Şimdi Ara

Devlet İngilizce Öğretemiyor (Tescillendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet İngilizce Öğretemiyor (Tescillendi)

EF eğitim şirketinin yaptığı araştırma göre Türkiye'deki İngilizce yeterliliği geriye gitmiş. Irak bile bizden daha iyi.

Neyse ki İmam Hatipler var. Arapçada birinci olacağız inşallah.

• İran'ın seviyesi gerçekten çok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suudilerin neden liberalliğe gittiği anlaşıldı. Baksanıza ne kadar ingilizce öğrenmişler.
  • Tek sorunumuz İngilizce olsa keşke.
    Devlet İngilizce Öğretemiyor (Tescillendi)
  • Ilkokuldan itibaren de ahlak bilgisi dersi var ama gel gor ki ortalik ahlaksiz insandan gecilmiyor.
  • Ogrettikleri tek şey hav ar yu ne var yu ötesi yok

• Sınav geçmeyi öğreniyoruz gerisinin ne önemi var hocam sonuçta okul sınavı geçip üniyi bitirip iş sahibi olmamıza yarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir daha yazayim, belki goren olur.

Dil ogretimi pratik, diyalog seklinde olmali. Dil bilgisi lise son ve unide olmali.

• Milleti torpille her ise alistirdilar normaldir...adam ne ugrascam yahu deyip yaliyor emeksiz kariyer sahibi oluyor.

• Her konuda olduğu gibi bu konuda da öğretmenin etkisi bir yere kadardır. Öğrencilerin de çok başarılı olmadığı, araştırma yapmadığı bir gerçektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 23 Şubat 2018; 18:7:15 >
  • Ya bırakın ingilizceyi, arapça gibi KÜRESEL bir dilimiz varken ingilizceyi ne yapacaksınız?! Hem ingilizce arapça kadar zengin değil. Arapçada bir harfin bir kıvrımı bile çok şey ifade ediyor! Uzaya fırlatılan roketler hep kurandaki kıvrımların denklemleri sayesinde oldu! Ama Amariga ortadoğunun keşfetmesine izin vermiyor! Ayrıca bir gün herkes arapça konuşacak ve bütün dünya islamı kabul edecek(!)

Beyin ve çorba ile.
  • İngilizceyi sadece gramer olarak gören müfredat varken
  • Kelime bilmeden dil bilgisi öğretmeye çalışırsan bu olur. Öğrencilere fiil çekimlemesini öğretiyorlar ama öğrenci fiil bilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Her konuda olduğu gibi bu konuda da öğretmenin etkisi bir yere kadardır. Öğrencilerin de çok başarılı olmadığı, araştırma yapmadığı bir gerçektir.

Ben liseye 0 ingilizce ile geldim çıktığımda hazırlığı atlayıp full ingilizce fakülte bitirecek kadar ingilizcem vardı. Kursa gitmedim ve devlet okuluydu. 9. Sınıfta çok iyi bir hocamız vardı, onun sayesinde oldu. Hocamızın bu kadar iyi olmasına rağmen o okuldan benim gibi 5 6 kişi anca çıkmıştır.

• 3 orta doğu ülkesi ve Fas ile Cezayir bize fark atmış İngilizce eğitimde sadece Ingilizce değil bence diğer branşlardada bizden kat kat iyidirler.

• pehhhh ingilizceymiş

öbür tarafta sudan çıkmış balığa dönecekiniz.
  • Kendi dilini bile okuyup ANLAYAMAYAN bir millet İngilizce nasıl öğrensin?
  • İster yabancı dil ister matematik, biyoloji olsun hiç fark etmez. Bir dersin önemini, kişiye neler katacağını anlatamazsak öğrenci hiçbirini öğrenemez, kavrayamaz. Lise zamanında çevremdeki çoğu kişiye sormuştum; neden İngilizceyi önemseyip öğrenmiyorsunuz diye. Karşısındakinin adını, xx şehrinde yaşıyorum demeyi bile beceremeyirdu çoğunluk. Neden? Cevapları hep şu olmuştu: İngilizceyi ne yapayım!
  • forumu kullanıcısına yanıt
    Lise son ve Üni de olması gerektiğini belirttiğin Dil bilgisinden kastın nedir?
  • Tamam o zaman ben size bir animi anlatayim bu konuda

Simdi ben yazin findik toplamaya gittim eski bir komsunun tarlasi. Bunlarin babasi muftulukte calisiyordu almanyaya gittiler tayin cikti. Yada onlar istedi her neyse

Enes diye birisi var benden 3 yas buyuk

Almanyada notlar tersten sayiliyormus 1 en iyi vs.

Bana dedi ki ben orada ingilizceyi kil payi geciyordum

Yds ye girmis buraya geldiler iki sene once. Gecen sene yds ye denemek icin girdim dedi kac aldin diye sordum 77 almis

Bizde ogretim elemani olmak icin sinir 55. Hocalarin cogu 65-80 arasinda. Millet 55 i gecmek icin kac sene kursa gidiyor.

Adam orda kil payi okulda ingilizceyi geciyor gelmiş bizim hocalardan yuksek almis

Bu da rezilligimizin bir kanitidir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.