Şimdi Ara

Devlet hastanesinde psikiyatri muayenesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
75.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Devlet hastanesinde psikiyatrik muayene nasıl oluyor arkadaşlar hiç giden var mı?Doktorun size ayırabileceği zaman çok kısıtlı zaten ,size soru falan mı soruyor yoksa siz tanıyı direkt doktora mı söylüyorsunuz?

• Tanıyı direk doktora söylüyoruz zaten, tanıyı o koyuyor arkadaşım senin tanıyla ne işin var. Muayene ediyor tabiki de özellere göre tabiki de daha kısıtlı zaman var ama zaman harcamaz hiç, başundan savuşturur diye düşünme.
  • 10 dakika olur genelde o sirada anlatacaksin arada 1 2 soru sorar tamam bu ilaclari kullan 1 ay sonra tekrar gel diyecek bana sorarsan hic gitme gideceksende maddi durumun iyiyse ucretli yerlere git 1 saat icinde durumunu daha net anlayip ona gore daha iyi karar verir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konular çok hassastır . Bende psıkolojık destek goruyorum ama özele gittım. Devlet hastanesınde adam senle 5 dk ılgılenıor ancak . 1 kerelığıne parana kıy bence

• Yarın randevum var. 3.defa gidiyorum. İlk gidişimde anlat dedi. anlattım işte. sonra tanıyı koydu ilça verdi psikologa gönderdi.

İşe yaradığını söyleyemem ama işe yaramıyor da diyemem çünkü bazı şeyler söyledi. O oldu bu oldu derken gidemedim yapamadım falan. işe yaramamasında kendimde şuç buluyorum. Ama ilk önce sen bir devlet hastanesine git bir görüş. Her halükarda 6 aydan önce bir değişim yaşamayacaksın.
  • dh deki elemanların büyük çoğunluğu ruhsal problemleri var korkmaya başladım.yoksa bende mi de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Tanıyı direk doktora söylüyoruz zaten, tanıyı o koyuyor arkadaşım senin tanıyla ne işin var. Muayene ediyor tabiki de özellere göre tabiki de daha kısıtlı zaman var ama zaman harcamaz hiç, başundan savuşturur diye düşünme.

Bugün bahsettiğim doktora gittim.Diğer hekimlerin kapısı bomboştu bu kişinin kapısı full çakılı idi. Her neyse kendimde gördüğüm belirtileri doktora anlattım.Tek tek dinledi en sonunda ben problemimi araştırdım ve tespit ettim dedim o da ne buldun falan diye sordu.Cevap verdim sonra tamam deyip psikoloğa yolladı.Psikolog test yaptı ve testin sonucunu aldım tekrar psikiyatra gittim.Tamam senin problemin aynen dediğinle örtüşüyor dedi ve ilaç başladı.Şahsen ben çok memnun kaldım umarım o doktoru özeller falan kapmazlar yani umduğumdan fazlasını buldum hekimden.İnşallah ilaçlar da derdime çare olur.

• sıkıntın depresyon kafaya takma falansa direkt bırak ilaçları.tecrübe konuşuyor
  • bugün randevum vardı.doktora gittim.
    doktora uyuz oldum
    sanki
    acelesi vardı.
    2 dakka sürdü
    gürüşmemiz
    ilaç verip gönderdi.ya uyuz oldum
    hangi ilaçla başladık dedi lustral 50 mg 2 kutu dedim
    ee nasılsın dedi
    dedim bir fark göremedim ilk geldiğim gibiyim dedim
    sorun ne dedi
    bende titreme var biriyle tartışınca vs titreme oluyor birde kafam çok dolu dedim.
    sonra bu ilacı kullan (prozac likit ) 15 gün sonra yine gel dedi
    bu kadar
    2 dakka bile değil ben yine iyimserim aq

bu ilacıda niye verdi anlamadım. ilk gittiğimde sosyal fobin var dedi. lustral verdi. Lustralı araştırdım sosyal fobi tedavisinde kullanılıyormuş.

ama bu son verdiği ilaca baktım daha çok depresyon ve obsesif bozukluk için kullanılıyor yani internette bu ilacı kullananların yorumlarına baktım sosyal fobiyle alakası yok gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

quote:

Tanıyı direk doktora söylüyoruz zaten, tanıyı o koyuyor arkadaşım senin tanıyla ne işin var. Muayene ediyor tabiki de özellere göre tabiki de daha kısıtlı zaman var ama zaman harcamaz hiç, başundan savuşturur diye düşünme.

Bugün bahsettiğim doktora gittim.Diğer hekimlerin kapısı bomboştu bu kişinin kapısı full çakılı idi. Her neyse kendimde gördüğüm belirtileri doktora anlattım.Tek tek dinledi en sonunda ben problemimi araştırdım ve tespit ettim dedim o da ne buldun falan diye sordu.Cevap verdim sonra tamam deyip psikoloğa yolladı.Psikolog test yaptı ve testin sonucunu aldım tekrar psikiyatra gittim.Tamam senin problemin aynen dediğinle örtüşüyor dedi ve ilaç başladı.Şahsen ben çok memnun kaldım umarım o doktoru özeller falan kapmazlar yani umduğumdan fazlasını buldum hekimden.İnşallah ilaçlar da derdime çare olur.

hangi hastaneye gittiniz banada pm atabilir misin doktor ismini

• istanbulda iseniz npi istanbulu deneyin...
    ücretleri biraz pahalı fakat gerçekten işlerinde çok iyiler, ben tedavi oldum çok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebellion

istanbulda iseniz npi istanbulu deneyin...
    ücretleri biraz pahalı fakat gerçekten işlerinde çok iyiler, ben tedavi oldum çok memnunum

bugün ilk defa devlet hastanesine gittim psikiyatri bölümüne neyse içeri girdim 20 li yaşlarda bariz ergen tipili biri zaten ilk anda hevesim kaçtı neyse şikayetin dedi anlattım biraz iştahsızlık sinirlilik karamsarlık v.s diye.
    çok ilgisiz şekilde lustral yazdı postaladı beni.NPI Istanbulu aradım şimdi muayene 300 tl dedi sigorta 30 tl sini karşılıyormuş yani 270 bayılmamız lazımmış bi kere olsa neyse her seferinde 270 verecekmişiz şimdi psikolojim dahada bozuldu kısaca paran yoksa öl durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raver -- 7 Aralık 2012; 14:50:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

quote:

hocam hangi hastane ve hangi doktora gittiniz

• psikiyatri tedavileri ilaçlı olmak mecburiyetinde mi ?
  • Madem böyle bir konu var yenisini açmayayım bunu biraz bilgiyle hortlatayım.

Devlet hastanelerinde (büyükşehirde yaşıyorsanız) muayene süresi 10 dakikadır. Bunun yanında, eğitim ve araştırma hastanesindeyseniz (mesela Mazhar Osman) büyük ihtimalle doktor yalnız değildir; yanında asistan vardır. Düşünsenize sosyofobik bir vatandaşımız cesaretini toplayıp hekime gidiyor aa o da ne ikili sohbete gireceğini düşünürken üçüncü belki de dördüncü kişi de dahil olacak (zaten randevu alırken bu durumun yaşanabileceği belirtiliyor. Onay vererek randevuyu alabiliyorsunuz). Aldınız randevuyu girdiniz. Şans eseri doktor yalnızdı. Derdinizi anlatmak için 3-5 dakikanız var. Bakın Dünyanın her yerinde şu mutlaktır: Psikiyatrik sorunu olan hiçbir insan derdini 3-5 dakikada anlatamaz ve hiçbir insanı 3-5 dakika içerisinde analiz edemezsiniz. İnternette bu konuyla ilgili çalışmalar var araştırıp okuyabilirsiniz. Sonuç olarak ilaçlar yazılır gönderilirsiniz sonra da yıllarca o beyin kimyasına direkt etki eden ilaçları kullanırsınız.

Diyelim ki özele gideceksiniz. Avrupa yakasında birkaç özel psikiyatri merkezini aradım. Şu an onlarda da ilk muayene 15 dakika (hepsi öyle olmayabilir benim aradıklarım öyleydi.). İbrahim Bilgen gibi adamlara gitmek isterseniz kendilerinin muayene ücreti 800 tl .

Bazı insanlar "45 dakika konuşmak istiyorsanız psikoloğa gideceksiniz" diyorlar. Bu tip insanlar, psikiyatrların psikoterapi yetkilerinin olduğunu bilmiyorlar. Dünya standartlarına ve genel kanıya göre psikiyatride, ilk muayene en az 40 dakika en çok 2 saat sürmeli. Zaten basit düşünün: Bir rakı masasında belki birkaç aylık olayı bile 3-4 saatte anlatıyoruz. Tamam yayarak anlatıyoruz ama adam belki de çocukluğundan beri OKB ile boğuşuyor ve 25 yaşındaysa 20 yıllık hikaye anlatacak. Mümkün müdür bunun 10-15 dakikaya sığması. "Mutlak tanı değerleri var" diyebilirsiniz. Madem öyle bir şey var neden kimse iyileşemiyor? İyileşenlerin sayısı da yüksek tamam ama iyileşemeyen sayısı da yüksek ise bu mutlak tanı değerlerini bir durup düşünmek lazım.

Yani özetle: Ya 800-900 lira bayılacaksınız ya da bismillah çekip namaza kalkacaksınız ve kendinizi Allah yoluna adayarak dertlerinizden kurtulmaya çalışacaksınız. Burada dini kötüleme gibi bir amacım yok kimse yanlış anlamasın. Ama çoğu ülkede psikiyatri muayenesi zorunluyken bizde durumun böyle olması "dünya standartlarında hastaneler açtık" cümlesinin içinin ne kadar boş olduğunu gösteriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alinmamiskullaniciadi -- 25 Nisan 2019; 21:16:9 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.