ilerlemiyor bilmiyorum

Niye mesajın 44 sen trolsun filan

Show yapıyorsun diyenler

• burası Konu Dışı / Off Topic bölümünde olduğundan buradaki mesajlar forum mesajlarına dahil edilmiyor.
  • Anladım teşekkürler

• Abi sen bunlari yapiyosun oteki yandan insaat firmasinin bilmem kac milyonluk vergi borcu affediliyor boşuna oluyor senin yaptiklarin :)

Peki bilgisayar konusunda ne yapmayı düşünüyorsun? Malum yerli bir bilgisayar firmamız yok. Monster felan demeyin açıklamayı Vesyel üzerinden yapıyorum. (Bir de masaüstü olduğunu farz edelim zira masaüstü olarak Türk markası yok. Exper demeyin gözünüzü seveyim. ZTE telefonlarına Turkcell marka basan marka gibi işte. Monster da aynı. Clevo marka Çin bilgisayarlarına isimlerini basıyorlar. Yurtdışında da aynı kasa bilgisayarla var. Monster ile farkını sorarım. Marka ismi istiyorsanız söylerim sıkıntı yok. Bir de dikkat edin isimleri Türkçe bile değil) Şahsen Vestel de tam yerli değil. Ben demeden başka bir arkadaş demiş. Sen de yurtdışına 5 gideceğine 1 gitsin demişsin ama yanlışın şu ki 5 gideceğine 4 gidiyor. Dış kasa hariç her şey yurtdışından geliyor ne yazık ki. O 1'lik pay zaten kâr değil. Dış plastik veya alüminyum diyelim, maliyeti 50TL etmez bile. Ama telefonlar çok düşük özellikle bile yurtdışı telefonlara kafa tutar miktarda pahalıya satılıyor (Benim düşünceme göre). Üstelik ar&ge yok. Bir Vestel yarışması vardı belki hatırlayan vardır. Tasarımı sen yap Vestel'de iş kazan (öğrenciysen burs) gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Yani çalıştırdığı adamlar vasıfsız, yetersiz, bir şeyi doğru yapamayan adamlar. Bunu ben demiyorum. Vestel'in kendisi diyor. (Kendi düşüncem) Nedenini soracak olursan; bana göre Vestel diyor ki: Benim adamlarım bir işi halledemiyor gel sen yap. Birinciye ise 10.000TL ödül verecekler. Ayrıca ödül miktarı bile az. Google bile yaptığı yazılımda açık bulana 500.000$ ödül veriyor. (Bazı firmalar bunun 10 katını veriyor.) Yarıiletken teknolojisindeki yetersizliğimizi bile söylemek istemiyorum Yahu iki silisyum sacın belirli bir miktar aralıkla bir araya getirilmesiyle oluşan kondansatörü dahi Türk firma yapmıyor. Yapıyorsa da ben denk gelmedim. (En az 500 kez alışveriş yaptım) Teknoloji alanına girersek daha uzar gider. Sınıfta kalmışız hatta sınıfta kalmadık daha anaokulunda derslere yeni başlayacağız. Yere çöp atmakla da olmuyor ülke ekonomisini iyi yapmak ne yazık ki. Olacağı şu o olayda; çöpler yere atılmazsa 5 kişi daha bu işi yapmayacak ve başka işlerle uğraşacak ya da işsiz olacak. Çöpler yere atıldığı için çöpçüler çok demedim yanlış anlaşılmasın. Yani o sektörde çok işçiye gerek yok manasında dedim. Görüşlerimi sert dile getirmişsem kusura bakmayın.

• Ar> yazan kısım AR-GE.

• Kitap oku. Sanatla felsefeyle bilimle ilgilen. Bu konularda hicbir sey yapmasan bile bir fikrin olsun. Isik kapatmak cop atmamak vs zaten insan olmanin geregidir.

Benim babam da memur son yillarda kitap okumaya basladi. Ister inan ister inanma 2 dakika muhabbet etmedigim insanla saatlerce konusuyoruz. Eskiden tv acik olurdu onun basina oturur kalkmazdi. Simdi konusabilecegi bir seyler var. Birbirimize kitap odunc veriyoruz vs.(ha okuduklari vakit kaybi kitaplar ama olsun :)) gecen tiyatroya gitmis mesela onu konustuk. Ya da eskiden annemle kitap okur onu konusurduk(cocuk yaslarda). Cok faydali. Kendileri sartlardan dolayi yetisememis olsalar da bizler onlarin ustune gectik. Babam daha erken ilgilenseydi bunlarla. Cok daha farkli bir insan olabilirdim. Yani cocugun varsa ya da allah nasip ederse ona ornek bir baba ol hicbir sey yapamiyorsan.

Bir de bunlar sana o bahsettiklerinin cok daha fazlasini saglayacaktir. Ve artik kisiliginin bir parcasi olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genccizer -- 6 Mayıs 2018; 2:47:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi olduğunu düşünerek yazıyorum..

http://www.milliprojemilliistihdam.com/ sitesini incele sana uygun olduğunu düşündüğün bir şey varsa başvur..

http://www.turkiyeninyetenekleri.com/burayı takip et yeteneklerin varsa burada kendini gösterebilirsin sahip olduğun devlet memurluğunu bırakıp buralara geçme şansın olabilir..

Ve devlette 65000 i geçik memur olarak görev yapıp istihbarata çalışan memurlarımız var ve kurumlar içerisinden sizlere bilgilendirme yapılıp başvuru şartlarını sağlamanız halinde istihbarata bilgi sağlayıp ek maaş ve ek iş yapma şansınız olabilir her kurum da geçerli olmasa da ceza evi memurları ve gümrük muhafaza memurları 'nın bu işe girme şansları yüksek..

• Ben hep israil malı aliyorum.

• Bilgisayar konusunda yapacak pek bir şey yok maalesef. Dediğin gibi haklısın

Bilgisayar konusunda Yapacak tek şey zırt bırt değiştirmemek.

Uzun süre kullanmak

Vestelle google verdiği ödülde tabiki fark olacak

İki firmayı karşılaştırırsak arada 50 kat fark vardır.

Türkiyede borsadaki bütün firmaların değeri apple yapmıyor.

Fakat bu bizim türkiyede üretim yapan firmaları desteklememiz anlamına gelmez.

Evimdeki buzdolabı fırın ocak mikrodalga çamaşır makinası vestel

8 senedir buzdolabında sadece sorun yasadım.

Onuda servis çözdü.

Hep vestel örneğinden gittik ama

Bu tür yatırımlar hep sermaye ister.

Vestel elektrikli oto sarzı vs konusunda yatırım yapıyor.

Firmanın yatırım yapacak parası varsa yapar

Biz bu ülkenin sermayesini yurtdısına transfer edersek

Ülkedeki fabrikada kapanır.

• venussquirrel kullanıcısına yanıt
    Hiç farketmez ben yapayımdahttps://forum.donanimhaber.com/vergi-kacirani-sikayet-ettim-guncelledim--131348347#131348347

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    İnceleyeceğim teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.