Şimdi Ara

Devlet memuruyum aylık 7 k gelirim var çok sıkılıyorum. Bana soru sorun zaman geçsin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
6.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin gelirin 7K değil,hala baban besliyor anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarım Ağır Çekim

bununla ilgili konu açmayı düşünüyordum.
    doktor maaşına sürekli laf ediliyor. sanıyolar ki herkes 2-3bin alıyor doktor o kadar alıyor. memurlar arasında hani bi tık belki o kadar da değil yüksek olabilir ama esnafın kazandığından haberi yok araba alsatçısı bile daha çok kazanır, gelmiş gençliğini aç-susuz-yaya duvarlar içinde yiyen adama laf atıyolar
    +1 "Yeni" doktor maaşı en az 9-10 k olmalı hatta vicdanen bakarsan 12-15 k arası olmalı ama ülke şartlarından dolayı 9-10 dedim. 6 sene oku 2 sene tus uğraş 8 seneni hatta önceki temelide say en az 10-15 seneni doktor olmak için ye. liseden mezun vezneciyle aranda 2 k fark olsun. İlerde döner sermaye ve maaş artışı oluyor ama yeni doktorunda 6-7 k alması bencede adaletsiz.

Daha ismini kağıda yazamayan adam emlakçılık yaparak tek ev satışından ayda 15 k komisyon kaldırıyor. Araba alıp satan en ucuz araçlardan 5-10 k minimum kar ediyor. Gelir adaletsizliği düzeltilmeli ve ayrıca ben ne kadar okul okusada tek vasıfı veznede makbuz vermek olan adam 5 k alırken 12 saat çalışan işçinin 2.300 asgari almasınıda adaletsiz buluyorum. işçi maaşıda minimum 3-3.5 k arası olmalı geçim için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kac yasina gelmissin babandan para almaya utanmiyor musun? Ben ogrenciyim ben bile cekiniyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoo niye çekinimki babam o benim. Hem zaten bütün parası bana kalacak benim sayılır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam doğuda kız bulmak zormu
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam bulursun fakat ailesi öğrendiğinde problem oluyor.

• emrehan09 kullanıcısına yanıt
    Doktorlar dediğinden fazla kazanıyor.

Ticarette büyük meblağlar dönüyor. Bu doğru kimse inkar edemez.

O zaman sende okuma memur olma , işçi olma , doktor olma git tüccar ol ticaret yap. Emlakçılık yap sermaye istemez zaten.

• Babandan harçlık alırken utanmıyor musun?

• jamie35 kullanıcısına yanıt
    Hayır neden utanayım ki babam o benim.

• Sonöysmbükücü S kullanıcısına yanıt
    Baban tabi ki ona bir lafım yok ama benim fikrim maaşlı adam babasına yük olmamalı bir duruşu olmalı ki insanlar sana saygı duysun. Sen hiç düşünüyor musun baban içten içe üzülüyor belki haline, tek başına kendini idare edememene ya da çevren, akrabaların nasıl arkandan konuşuyor babasının sırtından inmedi halen diye.

• jamie35 kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum demek istediklerini fakat şöyle bir durum var babamın zaten durumu iyi bana yolladığı para onu sıkıntıya sokmazki etkilemez bile , akraba konusuna gelirsek bizim akrabaların çoğu varlıklı kuzenlerimde benim gibi babadan geçinirler. Sen şimdi hiç gördün mü zengin adamın oğlunun çalıştığını her zaman babasından para alır veya maaş bağlatır oğluna. öyle hesap et bizide.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonöysmbükücü

Hocam bulursun fakat ailesi öğrendiğinde problem oluyor.
    kanka orda cidden hayat geçmez ozaman kadınsız hayat zor
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    Sosyal aktivite sıfır zaten. İlçe 15 bin nufuslu 3-4 bin merkezde geri kalanlar köylerde. Kızlar genel olarak çok çirkin esmer kuru bir şeyler. Birde anlamadığım dil konuluyorlar sen hesap et artık.

• kronik rahatsızlığınız nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonöysmbükücü

Sosyal aktivite sıfır zaten. İlçe 15 bin nufuslu 3-4 bin merkezde geri kalanlar köylerde. Kızlar genel olarak çok çirkin esmer kuru bir şeyler. Birde anlamadığım dil konuluyorlar sen hesap et artık.
    brom istersen 30 bin tl kazan orda mutlu olman şansın yok fakat şuan normal şehirlerde farksız her yerde karantina var
  • KİT'te memur musun düz memur
  • Thursy T kullanıcısına yanıt
    Hipertansiyon

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.